Вимакс Клима ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,жк. Младост 2 бл. 262 магазин Д1&markers=София,жк. Младост 2 бл. 262 магазин Д1

Вимакс Клима ООД

Здравей, Анка, съжелявам за грешката, не е, защото съм объркала инициалите или не знам как се пише HR, а защото просто исках да напиша, че вече работя в HP, а не като HR.
Нямам нищо общо с HR и съм доста далеко от там, но все пак някой трябваше да отсява бензинджиите и продавачите от монтажниците. Не претендирам, че разирам. Претендирам, че наистина заплата не ми беше казана докато на ми пратиха договор дори в компания като HP.
А за желаещите заплата на годишна база - западна Европа е отворена :)

Вени, рожбе, толкова си далече от големите фирми, колкото и от HR ( за твоя информация се пише  HR, или ЧР,по български казано ТРЗ.Но не и НР) . Последната абревиатура е име на една друга компания...
Ако ми обясниш НР на какъв език е,че нещо не мога да си го преведа. За пореден път ми доказваш, че всички онези, които имат претенциите да наемат персонал не стават за никаква друга работа, и се крият зад някаква суматоха с документи. Та ти дори не можеш да напишеш без грешка инициалите на отдела в който работиш. Ти ли ще вземеш решение за наемането на някой, която не можеш да напишеш мнението си без грешка???
Ако някога беше влизала в чужди сайтове, щеше да видиш, че публикуването на заплатата е нещо нормално,и е на годишна база, аз как да разбера дали си струва да идвам на интервю, на което  да чуя цифра, която съм вземал още докато съм бил студент, и с това да се окаже, че съм си загубил времето.
Искате от кандидата цялата му автобиография, а не сте в състояние да кажете какво предлагате, на това се казва опит да придумаш някого да ти работи за без пари. И за да разбереш моята позиция, накарай момчетата, които се занимават с монтажи, да те вземат един ден само с тях, да стоиш и да ги гледаш как работят, без нищо да правиш, и пак ела да пишеш само положителни оценки. Отнасяй се с повече уважение към онези, които ти вадят заплатата, защото ако ги няма тях, няма да те има и теб в тази фирма.

Аз искам да споделя, че пускането на обяви почти всяка седмица беше поне докато аз работих, първо защото ни трябваха наистина хора и второ защото повечето, които си пускат автобиографиите бяха - я служители от бензиностанции или продавачи за монтажни дейности. А все пак знаем, че няма как да се вземат непрофесионалисти, а и обявите - неплатените - в jobs-а изтичат след седмица или минават много надолу при търсенето.
Аз лично също съм се занимала с преглеждане на CV-та и беше ад.
А относно парите, нормално е да ти плащат според уменията, които се преценяват след интервюто или поне тогава може да се добие представа.
Аз лично дори сега като работя вече в HP, на обявата нямаше пари, нито на интервюто ми казаха, после чак като ме одобриха и ми пратиха договор видях колко могат да ми дават за моите умения и за мястото, което заемам. Така че това е абсолютно нормална политика дори и за наистина голямите фирми.

Много хубаво нещо са хвалбите за дадена фирма,обаче като ги видиш как през 3-4 дни пускат нови обяви за една и съща длъжност започваш да се чудиш толкова ли много хора напускат, и ако не им стигат хората как изобщо се справят толкова професионално с монтажите... Просто не е сериозно да пускаш една и съща обява през 3-4 дни, и от другия край "клиентите" да те хвалят колко всичко е професионално. Поне за мен е смешно.
А и с тази дискусия относно заплащането на дадена позиция - единия имал дете , и видиш ли колко доволен бил....  Другият има една камара изисквания , ама няма смелост да напише какви пари предлагат. Ти като си корназ напиши някаква цифра, и като чорбаджия сам си прецени на кого ще дадеш тези пари. Ама не може една камара изисквания и никъде не пише за какви пари става дума, ако човек  отговаря на всички условия. В крайна сметка е обидно да чуеш сума, която не те устройва и да излезе така че си загубил времето си , за да кандидатстваш. Премълчаването на заплата за дадена позиция не е нищо друго освен опит да те счупят да им работиш за без пари. Защото ако всичко беше наред щяха да кажат ние предлагаме между такава и такава цифра, в зависимост от уменията ви...
А и един човек можеш да го разбереш колко е сериозен по парите , които е готов да плати за дадена работа :)

Желая просто с няколко думи да поущря доброто отношение към клиентите, каквото трябва да имам във всяка фирма. Аз лично бях обслужен от г-н Димитър Калинов, който беше изчерпателен в отговорите си на всеки мой въпрос и коректен при уточняване на сделката. Изискванията ми относно  монтажа бяха спазени и всичко мина като по вода.
Благодаря пак на Вимакс Клима

Здравейте, от мен. Аз само да споделя, че реших да се пробвам, то поне къдетои да отидеш има пробен период, в който може да си тръгнеш когато поискаш. И тъй де, взе, че ми хареса и останах.
Г-н Калинов всъщност според мен си се справя. Освен че имаме прилично работа в момента и понякога е малко объркано, но то навсякъде в сезон е така, все пак съм работил доста в тая сфера.
Ако има нещо за в бъдеще ще споделя пак.

Здравейте, изказвам благодарности към екипа на Вимакс, защото са бързи, коректни и професионалисти в работата си. Горещо бих ги препоръчал на всичките ни приятели и познати.

XAXO, който се интересува от заплащане конкретно да дойде да попита. В крайна сметка първо за точно сума до стотинка може да питаш само в администрация, където всеки ден едно и също правят. Нормално е в сезон като има повече работа да има повече пари и когато не е толкова натоварено да са малко по-малко.
Аз говоря за себе си - все пак съм с дете и щом мога да си го издържам спокойно, значи че съм доволен.

Vanka, хайде да не правим хората на боядисани врабчета, и ако имаме да кажем нещо полезно да го кажем, ако не да не пълним форума с глупости.
Какво имам предвид - ами това, че заплащането било " добро ", за кого е добро, и какво значи добро??? За някого 500 лв са добре, за този който си разбира от работата 1000 лв, не ги харесва...
Имаш ли смелостта да кажеш каква е страртовата заплата за монтажник, или сервизен техник или каквато и да е там позицията, та да бъдеш полезен за хората, или нямаш тази смелост?? Ако имаш да кажеш нещо конкретно го кажи, ако не , изобщо не повдигай въпроса.
Да ме извиняваш, ама всеки знае за себе си какво значи " добро заплащане", така че напиши конкретно цифрата, а дали е добре или зле, всеки си има глава и може да си направи сметката.

Здравей, Станислав, относно работата във Вимакс като монтажник, има доста работа, стига да имаш желание, особено в сезон е много натоварено. Заплащането е добро и в зависимост от това колко работиш естествено. Аз мисля, че на всеки, на който му се бачка ще му хареса. Така че се опитай. Г-н Калинов е много толерантен към всички работници без значение дали са нови или стари, така че най-вероятно ще останеш доволен.