София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

Какво е нивото на заплащане в фирмата?Какво е отношението на ръководството към служителите?Какви привилегии или социални придобивки предлага фирмата?Каква е атмосферата между колегите и самата работа?И има ли възможност за професионално развитие?

горе-долу какво в заплащането?има ли вражда между служителите как се държат един с друг?Оценяват ли хората които работат или само тези с връзки които нищо не вършат?

1 точка

Като цяло фирмата в момента е доста стабилна. За администрацията не зная, но в цеховете е пълно с началници. Дост от тях, мога да кажа че са доста кадърни, но има и изключение. Заплащането е горе долу добро, но за металургия и то цветна, е ниско. Получава се екстра бонус, който е обвързан с постигнатите производствени резултати, има 13та заплата, но тя се определя по схема, за Великден дават парично възнаграждение, зехтин или козунак, за коледа има маслини. Има бонус присъствие, ваучери за храна,допълнително здравно осигуряване,лекар. Към началника Б.Миланов мога да поднеса моите адмирации. Много съвестен човек, винаги пита дали всичко е ок, как сме ние, самите работници, как върви работата. Интересува се не само от производството, но и от нас, тези, които омитаме черната работа, за разлика от други, които по цял ден са на кафета, цигарки и сладки приказки. Във фирмата има и много служители, които са "човек" на някого, маминото, татиното и т.н. Като във много други фирми и предприятия. Работи се или на 3 сменен режим или на 12 часа, но веднъж започнеш ли на 12 часа, няма връщане назад. А пък откажеш ли, започват "лошите" погледи, постоянно следене, намеци за уволнение и т.н.

Бих искала да разбера шефовете принуждават ли служителите от администрацията да остават след работно време всеки ден или всеки служител сам преценява дали иска. Краят на работния ден е обявен за 16, 30. Може ли да се разчита на приятелско отношение в колектива, как са настроени служителите един към друг? Бонусите редовно ли се изплащат?

Които се подмазва на прекия си на4алник е добре! За жалост се издигат такива субекти.Много жалко! На едни им повишават заплатите, на други не.Питате ли се защо.Едните се подмазват,а другите не.Жалка работа!

Хора, моля ви, кажете какво е положението във фирмата в момента! Отмина ли кризата, заплатите нормални ли са или намалени? Има ли смисъл да кандидатствам?

Предлагам,когато се изготвят графиците за работа на смени, да се вслушват в молбите на хората,за да могат да пътуват няколко души с една кола до работното място.Така и въздухът ще е по-4ист.Синът ми беше ги помолил да бъдат в една смяна с хората с които пътува, защото им излиза по-евтино, но не са го взели молбата му насериозно за жалост!

Не мога да се съглася с мнението на бивши служители, работили 2003. Седем години са много дълъг период. Фирмата се промени съществено след идването на настоящия управител - французин. Бих казал, че отношението към персонала е поставено на особено високо ниво. Чета кометари от вида "гърците, византийците ..." и пр. Не смятам, че гърците са ни проблем. Просто работата трябва да се свърши. Относно допълнителни придобивки - според мен са доста: ваучери за храна, безплатна допълнителна здравна застраховка (здравен фонд), безплатен детски лагер на морето за децата на служителите, коледно парти за семействата са деца, 1000 при сватба, 1000 при раждане на дете и др. Е, може би може и повече...
Нека бъдем обективни :-)

Здравейте
Работих във фирмата като технолог по Терм. обработване на металите и сплавите и като термист около 1,5 години през 2001-2003г. Преди това съм работил в "Арсенал"- ЕАД, гр. казанлък, и имах достатъчно опит по специалността.
Създадох технологии по ТО и термообработвах почти всички инструменти, необходими за работата на цеховете (пресщемпели, матрици, пресови игли и много др.).
Началниците/директорите държаха само на свои хора, и бяха по- лоши и гадни дори и от гърците. Почти всяка седмица имах "разправии" с тях, за да се намери нещо, за което да се захванат, за да не получа бонуси към заплатата (320 лева тогава). Трудно се работеше с някои колеги/началници от други цехове (абсолютно некомпетентни в тази сфера на работа), които искаха безумни неща. От мен се изискваше голяма отговорност, а не се осигуряваха необходимите материали (марки стомани). Не свикнах с начина на работа в тази фирма (от професионална гледна точка- имаше много недостатъци, които можеха да се оправят), което беше и причина да я напусна през 2003г.
Напуснах и поради неизпълнени ангажименти относно заплащането и поради липса на каквото и да е развитие в тази компания.
Едно от малкото положителни неща, които получих от фирмата е професионалния опит и познания по Английски език (тогава се водеха курсове ).
Не препоръчвам на никой млад човек да си губи времето в София-Мед-АД- там няма никакво развитие и бъдеще и не вярвам да се е променило нещо от тогава насам.

Е такива са ми любимци. "Много съжаляваме, но за момента сме се спрели на друг кандидат" и след 2 дни бам - обявата пак кисне в сайта:))) Не падайте толкова ниско моля ви:)) Все пак такава супер оферта от рода на 300-400 евро не се среща всеки ден, особено на гара искър... ако живееш в димитър миленков си е екстра :D :D само за сведение - кандидатствах за позиция в администрацията