Инграм Микро / Ingram Micro

Ако това да висят едни и същи обяви с месеци и даже години е американския начин на живот, айде мерси и нема нужда. То не стига тъпотии вътре в компанията, като започнеш с интервютата, мишеш през шефовете и стигнеш до заплатите.... Аман от криворазбран капитализъм.....

бягайте със светлинна скорост от Инграм, показаха ми всякаква липса на отношение, уважение към личността, протокол за провеждане на интервю и безумния им автоматично генериран отговор. Ало, човекоподобните ресурси, отделете 5 минути от скъпоценното си време и покажете лично отношение с телефонен разговор, дори и да сте отхвърлили кандидат/ка за работа. Останах и с лошото впечатление, че се търсят изключително евтини работници, как да ви кажа колко бих поискал като не казвате колко обем работа ще възложите. Вие безумни ли сте в вашите 500 евро заплати? Носете си ги вкъщи тези студентски възнаграждения, и ако не друго, поне си останете със здраве.
Бягайте хора от такива компании, не си заслужават инвестициите от време и нерви.

Здравейте, може ли някой да сподели впечатления за отдел Learning & Development. Нива на заплати, текучество на хора и тн. Благодаря!

Изобщо не ходи в никой отдел! Jobsa е пълен с оферти, едва ли си го окъсал толкова, че да ти се почва в Инграм точно.

Заплатите все така си гравитират около 1200 +/- малко. Годишните увеличения са все така от по 50 лева, ТЛите все така вземат малко повече от служителите си, а ги сцепват от бачкане, мениджърите са все по-арогантни и нагли. Изобщо една и съща месец след месец...

Нивото на колегите пада драстично, като се огледаш и виждаш физиономии, които откровено са излезнали от някой психо-трилър...

Недей да ходиш точно в този отдел

Имам насрочено интервю за позицията "Finance Analyst - European Profitability and FP&A".Бихте ли споделили повече информация за работната среда, възможности за развитие, заплащане.

Благодаря предварително

Здравейте, от чисто любопитство (понеже чувам крайно противоположни мнения) бих искала да попитам каква би била стартовата заплата за свързаните с data entry/data processing позиции с немски?

Инкубатор на глупостта

Работя от няколко месеца в Инграм Микро.Това е първата ми по-сериозна работа и когато ме приеха да работя след проведените две интервюта бях на седмото небе, независимо че договорът ми е временен за шест месеца.Добро стартиращо заплащане и отлична възможност за първоначална реализация на човек,който е завършил висше икономическо образование,което се изисква за длъжността,с необходимата квалификация и отлично ниво на английски език.За съжаление ентусиазмът ми много бързо започна да спада.Бях оставена почти сама да се самообучавам,трейнърът ми е непрекъснато е зает с неговите си работи със слушалки в ушите,с крака качени върху бюрото, тресейки тялото си в такт с музиката която слушаше, без да отговаря на въпросите ми, конкретно за работата. Когато питам колегите от екипа да ми съдействат те ме отговарят нервно "Нали това ти го показахме, вече".Шокирана съм от такова негативно отношение на колегите ми от екипа.Те дори си позволяват лицемерно да се подхилват,когато греша.На срещите на "четири очи" с тийм-лидера на екипа слушам само,как бавно навлизам в работата и по-малко да питам,което е противоречиво,като се има предвид, че съм в период на обучение.Това е просто възмутително.Опитвам се да се справям сама, до колкото мога, но работата е специфична и отговорна. Ако не си обучен както трябва,естествено че ще се допускат грешки. Мълча за да остана да работя, защото работата и заплащането ми харесват в тази фирма.Постепенно се оформи негативно отношение към мен от екипа,без да имам конкретна вина.Може би вината ми е,че съм от София и съм с висше образование,което по-голяма част от екипа нямат такова.Питам се как са приети тези хора,без необходимия ценз, който се изисква за длъжността.Във фирмата се говори на диалект,без липсата на каквото и да е елементарно възпитание,външен вид и обноски.Много жалко за Инграм Микро,американска фирма превърната в българска,селска фирма.Няма контрол на трейнърите,за това как провеждат обученията на новопостъпилите.Самите тийм-лидери нямат подход към хората си,не са достатъчно компетентни за заеманата длъжност,с пропуски в трудовата дисциплина.За съжаление всичко това не се знае от Ръководството на фирмата и аз се питам защо? При тези обстоятелства по всяка вероятност,при такова отношение на екипа и тим-лидера,който ме чака да допусна грешка за да бъда отстранена, идването ми на работа се превръща в кошмар.Самата аз се замислям дали мястото ми е тук или да си търся работа в друга фирма.Жалко за Инграм Микро, че не може да задържа стойностните хора, които искат да работят за нея и дават всичко от себе си.

Ем, значи, няколко неща: 1. координация м/у екипите - нула; 2. има цели екипи, за които някой ако ми каже какво, аджаба правят по цял ден, ще му дам награда на някоя от фенси събиранките в киното /z.B. reporting, transition, L&D каките, 2/3 от ейч-ар хрантутниците...ПСИХОЛОГ?Ъ? то ние дето сме там, че сме за психото си го знаем, ама трябва ли да е толкова пък очевидно казано.../; 3. всичко долу е доста иронично и вярно казано...Толкова е вярно, че не знам да се смея ли , да плача ли. Има една приказка: ако не беше толкова тъжно, щеше да е даже смешно....ама нали си знаем, че е истина-тъжно ни е.

Между другото - добре, че беше ексел трейнинга да се науча на "тънкостите" в ексела... Толкова напъни, напъни....и накрая пак запек!

Аре, Инграм, сос здраве! Добре, че има алтернативи, че инак-жив зян. И мерси за коледния "бонус"! Пазя си трохите по клавиатурата и мисля да ги завещая на системните администратори. Да видят и те нещо момчетата.