Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Сенсата е много подходяща за млади тъкмо завършили специалисти, които имат нужда от бързо натрупване на опит и нямат претенции за големи заплати. Доколкото разбрах за краткото си пребиваване в лабораторията в София (чисто заплащане):
стажанти: 600 лв
техници: 1000 лв
тестови инженери 1200 - 1800 лв
Като заплащанията варират според опита и съответния отдел.

Добре де, защо да не кажеш коя е тази личност, нали трябва да има прозрачност в управлението. И ти се страхуваш от заплахите за уволнение и наглото, примитивно поведение на тази ниско интелектуална личност, която в качествата си на лидер си позволява да отправя безумни заплахи на неподмазващите и се. Да, точно за Боянчето става въпрос. Може би се чувства сигурна под опеката на Любенчето и си позволява да отправя заплахи от рода на-„щи пиша самоотлъчка” на човек, който присъства на работа, само заради това, че спори с нея. Има такъв случай, но потърпевшата си затрая. Може би поведението и се дължи на ромския и произход, който не остава скрит от безумното и поведение на сбирките на фирмата, не знам, но много кадърни работници се отказаха от фирмата, защото отказаха да са част от този цирк. Едни напуснаха, други бяха разпратени по други смени, тя се обгради с ареал от подмазвачи, на които им е позволено всичко, понеже я ласкаят пред началството, а останалите биват преследвани като плячка. Малкото свестни хора обаче, никога не биха прекрачили достойнството си, за да отидат да злословят по неин адрес. Аз лично по-отвратително управление не съм виждал. Абсолютно всеки друг е на по-високо интелектуално ниво от нея. В никоя от смените не я желаят, а тя се хвали, че е най добрата, срам за управлението, срам за Сенсата..

Искам да попитам какво заплащане предлагат на инженерните позиции? Става въпрос за тест инженер в гр.София.

Не разчитай че ще работиш дълго време тук!Така че колко бързо ще почнеш е без значение!Много кадърни работници ги назначиха и съкратиха за няма и 2 месеца.А стари полски гюбрета продължават да си мислят че работят!И ръководството ги държи.

Здравейте, бих искал да попитам като цяло recruitment процесът бърз ли е в Сенсата? Кандидатствам за работа там, поканен съм на интервю, както и на друго място, и просто се чудя колко ли време отнема... Благодаря.

Аз пък съм доволна от фирмата.Заплащането не е никак лошо,предвид работата.И да има си хора-подмазвачи,натегачи,интриганти,завистници и прочие.Тези хора са навсякъде и няма оттърване от тях.Затова аз съм на мнение че както искам да се отнасят с мен така и аз се отнасям към другите.А ако не получа съответно същото отношение това си е за сметка на другия.Ръководството на Сенсата няма грешка.Шефовете са съвестни,отговорни,справедливи.Винаги са готови да помогнат с каквото могат.Лайнлидерите също.Изключение прави само една личност която няма да споменавам.Благодаря за това че съм част от екипа на Сенсата.Аз работя там и ще работя до когато мога.

Истината е, че повечето мнения са написани до голяма степен от хора, които през собствената си история лепят етикети на мениджъри, отдели или цялата фирма. Сенсата е американска компания в България, което си носи плюсовете и минусите. Не можем да очакваме от сравнително нова фирма с толкова голям брой служители (над 4000) за няколко години да бъде топ работодател, но възможностите са огромни и системата е така устроена, че всеки служител отговаря сам за развитието си. Както абсолютно всяка друга производствена фирма в България (Абсолютно всяка!!!) основните проблеми на работниците в производството са заплащането и понякога отношението на шефовете им към тях, по обясними причини за всички. Разгледайте друга производствена фирма и ще видите същите мнения. По отношение на инженерния и административния персонал възможностите са развитие са огромни поради наличието на всякакъв тип отдели, през които можете сами да си осигурите кариерното развитие. Има много хора, които просто си "чакат развитието" от шефа, вместо сами да си инициират, че искат след 1 година да са в друга роля или на по-висока позиция. Като си подписал, че за X брой пари ще вършиш X брой работа и я вършиш, защо да те повишават??? Колко от тия отворковци които пишат коментари и обиждат свои колеги анонимно, си вършат работата съвестно, работят на макс и знаят къде искат да са след определено време? В такъв американски модел фирма трябва да направиш повече усилия, да поемеш повече работа, но повечето хора в България ги мързи, шушнат си заплатите по коридорите и сочат с пръст онези, които успяват и техните мнения няма да ги видите в БГ РАБОТОДАТЕЛ. Защото колкото неуспешни, толкова и успешни хора има, както в производството, така и в администрацията и инженерните отдели. Аз съм щастлива че съм в такава фирма, защото в не производствената част този тип структура предразполага мързеливците и мрънкачите да си тръгват и да не издържат на динамиката. Има си минуси- много стрес и обем на работата, много разпиляност между отделите, недобре описани процеси, но от мениджмънта и човешки ресурси се опитват да се борят с това- работното време е 8 часа, но никой не те следи кога влизаш и излизаш от офиса, кога и колко ти е обедната почивка, почти няма шефове, които ти стоят на главата, по-скоро ти си си отговорен как си вършиш работата и резултатите трябва да са добри. В производството е друго, и там някои са прави- други не са, но като цяло фирмата си заслужава няколко отделени години да се прекарат там и да се опита- има малко толкова големи фирми в България и е лесно да сравняваме Сенсата по заплати с още няколко други, които дават повече пари, но е факт, че фирмата е от лидерите във всяко отношение. Ако сте се запътили натам- дайте си шанс но бъдете вие активната страна докато работите, не чакайте някой да ви оцени, някой да ви навигира и някой да ви развива ей така и после да ходите по форумите.

Единствено не разбрах защо при наличие на дрегери от охраната никой не проверява ръководния персонал за забранени вещества.Има един инженер Азим или подобно име но направо ще литне от употребата на метамфетамини.

Всичко написано за тази фирма е истина.Само подмазвачи и лицемери нищо друго.Колко много съвестни работници напуснаха заради "шефката"на тестовия отдел

Нека си кажем истината, че в тази фирма, когато си харесан от началството или си двуличен гъзолизец,ще си винаги на първо място, ще бъдеш уважаван,ще бъдеш защитаван, дори и да не си спазваш почивките и не правиш нищо,а само се ровиш в телефона пак си най-добрия.
Да не говорим за отдел качество, жалко за шефа им,че не знае, какво се случва.как им дават на някои изпитите за една седмица, а материята трудно за един месец се научи.как тяхните познати " приятелки" са валидирани за една седмица и взимат всички бонуси за месеца и като останат сами на линия,не могат да се оправят.не знаят коя машина за какво е.
Хубаво е,да си валидиран от приятелка и после.
Как Качество си прави почивката от 10 мин на 1 час и 20 мин.на нощна смяна я няма 2 часа хвалейки се в смяната, че била до Мола да яде.когато иска си тръгва,с 1 час по-рано.идва на нощна смяна не в 22:00 с винаги в 00:00 01;00 нямат ли камери в тая фирма.на първа смяна Качество решава,че нейното работно време е от 8 или 9 часа.
После,ще нагласят гаджета и любимци в една смяна.а не било позволено...
Жалко за старите качества,които си разбираха и бяха хора,но такива с достойнство,нямат място в Сенсата и си тръгват.
Шифт лидерката на производството нахъсва един срещу друг лайн лидерите си,после им гледа сеира.
Обиждат хората и ги карат,да се чувстват прости и луди.
Ако случайно не те харесват,правят всичко възможно,ти да се чувстваш виновен и ненужен,а онези които нищо не вършат са най-добрите.
Защо,когато едно от качествата напусна работа от нощна смяна в 4 сутринта,никой не й каза нищо.не писа обяснения и няма ФРЗ-та към заплатата.но,защото е приятелка с лидер качеството,как мислиш.
Че и същата я чака отвън,за да ходели на море или чужбина, затова си позволява да излиза по-рано.
Мислите,че хората в пройзводството са тъпи и слепи.
Постоянно се прави забележка на операторите,защо си говорели,защо се имат толкова.
Това не било нормално една смяна да се имала толкова.
Столовата е ужасна.за редовна смяна е изпъната и прясна,а за смените е нещо страшно,стари и развалени.
Съжаляваме за стария началник Белев,той си беше на място и хората го уважаваха и работата вървеше.
Жалко за оставащите,освен ако не си двуличен и да се караш с хората,това вече стана практика,колко повече се карат хората,толкова по-добре.
Белев и Гинев- страхотни хора,жалко за тях.
Белев се махна навреме, съжаляваме Гинев,отдела му пропада и жалко,че не знае, за какво става въпрос.
На него друго му се предава, а тези,които още седят и те са напът да си тръгнат.не знае,как някой от качествата му са плакали зад калибраторите,обидени и унижени,подигравани.и лидер качеството им поздравява само едни,а другите ги игнорира.предава само на едни,другите да се оправят.знаят само техните хора.когато ти се налага,да им звъннеш спешно,никой не ти отговаря и после не те и питат за какво си им звънял.
Оператор качество зарежда работна станция за характеризация и е хвърляла и изпускала зареждащото се устройство със сензори и после чакай резултати.
Настана време разделно.
Всеки уважаващ себе си човек,който все пак има възпитание и съвест, не ни останал, да му се подиграват така.
Не са те възпитали вашите,за да те ругаят и обиждат.
Правят така,че ти сам да напуснеш, хората които се ценят, знаят си стойността,така,че сами ще предприемат, каквото е нужно.
Успех на фирмата!
Успех на всички напускащи потъващия кораб!
...............................