Еконт Експрес https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Русе,Тутракан 11&markers=Русе,Тутракан 11

Еконт Експрес

Унижението започва още на входа в сградата. На всеки кандидат се дава лаптоп, където попълва Тест за интелигентност за определено време. Тестът се провежда в коридора, където е целия поток от влизащи и всеки те гледа като животно от цирка. Като издържиш теста 70 % и повече, влизаш на интервю с отговорника. Отношението по време на интервюто цели да се покаже колко са велики, а кандидата да се чувства "смазан". Всеки може сам да направи заключение още в коридора, наблюдавайки израженията на служителите, не са усмихнати, студена атмосфера и може да съди за микроклимата изобщо. И аз горещо препоръчвам на кандидатите, ако имате самоуважение не ходете там, ще ви смачкат.

И аз да изкажа своите впечатления от Еконт Експрес ООД, получени при интервю в управлението в Русе. Издържах успешно входния тест, след което се срещнах с госпожата от ТРЗ Силвия Вълчева. Изказа мнение, че липсвали кандидати, тъй като не разбирали значението на заплащането, описано в обявата: „- основна работна заплата в размер на - 420 лв. бруто ; - месечна индивидуална премия за качество и производителност в размер - до 690 лв.
Според нея законът не предоставял много възможности за санкциониране, затова по този начин си запазвали правото да „режат” заплатите чрез допълнителната премия, която не се дава, ако допускаш грешки. За мен това означава, че са създадени условия за субективна оценка на служителите и тази премия ще намерят начин да не ти я дадат. След това авторитарно заяви „Мога да наема някой на работа, и закона ми дава право да го уволня, ако не се справя с работата”.
Възниква въпросът: Не е по-нормално новоназначените служители, дори и да допуснат грешки, да им се даде шанс, вместно допълнително да се стресират от това, че няма да си получат заплатата, или че ще бъдат уволнени. Има ли безгрешни хора?
Има ли право тя да уволнява, мисля, че това е решение на Управителя на дружеството?
Най-лесноното и винаги може да се направи да уволниш някого, или да го отрежеш от заплатата? По-трудното е, да се направят усилия новите служители да се адаптират бързо към средата, да се чувстват спокойни и от там крайните резултати ще са добри.
Начин да се чувстват по-сигурни хората е, ако се посочи основна заплата примерно 600 лв. и допълн.премсия от 510 лв.Пак общата сума е равна, но човека ще е сигурен, че поне 600 лв. са му сигурни,вместо 420 лв. за човек с висше образование, и транспортни разходи дотам 100 лв./месечно, какво му остава, освен на 2-рия месец "дим да го няма".
От друга страна мои познати, някои бивши служители при разговор за Еконт Експрес, са ми споделяли само негативни мнения, които са чували от техни познати, а и във форумите е пълно с подобни мнения. Може някои от тях да са неверни, но останалите?
Дава ли си сметка мениджмънта, че служители с подобни изказвания към кандидатите, уронват престижа на една утвърдена на пазара компания като „Еконт Експрес”, а след това недоумяват защо хората не желаят да кандидатстват.
Предложението ми е: Вземете мерки г-н Събев. Моите адмирации за многообразието от проекти, по които работи компанията Ви, за наложилата се у нас и в чужбина фирма, в условията на жестока конкуренция. Не позволявайте служителите вътре да засилват негативното впечатление към Еконт Експрес като работодател.

В никакъв случай не си помисляйте за тази фирма. Запитвали ли сте се защо има такова текучество на персонал? Всеки месец само глоби, а дори не ти казват за какво са те. Дори напоследък забелязвам освен глобите започнахме да плащаме заплатите на някакви търтеи, които се чудят по цял ден какви глупости да правят. Рекет голям. Нямаш право даже да се защитиш. А бе гнусна работа.

Защо е голямо текучеството в Русе на позицията куриер до Румъния - Букурещ? Гледам такива обяви през месец, а заплата изглежда прилична. Някой работил там да каже как е и защо е напуснал... ако може ...

Който се мрази ама много се мрази е добре дошъл на работа в централния склад на Еконт Плевен... Там ще бъде псуван като животно, ще влачи денгове до среднощ, като магаре, ще му се обаждат посред нощ да идва на работа извънредно, ще му пращат по имейл тестове - да си ги решава в къщи, тоест нощем, и накрая ще го глобят 4-5 пъти за някакъв неспазен срок /минималната глоба в Еконт е 18 лева/... Една проста сметка : да разделим заплатата на часовете труд - обикновено по 11 часа на ден+събота от 8 до 13 ч.-...получава се едва около 400 лв.!!! Митът че в Еконт взимат високи заплати е МИТ... Високата заплата е за Събев, а ти си робът, зомбито без личен и социален, без никакъв друг живот освен Еконт и не ми излизайте с номера че тази работа не е за всеки...може би е само за хлебарки !!! Добре дошъл на работа в централния склад на Еконт Плевен...или където и да е навсякъде в Еконт!

Еконт експрес - офис Бургас Сарафово - не си спазват работното време . Работно време на рецепция за приемане и предаване на пратки от офис: 09:00 - 18:00 Събота: 09:00 - 13:00 .На 19.04, делничен ден , в 17.52 не ми приеха пратката .Обяснението - затворено , ако ви обслужим това ще ни коства 140 лева......! Може и така да е , но това ви е работата нали...А и не си спазвате работното време ...Най - вероятно спестихте 140 лева , но заради вас аз загубих в пъти повече ...

Така като гледам явно тази "фирма" е по-зле и от "Топ Мен" :D Напълно се отказах да ходя на интервю.

Искам да попитам някои знае и за длъжността - стажант в разпределителен център, защото искам да кандидатствам, но ми се струва, че това е работа за мъже, защото участва в процеса по товарене, разтоварване и подреждане на пратки и такива неща......Ако някои знае ще се радвам да сподели.

Каквото и негативно да кажа за Иконта ще е малко. Имам само един съвет към ВСИЧКИ, били те кандидати за работа или кандидат клиенти: НЕ ХОДЕТЕ ТАМ!!!

Търсих мнение за услугата Смарткуриер, но не намерих, така, че ако има някой който се е занимавал с този вид разнасяне на пратки моля да сподели, засужава ли си изобщо, то ясно, че идеята е по път да доставяш разни пратки, но интересно ми дали изобщо си засужава да се отклонявапш от пътя си и да се занимаваш с това или е чиста загуба на време?