Андрюс Фешън /img/frontend/nomap.png"

Андрюс Фешън

Нямам думи за ужасното отношение и условия,ще изредя:
-работи се около 215-230 часа на месец(постоянно има някакви weekend намаления, на които всички работят извънредно от петък до неделя и то не по 12 а по 13.5 часа)
- всяка вечер звъниш да съобщаваш оборотa и очакваш ако не му хареса на г-н Андреев да крещи, да те заплашва с уволнение или да "те праща на Илиенци да продаваш банички"
- ако искаш смяна по графика пишеш 5 дни по-рано молба и чакаш благоволението но Андреев, който подробно те разпитва защо ти е аджеба
- почиваш само 14 дни на година от по закон 20
- принуждават те да не даваш касови бележки на максимално повече хора
- не се заплаща извънреден труд, не се и връщат часове
-викат те често в почивен ден да заместиш някой, не с пожелателен характер
-маркираш се с пръстаов отпечатък за влизане, излизане,тоалетна,храна
-Има безумни таргети, които за повече от 4 год. само 1 път хванахме
Чесно да ви кажа, не искам да си спомням повече за тази фирма, унизително отношение, ще се чудите защо толкова години там- просто глупава младост,сега виждайки други работодатели в същата сфера - за мен е един ужасен спомен,който разказвам като виц на колегите си!Успех, уважавайте се!

Аз искам да попитам, ще спрете ли да мрънкате най- накрая? Да сте учили за инженери и програмисти като не ви се работи като продавачи!

Бях поканен на интервю за администратор на 28.06. Остана уговорката да ми изпратят адрес. Разбира се, това не се случи. Не си вдигаха телефона и не отговаряха на съобщенията. Какъв е смисъла да си губим времето? Или може би всичко е проформа?

Не си губете времето!

Благодаря на хората изказали мнение.След прочитане на мненията се отказах да отида на интервюто за Уеб-Администратор.Поздрави на будна България!

Бъдещите кандидати да знаят, че фирмата се подвизава и като ДВ ЕЛЕГАНС ЕООД т.е. Андрюс фешън = ДВ ЕЛЕГАНС, което се опитват да прикрият, но няма как да стане!

Каквото и лошо да се каже за тази фирма, ще е малко.
Но основното си остава факт - докато този палячо г-н Андреев се взема толкова насериозно, няма никакъв шанс истински профисионалист да работи за него.
Естествено той няма как да разбере тази простичка житейска истина, защото е прекалено егоцентричен и самонадеян.
Бях свидетелка, а отчасти го изпитах и върху себе си, на неуважение, унижение, подигравателност, незачитане на професионалната ми оценка и труда ми... но няма смисъл да продължавам списъка.
"Бизнесмени" като този човек остават в бизнеса, единствено защото винаги ще има роби, които да им работят. Но това е жалката истина за трудовия пазар у нас.

Хубаво е да се пишат лошите коментари, но е хубаво да се пишат и хубавите. Аз съм настоящ служител във фирмата и мага да кажа, че от последните месеци значително се подобриха работното време и заплащането. Работим с нормален график с два, дори три почивни дни на седмица, а заплащането сравнено с други магазини е доста по-добро.

Мили хора, моля, не си губете ценното време - част от така краткия живот за работа в Andrews. Не знам дали има друга бг фирма с такова текучество на персонала. Заплащането - смешно за робския труд. Добри пари - само при напускане. Работа до откат - постоянни наказания за работа по 12 часа на целия персонал до второ нареждане. На нова колекция - и до 36 часа не спане се е стигало. На Великден пък се продават стоки на гълъбите. Извънреден, нощен и робски труд не се заплащат допълнително. Няма ли оборот - майко мила защо си ме родила?! Обучението включва учене наизуст на артикулните номера на всичко от колекцията както и съставът на дрехите! След това самият той - негово превъзходителство уважаемият г-н Андреев провежда изпит кой пуловер какъв номер е и от колко процента памук и вълна е изтъкан. Ходи се на обучение и в цеха - все пак е важно консултантите да знаят с какъв шев се шият ризите и саката, което пък води до размисъл защо повечето артикули на бг марката са турски. Отношението към персонала е меко казано унизително. Един пълен фарс

Андрюс отново имат обява за графичен дизайнер. За виждащият го за първи път ще прозвучи като "Уау! Андрюс търсят такъв човек!?" и задължителните за подобна реакция ентусиазъм и вълнение от това човек да стана част от известна фирма, а на всичкото това и да е отговорен за визията ѝ.

Е, докато има шаранчета, ще има и хора, като собственика на фирмата. Полезно би било, ако в сайтовете за обяви има история на публикуваното от въпросния работодател през последните 5 години. Там всеки един кандидат лесно би научил, че андрюс сменят персонала си като носни кърпички, без да ги е грижа за умения, лоялност и качество на работа, стига въпросният кандидат да е евтин и удобен към момента. Позицията "графичен дизайнер" се появява регулярно, а от това, което виждам като резултат по билбордове и рекламни материали през последните 4 г не е нищо особено. Всичкото това текучество ме навежда на класическата комбинация шеф-разбирач + съвестен графичен дизайнер, който винаги Е виновния за нездравите идеи на шефа си, които е бил принуден да осъществи. Ясно е, че такава комбинация не издържа дълго.

Ясно ми е, че оправдания а-ла "Ама ние не можем да открием правилния човек" или "Наетият от нас кандидат не покри нашите очаквания" са класика. Сериозно? 4 години? Нещо трябва много да не ви е наред, за да не уцелите специалист за толкова дълго време.

За информация на всички евентуални кандидати, обява с такова заглавие се появява най-малко веднъж в годината. Никого не спирам, правете си добре сметката преди да се втурнете да кандидатствате в "престижната" фирма и да загубите време и нерви, които никой няма да може да ви върне. И да знаете, че СЪБОТА е официален работен ден за фирмата, независимо, че няма да ви се налага да работите в магазин.

Като бивш служител в тази пародийна фирма съветвам ви да не се подвеждате и да мислите трезво преди да постъпите на работа там!
Кандидатствах за позиция Управител, макар че след две дълги интервюта в които ме разпитваха за всички преимущества и минуси за предишните ми работодатели, разбрах че тази практика настъпва от скоро в тяхната фирма и все още нямат управители в магазините си.Бяха ми предложени 700 лв + % от личния ми оборот с уговорката 1-2 месеца да започна като продавач-консултант, за да могат да ме опознаят колегите и малко или много да влезна в час с техния начин на работа и условия,а след това да подпиша допълнително анекс за управител, като промяната в месечния доход вече е 700лв + % от постигнатия таргет за месец.Съгласих се, макар да чух набързо и много тихо негативите, които жената сметна за добре да отбележи. А именно: два пъти годишно при смяната на новата колекция ще е натоварено и се налага да идвам с няколко часа по-рано и да си тръгвам по-късно; веднъж в месеца правят ивент на който представят уж новата си колекция и правят някаква отстъпка най-често 20% и се налага всички колеги да работим петък,събота и неделя по цял ден; осигуровките разбира се, както на повечето места са на базата на минималната работна заплата. Казах си какво толкова часовете не са много, локацията на обекта ми беше буквално на 10 минути пеша, единствено не ме устройваше работния график 6 на 1. Един ден почивка определено не е достатъчен, но се примирих.
Започнах при тях,а на първия ден бях посрещната от едни доста приветливи колежки, които може би бяха единствения плюс в този иначе голям фалш.
На въпроса, защо не издавате касови бележки получих отговор, че така са инструктирани и от счетоводството им се обаждали да им се карат,че за деня пускат много касови бележки. Вечерно време ми направи впечатление, че се съобщава оборота на така наречения шеф (Павлин Андреев), което също не ме смути кой знае колко.
В началото всичко ми се струваше поносимо и нормално, след време дойде момента за смяната на новата колекция. Тази процедура обикновенно става с организация и пристигане на стоката да речем седмица преди официалното и откриване. В магазините на г-н Андреев това стана един ден преди обявеното в социалните мрежи и в страницата на Andrews откриване, за което клиентите научаваха по всякакъв възможен начин. В този един ден трябваше цялата стара стока, да се опакова прилежно, да се почисти основно и да се нареди новата, която трябваше да се аранжира много добре и да привлича окото. Всичко това трябваше да се свърши от мен и още една колежка след работно време и след редовна 10 часова смяна. Следващите 3 дни беше откриването за което трябваше да идваме по-рано и да работим по цял ден. След този изтощителен ивент, разбрах че допълнителните часове и нощния положен труд не се заплащал. Празничните дни, също не се заплащали двойно. По закон отпуската ти е 20 дни, но според Andrews е 14 и само толкова ти се позволяват да ползваш, останалите уж ти ги заплащали. И още куп измислици, които не мога да опиша с дадените ми само 6000 символа за това мнение.
Във връзката с новата колекция мога, да ви кажа хора, че по голямата част от новите неща са от стари колекции или по точно непродадени серии от стара стока, държани в склада и чакащи своя ред.
След презентацията на новите артикули, влезнахме в серия петъци и уикенди с измислени ивенти,които са просто цел да напомнят на обществото, че тази марка съществува.
И така в крайна сметка бях излъгана, а определените 2 месеца отредени за позицията продавач-консултант изтекоха и на въпроса дали остават условията за които сме се разбрали, получавах отговор сега го обсъждаме с шефа, ще имаш нов човек, трябва да го обучиш и с настъпване на новата колекция ще дойде и промяната. Чаках новият консултант, който така и не дойде и не след време реших че няма смисъл да си губя времето и усилията за развитието на този обект и да върша задачи отредени за друга позиция. Единственото, което получих от Павлин Андреев беше обяснения по телефона, че в слабият месец август трябвало,цитирам "..да си заработвам клиентите..".
Само не разбирам, защо същия този човек представлява едно затворено общество наречено от него клуба на джентълмена, основите които поставя в този кръг е да показва уважение към околните,безупречно възпитание,учтивост,чувство за чест, смелост,щедрост,образованост,галантност. А той самия не показва качества на такъв!
Е г-н Андреев, фирмата ти съществува само заради парсонала. Тези кадри, които се лъжат да работят за вас правят чудеса и клиентите ги обичат и ги хвалят постоянно.
Това е мнението на истински бивш служител и дано много от вас да го вземат под внимание.