Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Здравейте,аз и семейството ми сме редовни клиенти на Еконт,Клуцохор,Сливен.Но в последните няколко седмици отношението на работещите в офиса е изключително лошо .Нали всички си плащаме за услугите ви,не искаме да ни ругаят с влизането в офиса .Изглежда си мислят,че са незаменими .Явно имат лично отношение ,за да се държат толкова лошо .Та със сигурност ще загубите доста клиенти.

Здравейте, прочетох доста отрицателни коментари относно фирмата. Няма да се впускам в обяснения и оборвания относно вашите мнения и виждания за Еконт. Ще коментирам следното. В повечето коментари се пише за глоби, рязане от заплатите, спиране от комисион и т.н. Сега ще ви кажа аз нещо.. ако Вие си вършите работата съвестно и добре, така че поне малко да се доближава със стандартите на фирмата ще е супер. Ако малко поне се опитате да си напрегнете мозъците и да сте отворени за малко нови знания относно вашата работа ще сте добре. Ако се опитате малко поне да видите вината в себе си, а не във вашите колеги/шефове/управление, то Вие ще сте добре. И за да не си мислите, че съм някой на който му е платено за да пише тук, ще ви дам най - пресният случай свързан с работата ми. Четох в няколко коментара, как видиш ли ти Управлението в Русе правили някакви си вътрешни разследвания. Правят, да, след като ти си потъпкал някои от стандартните на компанията, съвсем нормално е да се хванат и да видят какво аджеба се случва. Така, ще ви разкажа какво се случи на мен. Започна като съвсем нормален ден. Тръгнах за работа, отидох в склада, за да си натоваря пратките и след това ги разтоварих в офиса. Пратките се приемат и се започва работното време с клиенти. По обяд получавам имейл на служебната поща, че се води такова вътрешно разследване срещу мен. При което аз бях потресен. Как така разследване, че и срещу мен. Чудих се какво става. Съвсем нормално и логично, първото нещо, което направих е да се обадя на въпросния служител от управлението и да попитам какво се случва, какво е това. След разговора аз вече бях наясно какво съм направил. Бяха ме обвинили, че по система съм бил изплатил пари, но не съм ги дал физически, а с тях сме направили вечерта банкет в офиса. Няма да се впускам в подробности, относно всяка една стъпка която съм направил,за да стига да нужната информация. Но след няколко бързи проверки от моя страна и съответно още няколко проверки, дали случайно аз съм пропуснал нещо да видя, стигнах да свой собствен извод. Аз съм бил напълно коректен относно клиента и стандартите на фирмата.След това се обадих на въпросния служител от управлението и му обясних на какво съм попаднал и какво аз съм разбрал от моето лично разследване, което направих. Дадох му всичката информация която бях събрал за 30 минути. След прекратяване на разговора и един час по - късно. Въпросния служител ми се обади и ми каза, че аз съм прав. Не съм бил виновен в случая и разследването срещу мен ще бъде прекратено. Съответно това беше системна грешка, а не моя. И също така, съответно няма да бъда глобен за неспазване на стандартите на Еконт. Така, че, скъпи мой бивши, настоящи и бъдещи колеги, ако работите в Еконт, то Вие трябва да сте достатъчно добре запознати със ситуацията, в която попадате, трябва малко поне да се напрегнете и да помислите, евентуално какво може да направите, за да си спасите кожата/ а не да чакате да ви кажат колко пари ще ви глобят и да слушате как Ви обясняват, че сте виновни и няма какво да направите/. Трябва малко поне да се интересувате от работата си и да знаете какво правите. И най - важното, трябва да вярвате в себе си и във вашите способности за справяне в трудни ситуации, пък другите да Ви казват каквото си искат. Това е моята най - прясна ситуация, но съм сигурен, че няма да бъде последната. С едно съм съгласен с всичките отрицателни коментари на бившите и настоящи колеги, служителите от управлението са малко по умствено недоразвити. С други думи казано, малко простички са. Но ако ти си сигурен в себе си и в трите действия, с малко обяснения от твоя страна, те ще те разберат и ще проверят твоите думи дали са достоверни. Това е моето мнение относно Еконт.

Не си губете времето да кандидатствате изобщо в тази фирма. Само едно обаждане и няколко минути разговор с така наречената "специалистка" по подбор, която дори не благоволи да се представи, ми бяха достатъчни, за да оттегля кандидатурата си за позицията. Изключително некомпетентно и непрофесионално държане по телефона. Ако това е лицето на компанията, което ще преценява уменията и компетенциите ми, то лесно мога да си направря извод за нивото на професионализма и перспективите в ЕКОНТ Експрес.

ака, само не знам от къде да започна! Ще Ви разкрия какво представлява всъщност Франчайзинга на Еконт. Поредния лапни-шаран, кандидат “богаташ” кандидатствал по програма Франчайзинг се сблъсква на първо време с няколко неща, които здравомислещ човек би видял като червен семафор да не продължава напред, но алчността на българина е нещото което Будистите от Еконт използват и ти се хващаш на въдицата. Подписвайки договор за франчайзинг, заплащаш сума определена за франчайзинг, която е невъзвращаема! От там нататък и започват дертовете и проблемите! Постепенно разбираш, че вече приоритета ти от правене на пари се е променил в това как да избиеш парите които си вложил в пародията на бизнес наречена офис на Еконт. Постоянно търсиш служители, и се чудиш защо те напускат, въпреки доброто заплащане! Следва денонощен мониторинг от страна на управлението за всяко нещо в твоя офис, глоби от сорта на 2 процента за всяко нещо! Ако преглътнеш това, а то друг вариант нямаш, започваш да се притесняваш за таргета който ти е наложен, 80 процента в случаите непосилен и следва пак орязване от комисионната! Но това дето се казва са бели кахъри. Едва ли ще срещнеш колегиалност в рамките на едно населено место, понеже сте конкуренция и мръсотията и подлостта е нещо ежедневно. Някои от по-старите франчове, мислещи се за много гъсти с борда на будистите започват доноси, целта е да престане да функционира даден офис за да може да му бъдат взети клиентите, така хем таргета ще бъде постигнат, хем повече пари за шефа! Апетитни офиси след като баламата-бизнесмен ги е разработил се отнемат и се преотстъпват за управление на техни хора. Така те получават офис и бизнес, който е разработен с годините, от който може да има само печалба! Баламата-бизнесмен остава с пръст в устата, даже при самото затваряне, по най-циничния начин бива изхвърлен от помещението и след това заключено! Дава му се нескопосано написан протокол за множество генерирани дефекти през годините и довиждане. Останалите франчове в населеното место, даже щастливо злорадстват, надявайки се част от пратките да попаднат при тях! Всеки ден с надежда отварят мейла да гледат дали присъдата не е дошла и за тях и те да са поредните гилотинирани.
В управлението нещата са други, будистката върхушка коли и беси и много прилича на политиката на Северна Кореа! Цинизъм, арогантност, тогалитарен контрол над живота на всеки работещ. За да се задържиш дълго време на работа в някой отдел, трябва много добре да слушаш, да нямаш собствени мнение по каквото и да е било, да мислиш начини и рационализации за крадене на франчовете и техните комисионни, само така Буда ще благоволи да те остави на работа, пък и да те издигне до меринджей, а ако си засукана мадама до директор... с....логия и връзки с космоса! Борда на директорите е съставен от Буда- дядка в преклонна възраст, алчен, злобен и олицетворение събрало в себе си всичко антихуманно и цинично, така наречения борд на директорите е от 10-12 гъзолизника, даващи живота си за него, никой не оспорва длъжностите на любовниците на Буда- директор Шведско Сиво, директор Връзки с Марс и др. Умразата на Буда към останалите извън кръга и цинизма му са огромни. Мрази търговските представителства, въпреки че точно те го правят милионер! Младите еничари- мениджърите качество, даже и те са застрашени ако не носят резултати увеличаващи будистката печалба за сметка на заработеното от търговския представител.
Цинизма на Управлението дори стига до там, че провеждат така наречените “вътрешни разследвания”. Те могат да бъдат инерциирани от донос на конкурентен офис до просто хрумване от страна на някой в управлението, без значение! Как протича то: обаждат ти се любезно и започват да те разпитват, защо си направил това или онова, не си спазил този и онзи стандарт! Дори и да не е така, няма как да се защитиш! Има ли разследване трябва да има присъда! Така разследването продължава около месец! Излиза протокол в който са описани дефектите ти след което ти се налага наказание, най често финансово с предупреждение за затваряне. Е точно тук трябва да си дадеш сметка че си вече пътник и че офиса ти е подготвен да бъде отдаден на друг техен човек! Естествено ти нищо не можеш да направиш! След година горе долу следва второто такова разследване и винаги в края на дена трима палачи идват, нахълтват в офиса пред клиентите, взимат първо парите и започват да ги броят и описват. Правят ти ревизия на пратките и с шут в задника те изхвърлят навън!
След около месец може и да ти платят последна комисионна, може и да не ти платят. В същото време колегите от населеното место, тайничко празнуват че още един конкурент вече го няма, но и палещи свещ да не са следващите те. Даже на места се правят залагания кой ще е следващия, естествено в класациите никой не слага офисите на превилегированите! Те са друго нещо! Това са “лоялни и коректни партньори” които са удобни на Буда. С някой от тях се познава лично, ходят си на гости, други пък биват доени всеки месец!
Клетници които са разработили офис над 300 пратки дневно, мечтаещи как след толкова време хамалщина, ще изкарат някой и друг лев, биват посечени веднага, офисите им взети и дадени на приближени хора!
Таргетите които се поставят е за да се определи кой офис подлежи на доразработване, кой е стигнал Предела и вече може да бъде отнет и даден на някой наш човек-гъзолизник!
Цялата история е много грозна в тази северно-корейска фирма!
Цинизма, алчнистта, коварството и подлостта управляват в Еконт, като генератор на всички процеси е Буда и борда на Олигофрените.
Като казвам олигофрени, наистина има хора, индивиди, които са назначени за директори, от комарджий и покер играчи до пияндурници и алкохолици.

Ебана, че отървана. По някаква случайност може и да попаднете в готин офис с читави колеги, но Еконт като работодател е по-зле от това, да си без работа. За една година работа и положен неимуверни усилия, не получих нито веднъж обещаната ми заплата. НИТО ВЕДНЪЖ. Виновния винаги си ти, независимо каква реално е ситуацията, винаги ще се намери за какво да те срежат (не рядко и за няколко неща) и всичко, което си вложил като труд, емоция, усилие, сдържаност, колегиалност и недоспиване, се изпикават върху него и после ти казват заминавай си без нужда от причина. И преди мен уволниха хора без причина, и мен така ме уволниха, подозирам, че и други са били третирани по същия начин. До ден днешен все още не знам причината, поради която ме уволни Борислав (поредния псевдо будист) който след като го попитах ми каза, че не знае защо ме уволнява, но така трябвало??? Задължително по взаимно съгласие. Заплашиха ме, че ще ме уволнят дисциплинарно, ако не е по взаимно съгласие. Еконт са тумор, не се разболявайте с него.

Стойте далеч от тази фирма! Изключително некоректни от към заплащане. Натоварването на което ще бъдете подложени е огромно, отговорността-също, а заплащането, което ще ви обещаят няма да го видите! Ще преминете през изключително смешното им обучение( за което разбира се ще си платите). Ще отидете до Русе, където евентуално ако си вземете изпита, ще започнете работа. Всеки клиент е потенциална заплаха за вас от глоба! Измислят се хиляди причини само и само да бъдете глобени, независимо колко съвестно си изпълнявате задълженията. Ще бъдете мачкани и поставени в положение без избор и то ежедневно!Правилата им са нелепи и адски диктаторски! НЕ СИ ПРИЧИНЯВАЙТЕ ТОВА!

Не обръщам внимание на мненията в сайта, понеже е ясно че са масово отрицателни на недоволни служители, но за Еконт четете преди да сте приели. Само 3 минути на интервюто ми бяха нужни да си тръгна. Отношението към непознат е нулево. Говорят на ти, и те посрещат с " 'айде да правиш тест". Полудявам от подобно селско поведение. Условията, които едвам изкопчих от тази, която ме посрещна (не се представи) не отговаряха на тези в обявата. Работно време - надвишава нормата, заплата - 2/3 от обявената.

Тъпчене, глоби, глоби, глоби... Страшно е!

Всеки един работодател си има своите изисквания, предимства и недостатъци според различното търсене и предлагане на работна ръка.
Ще опиша накратко моето виждане от гледна точка на човек, работил една година в Упавлението на компанията:
1. Заплащането е едно от високите за стандарта в гр Русе.
2. В зависимост от Ръководителя на екипа се определя и нивото на натоварване през деня. Има Ръководители, при които всичко е на много високо ниво (можеш да развиваш потенциала и мозъчния си капацитет). При други има симулация на работа. Всички са изключитлно заети, а когато ги питаш какво са свършили днес не могат да ти обяснят.
3. Изключително голямо текучество на кадри. Николай - Управителят на фирмата не обича 2 типа хора - прекалено мързеливи и малоумни хора и прекалено амбициозни и знаещи. Може да имаш желанието и потенциана да работи там и пак ще те махнат.
4. Гонят те от днес за вчера, като в документите винаги е по взаимно съгласие.
5. Изключително динамична среда, за хора, които искат по цял ден да правят нещо, а не просто да стоят пред компютъра. Работното време понякога няма значение. Събота, неделя, след 18:00 часа си длъжен да си вдигаш служебния телефон и при проблем да реагираш веднага.
6. Несигурна работа ако търсиш постоянство.
Накратко обобщено: Щом постоянно си търсят хора(може да проследите обявите в сайтове за работа) и дават толкова добри обещания значи нещо не е наред. Разбира се има служители, броящи се на пръсти, които работят там от години. Може да проверите какви са те, каква роля играят в компанията и в какви отношения са с Управителя.

Колко пратки обработва на ден офис на еконт