София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

Искам да кажа ,че в Администрацията цари такава голяма шуробаджанащина,че повече да не може.Нямаш абсолютно никакъв шанс за просперитет ако не си човек на някой,за предпочитане е на Административния директор.
Там може да очакваш всичко.Цари тотално подслушване и "топене"на колеги.

Здравейте. Ще споделя опит само и единствено като интервюирана. HR-ката, контактуваща с мен, бе мнооого мила женица, която в последствие се опита да замаже некоректните въпроси на г-н Генералния директор, който ме разпитваше всевъзможни лични неща от сорта на семейна ли съм, не съм ли. Понеже не съм, а имам приятел - защо не живея с него (понеже не живея), възнамерявам ли скоро да се омъжвам и да имам деца. HR-ката ми обясни, че това са въпроси, чиито отговори много вълнували гърците, какъвто е г-н Директора (и фримата е гръцка). Кандидатствах за позиция в back office отдела. Беше ми обяснено, че това е много отговорна позиция, тъй като се работи с кодове и всеки артикул си има уникал код. Ако въведа погрешенкод в системата, заводът ще произведе продукт за милиони, който не е трябвало да бъде произведен. Обаче учудващо.. след като казах желаното от мен възнаграждение, започнаха да ми обясняват как това е entry-level позиция и моето изискване било над нормалното (за тях). Иначе всичко казано по-долу за бонуси при сватба и раждане, за по-високо заплащане на оувъртайм и т.н. ми беше обяснено и на мен. Дали е вярно, не мога да кажа, но знам със сигурност, че човек (в най-добрия случай) се жени веднъж в живота и не ражда всяка година дете, така че...

Обстановката щя е разбереш едва след като постъпиш на работа. Не очаквай това, което ще ти опишат с мили и прехвалени думи на интервюто. Общо взето колкто повече те насърчават да работиш за фирмата, толкова по-гоям ще е гърча на твоите плещи. Заплатата ще си я изработваш при положени от теб 150% услилия, докато около теб болшиснтвото не ще полагат и 20% умствен потенциал, не защото не искат, ами защото нямат такъв наличен. Некадърността и връзкарството е на почит. Служителите с "протекция" са на висота и никой не може да ги мръдне, останалите бачкат и се опитват да се доказват. Уважаващите работата си служители няма кой да ги забележи, т,е. шефовете, за които питаш, за да не се окаже, видиш ли, че онези, неприкосновените, наистина били ненужни. И в крайна сметка текучеството не е малко, не само в отдела, за който кандидатстваш. Е, онези с 20-те процента трудоспособност, а те не са малък процент от работещите,  никога няма да напуснат, рабираемо защо, именно това са ценните кадри. Както и се очакваше, мениете ми се припокрива с това на мнението на служителя, което работно място явно ще заемеш...  Успех в начинанието. Ще те разпозная веднага, то си личи човека отдалече ...

Здравейте,От известно време виждам доста поствани обяви за позиции в София Мед. Кандидатствах вече и ми е интересно да знам каква е обстановката? Горе долу заплата, работно време, колеги и как са шефовете? Има ли текучество на кадри в търговския отдел?

1 точка

В София мед това да си мотивиран не е в твоя полза, да знаеш. Що се касае до мотивацията, кратка или не, ще те посъветвам да не даваш такава, в твой ощърб ще е. Като поработиш известно време там, ще осъзнаеш защо съм написал туй...

Чета и не вярвам... то са думи като, лизачи и т.н. Има една стара поговорка; Там където си вадиш хляба недей да плюеш. З. Кичуков, Р.Минев, Б. Миланов и др. на първо време са хора и си вадят хляба в София Мед , така че всички ние около тях не се различаваме.

Народе ??? Хубаво ще се мотивирам, трябва ли едно мотивация да е задължителна, та била тя кратка или дълга.

Поздрави първо за всички колеги от София Мед, опитал съм се да дам адекватни оценки за да помогна евентуално с реална оценка за фирмата, каквато по принцип тук не се намира, за която и да е фирма.
Тъй като работех в "Белия дом", ще спомена факти за работата в търговският отдел - там текучеството е най-голямо от цялата фирма.
Няма възможност за развитие (то май това не е само в търговския отдел, а и не само в София Мед), примерно напуска търговец и вместо да издигнат някой асистент, търсят външни хора, на които им трябва доста време да навлязат в работата - каквото и да си мислите малко е по-сложна и специфична (имам опит в 4 различни търговски отдела), знам че само работещите там в момента могат да ме разберат :). Дали тези новоназначени търговци са били с връзки или не, нямам идея, факта е че не се дава шанс за вътрешно израстване в търговския отдел, въпреки че, при постъпване на работа се обещава - включително и на мен (включително и като напусках ми се обещаваше в бъдеще неясно време само за да остана). На позицията на асистент търговци трудно се намират хора, които да се задържат, чувал съм за рекордьори от по 2 дни, виждал съм по 5-6 и се махат:) Сигурно има връзкари някъде, все пак 600 души завод и аз съм чувал така общо да се говори, но нищо конкретно не зная. Дали с мазнене и т.н. стават нещата в тая фирма - е не знам, аз смея да твърдя, че хората от всички отдели, с които съм работел са били доволни, че работят с мен, защото наистина РАБОТЕХ :) (само Металвалиус да ме извиняват - за човек или добро или нищо аз ще си мълча за тях :))
Получават се поне 150 майла на ден, кои за теб, кои не, но трябва бързо да можеш да реагираш на всички (не само да ги прочетеш:)). От склада си търсят документите за камионите междувременно и трябва да "дебнем" производството да произведат всичко на време, клиентите ревът постоянно и те за нещо - абе забава е спор няма :)
Уважение от шефовете има, няма как да излъжа, ама сиренето е с пари!!! Дацис смея да твърдя, че май изобщо не ме харесваше, но с времето разбира кой - какво върши в отдела и си промени отношението към мен, ама не ми вдигна заплатата:)
Защо напуснах ли? Ами заплатата е неадекватна на работата за мен лично. Факт, че заплатите не помръдват, и факт е, че при мен и други преди мен, в момента, в който напускаш ти предлагат някакво увеличение, като преди това те режат здраво на такива въпроси. Факт е, че напускат и дългогодишни служители не само 2 годишни като мен.
Колегите - както навсякъде има всякакви, за мен лично би трябвало да са доста по-добри и човешки отношенията, но да не бъдем максималисти, можеше да са много по-зле. Човек ако иска да си свърши работата, ще намери общ език и с най-чепатия, все пак не са назначени хора да се харесват или сърдят, а да работят. Положително погледнато няма лоши хора там, но от самата работа всички са доста изнервени....
Най-много мен лично ме дразнене факта, че има много "незаменими" хора и всеки бяга от отговорност, какво имам предвид ли, еми на ключови длъжности в производството като го няма някой и няма кой да вземе решение е такива истории :)
Всички недостатъци съм ги споделил и с ръководството в писмена форма на изпроводяк, еми питаха ме хората и им го казах :)
Естествено има и доста положителни неща, заплатата на целия фон в БГ е на средно ниво има и къде да е по-зле :) Реално осигуряване - аванс!!! на 25 число на текущия месец, аз такова нещо никъде не бях виждал в БГ, плащане. Разни зехтини и маслини по празниците, годишен бонус - въпреки че, съм взимал винаги до момента в БГ, не са много фирмите където съществува такова нещо - реално погледнато. В търговския отдел се плаща и overtime, ама то след 4,30 обикновено човек е изцеден та аз не съм и искал да оставам освен, ако наистина не се е налагало. Има допълнително здравно осигуряване + някакви бонус при дете, сватба и за децата нещо се правеше. ама не ме е интересувало.
За човек без опит, сега навлизащ от студент към работа и знаещ поне английски(основните изисквания са езици, хората им е ясно, че няма от къде да вземат готови кадри), бих препоръчал тази работа, защото ако оцелее в ТО на СМ на всякъде след това ще ви е ок..... за други с трудов стаж .... абе само ако е опрял ножа до кокала и нямате възможност за друга работа.
Малко ми е гузно сега като пиша това спрямо колегите от търговския, защото аз в работно време има възможност да го правя.... а те не могат да идат и до тоалетна :) толкова е натоварен деня там...

Отношнието на ръководството нъм служителите-Още от първия ден спед отварянето на вратите на завода ръководството ни принуди да продадем задълженията на старата фирма към работниците със следната уговорка-Сега ще Ви платиме 30% от задълженията а след като започнеме да произвеждаме продукция ще Ви изплатим и остатъка.Става въпрос за около 6000лв на човек/около 120 души.До днес/08.02.2013г/тези пари не са ни изплатени.Може би това предприятие все още не работи.САМО ЗА НЕРАБОТИЛИТЕ В ТАЗИ ФИРМА-ако паричния поток в другите фирми капе капка по капка то в СОФИЯ МЕД тече река от пари.Извода е че ръководството или е с къса памет или е некоректно нъм служителите си.Това е първата несправедливост към работниците.Обещавам да напиша още много такива.

Преди време писах коментр за фирмата като настоящ, сега вече като бивш служител. Работех на 12 часови смени 2 дневни, 2 нощни и 2 дни почивка. От почивката общо взето нищо не разбирах. като заплата за това работно време съм получавала между 1200 и 1000 лв. бруто. Възползвала съм се многократно от допълнителното здравно осигуряване от "Надежда" и благодарение на него успях за реша донякъде мой здравословен проблем, който всъщност е причина сега да съм бивш служител. от прекият си ръководител съм много доволна, защото той наблюдаваше хората и много добре знаеше кой работи и кой се прави че работи. Тъй кто все пак преди да стане началник, е бил и той просто оператор. Кадърно момче е и му желая само успехи. За повечето колеги мога да кажа само добри думи, тъй като много са ми помагали в работата, защото все пак съм жена и работех като оператор. Работата си там мога да нарека хамалска, но който работи и не го мързи, може да си взима прилична заплата, добър бонус резултати и получава разбиране и уважение от прекия ръководител. За администрацията не мога да говоря, тъй като не съм запозната. Хич не ми се искаше да се разделям с фирмата, макар че по време на правоотношенията ми с нея ми е идвало да захвърля каската и ръкавиците и да си подам молбата за напускане. Благодарение на тази фирма успях да изградя у себе си работни навици и уважение към работата на колегите си. Надявам се след време да се отвори някое подходящо местенце и за мен там. За тези, които искат да кандидастват за работа в производствата или леярната мога да кажа само да се приготвят за здрава работа. Мързел и лентяйство там не се търпи. Най вече от хората, които обират пешкира за производствените резултати. Желая на всички успех.