СИСКО СЕТ ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,София 1407, ул. Филип Кутев 7&markers=София,София 1407, ул. Филип Кутев 7

СИСКО СЕТ ООД

Да ти кажа само че майчинството е 240 лева , а не две години по 80% от заплатата, като си написал!!!!
Детето ми е на частна градина за да се върна аз на работа, което теб не те засяга!
В крайна сметка колкото и да си комплексиран Г-н инжинер , и колкото и да си озлобен, факта си е факт, фирмата се променя към добро и върви напред.
Тактически се заяждаш персонално с мен и със способностите ми, а това не виждам да има общо със същината на въпроса!!!
Мнението  е мое и го казах няколко пъти като човек който е работил преди в Сиско и сега, и може да прецени разликата.

Можеш още 5 пъти да напишеш мнението си едно след друго, за да има по - голяма стойност.
Хайде сега се замисли по твоята логика ако всички във фирмата излязат в майчинство, и то за толкова дълъг период  ( разбираемо е, че две годинин  да си на 80 % от заплатата си , и не ходиш на работа никак не е зле ) , но ако всички направят както теб... Хайде отговори си на въпроса от къде ще дойдат въпросните ти заплати, след като всички си стоят у дома, и чакат наготово? Излиза, че това ще се толерира за определени хора, не за всички, защото ако са един или двама, ОК. НО ако са 20 човека, 18 или 19 от тях, които не са връзкари, ще бъдат уволнени, и на тяхно място ще дойдат хора, които да вадят заплатите на онези, които си стоят в къщи. Не знам в каква сфера смяташ, че си специалист, но ако малко разбираше от производство щеше да си дадеш сметка за това. Не говоря конкретно за теб, защото не те познавам, а за това, което вече е установена практика. Защото онези, които не са връзкари, наемат гледачки за децата си, и никой няма да ги търпи да ги няма на работа две години.  В нашата компания има и детска градина и детска ясла за децата на служителите, ама това в България ще стане след време. И като се замислиш -  ако знанията на такива хора като теб бяха толкова ценни за фирмата, как фирмата е работила без теб 2 години?
Не мога да скрия, че докато бях в България също съм бил свидетел, как само с хвалебствия и положителни мнения хората се издигаха  и вървяха напред, без да имат никакви качества за въпросната работа. А някой друг трябваше да опъва да и да им вади заплатите.

Здравей инж.,
Знания и компетенции имам достатъчно за да не треперя за местенцето!!! Това за майчинството го пропускам, защото по - тъпо мнение по този въпрос не съм срещала до сега!
А това което написах е именно това ,че нещата от които се оплакват хората най на края са чути и едно по едно се оправят, и всичко идва на мястото си. Родствениците за които говориш отдавна не работят за фирмата, а подмазвачите и лизачите на задници вече не са на мода в Сиско Сет! Затова написах, че съм изненадана от това което заварих в тази фирма след двугодишно отсъствие!
Наистина нещата са различни и най на края се намери някой който се опитва да въведе ред!
Не ме интересува дали ще работя или не в Сиско, но не мога да си изкривя душата и да не кажа, че нещата вече са различни. За мястото си да треперят тези некадърници за които ти говориш,а те вече не останаха.................

Хубаво, че някой се засегнал/а от думите ми, тъй като значи че те са стигнали до правилното място. И пак да  питам : зададе ли си въпроса защо са недоволни хората?
Когато е трябвало аз съм напуснал, нямам нужда от съветите ти, просто защото не съм съгласен да вадя заплатите на една тумба неграмотници, които цял ден си стоят по бюрцата, и обясняват кое колко хубаво било.
Да те светна нещо за родниниските назначения - ако тези хора стават за нещо, няма нужда други роднини да им пазят гръба. Разбирай ме както искаш, но никоя семейна или роднинска работа в България не е довела до нищо добро.
Колкото до западните фирми, имам малко повече опит от теб, тъй като вече близо 10 години си вадя хляба извън България, и то като инженер.  И нямам нужда някой роднина да ми пази гърба, защото знам какво мога, а хората в нормалния свят плащат за свършена работа, а не за това дали си роднина на някого. Мераклии за кафета  и празни приказки с нови дрешки има колкото си искаш. Лошото е когато няма кой да свърши работата.
Това което ти наричаш плюнки, са конкретни условия, които хората са назовали.Не виждам някой да е написал , че не е вярно.
Колкото до това дали мнението ми е анонимно или не: няма нужда да ставам център на внимание с името си, аз съм инженер и това е достатъчно, и където и да отида пак съм инженер :). А когато някой не става за нищо е нормално да пише хвалебствия и да  трепери за местенцето си.

Браво на теб. Значи, ако някой има позитивно мнение е подмазвач, но ако плюе е много  голяяяяям герой в очите на страхливците, които пишат глупости криейки се анонимно.
Като толкова не им харесва фирмата или шефовете - да се махнат. А относно семейните назначения - отвори малко книги и виж кои са най-успешните фирми по света - всичките са семейни или са стартирали като семеен бизнес.
При толкова хора и при такава голяма фирма е нормално да има разминавания и хаос, а и особенно сега, откакто сме в нова сграда. Ти можеш ли да управляваш по-добре 350 човека, ако си немец и попаднеш в нашия Булгаристан?????
Факт е, че откакто тя е тук се случват промени и то в положителна посока. На страхливците и на мързеливите, тя не им харесва, защото ги пресладва и иска дисплина и ред, но тези, които работим имаме увеличение на заплатите.
Пак казвам, на който не му харесва да си ходи.

Как няма да си приятно изненадана, след като докато си в майчинство има кой да ти пази мястото, и кой да ти вади заплатата. Наистина е добър опит да похвалиш ръководството, и да натрупаш точки, но колцина са като теб?
Как мислиш негативните мнения хората ги пишат защото им е много скучно ли или като теб са доволни ???
Хората са ти изброили от какво не са доволни, роднинските назначения сериозен проблем във фирмите с побългарен мениджмънт.

Аз работя в тази фирма от 2006 година! Трябва да ви кажа , че бях две години по маичинство,връщайки се на работа останах приятно изненадана!
Така нареченото от Вас „сегашно гадже на Франк”, всъщност изпълнява длъжност „Мениджър маркетинг и човешки ресурси”.Тази жена се е погрижила за доста неща в тази фирма и е успяла да запълни толкова пропуски ,както документални така и административни.
Като начало фирмата се е махнала от така наречената „дупка” и сега е в нова сграда с доста добра инфраструктура.
Заплатите в производството са увеличени и се актуализират всяка година,което не се е случвало от години назад.
Като цяло фирмата е ориентирана към назначаването на млад персонал! На хората им се дава шанс,има обучения, заплатите се получават на време, осигуровките са на пълната работна заплата.
Като фирма занимаваща се с производство и гонеща срокове на доставки е нормално да има напрегнати моменти. Но като цяло работата е спокойна и интересна.

В тази фирма винаги е имало гърч, но откакто Вестнер назначи новата си приятелка - Емилия Горанова на не знам и аз каква длъжност / началник на малкия началник  на началника/ тази жена се самозабрави. Сканира цялата фирма и набеляза хората, които биха я хванали в некомпетентност и неграмотност и първата й работа беше да внуши на шефа да ги разкара. После започна да кадрува както й се ще... непрекъснато назначава свои приятелки, а ако някой не й е симпатичен започва да следи всяка негова стъпка и да го тормози и обвинява, че с действията си ощетява фирмата, което естествено не е така. Администрацията започна да се разраства типично по български, без особено голям ефект, преди същата работа я вършеха 3-4 души администрация и 4-5 човека качество. Какно е казал народа "Пази Боже, сляпо да прогледа".

От всички мнения за тази фирма, които са публикувани е ясно, че не си заслужава да се кандидатства там.

Но аз вече съм поканен на интервю-асистент мениджър качество
някой може ли даде прясна информация за заплата, атмосфера и заслужава ли си?

В тази фирма истинския проблем е "no communication" - някой казва нещо на някой си и решава, че то само ще тръгне по веригата ще се изпълни без проблеми, ще се съгласува с всички и пей сърце. Другият проблем е, некомпетентността на мениджърите по качеството и продукцията, не са дефинирани точно работните процеси, набират както каза колежката по-долу от кол и въже работници, които ще им работят за 300 лв. основна заплата, правят им обучение по метода на водната чаша под силната струя. Много стресиращо действат и крясъците на чеха, който е някакъв среден техник, без кой знае каква компетентност и като сгафи има навика да прехвърля отговорността на някой друг, когото обикновено уволняват, говори български що годе, нопрезира нацията като цяло и го показва по всякакъв възможен начин, като например умишлено нарича жените ЖЕНСКИ.