Antelope Audio / Електросфера ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Цариградско шосе 7&markers=София,бул. Цариградско шосе 7

Antelope Audio / Електросфера ЕООД

Фирма Електросфера е един от най-некоректните работодатели с които съм работил в качеството си на консултант.
Приеха проект, приеха стойността на работата, приеха и изпълнението, но нещо забравиха да си разплатят сметките.

3 месеца след имплементация да заявиш "ами не виждаме добавена стойност и ще унищожим всичко" и това да е предтекст да не платиш за извъшрена работа е смехотворно.
Нервите ми са по-скъпи от сумата която ми дължат (макар да е четирицифрена) и това е единствената причина да не ги подведа под съдебна отговорност.

За жалост тази фирма е типичен БББ (Беге Бизнес, Батка), макар и с претенции за световни величия.

Като част от тази фирма мога да кажа, че не само са ценени усилията на хората, професионалните им качества и умения, но те са и развивани. В момента част от служителите са обучават по бизнес английски. Това е възможност те да подобрят своите езикови умения. Не всяка компания предоставя такава възможност.

Филипе, или който и да си там озлобен драскачо, започнах да се уморявам да чета брътвежите ти, които очевидно не почиват на факти, а само на клевети и измислени, несъстоятелни обвинения. И в предишни постове бях писал, че работя във фирмата вече повече от 4 години, както може би и около 20% от персонала. Имайки предвид, че имаме ръст на персонала от 30% годишно, явно доста от хората се задържат за дълго тук. Няма да се опитвам да убеждавам теб или когото и да било друг, че нямам сестра и няма да говоря за това колко големи или малки са заплатите - повечето са анонсирани в обявите за работа.
На смешните твърдения за това колко успяла или не успяла е нашата фирма само ще кажа, че вече три години подред наши продукти са номинирани за TEC Awards. Тъй като ти най-вероятно не си запознат, ще ти кажа, че тази номинация в нашата индустрия е равностойна на номинация за Оскар в киното. Между другото, ние сме единствената компания с три номинации в три отделни категории тази година. Това нямаше да се случи без кадърни и мотивирани хора в R&D, в хардуерния и софтуерния отдел, в производството, логистиката, маркетинга, продажбите и администрацията.
Тъй като очевидно пишеш за неща, които не знаеш и не разбираш бих искал да те поканя в новия ни офис в Лозенец на пл. Папа Йоан Павел II, за да се запознаеш лично ти, а и който друг има желание, с фирмата, колегите и обстановката, в която работим. Ако все пак решиш да продължиш да се криеш зад маската на Анонимен Бивш, която явно ти дава сила и смелост, можеш да изгледаш едно кратко видео, което направихме наскоро - https://youtu.be/AqE_RCLNE1M

И за да завърша с още нещо положително - гледай това видео и ми кажи, колко "неуспели" собственици на фирми познаваш, които се срещат лично и по покана на звезди от ранга на тази, която ще видиш във видеото.

Приятно гледане - https://youtu.be/RCiD6SomnRA

Господин Бивш,

Условията във фирмата като заплащане са много добри. По-добре не давайте мнение и оценка по въпроси, по които не сте компетентен.

Освен да се трудим усърдно, ние можем и да се забавляваме добре. В момента организираме група на служители от фирмата, които ще посещаваме уроци по народни танци.

Г-н Райчо,
ще ти отговоря на точка 6. Това е принцип в управлението на тази фирма. Персонала винаги да се чувства виновен и некадърен за да не иска пари. И от кога 1200 лева са средни за бранша? Масово стартова заплата 2-2.5к на всякъде. Само в електросфера - дай 6 месеца да видим какво можеш на 1000-1200 пък после ще видим. Е, като дойде после и човека си тръгва.
Добрия мениджър съумява да повиши квалификацията на служителите си и по този начин да успее да печели повече пари от тях. Същевременно им дава по-висока заплата отколкото заслужават за да не отидат в друга фирма където ще им платят повече. Но тук не търсим добър мениджърки подход. Тук търсим балами които да експлоатираме и в крайна сметка да не им платим. Ако мине.
Единственото което видяхме до тук е как персонала е виновен за положението на фирмата. Единия клошар уволнен преди 10 години и отворил фирма за карбуратори във Варна. Другия пък очилат с 1000 недъга уволнен преди 5 години направил не знам си какво. Със сигурност има още много бездарни некадърници ламтящи за пари които с труда си изкарват парите на фирмата и вместо уважение получават унижение и подигравки. И жълти стотинки за заплати, да не забравяме. Сигурно и моята некадърност е допринесла за краха на великата империя електросфера. За година и половина съм нанесъл щети за милиони или може би милиарди. Какво е една неплатена заплата от почти 2000 лв в тази сметка. Малко ми е било. Щом не съм свършил продукта на време и в него е имало няколко грешки. И е добре грешките да бъдат преписани на некадърният работник отколкото на великият мениджър който между другото спи с шефа. Но и това е без значение.
Продължавам да питам след като фирмата е толкова велика така ли за 15 години не се намери 1 кадърен инженер който да се задържи в тази фирма? Как може в цялата държава всички да са некадърници? Това май е първата фирма която за неуспехите си обвинява работниците.

След всичко изписано поне кандидатите за работа ще знаят какво ги очаква и щом са го приели и са се съгласили с това е сигурно, че ще останат дълго време във фирмата. Ако не бъдат уволнени поради некадърност. (Както Райчо каза за по-високото заплащане и по-висока квалификация)

Аз съм служител в "Електросфера". Искам да споделя своето мнение относно заплащането.В "Antelope Audio" няма закъснение на изплащането на заплатите, за разлика от предишната фирма,в която бях. В "Електросфера" съм доволна и от отношението към нас служителите - тук се оценява труда и приноса на всеки един от нас.

Г-н Бивш, който и да си ти,
1) Не работя в Антелоп и напуснах сам никой не ме е уволнявал.
2) Не виждам как Игор ще ме накара да пиша коментари или каквото и да било където и да е.
3) Не видждам с какво кариерата ми в други фирми има общо с темата само да отбележа , че в MMS аз съм работил много повече с Ангел Иванов не с Николай Даскалов.
4) Не виждам защо изобщо продължаваш да се занимаваш с глупости
5) Не виждам как реши, че си намирам трудно работа :)
6) Заплатите в Антелоп са поне равни на средните в бранша вярно е има и доста по-платежни но се иска по-висока квалификация :)

Колко инженера от Антелоп трябват за да завият една крушка? Кой е Игор Левин? Кой ви излъга, че това е High Tech компания :)

Филипчо, излагаш се вече, мойто аутистично момче.
Много ми харесва жалкия ти опит да представиш всички тези ненормалници като отделни персони. Истината е обаче, че ти, Филип, си бившият служител, който е спал в колата си като клошар, който е бил достатъчно психично болен да избяга от Пирогов със системите на ръцете си и да дойде на работа и който е бил толкова некадърен и нагъл, че е трябвало да бъде уволнен. Тъжното е, че работата много ти е харесвала при Игор, само дето си онаглял и си помислил, че ще можеш да изнудваш чужденци. Долен човек и неблагодарник си ти.
Човекът те е наел, въпреки че нямаш висше образование, само заради твоята страст към работата и въпреки това ти си решил да му се изплюеш в лицето. Ти си гаден и гнусен червей и от такива като теб ми се догажда.

Както разбирам, твоят живот не е потръгнал особено добре след раздялата с Електросфера. Харесва ли ти да продаваш карбуратори и части за коли в треторазрядната си фирма от Варна? Ами, какво ще стане, ако аз напиша едно гадно мнение по форумите за теб? Дали някой ще си купи гърне от жалката ти компания тогава?
Всеки, който се интересува от новата и блестяща фирма на Филип, нека да гуглира "Коортех ЕООД" и да види великолепния им сайт - тогава ще му стане ясно, че плюе от завист по много по-успешната Електросфера.
Надявам се заплатата ти от 300 лева да ти стига, ако изобщо някой си купува карбуратори от такава дупка като вашата.
Ако някой желае и да контактува с Филип - ето и скайпът му: eltransbg
Не е ли чудно, че има "trans" в името ( като транссексуален) ? Съвпадение? Не мисля!

Тийм билдинга е нещо много хубаво. Особенно когато имаш екип и искаш да го сплотиш. Понякога е хубаво и да поопипаш колегите. Чух, че се пооплакаха няколко човека.
Ако я караме в същия дух скоро ще знаем поне за половината гаджета не Игор дето е назначил на работа. Клошари, маниаци, очилати какви бяха там. Толкова ли за 15 години нито един нормален не е работил в тази фирма? Всичките ли са били некадърници и малоумници? Сега въпроса е дали ги избират само такива или там стават такива. Дали клошаря е спал в колата си защото Игор не му е плащал или Игор го е харесал някъде на улицата и го е съжалил и затова го е назначил на работа. Сигурно се е справял добре в леглото въпреки, че е миришел от километри. Или другия дето го е принудил да избяга от Пирогов и да отиде на работа със системите. Това май е престъпление по трудовия кодекс. Как и с какъв акъл ще принудиш болен човек да излезе от болница за да отиде на работа. Главата ми не го побира. И той ли беше уволнен поради некадърност? И на него ли не му изплати парите? Тази фирма е мечта. След тези признания може да се напише книга или да се направи риалити шоу. Ще удари брадърите и фермите в земята.
Фирмата е такава каквато я направи шефа. Служителите са такива каквито назначи шефа. Ако той е некадърник - ще назначи некадърници. Само защо после изкарва своите си проблеми и комплекси на работниците.

Целта на всички тези постове е да предупредим евентуалните кандидати какво ги очаква. Дори на 1 кандидат да спестим емоциите писането тук и загубеното време си е заслужавало. Чувам напоследък фирмата има финансови затруднения и все по-ниски заплати се предлагат така, че това ще допринесе за благото на евентуалните кандидати. Да избегнат близки срещи от 3-ти вид с ада наречен електросфера.