Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Ingram Micro has two types of people.

Type A

People who are afraid of progress, negative and simple. Hard to impress easy to get mad.. in love with complaining and ignorant for what the future holds.

Type B

They know their worth and are aware of reality (no falls expectations).
Have lots of work but clear vision for what they need to do in order to achieve what they want. Friendly, humble and supportive. In other words - Dreamers.

Every company has people from Type A & Type B. For me the most important thing is to aspire to be Type B, even in hard times. I strongly believe that in Ingram we have more Type B people, that is why I choose to work here.

Искам да попитам как стоят нещата със заплащането на системните админчета. Кандидатствам за такава позиция, но в обявата за работа не е споменато нищо. Нито работно време, нито заплащане. Интервютата за работа на BG или на ENG се провеждат?
Искам да знам за да си направя сметките дали въобще да се явявам на интервю.

Подкрепям общо взето всяко от дадените мнения по долу. За да не бъда упрекната, че съм "хейтърка" и необективна, ще започна с положителните неща:
- Инграм дава много добра възможност да навлезеш в този тип работа, да натрупаш начален опит и да се ориентираш по-добре в бизнес средата, съответно добър старт ако тепърва започваш да градиш сиви. Заплащането също е много добро в началото - още от първия месец получаваш пълната заплата, за която сте се договорили (обикновено около 1000лв), заедно с ваучери за храна и 50лв за транспорт, както и здравно осигуряване. Други привилегии няма.
- Наемат се основно млади хора, което дава предпоставки за приятен колектив и хора, които имат желание за работа. Друг е въпросът, че подборът става все по-посредствен.
- Локацията на офиса е добра - бизнес сградите до The Mall.
- Натоварването не е голямо в повечето позиции, защото нещата са доста детайлно разделени на отделни процеси, за които се създават специални отбори. Това обаче прави работата доста еднообразна.
- Заплатите винаги идват навреме, а понякога даже по-рано.

До тук с положителното. В компанията съм от година и 2 месеца и усилено търся нещо друго, за да се махна.
- Варианти за развитие - нулеви. Общо взето нещата стоят така, че кадърните хора са доста удобни там където са си, съответно не им се позволява (или всячески им се пречи - нещо, което се случи с мен и няколко мои колеги) да си сменят позициите и да имат претенции. Вариантът е или да се примириш и да си стоиш на едно място или да напуснеш, както правят доста хора (чувала съм шеги из HR агенциите, че Инграм "произвежда" доста кадри за другите компании).
- Отношение и мениджмънт - силно изразено лично отношение и предпочитания, наемане и повишаване на основа на приятелства, връзки и жестоко подмазване и лицемерие. В това отношение съм напълно съгласна за споменатото по-долу "побългаряване".
- Трейнинги - с нарастването на броя наети хора, трейнингите стават все по-голям проблем, въпреки, че се обособяват специални позиции за "трейнъри". Нещо все не могат да се оправят. Я намериш информация от някой колега за нещо по-специфично, я не.
- В началото като бяхме по-малко хора се плащаше добре по празници и се даваха бонуси за препоръчани хора, направили 6 месеца в компанията - сега се въвежда "сегрегирано работно време", което винаги ти прецаква овъртайма по някакъв начин (ако имаш отпуска, болничен или просто те ПРИНУЖДАВАТ да си вземеш "rest day"). За бонуси вече почти не може да се говори - винаги си измислят нещо да не ти дадат. Мисля, че не е нужно да казвам, че коледни бонуси няма.
- HR екипът се разраства постоянно, а върши все по-малко работа. Трудно се получава информация за нещо, което те интересува, а за възможности за развитие да не говорим..
- Този въпрос е много субективен, но от личен опит, свързан с човек, с когото работя, мога да кажа, че на хората, които не се стараят, не работят добре, не поддържат добри отношения в екипа си, правят грешки и са ескалирани множество пъти от свои колеги, както тук, така и в съответната страна, за която работят - всичко им се разминава.

Държа да отбележа, че вече не съм толкова афектирана от нещата, които ми се случиха в Инграм и отдавна съм си взела решението да се махна, но чакам подходящата възможност. Съответно се опитах да бъда максимално обективна в мнението си.

Ако трябва да обобщя - има смисъл да работиш година, макс две в Инграм, за да можеш да се преместиш после на по-добро място. Ако пък нямаш особени амбиции за развитие и си ок да вършиш едно и също години наред, компанията не е лоша.

Абе хора, много се дразня, като давате някакви такива мнения "побългарено", "подмазвачи" и т.н. Опитайте малко по-обективно 800 - човека фирма не може всичко да се обясни с два термина и да се капитализира така.
Две години и половина работа без развитие в подобна фирма, означава много лош атестат за човека!!! Имам чувството, че тук пишат само хора в момент на огромен афект от работната среда. Така информацията става субективна и подвеждаща.

Работя във фирмата две години и половина. Развитие нулево. Освен 30лв годишно повишение на заплатата. 95% от позициите са само копиране от един файл в друг. Натоварването е много голямо, признателност - никаква. Работата става за хора без опит, другите няма смисъл да си губят времето там. Високите позиции се заемат от подмазвачи, мениджмънта само обещава, а тийм лидерите са под всякаква критика. Много са далеч от лидер, но и фирмата тук е побългарена тотално, даже е по-зле от много български фирмички. Никакво ценене на персонала, никакво уважение, никакво развитие. Аз се оглеждам за друга работа. Тук е ясно, че колкото и да работя никой няма да го види, както не се и вижда, че тийм лидерите нищо не правят.

Типична побългарена фирма...с подмазване се стига далече...

Имам повече от 5 години опит и съм доволен от Инграм. Бил съм във всички по-известни BPOs в София и това засега е пъти по-добре. Лично аз съм в страхотен свтъл офис с гледка към Цариградско и хората около мен са супер. Личи си, че има усилие в посока "чуваемост" - срщи с директора и тн...Има отдели, където няма никой без опит, даже повечето са от Биг4. Абе за фирма със 700 човека и ръст в момента отговорите не са еднозначни явно...
Аз съм по-скоро положителен....

За съжаление останах разочарован малко от отношението. не че съм очаквал нещо повече. Типична IT фирмица. Бях на първо интервю. Така и не получих ни вест, ни кост след това. Дали заради заплатката, която казах, дали просто не съм бил подходящ, не е важно. Просто доста непрофесионално и доста lame ...

Като цяло: Работата във фирмата е идеална за хора без опит, които нямат големи претенции. Инграм е типично американска фирма, с американски модел на управление. в която всички трябва да работят в екип, да се обичат и да си помагат, а в същото време се позволяват интриги.
Работното място: огромни халета,шум, кофти светлина, роботизирани хора. С една дума - прилича на IT фабрика с евтино обзавеждане.
Хората, работата и  отношенията: от мениджърите има адекватни и интелигентни хора, но има и зрънца. Трябва да си гъст с тийм лийда, за да получиш шанс за промоушън, иначе - абсурд.  Във фирмата нон стоп има текучество - или напускат, или уволняват. Още от първите дни те учат да работиш в разбирателство и тийм спирит, а в същото време вървят задкулисни номера. Стимулира се негласноо конкуренцията в екипите. Идеята е всеки да работи колкото се може повече. Подкрепям мнението, че мениджърите не работят кой знае колко, за сметка на пчелите. Работи се по празниците, но на по-високо заплащане по график.  Сигурността се следи много и има доста забрани.
Сигурност - около 0та
Заплащане - както се продадеш - има хора, които преди да дойдат във фирмата са били продавачи, както и такива с високо образование. Знаех хора, които взимат около 900 лв, както и други, които взимаха около 1300 за една и съща позиция.
Финално - всеки сам да се прецени има ли смисъл да работи като съпорт, било то в Инграм, или в друга подобна фирма. Имайте предвид, че ако имате опит само като съпорт, трудно ще смените естеството си на работа, защото се счита за ниско-квалифициран труд. Освен, ако не целите да станете тийм лидери след няколко години.

Някой има ли наблюдения върху позицията Treasury specialist. Как е отношението в отдела, работата, възнаграждението ?

Благодаря предварително