София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

Обще взето отношенията в тази фабричка са горе долу.Да не кажа ,никакви.
Разбира се лицата от Администрацията са винаги привилигеровани!
Останалите в производството кучета ги яли.Заплатите са под всякаква критика.
Потенциал за развитие няма никакъв!

До господата от администрацията нека им кажа, че от тяхната камбанария звукът се чува по-ясен и отчетлив, тъй като да биеш няколко (малцина) камбани на общ бързоп, се зъздава звук. Но когато бият множество камбани, всяка с отделен (независим) коноп, създаването на звук е немислимо, т.е. получава се шум. Тъй че недейте да съдите по вашето състояние от вашата камбанария, т.е. вашето развитие и предоставената ви възможност да се развивате, за качеството на управление на фирмата. Ненаскоро и от вашия отдел си "отидоха" доста достойни служители, които месеци наред се търсеше техен заместител. Еми явно са намерили в крайна сметка, не не със същото качество. Но това пък кой ли го вижда, освен онези с индивидуалните конопи, дето колкото и да бият мамбаните, няма кой да ги чуе...

Както гледам, Ромиле, не само твое име е исползвал споменатият от теб "колега". Ще оставя и аз един коментар за фирмата от МЕН.
Фирмата ни всяка година предлага на служителите си най-различни обучения, курсове и т.н. Така че, щом човека има желание и потенциал за развитие има и шанс да се издигне. Който иска да взима повече - работи повече, поема повече отговорности. Това е нормално.
Относно "връзките" и "топенето", според мен това е пълна измислица. Поне в нашия отдел такива неща са изключени.

С изненада установих,че човек представящ се с моето име е направил коментар и оценка за фирмата,а именно:
" Ако искате да пробиете и да израснете в кариерата ,трябва да сте човек на някой от Администрацията .Иначе сте една кръгла нула.А че няма колегиалност това си е в реда на нещата.Дори е въздвигнато в култ подслушването на колеги.Донус=Бонус!"
В „София Мед" аз съм единственото лице с името Ромил и цитираните по-горе коментари са коренно противополжни на мнението ми за фирмата.Държа на подчертая,че хора без "гръб" в администрацията са се издигали в йерархията.Това се осъществява благодарение на лична мотивация,знания и умения,реално оценяване от ръководителите.
Лицето изказало мнение от мое име няма представа от значението на думата колегиалност, а относно доносите - не е попаднал на точния човек.
Жалко,че има токива "колеги" сред нас!
Аз НЕ съжалявам,че съм част от екипа на София Мед!

Форума е създаден да дава някаква "вярна информация" за работното място и начина на работа.А тук виждам изказвания от чуждо име с цел ороняване на репотацията на колеги и няма как да не напиша и аз 2-3 реда..Каквото си посееш това и ще пожънеш са казали хората.Дълги обяснения не са нужни и затова ще сам кратък- ЗАСРАМЕТЕ СЕ!Дойдох в завода без т.н чужда помощ,връзки и лизане на чужди задници.Доволен сам от завода и хората коѝто са във него,а ако покажеш че има потенциал в теб единствения път е само нагоре.Пенсионерите без да се обиждат но при такъв глад няма как да Векуват тук.Най лошото е че хора с дълго годишен стаж са си изкарвали хляба тук и след това Плюят и пишат някакви глупости за Връзки и лизане на задници и тем подобни глупости...

За жалост ,условията на труд са меко казано плачевни,заплащато,поне според моите стандарти за работа в металургията е ниско. Определението колектив не важи за там.Ако нямате протекция е трудно да се започне работа,което е жалко. Работното време се спазва,което е похвално,но ако случаино откажеш да се явиш на работа в събота,ти режат бонуса.
Плащат на уговорения ден,има и купони за храна(4.00лв. на ден),аванс на 25-то число и други стимули.(зехтин,маслини,ваучери за подаръци) Извънредния труд се заплаща,както е по закон,нама скрито покрито, осигоровките са върху всички начисления,поне за това не мога да си кривя душата.
Развитие: няма такъв термин,причините са ясни,не си човек на някой,които да ти бутне едно рамо,обучения няма,учиш се в движение,ако случаино нямаш работа в даден момент ,правиш всежазможни глупости,вклучително,метач,гребеш масло където е текло,влизаш по каналите,а там е нямам думи,при трудова злополука те молят да не ги съдиш,с две думи си прецакан.Синдици няма а и да имаше пак си прецакан.
Там ще разбереш много неща,които не си знаел за себе си,щом се обърнеш става страшно,такава простотия няма никъде или аз не съм попадал.
Успех на всички които започнат работа там,нахвърлях общи неща за да знаете какво е положението там,аз се спасих от този фалш. Но това си е мое мнение!
Успех

Искам да кажа ,че в Администрацията цари такава голяма шуробаджанащина,че повече да не може.Нямаш абсолютно никакъв шанс за просперитет ако не си човек на някой,за предпочитане е на Административния директор.
Там може да очакваш всичко.Цари тотално подслушване и "топене"на колеги.

Здравейте. Ще споделя опит само и единствено като интервюирана. HR-ката, контактуваща с мен, бе мнооого мила женица, която в последствие се опита да замаже некоректните въпроси на г-н Генералния директор, който ме разпитваше всевъзможни лични неща от сорта на семейна ли съм, не съм ли. Понеже не съм, а имам приятел - защо не живея с него (понеже не живея), възнамерявам ли скоро да се омъжвам и да имам деца. HR-ката ми обясни, че това са въпроси, чиито отговори много вълнували гърците, какъвто е г-н Директора (и фримата е гръцка). Кандидатствах за позиция в back office отдела. Беше ми обяснено, че това е много отговорна позиция, тъй като се работи с кодове и всеки артикул си има уникал код. Ако въведа погрешенкод в системата, заводът ще произведе продукт за милиони, който не е трябвало да бъде произведен. Обаче учудващо.. след като казах желаното от мен възнаграждение, започнаха да ми обясняват как това е entry-level позиция и моето изискване било над нормалното (за тях). Иначе всичко казано по-долу за бонуси при сватба и раждане, за по-високо заплащане на оувъртайм и т.н. ми беше обяснено и на мен. Дали е вярно, не мога да кажа, но знам със сигурност, че човек (в най-добрия случай) се жени веднъж в живота и не ражда всяка година дете, така че...

Обстановката щя е разбереш едва след като постъпиш на работа. Не очаквай това, което ще ти опишат с мили и прехвалени думи на интервюто. Общо взето колкто повече те насърчават да работиш за фирмата, толкова по-гоям ще е гърча на твоите плещи. Заплатата ще си я изработваш при положени от теб 150% услилия, докато около теб болшиснтвото не ще полагат и 20% умствен потенциал, не защото не искат, ами защото нямат такъв наличен. Некадърността и връзкарството е на почит. Служителите с "протекция" са на висота и никой не може да ги мръдне, останалите бачкат и се опитват да се доказват. Уважаващите работата си служители няма кой да ги забележи, т,е. шефовете, за които питаш, за да не се окаже, видиш ли, че онези, неприкосновените, наистина били ненужни. И в крайна сметка текучеството не е малко, не само в отдела, за който кандидатстваш. Е, онези с 20-те процента трудоспособност, а те не са малък процент от работещите,  никога няма да напуснат, рабираемо защо, именно това са ценните кадри. Както и се очакваше, мениете ми се припокрива с това на мнението на служителя, което работно място явно ще заемеш...  Успех в начинанието. Ще те разпозная веднага, то си личи човека отдалече ...