Флат Рок Технолъджи ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5&markers=Варна,бул. Генерал Колев 113, ет.5

Флат Рок Технолъджи ЕООД

Може ли да ме ориентирате за размера на заплатата за
Data Agent ?

Благодаря!

Като човек, който вече има кажи-речи 1 година стаж във фирмата, чувствам че е достатъчно да си изкажа мнението си за ФлатРок. Работя в аутсорсинг отдела и мнението ми като цяло е средно, има хубави, има и лоши неща. Да започна с ДОБРИТЕ:

- Фирмата е склонна да дава шанс на кадри с малко или дори без опит, с цел да ги обучава. Като за човек, който иска тепърва да навлезе в ИТ сферата, компанията предлага тази възможност.
- Офисът е на готино място с предостатъчно места за паркиране и е сравнително добре обзаведен. Предлага стандартните безплатни екстри (кафета, безалкохолни напитки, плодове, обзаведена кухня и тн.)
- Колегите не са лоши и мениджърският екип не са ми правили проблем, но това е изцяло мое лично впечатление. Чувал съм, че има драми с мениджърските екипи на другите отдели.
- Предлагат 24 дни годишен отпуск, което е приемливо и възможност да работиш от вкъши. До колкото знам обаче Junior девелопърите им позволяват само от офисите да работят.

Сега да започнем с ЛОШОТО:

- Заплащането според мен е ниско за сектора. Всичките ми колеги се оплакват, че са ниско заплатени. Повишенията се случват веднъж на година и то с някакви си смешни 150-200 лева.
- Много малък потенциал за личностно и професионално развитие. Чувстам работата като задънена улица, където за 1-2 седмици научиш всичко, което ти трябва и после тъпчеш на едно и също място. Фирмата не предлага никакви програми за обучение и развитие на служителите си. Има там някакви смешни "training" лекции в петък за 1 час, където вече 4-5 месеца нищо не се е провеждало на тях.
- ЧР не ми харесват (каква изненада). Усеща се липса на професионализъм и понякога говорят с теб все едно си малко дете. Основно за прословутата "Пепи" се отнася това. Радвам се, че поне рядко се налага да се занимавам с тях.
- Няма ясно дефинирана стълба за кариерно развитие. Доста длъжности във фирмата са задънени улици от кариерна гледна точка.
- Технологиите които се използват в моят отдел са посредствени. Няма амбиция и желание за въвеждането на нови.

За обобщение: ФлатРок не е лошо място да започнеш, ако до сега не си работил в ИТ сферата и ти трябва малко опит. Не трябва обаче да се застояваш, ами да търсиш по-сериозна фирма, която ще ти даде нормална заплата и среда за развитие.

Бих посъветвал, всеки който е работил в ИТ сферата, да не кандидатства по никоя обява на тази фирма. Това е фирма, която иска тепърва да обучава хора, а не квалифицирани специалисти, които да й вършат работата, така че е загуба на време за специалисти със повече опит и стаж в сферата.
Във тази фирма те си търсят роби и Yes sir хора, а не хора които да им вършат работа и те да им дават такава на тези хора.
Собственика е в чужбина, правят му мили очички, той не знае какво се случва в България и всичко е точно.
Мениджмънт, HR-и и всякакъв персонал на по-висока позиция е надменен и много не услужлив, независимо от това, че тези хора са доста некомпетентни в сферата в която са наели човек и в повечето случаи, ако човека има повече опит, а не започва сега в сферата на ИТ е много по-подготвен от тях.
Неясно зададени задачи, Неясни обяснени задачи, нагло поведение и лицемерие това очаквайте, ако искате да работите за Флат Рок Технололъджи ЕООД.
Препоръчвам, ако Ви е първа работа в живота ви, да кандидатствате за тяхни позиции, иначе ако вече работите в сферата недей, ще се повторя загуба на време е, не е място за кадърни кадри.
Затова employer branding-a е толкова силен тук в този сайт, за човека под мен, който писа че да не търсел човек мнение от тук.

До Анонимен кандидат за работа - Сериозно ли тук търсиш мнение? В този смешен, клюкарско-хейтърски сайт

Искам да попитам към настоящия момент какво е мнението ви за фирмата? Кандидатствах във Флат Рок и бих искала да науча повече.

Не вярвайте толкова на тези негативизми от страната на някои хора в коментарите. Повечето коментари са така преовеличени, че си нямате и представа колко.

Когато започвах в конкретната фирма бях много много скептичен, заради лошите коментари тук, но се радвам, че не се подведох и кандидатствах.

Лично аз фирмата си я чувствам доста добре, като обстановка, колеги, държание, развитие и привилегии, за заплащането, особено за developer, винаги може и повече :), но нека да не забравяме, че и офисът е във Варна, а малко или много оказва влияние, защото не може да се сравнят заплатите, които дават в София, с тези във Варна.

Имам си всичко нужно за да се чувствам добре и комфортно на работното си място.

Ако не сте сигурни дали да кандидатствате за конкретна позиция във фирмата, рискувайте! Фирмата е топ за едно начало на кариерно развитие, след година, две, вие ще си прецените дали си заслужава да продължавате.

До Анонимния Служител от Русе, коментар от 04.08.2021

Здравей, Нурал Йорданов от Русе!

Видях,че доста си се разочаровал от неуспехът, който претърпя във фирмата, затова реших да пиша и аз, за да изясня някои неща, все пак си решил да ми споменаваш името с невярна информация и негативизъм :) Искам и да ти кажа, че аз бях единствения човек,който се застъпа за теб да ти се даде още един шанс, след като разбрах, че отзивите за работата ти са много лоши и щеше да бъдеш освободен още след първия си месец във фирмата. Опитах се наистина да те накарам да работиш, да си следваш задачите и задълженията, но уви, и аз не успях. И отзивите от останалите колеги продължаваха да бъдат негативни и нямаше как да продължиш. И да, прекратяването на Трудов договор с изпитателен срок става на момента,преди да са изтекли шестте месеца, в които е работникът трябва да се докаже, че е достоен за позицията. Съжалявам,че и това не си запомнил и се е наложило да го преживееш като шок. Тъй като се занимаваш и с масажи, бих искала от сърце да ти дам съвет - вместо да ръсиш злоба из интернет, вземи си поука, стегни се, стани работлив, говори по-малко, мисли повече и наистина ще ти потръгне в работата :) Освен това тази злоба,която държиш в себе си ще се предаде върху клиентите ти по време на масаж и там няма да ти провърви и пак ще търсиш някой друг да ти е виновен :) Бъди здрав и успех!

В отговор на коментара от 04.08.2021 на анонимния служител от офиса в Русе:

Здравей Нурал, за краткото време, което изкара в тази фирма си натрупал доста впечатления :)
Освободен си защото се скатаваш от работа, а понякога работиш по втората си работа през работното време на тази във Флат рок.
Съгласи се, че това просто не е колегиално спрямо останалите, които си работим пълен работен ден без да тарикатстваме като теб.
Сума ти народ се опита да те обучи и да те спаси от уволнение включително и момичето, което ти обвиняваш, че те е карала да работиш (как може някой да те кара да работиш на работа - възмутително) но на теб другите са ти виновни. Щом се е стигнало до там някой на хиляди километри от теб да разбере, че не си вършиш работата и до там, някой да ти напомня да си я вършиш, значи нещо не е наред в твоя телевизор, а не в този на хората, които се опитват да изкопчат някаква минимална дейност или усилие от теб.
Дано бъдещият ти работодател попадне на тези коментари, за да разбере с какъв човек си има работа и че реално работа няма да му бъде свършена.
В някоя друга фирма номерата ти може и да минат, но тук уви не успяха.

Офисът в Русе,
Страхотен офис всичко е новичко, чистичко и т.н.
В кухнята винаги има вода, чай, мляко и кафе (освен когато няма) защото ги мързи да поръчат и чакаш.

Бях в отдела на Анализаторите (Data Analyst)
Колегите във Варна и Русе отдел Data Analyst са страхотни! (Млади, весели, засмяни!)
С тази длъжност освен да се научите да боравите с Excel, с друго няма да ви бъде полезна. Работата е доста динамична и на пръв поглед изглежда сложна, но колегите от Варна са там за да ви помогнат.

Главният ръководител Ники е страхотен човек, отзивчив и винаги готов да помогне. Не мога да кажа същото за човека под него, а именно Мария Иванова, на пръв поглед всичко е наред но не пропуска да те нареди и да те накра да се чувстваш гадно за минимални грешки допуснати в следствие от неясни инструкции по задачите. След едно време й ставаш черен в очите и почва да заплашва с уволнение и да всява стрес. Ако ви кажат, че ще има разговор относно перформънса ви и не се проведе такъв, скоро ще ви прекратят договора.
Следят изключително много за времето прекарано над задачите и правят от мухата… слон.
Относно Невин страхотен човек лошо не съм видял от нея.
Заплатите са смешни за Русе и Варна. Фирмата става за навлизане в бранша на Софтуерните фирми.

Относно препоръчването на хора : Има хора препоръчали над 10 човека нито един одобрен или гонят по време на изпитателния срок, просто да не го предлагат като опция. Самият аз препоръчах 2ма човека, кандидатстваха за определена позиция от ЧР въртят сучат и пак им предлагат позиция за която имат най – малко хора (Дата Оператори).

При прекратяването на договора ми, което стана изключително внезапно просто изпадаш в шок. Разговора е изключително бърз, 15 мин преди края на работното време. Пепи ти казва, че от няколко източника е получила информация за това как се справяш и смятат, че позицията не е за теб, използва фразата „ No hard feelings, business is business” подписваш се на няколко листа и ЧАО! Няма както в други фирми предупреждения или `Exit Interview` поне да обяснят къде си сгрешил.

Всичко друго по медийния отдел е вярно тотална диктатура е там.

Офисът във Варна е страхотен. Колегите са много мили, от по-високите нива отношението е страхотно, не ги усещаш като мениджъри, по скоро като приятели. Офисът е приятен, има доста неща в кухнята за общо ползване, сладоледи цяло лято. Работното време е твърдо, никой не те кара да работиш повече от необходимото. Силно съжалявам, че преди да започна гледах ревютата тук и бях скептично настроена, фирмата е страхотна и много се радвам, че съм служител в нея.