Андрюс Фешън /img/frontend/nomap.png"

Андрюс Фешън

По повод обявата за "администратор на уеб сайта" на фирмата, която поне през последните 2 години се появява периодично на всеки 6 месеца.(Понякога длъжността се обявява и като "мениджър дигитален маркетинг") - условията не са атрактивни. Предлагат 1500 лв. чисто, но работното време е 9 часа от понеделник до петък с 30 мин. обедна почивка или от 8.00 до 18.30 ч. Работи се и две съботи по 6 часа - от 8.00 до 14.00. на въпроса ми - защо, отговорът беше "защото от магазините могат нещо да питат". (И к-во да им отговоря в качеството си на администратор на сайта, ако ме питат дали костюмите се перат в пералня?) Така се получават едни симпатични 192 часа на месец, при положение, че в КТ е записано 160 часа! Като се преизчисли заплатата, спрямо законово установения 8-часов работен ден, се получават 1200 лв., което е много ниско за всичко, свързано с ИТ :))) И още -осигуровките са на малко над минималната работна заплата, а останалото ти го дават като бонус. (разбирайте, ако тръгнете да си ходите, може да не получите бонуса :)))). А пък г-н Андреев през седмицата нямал време и обръщал внимание на служителите събота, т.е. може и повечко да се поостане на работа, ако г-н Андреев ви каже. Само се чудя къде дреме Инспакцията по труда, след като на г-н Андреев и ейчарите му не им пука и съвсем спокойно баламосват хората.

Сега аз да ви дам малко информация , и заставам зад името си!Като всяка една компания, има своите проблеми, но това не означава, че всичко написано е вярно!!Има екип от невероятни хора и професионалисти, работата е динамична, интересна и предизвикателна.Личностните нападки към Андреев аз лично ги приемам като завист и злоба , а не като адекватно мнение.Това, което е създал ,на фона на много др.фирми е нещо голямо и значимо.Коментарите, за това откъде е започнал въобще и не ги чета, да ви е в къщата , за да ви интересува??? Всеки сам прави избора си, и не всеки става за работа във фирмата.Нито вие ще останете без работа, нито той без персонал.Смея, да твърдя,че работата при него ме научи на много неща,и никога не бих плюла, като някои мижитурки тук, срещу човек, който ме е хранил почти година!!Всеки може да се оплаква, и аз го правих, но не трябва , не е редно да не отчитате и положителните неща!!

Искам да изкажа огромното си разочарование от интервюто ми за моден консултант. След 3 покани за интервю се съгласих да се срещна с човек от HR отдела на фирмата. Какво да кажа,много изисквания за малко пари.Първите 10 дни са обучение, в магазин където няма голяма натовареност и управителя, ще има време да обучава и след това те разпределят в "твоя"магазин. Първият месец 1000 лв нетна заплата,след това около 1100-1200 лв. Предоставят униформа и ако напуснете по време на 6 месеца си я плащате.Работи се на смени,графика се прави от офиса заедно с управителите и не е гаранция, че ще се съобразят с вашите желания. Имат 4 вида смени, както и смяна от 10 до 22ч с 1 час почивка,прави се в спешни случаи. Като цяло 190 часа на месец трябва да имате.Осигуровките са на минималната заплата за продавач-консултант.

Искам да изкажа огромното си разочарование. Кандидатствах за позив офис-организатор, имах три интервюта. Първото беше съвсем обикновено интервю с he-ката, която беше изключително мила. Второто интервю беше да се направи таблица на ексел и да се преведе текст от български на английски. След това имах и трето, което беше с г-н Андреев. Всичко мина много леко и приятно. Казаха ми, че ще получа обаждане в понеделник . Дойде понеделник и получих обаждане , което гласеше , че г-н Андреев бил Мнг зает и ще му трябва още време да реши кой да наеме и че ще получа обаждане до петък. Та петък дойде не получих обаждане и реших аз да им звънна. Отговорът беше Да, да просто г-н Андреев е Мнг зает и утре ще правим среща и ще ви звъннем да ви кажем. Изрично ги помолих да ми се обадят или пратят имейл без значение какво ще е решението. Отговорът беше Да,да разбира се. И така дойде следващият ден. Дойде и следващата седмица и нито звук от тях. Изключително безотговорно отношение. Първоначално четох коментарите и след като прочетох всичките, от които 99% бяха лоши си казах Е защо да не опитам, нека да си направя аз сама мнението. Е изгубих 3 седмици да ги чакам и то без отговор. Не си струва да си губите времето :)

Добре,че прочетох,няма да ходя на интервю
Добре,че го има този сайт !!!!

Потресена съм от последния коментар, ако е истина. Що за психично болен човек би се отнасял така към кандидат за работа. Защо не слушат какво им се говори? Гавренето с хората нима е национален спорт за тях?

Споделям общо впечатление от интервю за работа за позицията Мениджър "Дигитален маркетинг". След двуседмична комуникация по телефона, най-уговорихме дата и час за интервю. По време на телефонния разговор, споменах, че работя с клиенти на фрийленс принцип и не се интересувам от работа в офис, но спокойно мога да включа в проектите си още един, с по-сериозна заетост. Дамата, която се занимаваше с интервютата, каза, че няма проблем.

Отидох в точния час на срещата, за да бъда настанена в чакалня за около 20 минути. В тези 20 минути, дамата, с която разговаряхме по телефона, интервюираше друго момиче в съседно помещение.

Освен липсата на адекватно разпределение на времето и загубата на моето, интервюто се оказа абсолютен провал. Тя беше шокирана, когато споменах отново, че нямам интерес към работа във физически офис и предпочитам да работя дистанционно, с крайни срокове, а не фиксирано работно време. По нейни думи "ами Вие нещо не сте ме разбрала", макар многократно да повтарях и уточнявах тази подробност, преди да стигнем до интервю в офиса им.

За щастие, не изгубих повече време със задачи и прочие. Не получих и обратна връзка, което сякаш е повсеместно правило при фирмите, които имат големи претенции за себе си, а подборът на персонал се движи от човек, който няма компетенция в тази област.

Не препоръчвам да губите време с тях, не си струва.

Ама Павлинчо успял да отхапе голямо парче от баницата наречена - финансиране на програми с европейски пари - 331 986.90 лв. Пак е подкупвал някой да му ги отпусне. Както прави с инспекцията по труда. Иначе как така не се отзоваха на нито един сигнал до сега за некоректно отношение и неспазване на кодекса на труда - неспазване на работно време, неплащане на извънреден труд, неползване на отпуски... И не ме убеждавайте, че има работа и трябва да се работи докато се свърши. Има си закони и трябва да се спазват. Докато хора като него имащи някаква си фирма там за парцалки успява да съществува България ще е на това ниско ниво и един по един ще бягат в чужбина. Около него още ли са дебелата и тъпа Екатерина и взелата се насеризно, ни изключително дебилна Милена? От сърце желая фалит на тази "българска" фирма.

Ето какво правят служителите със служебния Форд Фокус - нарушават закона за движение по пътищата: https://www.dnes.bg/slideshow.php?mreporter&id=6676&pid=231086

Но тук е мястото да попитам защо някои служители имат служебен автомобил, а други трябва да ходят с автобуса? С какво въпросната персона е заслужила, да не обслужва г-н Андреев орално?

След интервюто ми дадоха задание какво може да се подобри на сайта им - никакъв отговор. Май са от фирмите, които използват това за да полумават безплатни консултации по дизайна и функционирането на сайта си. Имат си човек на тази длъжност, не се хабете да кандидатствате. Кандидатствах за уеб маркетинг специалист. Поредната жалка история на човек видял се с пари от куфарчетата.