Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Франчайзинга на Еконт е най-висшата форма на мазохизъм, който кандидат бизнесмен може да си причини! С две думи, балами разработват офис, след което им се отнема и се дава на гъзолизници, близки до управлението! Даже се продават офисите на търг, които сте отнели! През новата година Ви пожелавам на всички в Управлението, всички пари които сте заграбили по онколози да ги дадете и за лъчетерапии!

Единственото хубаво нещо на тази “велика” българска фирма с “велик” потенциал е факта, че вече не работя там. Всяко едно мнение написано тук относно Еконт Екпрес е 110% вярно. Не си губете ценното време с тези хора. Каквото и да направите за тях, както и да си вършите работата, никога няма да е достатъчно и ще бъдете уволнени от днес за днес. Профилите ви в системата ще бъдат моментално деактивирани и ще бъдете заличени без право на глас, ако бългсрският Стив Джобс се събуди в лошо настроение. Без ясни обяснения и мотиви. Тъй като, уважаемият г-н Събев няма ташаците лично да ви съобщи вълнуващата новина, ще получите черната вест от неговата дясна ръка, която очевидно се е продала на дявола щом с такава лекота върши подобна работа всеки божи ден.

Относно заплатите в фирмата... пълна гавра с желанието ви да се развивате в това “свободно общество на Еконт”. Нито една месечна заплата няма да е пълна, тъй като никога не сте си свършили работата както трябва. Вие сте провал и трябва да понесете си последствията.

Уважение? Какво е това? Никой няма щастието да разбере какво е уважение в Еконт. Говори се за пълна свобода на личността, пробутват ти цялата простотия за принципите на Еконт, за възможността да правиш грешки и да се учиш, а междувременно си публично унижаван и смазван психически от най-главните.

Мога да пиша още и още, но тези хора не заслужават повече от моето ценно време. Накратко, стойте далеч ако искате сигурност, уважение и реална оценка на труда и уменията ви.

Служител Георги Петков 30015, най-големия боклучак в офис Дъбника 32!

Повечето от негативните мнения тук са за Еконт като дирекектен работодател, а не франчайз партньорските офиси. Щом Еконт служителите са недоволни, представяте ли си какъв ужас е при партньорските офиси. Много по-голям от тоя описан от негативните мнения тук. Между франчайзерите – партньори на Еконт и управилението в Русе има огромна яма от неразбиратлество. Фюрера яко тромози партньорите си вече с крайни дейстия като това да плащат куриерските услуги на пощата към архивирането на документи и още куп „услуги“ с който той буквално „яде“ от хората които на практика вършат черната работа. От тяхна страна патньорите във всеки удобен момент плюят по управлението и гледат само как по-малко да са съпричасни с глупостите им и да си изкарват парите. Вероятно много зависи на какъв работодател(партньор на Еконт) ще попаднеш. В Еконт управлението не се грижат ни-най малко за човешкия ресурс, графици и т.н. на партньорските служители. Работих няколко години във франч офис без право на отпуск, болничен, дори обедна почивка, в Еконт грубо се нарушават и човешки права. Заплатите се бавиха с минимум месец(от Управление Русе превеждат комисионната към партньора след като получат бележка от НОИ, че са платени осигуровките на служителите, но това не е гарант, че ти си взимаш заплатата, а само че са постъпили осигуровките), случваше се да вървя и с 2 месеца назад. Нищо пари за натовараемостта на която си подложен денонощно. Всичките немалко колеги с които работех мразеха Еконт, и всички ги крепяха еинствено парите, дори партньорите които държат офиса на Еконт ненавиждаха управлението, беше им писнало от техните „отклонения“ с които им спираха голям процент от комисионната, мечтаеха си да са франч на друг куриер от конкуренцията, защото никъде няма подобни простотии. Не ме разбирайте погрешно, отклонение означава дефект в качеството, което си е за глоба и така би трябвало да е, но наистина има отклонения без нищо, ходиш, струваш, доказваш, че не си нарушил качеството, а отговорът на големите експерти от качество е - „Разбирам колега, виждам не си виновен, всичко е наред, но няма да махна отклонението, вчера не махнах едно такова и ако махна твоето ще се расърдят.“ такъв и подобен отговор аз и колегите ми сме получавали десетки пъти. Отклоненията са с финансова тежест и спират по над 100-120лв. на брой от комисионната на търговския представител, а той преценява какви пари да даде на служителя. Никога съм нямал отклонения, напуснах след няколко поставени такива за работа без маска покрай пандемията, отдържките бяха за моя сметка разбира се, а заплатата която остана беше по-малко от минималната. Това преля чашата и аз храня семейство. За тия, които ще кажат защо хората търпят, отговора пак е че хората си изкарват парите с честен труд и често в малките градове заплатата е конкурентна спрямо минималната заплата.

Загуба на време....пълни глупости и искат пари за да постъпиш на работа при тях! Тотално разочарование. Няма да погледна към тази фирма повече!!

Работодателя не става. Законна финансова пирамида.

От всичко, свързано с тази фирма най-хубавото е, че вече не работя за тях! Веднъж не съм взела цяла заплата!!! То не бяха липси от касата, то не бяха глоби, започващи от 120 лева (върху минималната заплата, за която се работи!)... Накрая последната заплата, която трябваше да взема така я нагласиха, че глобите ми бяха ТОЧНО толкова - нито стотинка отгоре или отдолу :D Жалкарска история! Собственика на Еконт е "човек" с мноооооого дълбоки комплекси и самочувствие на визионер. Единственото, което ще види, е крахът на собствената му фирма, защото ще е доста скоро. Еконт е прогнил гигант с картонени крака, който в рамките на няколко години ще се срине под тежестта на собствените си безумици. Текучеството на персонал е последния проблем на тази иначе "реномирана" фирма. Няма лошо да има правила и глоби, даже е добре да ги има, за да има ред. Но трябва да има и адекватност. Не е адекватно за "нарушаване" на работното време (да си изгасиш компютъра с 2 минути по-рано) да ти наложат 240 лева глоба. Пак да кажем - не върху няколко хиляди заплата, а върху 610. И то при положение, че отваряш офиса 40 минути по-рано, обедната почивка кога я ползваш, кога - не. Извънреден труд не се отчита, но прословутите 2 минути са "неспазване на работното време".

Мога да кажа, че единственият плюс на работата ми в тази пишман-фирма, е трудовият стаж, който просто нямаше как да не ми отчетат. Всичко друго е под всякаква критика и отвъд всякакъв възможен коментар...

Офис на Еконт в Казичене е ужас за 3 ти път оставам без думи що за отношение имат . Един ден няма ток не ми дават пратката щот трябва да се разпише а пред мен на двама души им дадоха,явно познати на момичето на касата защото им каза аз ще разпиша после няма проблем. Онзи ден получавам имейли имате не потърсена пратката може да я вземеш до 02/06 отивам аз днеска 30/05 и ми казват а тя пратката Ви е върната към подателя демек имейла бил фалшив направо съм без думи за този офис повече там няма да стъпя.

Всички мнения описани тук са изключително обективни. Стратегията на Еконт е доста интересна, фокусирана върху ефективността, развитието и иновациите, но това е само на хартия или както те наричат своя работен кодекс - Бранд Бук. Типично по български казано, както и в самия кодекс, наречен Бранд Бук, е изискано да се използват само български думи, да се ходи с лакирани нокти и други шит неща.

Стратегията на Еконт е доста добре обмислена и ако функционира правилно ще прилича на китайски капитализъм, само Ръководителят може да решава.
В което пак няма нищо лошо, те решават какво да правят, фирмата е семейна, но защо трябва да уволняват хората така унизително!!! и защо всички биват уволнение?

По принцип съм предприемач по дух и уважавам ефективната работа, но с инструментите на социализма няма как да се случи. Правят безумни стрес тестове, които нямат реално бизнес предназначение и унижението да ти кажат, че си освободен, защото Ръководителят вече не те харесва, е нещо което ще помниш цял живот, защото те хваща яд, че си се доверил на пробутаните глупости за развитие, иновации, свобода в работата.

В Еконт няма нищо иновативно, всички технологии които използват са изключително остарели морално. Това, което държи компанията на пазара е единствено инерцията.
Промените са тромави и лишени от пазарен принцип. Цените се вдигат всеки ден, поради безумната алчност на Ръководителя.
Обещават ти пари, но намират начин да си ги вземат обратно.
Тръбят за свобода на работа, но е пълно с камери и следят кога идваш и кога си тръгваш.
Очакват да си на разположение по всяко време - през нощта, през отпуска и болничен.

От ден първи на постъпване на работа се говори за уволнения, токсична работна среда, създаваща постоянен стрес и демотивация.

Само младите момиченца са на почит, на тях им се прощава всичко!
Еконт е едно напълно извратено семейство, което избива комплексите на Ръководителя, точно като извратения китайски капитализъм!
Стойте далеч от тази компания и не се подлъгвайте от обещанията, които ви се пробутват. Дори и урок не може да се извлече от престоя в тоя харем, толкова нелогично е всичко!

Част II

Неделя е любимият ден на визионера за разчистване на сметки. Ще бъдете уволнен в чат, в SMS или ще научите новината от негов мейл към ТРЗ, в който сте копирани. Във всички случаи ще бъде грубо, обидно и унизително.

Визионерът има самочувствието, че умее да разгадава хората, а преценката му е безпогрешна. Твърди, че “провалът” на неговите служители възприема като негов личен провал и го преживява много тежко, но от друга страна определя текучеството като хубаво нещо, защото играта на бизнеса му е много днамична и поради тази причина той сменя често както стратегията, така и играчите в мача. В софийския екип (40-50 души) за по-малко от година бяха сменени над 30 колеги.

Спрямо разбиранията си, Стийв Джобс на Еконт ви е “изгонил от общността”, защото сте некадърен, непочтен или с лош характер. Поради тази причина той смята, че не ви дължи никакво обезщетение, дори напротив - вие сте му длъжни, защото сте го излъгали или подвели - представили сте се за можещи и почтени, а накрая сте го измамили. От ТРЗ ще се опитат да ви принудят да се разделите по взаимно съгласие. Ако все пак сте наясно с правата си и откажете, то тогава ще ви отрежат премията, за да може обезщетението да бъде в по-малък размер - спрямо минималната заплата.

В обобщение

Еконт е фирма, положила основите си по време на мутренските години и това си личи. От една страна - дефицитът на доверие, мнителност и дребнаво търсене на грешки, от друга - липсата на уважение и отправянето на заплахи.

Псевдо-будистките влечения и скъпите дизайнерски дрехи няма как да скрият махаленския маниер на общуване, така както луксозният офис и скъпата техника не могат да компенсират токсичната работна среда.

Управлението е нещо средно между краен капитализъм и диктатура, с нюанси на взаимоотношения тип италианската мафия, а гневните епизоди на визионера могат да се сравнят с остри абстинентни пристъпи на моряк в трета въраст.

Проектите са интересни и със сигурност няма шанс да скучаете или симулирате работа. Повечето колеги (ако към днешна дата са все още същите) бяха разбрани и интелигентни хора, макар че в тази интригантска среда нож в гърба може да се очаква от всекиго. Всичко щеше да бъде чудесно, ако го нямаше човешкия фактор на висшия мениджмънт - некадърността на семейния кръг от некомпетентни дъщери, бивши жени и любовници и соц. маниер на управление.

Безброй хубави идеи бяха отхвърлени или незавършени заради тесногръдие и некомпетентност, което е много демотивиращо. По време на интервюто попитайте за проект, който се е реализирал докрай и е достоен за case study - няма такъв. Винаги всичко се прави прибързано, влагат се много усилия, харчат се пари, нещата се връщат 100 пъти за корекции, изкрено съм съжалявал подизпълнителите на Еконт. Накрая визионерът тропа по масата с най-абсурдното и некомпетентно решение и думите, че фирмата си е негова и може да прави каквото поиска. Това със сигурност ще прецака проекта и разбира се - някой ще бъде глобен и уволнен.

Преценете добре дали искате да инвестирате време, усилия, професионални и личностни качества за дейността на емоционално нестабилен човек с мания за величие, който третира служителите си като животни в цирк и няма елементарно уважение към личността и положения от тях труд.

Опитът в Еконт няма да ви донесе нищо друго, освен стрес и финансови загуби. Не си губете времето, сценарият на цирка е един и същи от години.