Вимакс Клима ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,жк. Младост 2 бл. 262 магазин Д1&markers=София,жк. Младост 2 бл. 262 магазин Д1

Вимакс Клима ООД

Загубава на много нерви и време. Работа без договор, с постоянно пазарене от страна на Димитър Калинов за заплащането и винаги неговите велики обещания. Не си губете времето, търсете си сериозно и отговорни работодатели.

Ще последвам примера на един бивш мин.председател : ХОРА НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ НИКОГА В ТАЗИ ФИРМА!
Всичко лошо, написано в предишните мнения е просто една малка  спестена истина...Положението  във фирмата е повече от трагично, когато говорим за работа и  заплащане. Най-малкото, трябва да се замислите , защо аджеба имат обяви за работа постоянно и настойчиво-това граничи с шизофрения, УВЕРЯВАМ ВИ!

Мерси за отделеното време, Кольо!И аз вече се нагледах на такива фирми , които викат кандидати, за да си запълнят работния ден. Човек чак се чуди - добре де, моето време че не го цените е ясно, ама поне собственото си не цените ли, та ме извикахте и ми изгубихте деня за да си приказваме общи приказки.
Междудругото - за такива псевдомениджърчета мисля че е в сила следната приказка : разликата между добрия сервизен техник и "мениджъра" е, че сервизния техник става и за мениджър но от мениджъра не става сервизен техник.  С това приключвам и се радвам, че все пак има и компании с по - добре структуриран бюджет, и по - добро отношение към човешкия капитал.

Колега, в момента няма свободни места, но в момента, в който чуя нещо ще пиша. Радвай се, че не са те викнали във Вимакс-а. Истината е, че те обявяват свободна позиция, след което викат хора на интервю и се гаврят с кандидатите. Едното шефче (няма да му спомена името - един младеж, колкото висок, толкова посредствен) по този начин си избива комплексите като кани хора на интервю и си придава важност.
Радвай се, че не а те викнали на интервю. Бих те посъветвал да не им кандидатстваш по обявите. В тази фирма няма как да се развиваш като специалист. Не може да се развиваш кариерно нито по вертикала, нито по хоризонтала.

Кольо, случайно да търсят  хора в сегашната ти фирма ?
Имам известен опит в хладилната техника, и кандидатствах два пъти във Вимакс, но като ти прочетох коментара направо се радвам, че не влязох в комуникация с тях.

като бивш служител искам да споделя, че съм такъв, защото не получих нищо добро за труда, усилията и нервите, които изхабих в тази фирма, докато работех там. Шефчетата са млади и надути, мислят се за хванали Господ за шлифера. Държат се със служителите си като с хора - второ качество и ги малтретират психически системно. Осигуряват те не на реалната заплата, а на минимална. Не че заплащането е кой знае какво, но това е отделен въпрос.
Не издържах дълго на тези условия на труд и напуснах. Сега работя в конкурентна фирма, чието име няма да споменавам. Заплащането е чувствително по-добро, отношението на ръковидителите е страхотно  дори мога да се похваля с хубав социален пакет, за който само можех да мечтая във Вимакс. Най-важното - не ме третират като животно и се държат към мен с нужното уважение - нещо, което при господата новоилзюпени шефчета нямаше как да се случи.
Призовавам ви, скъпи граждани, търсещи работа: дори не кандидатствайте в тази фирма, защото ще си загубите времето, а ако започнете работа, ще си скъсвата нервите ежедневно.

АНКА
в крайна сметка каква е заплатата на монтажника,и на каква сума осигуряват работниците?
Предполагам че НЕ назначавате човек на всяка обява в Джоб.

Здравей, Анка, общото беше, че там правиха компромиси с графика ми в университета а на други места - не. А и аз просто споделям опит не се бия по гърдите, защото не мисля, че HP или поне българския офис е нещо, кой знае какво.
И наистина за да не отклоняваме темата, която тук е мнение за фирмата Вимакс, ще прекратя малката ни дискусия, като ти пожелая лек и успешен ден.

Темата не е ли за Вимакс клима, или е за това да се похвалим кой къде е и колко е напреднал между едната и другата компания... Сега вече ми е ясно - във вимакс нямат ресурса да отсеят бензинджия от хладилен техник...
И какво е общото между IT сектора  и фирма за климатици нещо не разбрах...  Преди бях така, ама сега така... Дядо ми имаше една приказка, че който има рани по гърдите, не се бие по тях :)

HP = Hewlett Packard  :) Да уточня пак за всеи случай