Липненски Къмпани Груп ООД /img/frontend/nomap.png"

Липненски Къмпани Груп ООД

Здравейте,трудно пиша на бг.затова с две думи ви моля,не затварайте магазина,той е разработен,като смените управителя ще се върнем.Това е един от първите ви магазини,не ни го вземайте.
Царева,Богданова,Рачина,Вецкова и др.от квартала

от всички тези изписани коментари искам да добавяняколко неща за нтервюто:първо за мен не беше интервю а претупване, заради всички тези въпроси за семейството прекалена близост бих казала между интервюиращия и интервюираната, не чух това и това предлагаме като условия, не ми се говори за договор, за процент и всички тези неща от бранша, през цялото време говорих почти само аз за глупости, направи ми се коментар за нагласата ми, аз съм прям човек и не обичам шикалкавенето. Нагласата може да се промени според клиента, важно е да знаеш как да го предразполоциш да си купи нещо, да усетиш по очите и държанието му дали този човек е заинтересован, работата си е работа, Вие искате пари аз предлагам отговорност и реализиран оборот.Не е ванно къде живееш, колко пари искаш да вземеш а хъса за работа. Хората сами преценяват сами от къде и по какъв начин да си купят дрехи, а на вас ви трябва човек коиро да ги омайва. Що се отнася до оборот, оценки, привилегии, заплата, затова си има изпитатален срок поне месец докато се влезне в нещата. истината винаги боли, но понякога се налага да я кажеш.
Поздрави и от мен, а на иннтервюирающата успех и дано направи правилния избор.

Г-н Йотов ще Ви задам няколко въпроса не разчитайки на отговор поради Вашата заетос ,но разчитайки на Вашата заинтересованост и отговорност към фирмата и сега по същество.ЗАЩО позволявате на Вяра да се меси в работата на управителите назначавайки такива и зам.управители по свои симпатии,които неведнъж са се оказвали гришни и не подходящи?Тя няма контакт с персонала и не познава качествата на работещите.Защо и позволихте да разбие добър колектив в един от добрите магазини?Защо води борба за надмощие със служители на фирмата вместо да си върши своята работа?Имам още много защо ,но мисля ,че си губя времето.И не назначавайте хората според прослуженото им време във фирмата,а според заслугити и качеството на работата. МАРИЯ МИЛАНОВА

Отвратена съм.
миналата седмица бях на интервю за продавач в Липненски. Интервюиращата ми заговори на Ти от самото начало (без да ме попита съгласна ли съм), приятелски тон, подробно разпитване за семейството ми и децата... 450 лв, 6 дневна работна седмица, 10 ч. работен ден.
Но това, което наистина ме шокира, е отпуската - 6 дена платен ГОДИШЕН отпуск във фиксирано ОТ ТЯХ време. Когато казах, че искам да използвам целия ми полагаем по Кодекс на труда отпуск - 20 работни дни, тя се опита да ме убеди, вече доста по-агресивно от приятелския тон отпреди, че повече от седмица не ми трябвало. За какво ми били повече дни годишен отпуск? Какво съм щяла да правя с тях!? Седем дни ми били напълно достатъчни да си почина!! Беше истински учудена и възмутена от това, че искам полагаемите ми се от закона 20 дни.
Не искам да работя при работодател с такова отношение към хората.

искам да ви питам за адреса им на Ал. Стамболииски моля ви ?))

от няколко месеца търся работа и чета какви ли не неща за фирмите.Това което вадя като изводи е,че в БГ работодател само плуете даден работодател.Да вярно е, че някои злоопотребяват,не плащат и работиш сумати часове тежка физическа работа,но в крайна сметка кои Ви кара.Ходите на интерюта,преценяте си плусовете и минусите,какво можете и неможете.Преценяйте си,като не Ви устройва не започвайте,но коментар за работодател -робовладелец не виждам смисал.                                                                                               По отношение на "Липненски" - аз бях доволна от заплащането,работното време,отношението на ръководството и даже мога да кажа,че съжалявам за напускането си.Знаеш,че всяка седмица си вземаш парите - няма забавяне,няма пропуск,няма глоби.Да 450 лв.,но масово ги предлагат,а не ги получаваш.Другото което предлага фирмата е израстване - реално(отговорности - заплащане),но ние сме свикнали да хленчим,да гледаме другите,да завиждаме,да закъсняваме,да злоопотребяваме,често да казваме - "за толкова пари - толкова работа".Ако ние сме от страната на работодател дали ще го търпим?Аз бях стигнала до управител,но поради напускане на града се наложи да напусна.От провинцията съм и смело мога да кажа,че в "Липненски"няма роднини,приятели,познати,човек на този и онзи.При мен в рамките на 3 месеца ми бяха връчени  ключовете на един от магазините и от там нещата се промениха,аз трябваще да обучавам продавачите които постъпваха,да помагам и ръководя малко или много нормалното протичане на работния ден.Да,но страшно се разочаровах от хората като цяло,смениха се доста,дали сами си тругнаха или бяха освободени няма значение - правилата са еднакви за всички и те не са измислени,за да му е гадно на служителя,а заради самите нас - в утрешния ден да не се стига до момента да се каже–аз работя съвестно и вземам същите пари като колежката която цял ден гледа през вратата.В живота няма нищо неоценено - но ние все искаме.Младите нямат търпение,по - големите са свикнали да мрънкат и имат избирателна пропускливост за правила и задължения.Какво ни стимулира?
Мислете преди да започвате работа и като започвате не пречупвайте всичко само през своята призма.

Днес бях на интервю и останах много разочарована от условията за работа.6 работни дни по 10 часа,отпуск пет дни,като останалата част от отпуска ти я ,,заплащат''ама на ушким,осигуряват те на 290лв.Впрочем има за какво да се хване инспекцията по труда ако решат,за даначните също, защото касов бон не се чука на всеки.Заплата 450.00
Плюса е ,че всяка седмица в събота се дават 120 лв от които ,ще трябва да заделите за осигуровки по 20лв. всяка седмица.
За мен това е поредната фирма-робовладелец.

Според мен този сайт е за да се коментира фирмата и всичко свързано с нея с цел кандидтите за работа да бъдат осведомени , а не да комнтираме онлайн пазаруването или нещо подобно . Сега ... относно фирмата и моето мнение ... бях служител в нея около 6 месеца . За този период в магазина се смениха около 8/10 момичета . По - умните си тръгваха сами , а другите принудително . Аз напуснах  , тъй като нито заплащането , нито работното време нито отношението бяха достатъчно добри за да си заслужава работата . Заплатата е 400 лв. като трябва и да си плащаш осигуровките , тъй като фирмата не заплаща цялата сума , а си "делите" разходите . Когато започнах работа там , работех 5 дни в седмицата , в последстви станаха 4 ( понеже фирмата била в затруднение и нямало пари , но в същото време се отваряха нови магазини !!!! естествено и парите намаляха значително , не че имаше накъде повече ) , накрая работех 6 дни в седмицата но възнаграждението беше както и когато работех 5 дни . За колектив немога да говоря защото почти нямаше такъв . В един момент постоянно имаше някое ново момиче което трябваше да се обучава и тогава работата ставаше двойна , не че има нещо лошо в една нова колежка но последните 3 месеца в които бях служител там всяка седмица или през седмица колежката беше нова !!! Годишната отпуска там е 5 дни и то в определен от фирмата период . Болничните не са "препоръчителни" , поне така ми обясниха отначало . Работата наистина е много но ако бяха по-добри условията нямаше да напускам. Привилегии - никакви . Уважение - никакво !!! Напротив ако стане някакъв дори и минимален проблем веднага се започват заплахите , че шефа ще дойде и ще уволни всички до един !!! Цял ден си на крак - ок , но когато няма клиенти нямаш право дори да си ПОДПРЕШ ръката на щендера или нещо подобно . Ако политиката на фирмата към служителите е по-добра нямат да имат грешка , но в момента не прпоръчвам на никого работа там .

кога отново сайта на липненски ще е активен

Винаги пазарувам с удоволствие в магазините на ЛИПНЕНСКИ. Тук чета, че на някои места персоналът не е на ниво - може би да, но - обектите, от които имам впечатление, са много добри в това отношение. Момичетата и жените помагат при избора, държат се приветливо, дори шеговито, особено с децата. Въпреки че често отивам в края на работното им време, защото и аз ходя на работа, никога не са ме върнали. Стоят и чакат ВСИЧКИ, които са в момента на работа, докато избера подходящите неща за детето. Може би не трябва да се поощрява това оставане след работното време - защото е в ущърб на работещите, но като клиент това естествено, е било в моя полза, няколко пъти вече.
Качеството и цените на стоките са много добри - неведнъж виждам СЪЩИТЕ дрехи, които си купувам от ЛИПНЕНСКИ, на тройни, дори петорни цени в други магазини - където ми ги препоръчват като "много хубавки и евтинки" - примерно, страхотна зимна жилетка, плетена, с орнаменти - в ЛИПНЕНСКИ - 6 лв., на друго място - 29, яке с цип, комбинирано плетено и текстил, с орнаменти, висока яка и т.н. - в ЛИПНЕНСКИ - 5 лв., на друго място - 15. Да не говорим за страхотните детски роклички и костюмчета.
Извинявам се, че прозвуча като реклама! Но исках да си представите, при такива изгодни предложения, как се тълпят хората пред магазините - малко преди да отворят сутрин, чакат на опашка, и през целия ден момичетата вътре работят наистина яко. Дано им плащат подобаващо, че то вече свестни работодатели има малко у нас.