Сенсата Технолоджис България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1&markers=София,бул. Искърско шосе 7, сграда 1

Сенсата Технолоджис България

Здравейте, някой може ли да сподели нещо положително от лабораторията в София - относно работна атмосфера, условия на труд, work/life баланс, възможности за развитие, ако покажеш качества и др.

Ето линк как може да си купите https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Който не е работил в Сенсата не знае на какво му се казва концентрирана простотия комбинирана с потресаваща некадърност,бай Ганьовско самочувствие,и шуробаджанащина в необятни размери.И това само в администрацията.Работниците като цяло са свестни,обаче всичко над тях е паразит до паразита.За парите да не става и дума.Крепостно селячество на квадрат

Ако сте направили интервю по телефона и всичко е минало ОК и ви кажат другата седмицата ще ви се обадим, просто продължавайте да си търсите друга работа... Няма да ви се обадят.

Конкретно за Ботевград, позиция МЕЕ/Оператор. кандидатствате за работа, ако са на зор Ви звънят до 2 дена, отивате на интервю с още 50 човека, качват ви в една стая и започват да Ви представят фирмата, правите тест за идиоти/неграмотници (буквално), обясняват Ви каква е работата и ви правят сметка на възнаграждението, което бихте могли да получите след 1г.(непостижимо) Като допълнителна придобивка ви дават допълнително здравно осигуряване, обясняват ви как конкретната фирма застраховател би ви изплатила лекарстата ако се разболеете, но не ви се казва,че евентуално трябва да отговаряте на хиляди условия и да представите хиляди документи. (не всяко заболяване подлежи на изплащане). След това беседват с вас и още 5 човека, комисия от няколко високопоставени лица от фирмата ви задават въпроси от сорта "бихте ли се представили", ако имате късмет и минете от първите групи нещата свършват сравнително бързо, но ако сте сред последните може да си почакате 2 часа преди да ви дойде реда за беседка. През това време вие не можете да мръднете на никъде, щото трябва да дойде някой специално да ви изкара навън, тъй като няма как да минете през турникета иначе.
Назначаването обикновено става през фирма посредник, договора естествено е с изпитателен срок или временен, в тяхна полза и на минимално възнаграждение. Това, че ще ви назначават на временна позиция става явсно едва когато ви се връчи договора за подписване и ако имате благоразумието да прочетете какво подписвате.
Из целия завод има разлепени надписчета "ние спазваме закона" и да, наистина го спазват когато е в техен интерес и когато могат да извлекат някаква ползва от това (винаги е и винаги могат, винаги го спазват). Почвате работа и първото което ви прави впечатление са безкрайните изисквания на ръководството и чуството им за някакъв вид надмощие. Държат се с вас като с някакъв вид добитък. Нормите са високи, подлежат на покачване, заплащането от друга страна не се обсъжда, не дават и дума да става за подобно нещо. "Според зависи" в кой отдел работите, може да стоите прави, да седите на стол, да ви карат да се преобличате по определен начин, да носите по цял ден маска, ръкавици, очила, жилетки или други предпазни средства с цел да не замърсите продукцията или да не предизвикате авария. Тук тънкия момент е, че личните предпазни средства са възможно най-некачествените продукти на пазара, не са предназначени за употреба според изискванията на ръководството и по-скоро биха ви навредили от колкото да ви спасят от каквото и да било, но такава е политиката - важна е продукцията. Някой малко по-висш дава идея и взема пари за тая работа и потърпевшите съгласни или не, трябва да се съобразят с изискванията за работа. Ако се случи нещо с някоя машина, винаги оператра е виновен. Част от инженерите са изключително некадърни, кадърните обикновено не просперират дълго, защото знаейки твърде много, злепоставят колегите си. Същото е и с поддръжката. Има и читави кадри на високи позиции, но това е рядкост естествено. Лицата на твърде високи позиции пък, не са съвсем запознати с работния процес при всички операции и очакват космически норми от даденото звено, които са неизпълними по начина по който ги изискват и/или с наличното оборудване/персонал. Повечето колеги са окей, но както навсякъде, така и тук няма как да не се сблъскате с подмазвачи в "най-чистата" им форма. В съблекалнята зимния сезон е кучи студ, по време на смените вратите винаги са широко отворени. Шкафчетата са толкова тесни, че не може да ви се побере само якето, да не говорим, че в повечето шкафчета пространството се споделя от 2-ма или 3-ма души. Има случаи в които шкафовете се разбиват и ако имате нещо по-ценно по джобовете на якето, се прощавате с него. Ако пък нещо избие фирмата на криза, идват и ви връчват заповедта за освобождаване в края на деня и ви съпровождат до съблекалнята с охрана да си оберете нещата.
Текучесвото е огромно, винаги набират персонал.
Смените са убийствени, но щом сте съгласни да работите по този график вината си е единствено във вас.
Заплащането е смешно и неадекватно меко казано.

Тук трябва да обобщим, че вземайки предвид склонността на хората да злоупотребят с фирмата и ресурсите й, някои мерки от страна на Сенсата са належащи. Това обаче съвсем не извинява поведението и неадекватното отношение, незаинтересоваността за здравето и благополучието към хората които си гледат работата, или дори към хората като цяло. За висшестоящите, работещите са едно стадо и това е. Ако утре автобус с работници се обърне в реката, никой няма да звънне да пита как сте. Не очаквайте подобни жестове.
На ваше място ще дойде друг и живота продължава :)

Не стават

Бачкайте роби тази година по 6 дена на седмица догодина по 7 дена

За тези които питат какъв е процесът на кандидатстване?

1.пращаш CV и чакаш от 2 до 3 седмици за обратен отговор

Има 3 интевюта

1 во интервю по телефона с Човешки ресурси

2 ро интервю Опознавателно на място

3. то интервю с Технически ръководител

Тест
4 то с Мениджър

Предвид локацията че се намира на бул Искърско шосе кв Дружба на края на София

Как и с какво ще се предвижваш до там?

И как ще ставаш всяка сутрин рано в 6.00 да гониш автобус или Метрото?

Отделно имат производствена база в Ботевград

Ако се наложи да ви Командироват в друг град?

Като искаш иди да те правят всеки ден на Глупак

Приятели не знам за фирмата но аз си изкарвам по10$ на ден от този сайт https://firefaucet.win/ref/92401
Не е кой знае колко но е по-добре да работя за себе си. Плащат с криптовалута; от типа на BTC, DASH, DGB, ETH, LTC, XMR, TRX, ZEC; според курса на $. Хубавото, е че можеш да си развиваш акаунта до безкрайност, изисквасе обаче време и постоянство което не е лесно. Аз вече съм от три години и го развих до 10 долара на ден и ще продължавам.
Може да пробвате и вие ако ви се занимава.

Стажантските, както и други позиции, вече са с повишени заплати. Сенсата е наистина добро място за работа, а истории ще чувате всякакви, защото е фирма с над 4300 души в България- комбинира производство, администрация, инженеринг, лаборатория, има десетки мениджъри с различни подходи, едни по-адекватни, други тотално неадекватни, но толкова голяма компания не може да има абсолютно еднакъв модел на управление. Има значителни разлики между София, Пловдив и Ботевград, но и в трите места управленските глави са изключително кадърни и отдадени хора, особено новия лидер в Пловдив е българин с опит в Китай и Мексико на много високи позиции и е видял всичко.

По-долу има въпрос за процеса на подбор- отнема между 1 и 3 седмици, в зависимост от нивото на позицията. По-старшите позиции понякога включват две, дори три интервюта, но в редки случаи се забавя толкова. Служителите в отдела по подбор са много отдадени и съвестни, дават обратна връзка и съдействат със съвети дори когато процеса не е успешен за кандидатите.

Компанията като цяло има много възможности и е с високо ниво на професионализъм, препоръчвам!