Флат Рок Технолъджи ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5&markers=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5

Флат Рок Технолъджи ЕООД

Флат Рок е една хубава аутсорсинг компания.
Както всяка компания, така и тази си има фирмена политика относно наемането на нови кадри, определяне на възнаграждения и т.н.
Смятам че обстановката в компанията е много спокойна, никой не те кара да работиш извънредно, всички се уважават и т.н.
Привилегията най вече се усеща когато служител има здравословни проблеми - влиза в положението на служитела и се опитва да му помогне.
Сигурността на една компания зависи най вече от служителите. Колкото са по-всеотдайни и по-отговорни към това което правят толкова по-сигурна ще е компанията. Когато обаче всички почнат да завиждат на колегите, да го хулят и да скатават няма как да се гарантираш сигурност.
Ангажираността е както навсякъде на приливи и отливи - в зависимост от текущите проекти и тяхната реализация.
В компанията всеки има много голям потенциал за развитие - в зависимост какви умения покажеш. Колкото повече допринасяш за благото на компанията толкова повече компанията ще те стимулира - и понеже сме в българия това означава повече бонуси.
Относно напускането на кадри - въпрос на личен избор.Няма незаменими кадри. Всичко е въпрос на време. Не е приятно и не ви прави чест да хулите работодатела си след като той вие помогнал в трудни моменти , за известен период от време ви е хранил и след като натрупате малко смелост , кураж и самочувствие да се обръщате срещу него.

Относно конкретните напуснали кадри:
.NET Team leader-a - напусна заради собствен бизнес
Head of project delivery - трудно се сработва с останалите, няма нужните качества за тази позиция и е ненужно звено в организация с тези размери т.е излишен разходи
project manager-a - недостатъчно компетентен за да се справи с работата си. технически грамотен и опитен но дотам
ui designer - не е толкова добър колкото си мисли. екипната работа му липсва и по-скоро е layout designer а не UI.
А за новобранците - ако сте неуверени и имате претенции че много знаете, много можете и искате големите заплати - просто няма как да стане. Имайте търпение всичко с времето.
Относно хората който се смятат за най-велики в дадена област:
 Щом сте толкова добри създайте собствени комапнии, изградете им име , намерете си клиенти, създайте продукт, и тогава ще осъзнаете колко е трудно всичко това. Но докато сте бачкатори вместо да съдите поработете над себе си и уважавайте работодателите си.

Ходих на едно интервю във въпросната фирма.
След задача,която бяха поставили за позицията Junior Web dev и една за Senior Web dev.
Изпълних втората,на интервюто тестове и задачи,които нямат нищо общо със знанията на един Junior(кандидатствам за такъв) !
Гледат наддменно на теб и с насмешка.
Сега като гледам коментарите съм изключително щастлив от развитието.

Общо като мнение за мен това са Британци пръкнали се в нашата държава мислещи че са в третия свят и обират само мозъците,които не смеят да мръднат от БГ...

Истината е, че напуснаха качествени хора, които си разбираха от работата и бяха наясно с голяма част от проблемите във фирмата и знаеха как да реагират (не е необходимо да ги споменавам).
Показателно е едно, за един месец напуснаха Head of delivery manager, Project manager и UI Designer..... а това е просто един сигнал, че нещо куца (дано се усетят някои хора).
Новите колеги тепърва, трябва да се докажат...... (не мислите ли?)
А всички, които искат да се научат на занаят, да заповядаъ - 6-12 месеца да натрупате стаж, а после дим да ви няма ....
Хайде, утре всички усмихнато ще се гледаме на работа :)

Във Флат Рок съм вече 2 години и това, което съм забелязала е следното. Ако си вършиш възложената работа отговорно, качествено и навреме, това се забелязва от мениджърския екип и никой не остава невъзнаграден, било то вербално както и изразено чрез повишение.

По-долу видях доста негативни мнения, които ме подразниха много, т.к. ситуацията наистина не е такава.
Напускат хора не защото фирмата предлага ужасни условия, ниски заплати и т.н., ами защото хората не се справят с работата, работят с нежелание, некачествено или защото просто възприемат работата си като задължение от 9 до 18ч. Във всички случаи това се забелязва от мениджърския екип и този човек няма причина да бъде похвален или повишен и той просто напуска, защото не може да се справи с горе изброените причини.
Естествено, напускането на работно място е въпрос и на пренасищане, и ако наистина чувстваш, че няма какво повече да извлечеш от работата си на дадено място, това вече е въпрос на личен избор.

Аз лично харесвам много работата си, хората и атмосферата, в която работя и това, че с всеки възложен проект научавам повече и повече.
Няма нищо по-мотивиращо от това да завършиш даден проект успешно и някой да ти каже – браво за отлично свършената работа, щастлив съм, че работиш във Флат Рок и си част от екипа. Естествено, не само вербалната похвала е задоволителна, но както казах – ако си вършиш работата качествено и с желание, това не остава незабелязано в никакъв случай!

Както във всяка друга фирма или област в живота каквото посееш такова ще пожънеш.

Учудващо е как някои хора без да влагат никакви усилия и без да се развиват искат да получават високи заплати и като не се получи започват да оплюват както виждате от коментарите.

За съжаление на работата се гледа само като дейност за изкарване на пари. Разбира се че парите са важни но дали те са всичко.

Поне в сфера като ИТ най малкото за което човек може да помисли е един добър старт, една престижна кариера и натрупан ценен опит. Каква по добра възможност от това да работиш
в Английска фирма основана в Лондон. Фактът че се работи по разнообразни проекти ,контактите с клиенти от Европа, предизвикателствата които срещате във всеки един нов проект и нещата които научавате са един голям плюс за вашето CV.

Що се отнася до работната среда и обстановката няма почти никакви забележки. Едва ли някой дълго би работил в неприятна работна среда със злобни колеги и цял ден под напрежение
за много пари за да си изгуби здравето и после да даде всичките пари които е спечелил за да си го възвърне.

Шефовете са изключително разбрани хора и никога никой няма да ви повиши тон или потиска по какъвто и да било начин.

Що се отнася до възнагражденията в рамките на нормалното са но разбира се шансове за увеличение винаги има.Разбира се всяка фирма си има бюджет и трябва да си направи сметката
да може да плаща на целия персонал. Едва ли има смисъл изкуствено да се вдигнат заплатите, известно време всичко да е ок и след известен период да се стигне до фалит и всеки да си ходи вкъщи.

Ако всеки положи усиля и започне да мисли градивно за развитието и благото на една фирмата вместо да гледа да си запълни работния ден едва ли няма да получи своето полагаемо
от успехите и постиженията на фирмата.

В крайна сметка всеки сам си прави избора за тези които са недоволни винаги могат да кандидатстват в Google,Microsoft,Apple и др.

Компанията е във взход, екипа е дружелюбен и отвзивчив, заплатата е на добро ниво особено за Варна, работата е разнообразна и предизвикателна, работната среда е приятна! Радвам се, че съм на борда :)

Фирмата е млада и бързо развиваща се. За изминалата година екипа се увеличи от 8 на 25 човека.
Условията са добри и са в рамките на нормалните за фирма в този бранш. Заплатите и поетите задължения от страна на мениджмънта се изпълняват коректно.
Съотношението между senior и junior developers е в полза на juniors, което понякога се отразява на работата, но с времето нещата се подобряват.
Следващия месец предстои преместване в нов офис, където обстановката изглежда още по-приятна и обещаваща.

Аз също имам опит като служител в тази фирма. Подкрепата и стимулите за хората работещи във Флат Рок са изключителни. Възможностите за развитие, според мен са много добри. А екипът като група професионалисти е на рядко високо ниво.

За разлика от предходното мнение аз мисля, че това, което Флат Рок предоставя е доста адекватно като условия. Има обучения и тийм билдинг. Не знам много фирми във Варна, които могат да се похвалят с такава работна среда. По време на работата си тук научих изключително много и продължавам да се развивам.
Работодателите са коректни както с работните условия, така и със заплащането. Обстановката е приятна, професионална и колегиална. Мениджърският екип е много достъпен и винаги се старае да помогне и проявява разбиране.

Велико британска  оутсорсинг фирма.Идеята на собственика е да наеме хора с колкото се може по малко заплащане и да ги сцепи от работа.Предимно се наемат junior девелопери понеже те се съгласяват да работят на каква да е заплата.Фирмата не предлага никакви бонуси освен кафето и и водата в кухнята.Фирмата си докарва добри пари като наема девелопъри които работят за по 500-600 лева а проектите които се правят се продават за 4000-5000 паунда.Senior девелоперите които наеха на скоро са арогантни и се държат с голямо неуважение кум juniorite. Едва ли не им се карат когато нещо не са направили както те искат но в крайна сметка нали за това са се казват juniour.На интервюто се обещават много неща като бонуси ,материали,обучение но в крайна сметка нито едно от тях не се изпълнява.