Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Бих искал да поздравя екипа на Еконт от офиса им до зала Универсиада за чудесната работа!Много пъти съм получавал пратки до поискване при тях и винаги са били изключително внимателни,приятелски настроени с много добро отношение.Надявам се шефовете им да прочетат положителния отзив за тях и да осмислят по-добре клишето,че истинския капитал на всяка фирма са нейните служители.

Какво имате в предвид за текущия IT?
Мисля да кандидаствам в IT отдела в централата в Русе.

Еконт все още имат обява за куриер-логистик за Варна.Изискват снимки препоръки автобиографии снимки квалификации и да им ги занесеш лично в офисчето в индустриална зона на другия край на града.При положение,че не разглеждат документите.Само ги взимат и ще ви се обадим.Мисля,че не трябва да занимават търесщите работа с простотиите си.Достатъчно е според мен една автобиография през Джобс.бг и тогава да искат документи!

А аз се чудех,защо тия пускат почти всяка седмица обява за работа.Сега ми стана ясно,след като прочетох коментарите.
А и за Speedi е истина-там заплатите са по-добри и много редко срешам обяви от тях.
Явно и това е поредната мелница за кадри........

Отвратена съм от отношението на Еконт към клиентите им. След като платих пратката до КК " Слънчев бряг " и уточних писменно хотела до който трябваше да пристигне, платих допълнително такса за бърза доставка / имаше скъп антиалергичен крем и спирт /. Когато се обадих след 2 дена в Еконт ми пуснаха запис на разговора с който ми стана ясно, че получателя е обяснил мястото. НО НА ПЪПИЯ И МЪРЗЕЛИВ ШОФЬОР НЕ МУ СЕ Е ХОДИЛО ЗА ДА ГО ТЪРСИ И ГО Е ОСТАВИЛ В ОФИСА - ДО ПОИСКВАНЕ И Т. Н. Това е идиотско и никога не РАЗЧИТАЙТЕ тази долнопробна фирма. Сина ми беше на работа и е пратил колежка да го вземе ..... Също така не носят и фактури за транспортната си дейност и УКРИВАТ СЕРИОЗНА СУМА ДАНЪЦИ.

Еконт Експрес не само , че няма мрежа в Румъния,но има регистрирани дружества в Румъния, които по правило излизат на загуба и прекъсват дейност. После се създава поредното ново дружество. Разбира се тези дружества изобщо нямат нает човешки ресурс и основни средства за куриерска дейност. Те са едни кухи хралупи. Но какво се чудим на румънските данъчни власти. Нима Големи данъкоплатци в България са правили досега разтърсваща ревизия на Еконт? НЕ. Еконт не е проверяван за нищо освен насрещни проверки инициирани във връзка с проверки на други фирми. Финансовият министър разтика мързеливите и корумпирани служители в служба ГД, но засега никой все още не ревизира големите данъкоплатци. Може би няма ресурс от компетентни хора или просто няма воля за прилагане на данъчните закони в страната, което е най-правдоподобно. Самочувствието на собственика произтича и от там, че никой не го проверява за нищо. По всичко личи, че този статус му е гарантиран и от съдружника в Еконт Експрес, който се слави с определено политическо влияние и щял бил да става някога министър на транспорта. Независимо обаче кой е проводникът на корупция , факт е че машината сработва добре и Еконт работи необезпокояван на всички фронтове. Ето това представлява българската данъчна система ДНЕС !

Искам да попитам запознати,дали ще има съкращения в счетоводството на транспортен отдел?

За фирма с 1000 човека персонал и с тенденция да се увеличават собствените офиси респективно персонала при закриване на франчайзи - фирмата няма отдел Човешки ресурси. Управителят лично разчиства сметки със служителите. Той приема всяко едно назначение и освобождаване на служител като лична кауза на себедоказване, величие, сила и надмощие. Той се гаври със служителите си , освобождавайки ги без причини, а те мълчат само защото са бедни и пустите 2 заплати , които винаги се дължат накрая им трябват. Това върши и добра работа на държавните институции, ресурсоспестяващо е за бюджета и затова пък на Еконт никакви проверки не му се правят. Засега.Но никога не е късно статуквото да се промени и това зависи от всички нас. Не се колебайте да се противопоставите на безобразията , гаврите , безочието и наглостта на Николай Събев. Той разчита на предимно млади хора, които не са имали други работодатели и нямат опит в трудово-правните отношения.Те няма с кого да го сравнят и да осъзнаят какво всъщност представлява самият той. Това го кара да се чувства изключително щастлив и самодоволен. Затова се обръщам и към родителите - не пускайте децата си да работят като роби по 14 часа в Еконт и да бъдат ритани и гонени само за кеф и разнообразие на собственика. Това може да изкриви безвъзвратно представите им за трудовите отношения.
За мен лично случаят Еконт е най-долнопробното нещо , което ми се е случвало, а собственикът и прокуристите са хора изтъкани от наглост и двуличие, без никакви морални стойности и никакви личностни качества.

В обявите на Еконт се чете:
Еконт Експрес предлага:
- трудов договор, съгласно всички изисквания на българското законодателство;

ВНИМАНИЕ!!! Това НЕ ОТГОВАРЯ НА ИСТИНАТА! Прочетете всички постове в двете теми за Еконт. Трудовият Ви договор е само една хартийка, той не се спазва. Вие нямате никакви права при напускане на работа, защото нещата се случват по следния начин:
Прокурист Ви привиква в кабинета си насаме. Казва Ви , че Николай /това е собственикът от село Мартен/ искал от утре да Ви няма на работа. Прокуристът чупи стойки, че Ви харесва, но няма как, защото собственикът така искал. Няма предизвестие.Прокуристът Ви казва веднага до 10 минути да отидете в ТРЗ да си отправите документите. Т.е. трябва да се отчете пред собственика, че всичко е ОК и не създавате проблеми, за което Прокуристът си пише точки и взема премии за лоялност и специални заслуги на Ваш гръб.
Да си оправите документите значи, да си подадете молба за доброволно напускане. Така се освобождават всички от Еконт. Наличието на трудов договор няма никакво значение. Винаги в момента на напускане Ви се дължат 2 заплати и ако много Ви знае устата Вие няма да ги получите, а може и да доплащате. Отдел качество веднага ще изфабрикува доноси и доклади срещу Вас, за да Ви "фиксират" и "обезопасят". Имайте впредвид , че в Качество заплатите са над 2000 лв и те са готови на всичко.
Правете си сметката искате ли в следващите 6 месеца да Ви се случи всичко това. 6 месеца е средният срок за който хората се задържат в Еконт и тука нямам впредвид низшия състав. Отнася се за всички длъжности.
Както вече Ви е казано в други постове, собственикът никога не уволнява лично. Той изпитва страхове. Целият е навързан с муски, гривни, герданчета, будистки атрибути, символи, прочие панаирджийски джиджявки. Прокуристите му вършат черната работа и обират черната енергия, а Събев си въобразява, че ще го размине енергийното влияние.
За да бъдем напълно точни в определенията - изгонването Ви от Еконт е въпрос на време. При наличие на добър трудов договор , само един истински помияр може да Ви натиска тайно и долнопробно, да Ви гони по този унизителен начин, по който това се прави в Еконт.
Не забравяйте, че Вие имате отличен шанс да осъдите Николай Събев като призовете косвени свидетели, които да потвърдят, че сте бил насила принуден да си подадете молба за напускане. Призовавам Ви да го сторите във Ваша защита, когато му дойде времето. Фактът, че Ви натискат насаме, не може да им върже гащите, защото може да намерите 50 косвени свидетели, с които Вие сте споделил какво се случва с Вас. Не се колебайте да използвате тази правна възможност ! Не се оставяйге на долни типове да Ви мачкат! Това е от мен.

Отдавна чакам А. или Л.Събева да седне на мястото на П.Пенчев. Живот и здраве , моментът назрява. Най-големите страхове на въпросния са от факта, че А.Събева не го харесва и това не е за подценяване. Въпрос на време е. Дай боже да го изрита колкото може по-скоро да видим какви му са знанията и уменията и кой ще ги оцени. С интриги и двуличие се изкарват пари само в Еконт.