Antelope Audio / Електросфера ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 7&markers=София,бул. Цариградско шосе 7

Antelope Audio / Електросфера ЕООД

Тук наистина има таланти. Браво момчета и момичета. Само така Антелоп е най-яката компания кандидатствайте за работа тук и няма да съжалявате !!!

Чета и не вярвам на очите си...
То не беше плюене, то не бяха обиди, квалификации и груби намеци. Някои хора поради излишно свободно време и липса на личен живот, очевидно търсят забавление и публика за скапаните си моноспектакли...
Защо ли имам чувството, че "Анонимният бивш" е всъщност настоящ! Но поради страх да не стане "бивш" се спотайва на удобното си местенце и плюе отрова тук. Ами ако щом толкова не ти харесва, бий си камшика и остави младите, амбициозни, талантливи и градивни хора да си вършат работата. Защото нали знаеш - на крива ракета, космосът и пречи! И повярвай - нямам в предвид, че ти си космосът. Не съди ако обичаш по твоя нищожен принос за приноса на другите към фирмения имидж и промоции. Резултатите показват кой какво е свършил, защото цифрите говорят най-добре.
И пак, как може да определяш и квалифицираш усилията и работата на екип от хора, чиято работа не познаваш - ако си "бивш". Как да ти вярват хората на купишата глупости, като лъжеш за това...
Комплексарщината и чувството за малоценност никога не са били и няма да бъдат движеща сила към нищо градивно. Но ти драги няма как да го знаеш. Жал ми е за теб, честно...

Колко ниско трябва да падне един човек да отделя
часове за писане на изрядно форматирани, номерирани и "аргументирани" цинизми за бившите си колеги и техните "овлажнени ануси"?

Продукт на един болен мозък.

Любомир Недялков...
Да ти кажа лично няколко приказки и да имаш предвид друг път да си даваш мнението за proofread, че си прозрачен.

1. Толкова си нов и зелен си личи. Имаш там месец-два някъде и говориш какво "сте съградили". Нормално е да си надъхан, но някак нямаш нито опит, нито история, нито постижения, че да се биеш в гърдите или да говориш какво ти е дала фирмата. Та тя още не ти го е подала дори... ;) Видял си само "ведро посрещане". Лесно е да приложиш "упорство, труд" и не-знам-там-каква-си борба, когато става въпрос за дни.

2. Толкова ти е кеф, че шефЪТ те е помолил да напишеш нещо позитивно. Усещаш специално отношение, та чак ти се овлажнява задното отверстие. Със сигурност си и под 30, защото някак в думите ти липсва поне малка доза мъдрост, а присъства само петльовото скачане на тийнейджър фанатик, защото са го запалили по покемон хънт. А питаш ли се защо някой с опит не би се съгласил да ласкае и ближе тук и сещаш ли се колко лесна женичка си?

3. Относно правилата - никой не слага подпис, че не може да сложи нещо на бюрото си, а че не може да се храни на него, да фляка трохи и маже отгоре. За нещо затворено и купено за вкъщи и при чудесно организирано бюро... А Игор ходи и млячи точно шоколади насам-натам, зад теб некой люпи семки... Дали така подкрепя собствените си правила? Не ми спори и ти ще се почувстваш обиден, ако те нападнат, докато си спазваш подписаното и толерираш другите.

4. За колегите (от сейлс) 11 от 10. И те още са зелени - с почти по годинка опит - и искат да се борят, ама това - само за колегите. Кога ще видиш Жорж да ти отговори на мейл, ако искаш да си проправиш път към нещо фундаментално, а не говориш за брошурка от 10 с'тинки?

5. За нашето отсъствие може да се радваш сърдечно, но като те нашибат с нереалистични таргети и нелогични стратегии няколко пъти, изкараш 1-2 години там, ще се зарадваш и на своето и ще се молиш да не те насилват да седиш онези 2 месеца предизвестие. За тея ти няколко седмици къде видя пазарен дял в индустрията? Велик е... Надали и на маркетинга са им позволили да гледат такива цифри. Да не се уплашат нещо, не за друго.

6. Ако наистина си толкова надъхан и "инТЕЛЕгентен", ще натрупаш време и ще те заболи, че може да правиш и допринасяш, а те спират. Там си отишъл на място, което е с мега потенциал и Игор е лудият гений, и всичко може да е супер печелившо, ама е тотален шит, защото няма кой да говори и убеждава въпросния Игор в разум, говорейки на неговия език.

Амаааа само не се прави на представителна извадка, че има хора с доста годинки там. Сети се и да видиш кой ти изкарва мизерната заплата - не си ти определено. Даже устройствата биха се продавали по-добре, ако ги няма хората с промоциите тип кисело мляко, че леко занижават имиджа вместо да го градят. Почакай да видиш и пиши след година-две.

Иначе те чакам утре в 11 сутрин да постнеш нещо, сред нас, които пишем вечер, защото си нямаме какво да правим в работно време. Поръчкаджия. Колко си там? 20 интервюта и 19.5 работни дни?

На "колегата" с предложението за Докторската степен само ще кажа, че Игор има защитена 2 пъти степен по Ел. инженерство и компютърни науки в Мичиганския Университет, тъй че запазете за себе си смехотворните предложения МОЛЯ...!

За мое огромно щастие, пиша вторият си коментар и с удоволствие ще споделя опита си до сега.
Целта ми е единствено насочена към фунционалността на този сайт и с идея, бъдещите кандидати да получават релевантна и актуална информация за фирмата.

Пиша във връзка, с нелепо написаният роман от АНОНИМЕН бивш служител на Електросфера.
Част съм от SALES отдела и не крия възхищението си от това, което колегите ми са създали с упорство, труд и непрекъсната борба. Да се каже една дума против такъв печеливш модел е чиста злоба и глупост.

Относно правилата, лампите, шоколадите и други подобни глупости:
Подписали сте трудов договор.
Съгласили сте се на описаните в него условия.
Изненадвате се, че те се налагат и спазват ?!?!
Къде искате да работите в зоологическа градина ?!

За колегите и колектива бих дал оценка 11/10.

Топло отношение. Ведро посрещане. Търпение и помощ, свързна с всяка ситуация, в която можете да изпаднете.
Вярно е обаче, че ситуациите са доста.
Естеството на работа е такова, когато общувате на такова ниво, с такива хора.
Като по чудо обаче напрежението в SALES отдела ни отсъства ?!
Аз го оправдавам с невероятната организация и подход, на така глупаво оплютият от вас мениджмънт.

Няма добра и лоша фирма. Има подходяща и неподходяща.
За мен Електросфера до този момент е дала само възможности и дори един ден да не съм част от колектива й, ще се радвам за отношенията, изградени с колегите ми.

За Вашето отсътвие се радвам сърдечно.
Късмет.

Доколкото знам шефът се справя добре и без докторски степени. Говедата са вече вън от фирмата и пишат тука поради липса на работа и други занимания.

Игор - Докторската степен по животновъдство, е необходима при наличието на толкова говеда и овце във фирмата. За сметка на това, лично вашата, защитена доктарска степен по "АНАЛлиз", е определяща за развитието на фирмата Ви!

Невероятен "АНАЛиз" на Електросфера от поредния
експерт с докторска степен по животновъдство.

Май истината започва да излиза на яве. И ми се струва, че този път няма как да я прикрият с безумни коментари. Опс забравих, ще се наемат 10 човека да пишат, то рода бол, пари също.
В тази връзка - не съм виждал до сега човек, който му е все тая, какво се случва с парите му, визирам собственика. Такова количество безхаберни, некадърни и мързеливи хора, които получават не лоши заплати, никъде не съм виждал. Както се каза и в предишните коментари - "Все още има кой да им ги изкарва заплатите". Докога, е друг въпрос. Общо взето 20-тина човека крепят фирмата. Още толкова пречат и тормозят, другите просто слушкат и поработват, за да си вземат парите и никак не малка част просто крепят мишката "права". Така нареченият отдел продажби и маркетинг е най-големият "вампир" във фирмата. Там, който и да махнеш, фирмата ще е по-добре. Но пък за сметка на това така наречения "мениджмънт", защото такъв просто няма, го възхваляват до небето и те са "богове". Да богове са, на мързела, подмазването, лъжата и наглостта. Какво от това обаче, като има кой да им вярва. Както са казали хората "Не е луд този, който яде зелника, а този, който му го дава." Лошото във всичко е, че идеята за това се разпространява навсякъде по отделите и то целенасочено. Не просто, за да се направи опит нещо да се подобри, а да се сложат навсякъде послушни и кимащи хорица. Сега, че ще имат почти нулева производителност, на кой му дреме. То пари има. Някой беше писал, че нямало никаква печалба. Е как да няма - има, щом може да си благотворително дружество за 50-тина безхаберници, които и за чеп за зеле не стават. Другото странно във фирмата е как има няма 30-тина човека са някакви мениджери на нещо. Мога да си позволя да кажа от опит, че освен в покупките, финансите и производството и то част от него, другите "управляващи" са по-некомпетентни в управлението и от всичките ни политици, взети заедно на куп. Виж обаче се стараят усърдно, като тях да взимат пари за нищо. Като цяло фирмата ми изглежда разграден двор, в който може да се изсереш по средата и да кажеш - не съм аз, някой друг беше. И ще ти повярват. А, ако си от "нашите" и посочиш кой, ще го уволнят и че и да те повишат може. Другото, което се наблюдава е, как работещите във фирмата постигат нещо, въпреки всичките пречки и тормоз и чуват накрая как някой от плазмодиите се гордее, с великия постигнат успех, лично от него. Изключително мотивираща фирма в общи линии. За HR отдела даже не знам какво да кажа, защото то просто такъв няма. Това е всичко друго, но не и HR. Рекруитърска фирма във фирмата, може би, но ако трябваше наистина да си изкарват парите от това, щяха всичките да са на борсата отдавна. Може би и за това текучеството във фирмата, е като фаянсовата чиния в тоалетната, както и безпирните потоци от хора идващи на интервюта за някаква от поредните, десетина обявени свободни позиции. Управляващият фирмата, май последно се беше кръстил "оперейшън мениджер", е най-жалката картинка в цялата пародия на фирма. Този човек, нито се вижда, нито знае какво става във фирмата. За сметка на това е запознат с всичко и раздава заповеди и коментира всичко. Вярно, от преписаното в тетрадката от някъде, но пък е компетентен. Най-важното, до колкото си спомням е да разпрати 50 мейла кой, колко е закъснял, къде не спазват правилата за светнати лампи и все такива, жизнено важни и определящи за развитието на фирмата неща. Но пък за сметка на това, действия във финансова вреда на фирмата от "верни" хора се поущряват. Даже ги преназначават в мениджер "Мързел" или там каквото е свободно, като позиция. В тази връзка изпращането на "хора" по екскурзии е доста разпространено. Пускат ги обаче с водач, че иначе най-вероятно няма да намерят и къде трябва да отидат. Хора, ако търсите работа, за да се развивате, това не е вашето място. Ако искате да взимате едни пари за нещо си, е перфектната фирма. Само обаче не показвайте, че можете да работите и особенно, не изказвайте никакво мнение по въпроси, свързани с некадърността на мениджемнта. В заключение - фирма, която би била една от най-добрите и печеливши, със задружни и комуникиращи по между си служители и мениджмънт, е превърната в пълен бардак, от сорта "..куче влачи рейс, дира няма". Успех на всички желаещи да са новите к... в бърдака.