Андрюс Фешън /img/frontend/nomap.png"

Андрюс Фешън

Впечатленията ми от заеманата длъжност, работодател, заплащане и отношение, могат да се оценят само с висока оценка. Който работи, получава това, което заслужава. Най-лесно е да се оплакваш, когато не си положил усилия.

Андрюс е фирма с позиции в модния бранш на българския пазар. Стил и качество са думи за успешен бизнес като Вашия, г-н Андреев!

Поздравления! Продължавайте напред и нагоре, защото сте пример, от който другите е добре да се учат.

Мислех да отида на интервюто за работа, но след като прочетох мненията се отказах

Ей, не се спряхте! Работих за г-н Андреев преди 3г, и смея да твърдя, че това е единствения управител(от общо 3),на който искрено съм се възхищавала и уважавала. Идея си нямате, колко съм научила за работния процес, и сега работейки за себе си, това се оказва от огромно значение. Работата ми в Андрюс ме научи, как да организирам трудовите си задачи, как да се справям в стресови ситуации, как да определям кое е с преоритет и кое не. Ако не сте успели нищо да се научите от него, загубата е единствено ваша. Да трудно ми беше да работя за Андрюс, но сега използвам доста неща от наученото, което много ми помага. Работя в съвсем друга сфера, но като г-н Андреев 1 сек не закъснявам, държа на точност, подреденост и гъвкавост. А Вие си плюйте, живота си тече и едва ли ще му накривите шапката

Хора!!! Всеки ден имат обява в Джобс. Сега пък са ДВ Елеганс . Внимавайте. Това е най лошия работодател в бг. Недейте да им работите по цял месец за 100 лв без договор. Загуба на време и нерви. Не се занимавайте с такива. Не 1200 лв а 300000 лв да напишат,няма вече кой да им се върже. Цяла София знае за какво става въпрос. Винаги четете в бг работодател преди да отидете някъде!

Въпросната фирма Андрюс Фешън.. Каквото и да напиша за тази фирма е малко! Г-н Андреев винаги недоволен, по цял ден накрак, трудов договор близо месец вече няма! Заплащането за изработеното почти го няма особено ако си нов /100-150 лв ако ти дадат пак се радвай/ ! Твърде много изисквания насреща-нищо.. Кратко и ясно, хора, ви казвам пълна загуба на време и нерви! Що за стоката, която се предлага-всичко внос от Турция. Предпочитам безработен да стоя, отколкото в Андрюс. Всеки ден нови лица за интервю и всеки ден си заплашен с уволнение, въпреки че дори не си назначен! Всеки одобрен след интервю изкарва 2 дена и после бяга с 200! Въобще не се захващайте,това е безумие. Някаква грешка на природата ще да е “Andrews Fashion / “ !!!!

Кандидатствах за позицията помощник счетоводител. Извикаха ме на интервю. Офисът се намира до този на Агресия, но за разлика от този на Агресия по никакъв начин не е обозначен. Стара изтърбушена сграда недобре ремонтирана. По времето когато ме извикаха на интервю обявата се актуализираше всеки ден или с други думи всеки ден я пускаха като нова. Споделих с моя позната, че ще ходя на интервю при тях и нейният съвет беше въобще да не си губя времето. Моята позната е ходила преди 4 години при тях и след това преди 2 за една и съща позиция. Като вторият път се е явила на две интервюта. Явно фирмата има хроничен недостиг на персонал или просто са пристрастени към публикуването на обяви за работа. Въпросната служителка водеща интервюто беше доста невзрачна, интересно как ли работи в тази велика фирма. Без чувство на неудобство тя ми обясни, че се работи две съботи от месеца без допълнително заплащане. Въпросната обява за помощник счетоводител е активна в продължение на месеци и явно няма подходящи кандидати. Моят съвет към всички решили да работят там или да кандидатстват по обява е просто да не си губят времето.Не си заслужава.

Ако търсите работа на която да сте 10 часа прави нонстоп (и да ви забраняват да седнете) , да работите от рано сутрин до късно вечер включително събота и неделя , да Ви осигуряват на минимална заплата - това е мястото. При първата вълна на пандемия лъгаха персонала 2 месеца че са кандидатсвали по програмата 60/40 и чакат да ми се преведат парите , прибраха парите и на персонала нищо изплатиха освен минимална заплата(естествено след 2..5 месеца).Постоянно лъжат че следвашия месец ще се изплати заработеното. Цитати от рода на : заплата ще вземете когато съберете пари в брой в касата (мнозинството клиенти плащат с дебитни карти) са ежедневие .Думите отпуск и болничен се приемат като обида към управлението .Не си губете времето да кандидаствате. Ако някой случайно се излъже да попита защо толкова хора напускат там и има постоянно обяви за работа ?

Тази фирма оперира по много стар пост комунистически - неразбрано демократически модел. Всеки, които работи там участва в сивата икономика. Плащат се заплати в пликче няма банков превод. По търговските обекти не се отчитат транзакции с касова бележка. Окриване на данъци и много схеми.
Няма модел на упрвление защото всичко се дитува от Андреев, и ако стъпиш в страни си уволнен. Всяка седмица се назначават нови хора и тези назаначени от предходната седмица или две се уволняват. Има такова движение на кадри, че не им запомняш иманата и кой какво е правил в офиса. Нови служители се назначават на една позиция и в последствие се слагат да работят в склада.
Отношението е ужасно, крещи се на всички и се агресира свикват се срещи от които колегите излизат с наведени глави, и това което се чува след като някой е уволнен е, че не става. За времето за което работех там. Много хора минаха през интервюта с него, щом ги е назначил, защо два дни по - късно не стават?

Няма смисъл да кандидаствате там или да започвате работа. Не приемайте оферта ако имате такава от там.
Има една истерична счетоводителка Катя, която си намира жертви и се заяжда с тях просто ей така, защото тя самата е тормозена от Андреев.
Това което се случва в тази фирма е далиеч от това, което сте чували за лош български работодател.

Ще ви разкажа, как протича подбора в тази фирма. Бил съм на сравнително много интервюта до сега, но подобен непрофесионализъм и надменност не бях срещал.

Кандидатсвах по обява "Регионален мениджър/ Продуктов специалист", като от обявата не ставаше ясно, дали това са две отделни позиции или една. Тя минаваше през агенция, но всеки знае, кой задава параметрите и пълнежа на обявата.

Първоначално всичко започна с телефонно интервю с агенцията, проформа.

Второто интервю беше с Габриела Стоянова служител на фирмата, която не се представи на каква позиция е. Интервю тип разпит (тотално НЕ запозната с CV-то ми), в което по-скоро чакат да ги изчеткаш, от колкото да видите къде са допирните точки, и с какво може да си бъдете полезни. Информация относно фирмени процеси, фирмена структура, цели на фирмата и т.н. доста постно. Общо взето всяко второ изречение от нейна страна приключваше с фразата " За повече подробности на второто интервю може да попитате г-н Андреев." ОК.

Според уговорката няколко дни по-късно, звънна въпросната Габриела, с което ме покани на трето интерю, като забележете ми обърна внимание, че на това трето интервю г-н Андреев ще иска конкретни примери/ решения/ предложения, които да бъдат работещи за фирмата.

Хубаво е тук да споделя, че аз идвам от друг бранш и е нормално да не съм запознат с пазара, конкуренти и работещи практики в детайли. Още във въпросният разговор с Габриела, споделих моите виждания, че няма как да очакват да им обесня как да си разработят бизнеса в детайли по разбираеми причини. Но в рамките на ден-два ще се задълбоча и освен общовалидни работещи практики ще вляза в конкретика и предложения, които ще са адекватни и валидни за техният бизнес.

Бил съм на интервюта където е нормално да разработиш казус, канали за продукт и т.н., но толкова откровенно да искат безплатни идеи, които ако си харесат да имплементират .. за първи път ми се случва. Това споделих и на HR от агенцията, която ми звънна да ме пита как е минало интервюто. Беше и крайно изненадана от липсата на информация (не само за финансовите параметри).

Трето интервю с г-н Андреев. О "великият" г-н Андреев.

Хора пиша този роман ОСНОВНО заради това човече. Абсолютно неадекватен, НЕ наясно с основни принципи, които трябваше да му обеснявам на дълго и на широко, защото иначе оставаше празният поглед, пълен с неразбиране. Пълна загуба на време, не само за интервютата,а и времето, което положих, за да се подготвя за това интервю и времето, което отделям, за да напиша това послание към себеуважаващите се хора.

Изнесена лекция за механизми, които ще бъдат полезни за тази фирма и обосновката към всеки един от тях от моя страна. Всичко това подкрепено с примери от моят опит през годините, за да се получи някакъв диалог... Е нищо подобно, човечето записа необходимото, в крайна сметка това е и целта на тези интервюта, а именно някои да ти даде идеи как да си развиеш западащият бизнес.

Нека ви разкажа и за уловията, които той с гордост сподели, а именно че с тази позиция търсели СПЕЦИАЛИСТ, на когото да дадът 1600 лева, но ще го осигурят на 1100 лева, ако искаш повече .. е ще трябва да си го платиш сам от заплатката. Ще ти се налага и да работиш допълнително всяка втора събота до обяд ( модерна фирма, модерни разбирания, нищо че хората в цял свят се борят за неща като Home office, работа от четири дневна седмица и т.н.). Толкова, неща като допълнително здравно осигуряване, служебен автомобил, служебен телефон, служебен лаптоп, ваучери за храна, MULTISPORT карта - мираж.

С ясното съзнание, че в тази фирма бъдеще за мен няма останахме с уговорката да се чуем до края на седмицата. Е познайте дали след цялото това приключение човечето се обади .. нагъл, нагъл, нагъл.

За финал ще ви разкажа при въпрос от моя страна, дали това е нова позиция или ако не е, какво се е случило с човека, който я е работил, човечето сподели, че покрай пандемията се е разделил с целият си екип, с който са работели над 15 години. След задаване на резонният върпос "защо", човечето обясни, че не е бил финансов проблем, а нещо им е станало на хората и били "изплискали легена". Започна да вади статистика, как били реагирали работещите хора по време на пандемия и т.н. и т.н...

Сами разбирате за какво човече става въпрос, което краде интелектуален труд, а той си облича костюма на Andrews и да го играе шеф.

Успех!

Здравейте! Работих два дена във фирмата! Много добри колеги много работа, нормално отношение към персонала Шефът на фирмата е много лице приятен, Работата е подходяща за хора познаващи добре София!