Инграм Микро / Ingram Micro https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2&markers=София,бул. Цариградско шосе 115м, ЕТС, блок D, етаж 2

Инграм Микро / Ingram Micro

Изчетох всички коментари и се зачудих за всичките противоречия...

Как така работата е административна и е копиране само, а в същото време е "изключително натоварваща"?

Как така едно "макро" може да замести работата на еди-колко-си служителя, но никой не го е измислил? Ако наистина сте толкова качествени кадри, колкото твърдите - защо не се обърнете към екипа, който се занимава с това с идеята за създаването му? Или пък още по-добре - напишете го вие.

Защо за генериране на идеи за подобрения на процесите имаше 20 включили се служители?

Всички недооценени кадри, които по грешка на HR/мениджмънт/тим лидер и т.н. са допуснати да си тръгнат от компанията сега вече са свръх доказали се мениджъри в други компании ли? Според мен - не.

Това да взимаш по-добри пари за по-ниска позиция в друга фирма за мен не е никакво развитие. Е, може би ако съм на 50 - да, но както многократно е споменато става дума за главно млади хора.

Колкото до мненията относно "интригите" - това не е свързабо с Инграм, а с манталитета ни. Шапка ще ви сваля ако успеете да съберте на едно място 1000 човека и всичко е цветя и рози.

В заключение, аз ще дам позитивно мнение за фирмата, харесва ми цялостната атмосфера

На кратко подлъгаха ме че е фирма с развитие и вазможности но напротив, отказах предложение в IBM и от там насетне буквално ти се подиграват и подценяват. ХОРА не приемаите каквото и да е предложение в тази фирма от 1000 маймуни и със това се възгордяват а бе просто пълен смях.

Здравейте съратници. Ще се опитам да ви дам една обективна оцена на човек , който е работил 2 години в тази фирма.

Локацията е добра до The Mall. Обстановката е модерен офис като една част е в мола , а другата в хотел Новотел.

Естеството на работа е според позицията. Аз мога да споделя за Sales Administrator. Цялата работа се свежда до там да се пишат емайли и да се въвеждат едни данни в тяхна система за поръчки.

Нивото на служителите което се изисква за тази фирма е средно образование със елементарни познания по език (въпреки че на интервютата плашат хората с английски) и хора по възможност от провинцията , защото повечето "началници" са от там и лесно се сработват с лизачо-гъзолизците си , а за по кратко подчинените си.

Заплатите са такива , че ще ви стигат само да си платите квартирата , да си купувате евтина храна и да си платите сметките. От там насетне се започва едно изнервяне , едни интриги по цял ден изпростяване и след 2 години като вече сте извън тази корпорация ще сте тотално деквалифицирани и трудно ще се впишете на пазара на труда. Защо ли ?
Защото в тази работа не научаване нищо , а тъпчете на едно и също место.

Място за кариерно развитие по-скоро няма освен , ако нямате капка достойнство. Предимно се издигат напористи селяни , които са готови да продадат и майка си за пост от сорта на тийм лидер или супервайзър недай си боже !

Фирмата е идеална за хора , които искат да дадат един старт на кариерата си след университета , защото тук не се изисква предишен опит. НО МОЯ СЪВЕТ към вас драги мой е да се ориентирате към някой кол център , ако имате претенции да знаете език , защото тук ще забравите и малкото научено в училище или унивеситета си.

Коректни спрямо заплащането - цепат датата , но все пак е нормално наели са маймуни да им работат за 500 евро на месец и не трябва да ги изпускат да избягат от цирка. Последно ХОРА ориентирайте се към нещо което ще ви даде ценен опит занапред било то като знания за свой собствен бизнес или кариерно развитие. В тези фирми от сорта на Инграм като остарееш ти бият шута и идва ученика и ви измества , а вие сте тотално деквалифициран и затъпял!

Както един колега беше казал : оставил съм си трохите от сандвича върху клавиетурката , моля следващия баламурник да заповяда на стола на богатството пред 2 монитора по цял ден едно и също до безкрайност действие , прегърбен на стола , без въздух и мръсна вода от канала минаваща за минерална .

АЙДЕ ИНГРАМ СОС ЗДРАВЕ И ИЗВИНЕТЕ АКО НЯКОЙ ШЕФО ПРОВИНЦИАЛИСТ СЕ РАЗПОЗНАЕ!

Дано само това 1,6 стартово да не остане за постоянно. На мен с 4 езика/ползвам ги със степен на средно владеене, писмено и говоримо до отлично ниво със сертификати, квалификация и стаж/ за подобна стартова ме отрязаха. Но пък не съжалявам защото започнах работа по проект на друго място с много по-добри условия и то в много по-малка по мащаб фирма. Цедката им е смешна, просто са пълен цирк. ;)

исках да споделя с Вас една голяма тайна!
Всеки човек е различен, няма как във фирма с над 1000 човека всички да се разбираме и да цари любов и хармония.
От скоро съм едва 6 месеца, а и стартово чисто 1,6 еххх разбира се с немски език (който за колкото се спазари).
Успех не е лошо малко да си в капитализма, а и доста по-добре от предишната ми бг. фирма, която изцеждаше до край!

Монетата винаги има две страни!

Не съм ХР (в тяхната стаичка е наистина страшно)!!!

HR-ките им трябва да са спечелили някакъв конкурс обаче не от тия които да си ги сложиш на стената

Обява за работа:

Заглавие
Chief GL Accountant with English

Някъде към края на напудреното две страници описание:

Excellent verbal and written communication skills in German and English.

Коментара е излишен - всеки здравомислещ човек ще посочи още в заглавието изискването за немски език.

И тази обява се публикува всеки месец от поне половин година без никой от целия Recruitment да забележи каква глупост са написали.

Пускат си обявите и през няколко агенции - дано някой да се подлъже - агенциите крият за кого е позицията докогато е възможно и накрая - изненада.

А факта че дори и днес има двадесетина техни обяви в джобса.

И до ден днешен не мога да разбера откъде това огромно самочувствие, че ставате за нещо.
Цяла София знае каква дупка сте и въпреки това балалайката не спря.

Не проумяхте, че не сте наели маймуни да ви работят, че да им хвърляте прах в очите.

Затъването ви ще е точно толкова грозно, колкото сте и вие самите.

Ако това да висят едни и същи обяви с месеци и даже години е американския начин на живот, айде мерси и нема нужда. То не стига тъпотии вътре в компанията, като започнеш с интервютата, мишеш през шефовете и стигнеш до заплатите.... Аман от криворазбран капитализъм.....

бягайте със светлинна скорост от Инграм, показаха ми всякаква липса на отношение, уважение към личността, протокол за провеждане на интервю и безумния им автоматично генериран отговор. Ало, човекоподобните ресурси, отделете 5 минути от скъпоценното си време и покажете лично отношение с телефонен разговор, дори и да сте отхвърлили кандидат/ка за работа. Останах и с лошото впечатление, че се търсят изключително евтини работници, как да ви кажа колко бих поискал като не казвате колко обем работа ще възложите. Вие безумни ли сте в вашите 500 евро заплати? Носете си ги вкъщи тези студентски възнаграждения, и ако не друго, поне си останете със здраве.
Бягайте хора от такива компании, не си заслужават инвестициите от време и нерви.

Здравейте, може ли някой да сподели впечатления за отдел Learning & Development. Нива на заплати, текучество на хора и тн. Благодаря!