Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Искам да искажа мнението си относно ,ЕКОНТ ЕКСПЕС.
Незнам дали има друга фирма , сподобно отношение към клиените си,ето за какво става въпрос.
Трябваше да получим пртака от варна която е безкрайно важна,тъй като съдържа лекарствени средства,пратката е пратена на 27.01.2014 ,имахме уверение че на 29.01.2014 ще си я получим.
Не само че това не се случи но  и когато искахме да попитаме дали куриерът ще донесе пратката,от централен офис Добрич усърдно ни затваряха телефона или се включваше някъкъв оператор, поне 8 пъти направихме опит да се свържем но хората от ЕКОНТ ни затваряха телефона,ето това е  ЕКОНТ ЕКСПРЕС  ДОБРИЧ. възможно е другите служители на другите офиси да са коректни и да са съвестни работници,но централен офис ДОБРИЧ положението е това. Много благодаря на служителите на въпросният офис продължавайте все така ,бъдете убедени че ще ви направя страхотна реклама. Йорданов

не съм напълно съгласна с Вас. Фирмата предлага развитие аз започнах от Куриер след това бях в КОЛ център и накрая бях Управител офис.
Като всяка друга фирма и тази си има свойте негативи, но повярвайте ми много по - добре е да работиш в Еконт отколкото в Европът, Спиди и други.Работила съм за Еконт повече от 5год и до днес съжалявам, че съм си подала молбата за напускане. Работата може да е много, но фирмата те учи на отговорност, дисциплина и уважение към колегите. Системата им предлага различно развитие за всеки изявил желание да прояви креативност и активно мислене.

пратих паричен превод до офис на еконт,а техният служител си е позволил да го предаде без да изиска лична карта саммо срещу усно даване на данни,и естествено това не е било лицето което е трябвало да получи парите аз си оставам измамен а еконт нито знаят нито разследват,обърнете се към полицията като че ли аз съм пратил парите до полицията,нагло държание,не работете с такива фирми и куриери щом ще трябва да си търсите всяка пратка или паричен превод после с полиция

Здравейте , искам да попитам как мога да се свържа с някой от ръководството на фирмата
пряко отговарящ за назначаването на куриерите , имам голяма мотивация и нужната квалификация
за работно място от това естество , но искам да се свържа лично с някой от тях отговарящ за Пловдив или София ,
като мисля че ще се заинтригува от предложението ми .
Благодаря предварително ! email : [email protected]

Гледам обявата за  "Организатор експедиция, товароразтоварна и спедиторска дейност Нощна смяна". Ако има някой, който е работил там може ли да ми каже нещо повече. Има ли смисъл да се кандидатства?

Не си струва да се започва работа в Еконт. Като цяло мненията показват 110% обективна истина. Там не се кара предизвестие - гонят те от днес за утре, като ти казват, че няма да си получиш премията, ако не си подадеш молба за напускане по взаимно съгласие.
Там няма възможност за развитие, всеки който бъде повишен бива уволняван, изключение са хората от семейството. Ако мнението ти е различно с това на управлението, бивате уволнени. Работи се извънредно, а извънредния труд в Еконт не се заплаща. Автопарка им е под всякаква критика, почти всеки ден имат закъсали баничарки. Постоянно текучество.За отдел продажби наскоро имаха търговец Виетнамец, който не знаеше български. Това впрочем, може би е най-шибания отдел, защото там хората ги цакат яко. Преди не им даваха заплати по два месеца, докато не съберат просрочените вземания на Еконт. Миналата година назначиха няколко момчета, дето си разбираха от работата, но и тях ги махнаха.  А сега са събрали екип от кухи лейки, дето само се излагат пред клиентите. В склада им е някаква пълна какафония, а на гише се чака по 20-30мин, за да те обслужат, понеже няма хора.  Как издържат на рецепция, не знам.
Днес видях, че са пуснали обява, затова хубаво си помислете дали искате да чуете някой ден в близките 2-3-4 месеца от утре не си на работа, защото толкова е средната продължителност на престоят ви в Еконт, поне такава е тенденцията.

Работата във финансов отдел е еднообразна, елементарна и не изисква никаква квалификация. С нищо няма да обогати опита ви, нищо няма да научите. В момента там работят абсолютно неуки хора, без опит, те непрекъснато нарушават данъчното законодателство, защото си нямат хабер от него по начало. Но пък собственикът е доволен там ако поне паричният поток си излиза що годе добре, а за другото не му мисли, за да не се натоварва. А защо да му мисли като никакви данъчни ревизии не са му идвали от векове в Еконт експрес ООД, нито в Еконт транс и др подобни Еконтове. Човекът се е уредил и защо да не се уреди като с пари всичко може да се купи в България.
Ако искате да се изградите като счетоводител, в никакъв случай не започвайте в Еконт, а във счетоводна къща. Освен че няма да се научите на нищо освен да обработвате скапани таблички за специфичните цели на отчетността , вие няма да научите разнообразни случаи, техники на осчетоводяване, нищо полезно. Вие дори няма да осчетоводявате статии изобщо защото всички процеси са автоматизирани. Точно затова там хората изобщо не знаят какво правят.
Като добавим към това и просташкото отношение от страна на собственика, двуличието на прокуриста, змиевидното му поведение, за да има винаги натопен някой друг, отдалеченото местоположение на фирмата, работата до 21 ч поне вечер и липсата на транспорт, ежедневното гонене на хора без причина и по "взаимно съгласие", напрежението и страха , че утре е ваш ред да ви изхвърлят без причина, всичко това ви кара непрекъснато да търсите работа, да не се задълбочавате много , защото няма смисъл и е само въпрос на време да ви изхвърлят. В Еконт никой не трябва да се задържа, защото всички трябва да знаят , че са нищожества и не са никаква ценност, персоналът се обновява за да не се познават и да не се организират синдикално, защото една стачка  ще коства милиони. А точно една стачка ще забие такава плесница на Събев, че той наистина може да се опомни. Единствено парите могат да го засегнат, инак ще продължи да вилнее безнаказано така както и през турското робство не е бивало.
Не се унижавайте, не работете там,не рискувайте да останете внезапно без работа в тези дни. Не позволявайте един самозабравен селянин наглец да ви рита извън всякакви закони. Оставете го да работи с най-скапания персонал, трайно безработни, които нямат друг шанс!

Бих искал да поздравя екипа на Еконт от офиса им до зала Универсиада за чудесната работа!Много пъти съм получавал пратки до поискване при тях и винаги са били изключително внимателни,приятелски настроени с много добро отношение.Надявам се шефовете им да прочетат положителния отзив за тях и да осмислят по-добре клишето,че истинския капитал на всяка фирма са нейните служители.

Какво имате в предвид за текущия IT?
Мисля да кандидаствам в IT отдела в централата в Русе.

Еконт все още имат обява за куриер-логистик за Варна.Изискват снимки препоръки автобиографии снимки квалификации и да им ги занесеш лично в офисчето в индустриална зона на другия край на града.При положение,че не разглеждат документите.Само ги взимат и ще ви се обадим.Мисля,че не трябва да занимават търесщите работа с простотиите си.Достатъчно е според мен една автобиография през Джобс.бг и тогава да искат документи!