Флат Рок Технолъджи ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5&markers=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5

Флат Рок Технолъджи ЕООД

Здравейте, днес ме потърсиха от въпросната фирма и ми предложиха работа Не съм приел нищо и казах, че ще помисля, но искам да чуя актуални мнения към днешна дата за работата там. Благодаря предварително! :)

Бивш служител съм от аутсорс отдел.
Фирмата става за временна работа, докато си намерите друга.
Заплатата беше изключително ниска под 1000лв нето.
Ако се справяш добре има годишни стандартни увеличения по 50-100лв.
Атмосферата беше напрегната и токсична, мениджър ми беше Невин, за която не мога да споделя мненията по-долу, беше груба, арогантна и истерична на лични разговори и групови такива, което е проява на лошо възпитание и лошо менажиране на хора. Също е и непрофесионално. Разплаквала е пред мен хора, които не заслужаваха такова отношение и заслужава това да бъде оповестено за да се знае.
Трябва да се счита за късметлийка, че има свестни хора за супервайзъри под нея, Роси и Ники - бяха много свежи , отзивчиви и приятни и те най-вероятно задържат хората да останат по-дълго от 6 месеца.
Имаше следене на почивките, на личните чатове също.

Имам лоши спомени от работата там във всеки аспект, включително и от комуникацията с ЧР.
Единственото хубаво нещо беше, че колегите бяха големи сладури и само те ми липсват.
Сградата е на хубава локация, офисът в който бях беше с много лошо разположение, без прозорци.
Не препоръчвам.

Поредната фирма, която след интервю не връща отговор. HR мениджърката демонстрира надменност и крайна незаинтересованост. На интервюто по телефона и на последващото такова се задаваха едни и същи въпроси, може би очакваше за един ден да си сменя отговорите....

Потвърждавам както написаното за Неви - наистина прекрасен човек и ръководител, така и за Иванка - личност с много ниски интелект, разбиране, качества.

Не съм съгласен обаче за честите твърдения как Ран не е наясно с отвратителното държание на мениджъри като Иванка - напротив, напълно е наясно и поради тази причина ги е избрал. Не се подлъгвайте по много френдли отношението му по ъпдейти и други събирания. Те от него се учат на това пълно незачитане на човешкия фактор.

Чувал съм много негативни мнения за фирмата, както от вече бивши колеги, така и от настоящи. Нямам наблюдения в/у Медийните отдели, тъй като не работя в тях, но потвърждавам фактите в коментарите преди мен. Чувал съм ги от познати, които работеха в тези отдели. Относно работата като Developer
Позитиви: проектите са разнообразни, дава се достатъчно време да навлезеш, преди да те хвърлят в дълбокото. Имаш възможност да се учиш, работата е разнообразна. Социалните придобивки ги намирам за добри и конкурентни спрямо другите фирми във Варна. Чисто като отношение към мен от страна на мениджъри, колеги, HR, Ран - не съм имал проблеми, даже напротив, получавам уважение, подкрепа и обстановката е приятелска. HR са много готини. Локацията е на комуникативно място. Офиса винаги може да е по-добре, но е приятен. Има редовни тийм билдинги, събития в офиса, подаръци към служителите. Това което са споделили тук за заплащането - то е строго индивидуално. Въпрос на договорка. Да, ако си juniour вероятно ще е по-ниско от тези в София и да по-бавно се случваше повишаването до скоро. Вече се случва. На мен като човек, работещ от 3+ години във компанията ми бе направено повишение няколко пъти.
Негативи: Чисто като политики, понякога изостават спрямо други компании. Например относно хоум офиса - едва след пандемията се прие да може да си хоум офис и да се договориш точно как искаш да бъдат разпределени дните. Преди това нямаше право на хоум офис за всички, а само за някои отдели и мениджъри. Има проблем с организацията по проектите и често се случва 1 човек да работи по повече от 2 проекта едновременно, да се гонят паралалени срокове, като напрежението нараства, защото просто изнемогваш. Овъртайми не се заплащат и не се стимулират. Друг основен минус е, че въпреки че има възможност за обучение, няма достатъчно свободни колеги или мениджъри които да те обучават. Всичко се свежда до акаунт с онлайн курсове - и от там се спасяваш сам. За някои хора това е достатъчно, но други имат нужда от повече внимание, за да вникнат в даден скил/framework. Намирам го за доста оптимистично да вярваш, че всеки който изгледа даден курс ще бъде способен веднага след това да влезе в проект и да се справи с всички трудности. Затова трябва да си има обучителна програма със задачи чрез които човека да приложи, това което е научил от курс. Това е и причината да не се наемат много junior-и.

Добро място във Варна за старт на работа и добиване на опит.

В дългосрочен план, обаче, фирмата не предоставя кариерното развитие и заплатите рядко се увеличават.

Не е лоша фирмата за нашите стандарти. Някога работех там после се преместих другъде но условията са си пак същите, няма голяма разлика тук - там или където и да е в БГ . Като цяло в България е така трябва да бачкаш 40 години, да плащаш осигуровки, и накрая ако доживееш до 67г. ти дават пенсия колкото да имаш за храна и лекарства.
Ето защо преди 3 години реших да напрявя нещо с оглед на моето бъдеще, като започнах всеки месец да отделям малък процент от скромната се заплата и депозирам в Bitcoin тъй като цената на тази валута откакто е създадена винаги върви на горе. Идеята ми беше че някой ден като стана на 50г. ще съм спестил достатъчно средства в Bitcoin за да не е нужно да чакам мизерната си пенсия.
Приятели не искам да изглежда самохвално . В момента съм на 31г и май няма да трябва да чакам 50 за да се пенсионирам тъй – като дори не съм и санувал че цената на Bitcoin ще нрасне толкова бързо.
Биткойн е най-доброто решение за съхранение на стойност Вие също може да направите така в зависимост от това какъв процент от месечните си доходи може да отделяте.
Ето линк как може да си купите https://www.binance.com/en/register?ref=L7SKVPD1

Дайте шанс на добрите момчета от залите!

Бях на интерво, след което никой дори не върна обратна връзка, а такава беше обещана. След около 3 седмици с мен се свърза човек от HR отдела, но по друг повод, и обеща да провери и да съдейства какво се случва с моя казус. Отново никакъв отговор след това.
Дори кандидата да не е подходящ е редно да му се каже. Това създава изключително лошо впечатление и непрофесионално отношение.

не работя тук и нямам идея, за какво става въпрос, просто ми хареса предния коментар. Иванка е тъпа овца.

Благодаря за вниманието!