София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

Ако бяха стабилни шефовете никога нямаше да допуснат некомпетентни хора да работат в такава фирма като софия мед.Щяха да сложат стабилни началници които да оценяват по това какво си направил а не по това на кой си роднина!

Кои са по свестни като шефове гърците или французина?И за тази тежка работа дават от 600 до 700лв +некви мизерни бонуси... я ти ги дадът я не..?май само тези хора с връзки са доволни от работата си нищо не прават и само  си взимат парите..а колко безработни хора има които са амбицирани и работливи и не ги взимат...като ще уреждат хора с връзки поне да уреждат работливи а не мързеливци..

Както споменах в предишното си мнение, има много служители, които ей така си седят без да правят нищо. Като цяло самият завод е разделен на участъци, като всеки от тях си има началник. Отношението е що годе добро към служителите. стартовата заплата за оператор е около 600 - 700 лв. бруто, като към тях има различни стимулиращи бонуси вариращи от 50 до 500 лв. като началният бонус мисля че е 50лв. и 50 за присъствие. Получават се ваучери за храна по 4 лв. на ден. В леярната заплащането е по - високо, тъй като самата работа е от друг характер. Иначе за администрацията не мога да кажа, там е белия дом и повечето от там са връзкари, да не кажа всичките, тъй като не съм запознат.

Какво е нивото на заплащане в фирмата?Какво е отношението на ръководството към служителите?Какви привилегии или социални придобивки предлага фирмата?Каква е атмосферата между колегите и самата работа?И има ли възможност за професионално развитие?

горе-долу какво в заплащането?има ли вражда между служителите как се държат един с друг?Оценяват ли хората които работат или само тези с връзки които нищо не вършат?

1 точка

Като цяло фирмата в момента е доста стабилна. За администрацията не зная, но в цеховете е пълно с началници. Дост от тях, мога да кажа че са доста кадърни, но има и изключение. Заплащането е горе долу добро, но за металургия и то цветна, е ниско. Получава се екстра бонус, който е обвързан с постигнатите производствени резултати, има 13та заплата, но тя се определя по схема, за Великден дават парично възнаграждение, зехтин или козунак, за коледа има маслини. Има бонус присъствие, ваучери за храна,допълнително здравно осигуряване,лекар. Към началника Б.Миланов мога да поднеса моите адмирации. Много съвестен човек, винаги пита дали всичко е ок, как сме ние, самите работници, как върви работата. Интересува се не само от производството, но и от нас, тези, които омитаме черната работа, за разлика от други, които по цял ден са на кафета, цигарки и сладки приказки. Във фирмата има и много служители, които са "човек" на някого, маминото, татиното и т.н. Като във много други фирми и предприятия. Работи се или на 3 сменен режим или на 12 часа, но веднъж започнеш ли на 12 часа, няма връщане назад. А пък откажеш ли, започват "лошите" погледи, постоянно следене, намеци за уволнение и т.н.

Бих искала да разбера шефовете принуждават ли служителите от администрацията да остават след работно време всеки ден или всеки служител сам преценява дали иска. Краят на работния ден е обявен за 16, 30. Може ли да се разчита на приятелско отношение в колектива, как са настроени служителите един към друг? Бонусите редовно ли се изплащат?

Които се подмазва на прекия си на4алник е добре! За жалост се издигат такива субекти.Много жалко! На едни им повишават заплатите, на други не.Питате ли се защо.Едните се подмазват,а другите не.Жалка работа!

Хора, моля ви, кажете какво е положението във фирмата в момента! Отмина ли кризата, заплатите нормални ли са или намалени? Има ли смисъл да кандидатствам?

Предлагам,когато се изготвят графиците за работа на смени, да се вслушват в молбите на хората,за да могат да пътуват няколко души с една кола до работното място.Така и въздухът ще е по-4ист.Синът ми беше ги помолил да бъдат в една смяна с хората с които пътува, защото им излиза по-евтино, но не са го взели молбата му насериозно за жалост!