Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Колеги,чета мненията Ви за Еконт и незнам как да постъпя.Предлагат ми работа в отдел рекламации.Имам позната Плами Димчева която е супер доволна ,получава супер заплата ,и няма никаква връзка с което тук се коментира.Може ли някой да ми каже за работните отношения в колектива,защо едни са с години е Еконт и с големи заплати ,а други като повечето в форума обидени и измамени от работодателя ,всъщност каква е истната.

Иване, офис мениджър не е в мениджърския състав. Това са най-уязвимите пешки, които падат всеки ден по определени причини, а най-често без причини. В Еконт нон стоп се уволняват хора, което поддържа имиджа на собственика, че кантролира нещата, че е велик будист. Това се прави и в изпълнение на политиката на фирмата че непрестанно трябва да се влида свежа кръв, т.е. да идват хора с пресни сили, които да бъдат употребени за кратък срок от време и после сменени от други ентусиасти. Това му е казано от разни чуждестранни консултанти, както и го пише в доста книги по темата Съвети за свирепи капиталисти, на какъвто се прави колю. Обаче този подход е трудно приложим в България , защото ние не сме имигрантска страна като Канада и САЩ. Така че на тоя принцип вече не останаха хора които да не са минали през Еконт и тези методи са ни много познати.
Пожелавам на теб успех на друг фронт, а на елита на Еконт пожелавам да не са здрави, да си купят всичко но не и това и бизнеса им да пропада с всеки изминал ден, защото това не е бизнес, а едно временно явление докато се прегрупират останалите в бизнеса и те вече го направиха.

В никакъв случай не откривайте повече офиси. Ако сте имали пречки да отворите франчайз, да знаете че Бог Ви е помогнал и Ви е спрял навреме.
Да не се впускам да Ви разправям за двуличието на прокуриста , оня той си знае. Хелоу, Павка бай дъ уей.
Достатъчно е да се каже, че притежателят на дялове в Еконт - колю будиста от село Мартен мрази служителите си и то зверски, с необяснимо ожесточение се отнася към всеки който има мнение различно от неговото и от това на дъщерите му, които в много случаи са наричани семейство.
Четете какво прави Спиди и Вие ще си направите изводите какво ще се случи в най-скоро време с Еконт:

Хората не спят и пишат сценария за себе си, а пишат и този на Еконта. Спиди притежава най-голям пазарен дял , представете си какво ще стане сега  - Еконт просто ще изчезне. Ще се молят да им бъдат възлагани особени услуги като покупка с куриер, докато хората правят пари от стандартни услуги и разширяват неимоверно бизнеса си. Така че не се кахърете че не са Ви избрали за франчайзер. Бог Ви е спасил от звяр. Работил съм там, знам всичко, познавам ги из основи. Слава богу вече не се налага да виждам краката на собственика на дялове качени на масата за да може прокуристите да ги целуват по-лесно и да не се налага да пълзят постоянно. Бягайте далеч от Еконт, а ако сте клиенти - не ползвайте услугите им. Това от мен.

Загубиха ми 4 пратки в рамките на 1 месец. Що за майтап? Абсолютно безхаберие! НИКОГА повече няма да ползвам услугите на Еконт.

Еее хора..,от написаното по-долу съвсем се разобедих да отварям Еконт.
Сега,аз да ви разкажа с какво се сблъсках.Исках и аз да отварям Еконт на франчайз.В махалата има ВЕЧЕ 4 еконта на ОБЩО..,подчертавам ОБЩО разстояние 1 - 1,5км един от друг.Моят,който исках да отварям беше поне на 8,900 м от най-близкия(почти покривам условията)Ходих..,снимах,даже 3 обекта(на различни места) намерих..който им пратих да разгледат и одобрят.Просто исках да отворя фарнчайз,заради малкото вложение,което трябва да направиш и хубавата печалба,която ти обещават по тяхната "прекрасна" формула.Около месец чаках отговор.Накрая,офцата,която се занимава с франчайза ми писа(да не кажа че ми се накара)че не съм бил запознат с условията на фирмата и че офиси те които съм дал,нямат и 500м от Вече съществуващи обекти.... При,което аз изпаднах в истеричен смях.Все пак в квартала има 4 такива на разстояние ,не повече от 1км ОБЩО!!!Подготвил съм и 1 много хубаво писъмце,но все още не съм го пратил,надявайки се че грешката е в мен и ще намеря по-добри места..Но четейки нещата по долу,почвам да се колебая.....Макар че,единия еконт до нас,работи мн..,има 2 момчета и сигурно правят по 2 бона на месец.
Мисля да изпратя още 2,3 обекта за одобрение,ще гледам да са на повече разстояние,и ако тогава откажат..,пускам писмото,даже обмисля и лично да се обадя и да ги нагадя че за нищо не стават.....и все пак Еконт е най-голямата,и разработена фирма за доставки и ако ще се правят пари..,от там ще е.
От друга страна,понеже и ние имаме доста пратки и работим с куриерски фирми,гледам че еконтите западат лека-полека.Да ли от това че вече доста се навъдиха,да ли от това че и други фирми набират скорост..,незнам
Мисля че,ако еконта ми откажат..,че се пробвам с Европът.Ще мине време преди да се разработи и да почна да печеля..,но поне няма да са помярите от ЕКОНТ.

Имам необходимия опит и образование за предложената свободна длъжност - Управител офис. Някой знае ли, защо е овакантена тази позиция, има ли текучество в мениджърския състав?
Благодаря Ви предварително!

Браво брато!Много си прав!Стой далече от тази фирма.И все едно никога не си я чувал или виждал.Ако ти се работи за минималната работна заплата без да знаеш колко време и при мизерни условия.....заповядай!споделям ти го от личен опит! И още нещо - прочети мненията по- надолу истина са,колкото и до ти се струват налудничави възможностите на собственика и двамата прокуристи - това е самата действителност.Пожелавам ти успех - на друго поприще!

Здравейте. Кандидатствах наскоро за работа в Еконт за офис куриер и на интервюто ми казаха, че се държи изпит и то в Русе. Одобрен съм, но ме интересува дали след като те пращат в другия край на България ти поемат разноските, осигуряват ти транспорт, хотел и тн. Има ли смисъл изпбщо да се захващам с тях, не искам да се окаже накрая, че аз си плащам всичко или след неиздържам изпит им дължа пари.

Искам да искажа мнението си относно ,ЕКОНТ ЕКСПЕС.
Незнам дали има друга фирма , сподобно отношение към клиените си,ето за какво става въпрос.
Трябваше да получим пртака от варна която е безкрайно важна,тъй като съдържа лекарствени средства,пратката е пратена на 27.01.2014 ,имахме уверение че на 29.01.2014 ще си я получим.
Не само че това не се случи но  и когато искахме да попитаме дали куриерът ще донесе пратката,от централен офис Добрич усърдно ни затваряха телефона или се включваше някъкъв оператор, поне 8 пъти направихме опит да се свържем но хората от ЕКОНТ ни затваряха телефона,ето това е  ЕКОНТ ЕКСПРЕС  ДОБРИЧ. възможно е другите служители на другите офиси да са коректни и да са съвестни работници,но централен офис ДОБРИЧ положението е това. Много благодаря на служителите на въпросният офис продължавайте все така ,бъдете убедени че ще ви направя страхотна реклама. Йорданов