Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Не си струва да се започва работа в Еконт. Като цяло мненията показват 110% обективна истина. Там не се кара предизвестие - гонят те от днес за утре, като ти казват, че няма да си получиш премията, ако не си подадеш молба за напускане по взаимно съгласие.
Там няма възможност за развитие, всеки който бъде повишен бива уволняван, изключение са хората от семейството. Ако мнението ти е различно с това на управлението, бивате уволнени. Работи се извънредно, а извънредния труд в Еконт не се заплаща. Автопарка им е под всякаква критика, почти всеки ден имат закъсали баничарки. Постоянно текучество.За отдел продажби наскоро имаха търговец Виетнамец, който не знаеше български. Това впрочем, може би е най-шибания отдел, защото там хората ги цакат яко. Преди не им даваха заплати по два месеца, докато не съберат просрочените вземания на Еконт. Миналата година назначиха няколко момчета, дето си разбираха от работата, но и тях ги махнаха.  А сега са събрали екип от кухи лейки, дето само се излагат пред клиентите. В склада им е някаква пълна какафония, а на гише се чака по 20-30мин, за да те обслужат, понеже няма хора.  Как издържат на рецепция, не знам.
Днес видях, че са пуснали обява, затова хубаво си помислете дали искате да чуете някой ден в близките 2-3-4 месеца от утре не си на работа, защото толкова е средната продължителност на престоят ви в Еконт, поне такава е тенденцията.

Работата във финансов отдел е еднообразна, елементарна и не изисква никаква квалификация. С нищо няма да обогати опита ви, нищо няма да научите. В момента там работят абсолютно неуки хора, без опит, те непрекъснато нарушават данъчното законодателство, защото си нямат хабер от него по начало. Но пък собственикът е доволен там ако поне паричният поток си излиза що годе добре, а за другото не му мисли, за да не се натоварва. А защо да му мисли като никакви данъчни ревизии не са му идвали от векове в Еконт експрес ООД, нито в Еконт транс и др подобни Еконтове. Човекът се е уредил и защо да не се уреди като с пари всичко може да се купи в България.
Ако искате да се изградите като счетоводител, в никакъв случай не започвайте в Еконт, а във счетоводна къща. Освен че няма да се научите на нищо освен да обработвате скапани таблички за специфичните цели на отчетността , вие няма да научите разнообразни случаи, техники на осчетоводяване, нищо полезно. Вие дори няма да осчетоводявате статии изобщо защото всички процеси са автоматизирани. Точно затова там хората изобщо не знаят какво правят.
Като добавим към това и просташкото отношение от страна на собственика, двуличието на прокуриста, змиевидното му поведение, за да има винаги натопен някой друг, отдалеченото местоположение на фирмата, работата до 21 ч поне вечер и липсата на транспорт, ежедневното гонене на хора без причина и по "взаимно съгласие", напрежението и страха , че утре е ваш ред да ви изхвърлят без причина, всичко това ви кара непрекъснато да търсите работа, да не се задълбочавате много , защото няма смисъл и е само въпрос на време да ви изхвърлят. В Еконт никой не трябва да се задържа, защото всички трябва да знаят , че са нищожества и не са никаква ценност, персоналът се обновява за да не се познават и да не се организират синдикално, защото една стачка  ще коства милиони. А точно една стачка ще забие такава плесница на Събев, че той наистина може да се опомни. Единствено парите могат да го засегнат, инак ще продължи да вилнее безнаказано така както и през турското робство не е бивало.
Не се унижавайте, не работете там,не рискувайте да останете внезапно без работа в тези дни. Не позволявайте един самозабравен селянин наглец да ви рита извън всякакви закони. Оставете го да работи с най-скапания персонал, трайно безработни, които нямат друг шанс!

Бих искал да поздравя екипа на Еконт от офиса им до зала Универсиада за чудесната работа!Много пъти съм получавал пратки до поискване при тях и винаги са били изключително внимателни,приятелски настроени с много добро отношение.Надявам се шефовете им да прочетат положителния отзив за тях и да осмислят по-добре клишето,че истинския капитал на всяка фирма са нейните служители.

Какво имате в предвид за текущия IT?
Мисля да кандидаствам в IT отдела в централата в Русе.

Еконт все още имат обява за куриер-логистик за Варна.Изискват снимки препоръки автобиографии снимки квалификации и да им ги занесеш лично в офисчето в индустриална зона на другия край на града.При положение,че не разглеждат документите.Само ги взимат и ще ви се обадим.Мисля,че не трябва да занимават търесщите работа с простотиите си.Достатъчно е според мен една автобиография през Джобс.бг и тогава да искат документи!

А аз се чудех,защо тия пускат почти всяка седмица обява за работа.Сега ми стана ясно,след като прочетох коментарите.
А и за Speedi е истина-там заплатите са по-добри и много редко срешам обяви от тях.
Явно и това е поредната мелница за кадри........

Отвратена съм от отношението на Еконт към клиентите им. След като платих пратката до КК " Слънчев бряг " и уточних писменно хотела до който трябваше да пристигне, платих допълнително такса за бърза доставка / имаше скъп антиалергичен крем и спирт /. Когато се обадих след 2 дена в Еконт ми пуснаха запис на разговора с който ми стана ясно, че получателя е обяснил мястото. НО НА ПЪПИЯ И МЪРЗЕЛИВ ШОФЬОР НЕ МУ СЕ Е ХОДИЛО ЗА ДА ГО ТЪРСИ И ГО Е ОСТАВИЛ В ОФИСА - ДО ПОИСКВАНЕ И Т. Н. Това е идиотско и никога не РАЗЧИТАЙТЕ тази долнопробна фирма. Сина ми беше на работа и е пратил колежка да го вземе ..... Също така не носят и фактури за транспортната си дейност и УКРИВАТ СЕРИОЗНА СУМА ДАНЪЦИ.

Еконт Експрес не само , че няма мрежа в Румъния,но има регистрирани дружества в Румъния, които по правило излизат на загуба и прекъсват дейност. После се създава поредното ново дружество. Разбира се тези дружества изобщо нямат нает човешки ресурс и основни средства за куриерска дейност. Те са едни кухи хралупи. Но какво се чудим на румънските данъчни власти. Нима Големи данъкоплатци в България са правили досега разтърсваща ревизия на Еконт? НЕ. Еконт не е проверяван за нищо освен насрещни проверки инициирани във връзка с проверки на други фирми. Финансовият министър разтика мързеливите и корумпирани служители в служба ГД, но засега никой все още не ревизира големите данъкоплатци. Може би няма ресурс от компетентни хора или просто няма воля за прилагане на данъчните закони в страната, което е най-правдоподобно. Самочувствието на собственика произтича и от там, че никой не го проверява за нищо. По всичко личи, че този статус му е гарантиран и от съдружника в Еконт Експрес, който се слави с определено политическо влияние и щял бил да става някога министър на транспорта. Независимо обаче кой е проводникът на корупция , факт е че машината сработва добре и Еконт работи необезпокояван на всички фронтове. Ето това представлява българската данъчна система ДНЕС !

Искам да попитам запознати,дали ще има съкращения в счетоводството на транспортен отдел?

За фирма с 1000 човека персонал и с тенденция да се увеличават собствените офиси респективно персонала при закриване на франчайзи - фирмата няма отдел Човешки ресурси. Управителят лично разчиства сметки със служителите. Той приема всяко едно назначение и освобождаване на служител като лична кауза на себедоказване, величие, сила и надмощие. Той се гаври със служителите си , освобождавайки ги без причини, а те мълчат само защото са бедни и пустите 2 заплати , които винаги се дължат накрая им трябват. Това върши и добра работа на държавните институции, ресурсоспестяващо е за бюджета и затова пък на Еконт никакви проверки не му се правят. Засега.Но никога не е късно статуквото да се промени и това зависи от всички нас. Не се колебайте да се противопоставите на безобразията , гаврите , безочието и наглостта на Николай Събев. Той разчита на предимно млади хора, които не са имали други работодатели и нямат опит в трудово-правните отношения.Те няма с кого да го сравнят и да осъзнаят какво всъщност представлява самият той. Това го кара да се чувства изключително щастлив и самодоволен. Затова се обръщам и към родителите - не пускайте децата си да работят като роби по 14 часа в Еконт и да бъдат ритани и гонени само за кеф и разнообразие на собственика. Това може да изкриви безвъзвратно представите им за трудовите отношения.
За мен лично случаят Еконт е най-долнопробното нещо , което ми се е случвало, а собственикът и прокуристите са хора изтъкани от наглост и двуличие, без никакви морални стойности и никакви личностни качества.