Телепоинт /img/frontend/nomap.png"

Телепоинт

Поканиха ме на интервю за асистент в търговския отдел на тази фирма.

Някой може ли да ми каже как минава интервюто и нещо дали трябва да се подготвя?

Заплащането е нормално за бранша, като леко клони към ниско.
Златев толерира само колежките, които му пускат.
Няма вече клиенти за крадене от Пауър Нет и нещата не са толкова цветущи.
Повечето фирми в бранша в България започнаха да ни коментират като "мутренска" фирма.
Отношението към работниците е отвратително надменно.

До анонимния който пита защо постоянно се въртят обявите:

Краткия отговор е - основно защото много от колегите заминават на запад, напускат България а не просто Телепоинт. За пример - миналата година 10+, тази дотук 8

На хейтърите които веднага ще контрират - ми защо не си задържате хората - ето защо:

Даваме каквото можем:
- нормална работна среда и перспективна работа
- контакт с най-добрите фирми в света
- добро заплащане

Това което не можем да осигурим е нормална среда за живеене - питайте заминалите колеги за мотивите им.

И да за съжаление все по-трудно намираме колеги които не са приели за нормални посредствеността, повсеместната некомпетентност, простотията и безхаберието. Тези хора все по-често заминат навън още след училище вместо да учат анахронизми в "елитните" ни университети.

А втората причина е че напук на всичко, ние разширяваме екипа малко по малко.

Някой може ли да ми каже дали наистина в техния NOC стажантите са все от състезанието по мрежи и този тест какви точно въпроси има?Ще съм благодарен да кажете,кандидатствам сега.Спешно ми е.Благодаря

Здравейте, забелязвам, че в тази фирма от 2 месеца се въртят 3 обяви и ги пускат през 2 седмици.За електротехник, NOC инжинер и сътрудник в търговска дирекция.Не разбирам или имат изкривени виждания и не могат да намерят кандидат или просто пускат за реклама.Не разбирам що за фирмена политика да пускаш една обява през 2 седмици.Да не говорим за NOC инжинера, че върви целогодишно....

Бях на интервю,във тази фирма.Кандидатсвах за инженер NOC.Значи за всички бъдещи кандидати ще дам полезна информация и лично мнение.Това ,за което кандидаствах се размина със очакванията ми,задълженията са по-различни от това което са обявили.Трябва да следиш,елктрозахранването,влагата във помещенията,температурата и системата за контрол достъп,както и видео наблюдението.Така започна мениджъра,който дойде и след това уж е проверявал теста.Каза ни,че освен това има малко конфигуриране на мрежово оборудване,малко windows системна администрация,обща физическа работа пренасяне на комуникацияонни шкафове(ракове) и т.н.Каза трябва да сте широк профил,както се развали и климатика и на него да направите диагностика и после да извикате външната фирма.Което пробуди недоумение и смях в мен.Самия тест е супер широкообхватен,и разтеглив.Има от всичко по нещо,и не е лесен изобщо.Значи има въпроси от обща електротехника,трифазни вериги,има въпроси от радио техника,за децибели и дб/м ,под формата на задачи за изчисление.Малко въпроси от комп мрежи,логически задачи,и безмислени въпроси също имаше.За тези въпроси техническите искат познания на човек учил и силни и слаботокови специалности.Типични кандидат ако е учил само електроника мрежи или телекомуникации,трябва да има познания и по теоретични основи на електротехника и то трифазни вериги.Услояията на задачите са неправилно и подвеждащо формулирани.Теста е копиран с въпроси и от чужди фирми мисля.За тези познания какндидата трябва да получи предложение за поне 1500 лв чиста заплата.Не казват оценки и критери за успешно взет тест.Просто ние бяхме 4 ма човека в залата ,теста е 50 минути.След това чакахме 10 мин резултата,дойде hr-а(жена) и ни каза да остане един он нас.Другите трима ни казаха отивайте си.Аз реших 80% от въпросите,но не ме ободриха за следващата част на интервюто.Така наречения мениджър нито се представи как за се казва,нито изясни нещата около теста и критериите.Не каза подробности за заплащане и работно време и т.н.Разочарован съм,пълен фарс!Имах добро мнение за фирмата ,но сега съм по-скоро негативно настроен.И обявата им е неправилно написана това е никакъв център за наблюдение на мрежата.Общ работник разбиращ от всичко.И да не забравяме за теча на климатика.Два пъти повтори за теч на климатика меринджея :).Успех на всички в кандидатстването в Телепоинт!

Поканиха ме на тест,при тях може ли малко информация как протича теста и какви въпроси горе долу има?На техническа тематика ли е относно мрежи,конфигурации и т.н.Какво да подготвя за интервюто?Много ще съм благодарен за отговор.Благодаря предварително на всеки,кийто ми даде информация!

Ха-ха-ха, някой май е доста недоволен от живота си. Дреме по сайтовете да пише кой какъв работодател му и бил и след това сам да си се съгласява всеки ден с публикацията – явно колко си може и колко е зает с нещо по-смислено в живота си. Горкият човек!!! Все да си хленчи и да е хейтър. Продължавай така – далеч ще стигнеш.
Андон е развил фирма, предлага полезен и качествен бизнес, дава работа на много хора, условия за развитие, свобода да се изявиш и да научаваш, да работиш с нова и интересна техника редовно изплаща конкурентни заплати, внася ни реални осигуровки. Дава шанс на млади хора да тръгнат от някъде да трупат опит.
Май някой завижда...

искам да изкажа благодарността си точно в този сайт, че ме взеха на работа в Телепоинт. Тук научавам много интересни неща, развивам се професионално и личностно сред чудесни колеги.
Ако някой иска да разбере повече за нас, може да ни види във Фейсбук! https://www.facebook.com/telepointdc/?fref=ts

Мога да споделя впечатлението си и от тази фирма. Поканиха ме на интервю. Изпратиха ми мейл с много подробна информация за позицията и че ще има тест и ми предложиха две дати, аз да си избера . Използвах да питам как да се готвя за тест, но ми казаха че ще го видя на място и нищо по-подробно не ми обясниха. Че бил за базови знания ама то това и в мейла го пишеше и не ми казаха какво да си прочета преди това. Отидох оня ден и бяхме трима човека на теста. Говориха ни какво се работи на стажа и ни показаха една зала. Беше мега яко. Видях по коридорите само млади хора. Но човешките им ресурси и мениджъра им не са млади. Но пък са разбрани и точни. Направихме си теста, имаше всякакви въпроси от електричество, по математика и някакви други. Не е много лесен теста . И после си говорихме общи неща.Казаха, че ще ми се обадят какво са решили и сега чакам. Не им се подмазвам. Аз не казвам кой съм. Но е добре да ме вземат защото после предлагат и работа и ще е на смени. Аз и от едно друго яко място чакам и още мисля къде да започна. Надявам се да съм бил полезен.