София Мед АД /img/frontend/nomap.png"

София Мед АД

уууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу

Вие искате да работите много,но да получавате малко?Искате да се чувствате роб в собствената си държава?Искате да работите 6 дни по 12 часа а понякога и 14 дни по 12 часа без почивен ден?!Искате да ви глобяват за глупости с по 20-50-100 лева всеки месец?Искате да правите над 100 часа извънреден труд?(освен редовните 160 или 160 часа за месеца,добавяте още 100 часа)Ако фирмата покрива всичките ваши изисквания,не се колебайте да кандидатствате за работа там!

Здравейте!От години работя в производство и монтаж на AL и PVC дограма,но реших да си сменя професията си,затова искам да попитам дали имам шанс за реализация при Вас?

Обще взето отношенията в тази фабричка са горе долу.Да не кажа ,никакви.
Разбира се лицата от Администрацията са винаги привилигеровани!
Останалите в производството кучета ги яли.Заплатите са под всякаква критика.
Потенциал за развитие няма никакъв!

До господата от администрацията нека им кажа, че от тяхната камбанария звукът се чува по-ясен и отчетлив, тъй като да биеш няколко (малцина) камбани на общ бързоп, се зъздава звук. Но когато бият множество камбани, всяка с отделен (независим) коноп, създаването на звук е немислимо, т.е. получава се шум. Тъй че недейте да съдите по вашето състояние от вашата камбанария, т.е. вашето развитие и предоставената ви възможност да се развивате, за качеството на управление на фирмата. Ненаскоро и от вашия отдел си "отидоха" доста достойни служители, които месеци наред се търсеше техен заместител. Еми явно са намерили в крайна сметка, не не със същото качество. Но това пък кой ли го вижда, освен онези с индивидуалните конопи, дето колкото и да бият мамбаните, няма кой да ги чуе...

Както гледам, Ромиле, не само твое име е исползвал споменатият от теб "колега". Ще оставя и аз един коментар за фирмата от МЕН.
Фирмата ни всяка година предлага на служителите си най-различни обучения, курсове и т.н. Така че, щом човека има желание и потенциал за развитие има и шанс да се издигне. Който иска да взима повече - работи повече, поема повече отговорности. Това е нормално.
Относно "връзките" и "топенето", според мен това е пълна измислица. Поне в нашия отдел такива неща са изключени.

С изненада установих,че човек представящ се с моето име е направил коментар и оценка за фирмата,а именно:
" Ако искате да пробиете и да израснете в кариерата ,трябва да сте човек на някой от Администрацията .Иначе сте една кръгла нула.А че няма колегиалност това си е в реда на нещата.Дори е въздвигнато в култ подслушването на колеги.Донус=Бонус!"
В „София Мед" аз съм единственото лице с името Ромил и цитираните по-горе коментари са коренно противополжни на мнението ми за фирмата.Държа на подчертая,че хора без "гръб" в администрацията са се издигали в йерархията.Това се осъществява благодарение на лична мотивация,знания и умения,реално оценяване от ръководителите.
Лицето изказало мнение от мое име няма представа от значението на думата колегиалност, а относно доносите - не е попаднал на точния човек.
Жалко,че има токива "колеги" сред нас!
Аз НЕ съжалявам,че съм част от екипа на София Мед!

Форума е създаден да дава някаква "вярна информация" за работното място и начина на работа.А тук виждам изказвания от чуждо име с цел ороняване на репотацията на колеги и няма как да не напиша и аз 2-3 реда..Каквото си посееш това и ще пожънеш са казали хората.Дълги обяснения не са нужни и затова ще сам кратък- ЗАСРАМЕТЕ СЕ!Дойдох в завода без т.н чужда помощ,връзки и лизане на чужди задници.Доволен сам от завода и хората коѝто са във него,а ако покажеш че има потенциал в теб единствения път е само нагоре.Пенсионерите без да се обиждат но при такъв глад няма как да Векуват тук.Най лошото е че хора с дълго годишен стаж са си изкарвали хляба тук и след това Плюят и пишат някакви глупости за Връзки и лизане на задници и тем подобни глупости...

За жалост ,условията на труд са меко казано плачевни,заплащато,поне според моите стандарти за работа в металургията е ниско. Определението колектив не важи за там.Ако нямате протекция е трудно да се започне работа,което е жалко. Работното време се спазва,което е похвално,но ако случаино откажеш да се явиш на работа в събота,ти режат бонуса.
Плащат на уговорения ден,има и купони за храна(4.00лв. на ден),аванс на 25-то число и други стимули.(зехтин,маслини,ваучери за подаръци) Извънредния труд се заплаща,както е по закон,нама скрито покрито, осигоровките са върху всички начисления,поне за това не мога да си кривя душата.
Развитие: няма такъв термин,причините са ясни,не си човек на някой,които да ти бутне едно рамо,обучения няма,учиш се в движение,ако случаино нямаш работа в даден момент ,правиш всежазможни глупости,вклучително,метач,гребеш масло където е текло,влизаш по каналите,а там е нямам думи,при трудова злополука те молят да не ги съдиш,с две думи си прецакан.Синдици няма а и да имаше пак си прецакан.
Там ще разбереш много неща,които не си знаел за себе си,щом се обърнеш става страшно,такава простотия няма никъде или аз не съм попадал.
Успех на всички които започнат работа там,нахвърлях общи неща за да знаете какво е положението там,аз се спасих от този фалш. Но това си е мое мнение!
Успех