Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Тук съм за да спра всеки който реши да започнете работа в еконт без значение от позицията.Тези изроди от управлението и г-н събев не търсят хора,те търсят роби които да лишават от време,пари,и личен живот.Нямат абсолютна никаква представа какво правят,но знаят как да взимат парите на служителите си с всякакви глоби(около 30-40 страници А4 с глоби),освен да ближат задници на клиенти за да си пълнят гушите с пари за друго не стават.
Тук съм да спася всеки който си мисли да започва работа при тези уроди без значение от позицията,недейте,нека фирмата и цялото управление затъне,а то ще се случи съвсем скоро до 5-7години.Не останаха хора които да работят за тези боклуци,бавно и славно всички си тръгват или ги уволняват защото им се казва истината.
Желая всичко най-хубаво и дано съм спасил някой който е решил да започне при тях.

днес ще ви разкажа за моя опит в Еконт.

Позицията за която бях кандидатствал беше за Администратор офис.
Първото което научих за тази компания беше че явно всъщност повечето Еконт-тове са партньори с истинския Еконт, и така се получава че на различните места има и различни условия( защото ти работиш за мениджъри ти, а не за Еконт).
След като говорих с управителя на офиса бях пуснат на седмично обучение и няколко дни седях по 10 и нагоре часове.
В началото ако ги питаш ти казват че обучението е безплатно но никой не ти казва на каква сума те обучават и разбира се не от управител а от колега трябваше да го разбера че по време обучението ти го плащат минимална работна заплата.
Интересното е че след като преминеш успешно всички изпити и тесто, ей така веднага си започнал при тях. Няма договор за подписване, няма нищо. Усигуряват те на мин.работна заплата, пише 8 часа а ти бачкаш само над 10, месец предизвестие за напускане(нищо ново) и накрая ако решиш че условията не са за тебе и не се чувстваш добре там, стане ли дума за пари от обучението, имам чувството че ще кажат всичко за да не ги вземеш.
На мен ми казаха че парите от обучението за отишли да ми се отвори работен акаунт в Еконт(300лв акаунт). Аз го разбирам че и да бях останал, пак тези пари нямаше да ги получа и че на някой места са пълни схемаджий и измамници!

В обявата за складов работник на Еконт е обявена впечатляваща заплата с бърза перспектива за увеличение на дохода... Но изглежда това е само "залъгалка". Първоначално приемат всеки на работа, но отказват да подпишат договор. Трябва да работиш известно време и чак тогава... И оттук започват проблемите. Първо смяната се оказва 10 часова, а не 8.Право на нормална почивка нямаш. Ако си позволиш веднъж да спреш за 15 минути за да хапнеш нещо, шефът се сърди. На територията на склада уж е забранено да се пуши, но много често се носеше мирис на трева... Всичко това са "дребни" проблеми, особено като се има предвид, че колегите са доста добри и винаги се опитват да помогнат. Най- неприятното беше, че когато новодошлите започнахме да молим все пак да бъдем назначени, се оказа, че няма как да стане. И ето, че положихме една седмица тежък физически труд, който не ни беше заплатен. Приемам това, че е възможно да не сме подходящи и т.н. Но още на третия ден попитахме дали ни харесват и дали ще ни назначат, и беше потвърдено. Едва когато някой донесе документите си, началникът започваше да се сърди и чак в края на смяната те привиква и заявява, че няма да стане...
Като цяло много некоректно отношение. Останах с впечатлението, че ако не бях дал зор да ме назначат, все още щяха да ме държат на работа. Загуба на време и усилия. В крайна сметка Еконт се оказаха сериозно разочарование :(

Всеки започва да пише автоматично какво му се е случило и защо не трябва да се работи в тази фирма. Абе, хора, вие адекватни ли сте??? Напишете поне какви сте, за да ви разберем гледната точка!!! Офис сътрудник ли сте, куриер ли сте, от "Еконт" ли сте или те работили за франчайз??? Трябва ли да ви взимам аз мнението, след като дори не сте упоменали за кои и къде сте работили??? Еми помислете малко! Имате ли изобщо сиво вечещство??? Изказва нашият мнение, без да опише дори и индиректно за кои офис, склад, бус, франчайз става въпрос. Тръгва да пише без да се замисли, че от франчайз до франчайз има огромна, ама огромна разлика (говоря за отношение и пари, а не за фирмената им политика, която разбира се е еднаква за всички).

Аз съм тук, за да споделя моят опит за ръководна позиция "Супервайзър склад" - гр. София. Става въпрос за един от основните им разпределителни складове в София - кв. Горубляне.

Обадиха ми се - насрочихме интервю, онлайн. Дата, час - всичко. Както си му е реда аз споделям за себе си, те за тях. Ала-бала - неща, които хем знаят, че кандидата не го интересува, хем му ги говорят. Изнервих се, но добре, че момичето беше харизматично и то доста, че изключих какво ми говори и само й гледах лицето.

Дойде частта с техните условия - че това е българска компания и много държат на български тестове (тук разбирайте тестове по български език и литература) с правописни, пунктоационни и грешки от всякакъв сорт.
После - ако го преминеш ИСКАТ ДА ИМ ОСИГУРИШ 3 КОНТАКТА НА ТВОИ БИВШИ РАБОТОДАТЕЛИ, за да се свържат с тях и да питат виждаш ли какво им е мнението за теб.
Тук изключително много се изнервих и им зададох въпроса така: "Добре, ще Ви предоставя 3 контакта на мои бивши работодателя (въпреки, че съм твърдо против тази практика), но и Вие ще ми осигурите 3 контакта на трима Ваши служителя бивши на същата позиция или то било близка до тази, за която в момента кандидатствам." Изведнъж млъкнаха. И вижте какво първично и елементарно мислене - помислиха, че се заяждам с тях. Аз да се заяждам, след като искам това, което от мен е искано?!?
И тук излязоха с тезата, че ако го направят нарушават някаква точка от GDPR с която се разкриват лични данни ала-бала.
Тогава им казах, че след като не те могат и аз няма да мога да го направя. И тук вече прочитам в очите им как не могат да ме оборят, защото аз играя с техните правила по тях и се изнервиха.
Казаха, че ще ми пратят теста по български език и литература или там, както го наричат и ако съм се справил ще се свържат отново с мен.
Е, познайте - не се свързаха, но поне върната обратна връзка, че не съм одобрен.
Иначе - като условия в този склад в кв. "Горубляне" (не знам централен ли им е или не) казаха така, а вие си извадете поука как се работи:
"Повечето работа се извършва през нощта, затова 90% от времето ще си само нощтна смяна. В зависимост от обема на работа се работи по 10-12-14 или дори 16 часа. Работата трябва да бъде свършена."
Само едно изречение, а колко много неща за размисъл ви дава, нали?

До "ЕКОНТ": Не искайте нещо, което Вие не може да го осигурите! И след като човек играе по Вашите правила и ви бие го приемете професионално! А не да демонстрирате нетърпимост към кандидата вече!

Масово и само в офисите в които има ромки не ми връщат ресто без обяснение вече 4 ти път и всеки път е ромка тази която не ми връща рестото не разбирам защо изобщо ги наемат на работа след като е очевидно че не стават за работа в офис

Лошо, много лошо....

изключително некомпетентни хора, особено в управлението. сред клиентите се чува, че запалването на 2 товарни автомобила е доста съмнително. по офисите има много свестни хора, както и такива,които никъде другаде няма да ги наемат.

Здравейте, най общо,заслужава ли си работата в склада на Еконт в Гр. Пловдив?

Здравейте, предстои ми интервю за работа в склада на Еконт гр. Пловдив. Обявата е за 5 часов работен ден през ноща. Някой запознат би ли ми казал заслужава ли си? Благодаря

За улица Резбарска в ж.к. Хаджи Димитър, София.
"Лошите мнения за нас идват от франчайзите. Ние сме истинският Еконт." ми беше казано на първата среща. Заплащали навреме, точни. Гузен негонен бяга.
Работих две смени по 6 часа, нон-стоп идват бусове за разтоварване, без почивка за пикане 6 часа. Да съм преценял допада ли ми. Видях, че е робски труд, за месец-два да изкарам.
Станислав ми потвърди, че съм одобрен и да вадя документи за започване. И БУУУМ след като извадих документи за два дни, Станислав спря да си вдига телефона.

Измекярска фирма. Със сигурност доста франчайз-офиси са по-коректни.