Телепоинт /img/frontend/nomap.png"

Телепоинт

Като отворите сайта на фирмата,ще си кажете,че са номер едно,а всъщност фирмата е под всякаква критика.

Здравейте, аз съм бивш служител на фирмата от много време и работих в NOC-a като съпорт. Чел съм мненията преди мен и с тези, които са добре обосновани, а не са просто груби нападки съм съгласен. Ще започна с това, че по мое мнение на интервютата не се дава пълна информация за работата, която ще бъде ивършвана, а именно, както някой добре се беше изразил - общ работник с всякакви познания. Работната среда според мен е много лоша - има постоянно циркулиране от зала в зала, търчене по стълби и зали, излизане извън сградата във всякави метеорологични условия, завиране в двойни подове, катерене по стълби, човъркане на кабели по странни и задръстени от каблели трасета, отваряне на климатици, мъкнене на сървъри и всякакво оборудване и какво ли още не! Колегите от NOC-a бяха супер, за другите отдели само ще кажа, че имаше изключения. Местоположението според моите разбирания е много лошо - малка, тъмна уличка в съмнителен, опасен квартал... Потенциал - никакъв, млад човек не може да очаква каквото и да е било развитие, може само да си остане NOC-аджия до живот и това е, правиш си еднообразни хамалски неща, много малко конфигурации, съобразяваш се с нови прищевки на клиенти и това е. Натовареността за сметка на това е огромна, началството гледа да пести колкото се може от персонал в NOC-a и затова много работа я вършат малко хора. Имало е дни, в които почти не съм имал време за малко отдих от постоянното търчене и отговаряне на поне 4-5 паралелни въпорса/заявки. Направо луд те правят. Привилегии нямаш никакви, никакви социални придобивки различни от заплатата и от време на време малки тиймбилдинги. Уважение под нулата - управителят, който всички коментират, не си прави дори труда да запомни имената на служителите, което мисля, че говори достатъчно само по себе си. Заплащане - много под минималното за всичко, което се изисква. Стартова заплата под хялада лева, периодични символични увеличения, на които ако се разчита след има-няма 4/5 години волски труд може и да се докара някаква прилична заплата. Много от хората казват, че е добре за стартова работа, но аз не съм съгласен. Според мен няма нужда да си го причинявате и да се бъхтите като луд за буквално нищо. Вие си преценете, но лично за мен напускането на Телепоинт беше най-хубавото нещо, което ми се е случвало в професионален план.

До колежката,която се оплаква от Златев! Пише се телепоИнт,а не телепоЙнт!Щом не знаете къде работите,няма нужда да коментирам Вашите качества.Ясно е какъв специалист сте.

До анонимния от 08.10.18

Да си анонимен и да си изливаш цялата злоба и отчаяние от живота май е лесно... Сигурно и си имаш тази необходимост системно да се ожалваш и да клеветиш някакви си служители – коне с капаци - цитирам те / стана като Паулу Коелю – цитират те приживе /

Че не си настоящ служител на нас, настоящите служители, ни е ясно. Ние нямаме чак толкова озлобени и прости хора дето да си изливат душата по анонимните сайтове.

Пък и ако си настоящ служител, защо си тук и го търпиш целия този тормоз?! Значи си или кон с капаци или често вдигаш крака. И ти харесва да се самообиждаш публично. А, да, то пък е анонимно.

Както и да е – да знаеш, че на никой не му пука от твоите вече все по-отчаяни писания. Ние ще си работим в тази фирма и ще се чувстваме добре. Ако не ни харесват условията достойно ще си тръгнем и ще го кажем в прав текст на човека. Няма да мишкуваме по разни сайтове да ревем.

А ако ти е много зле – може да ти препоръчаме психолог.

Хайде до скоро – чакаме следващата ти „атака“.

Последното вече е прекалено... Едно е да си ядосан, но съвсем друго е да нападаш лично и да обиждаш. В Телепойнт има работа и възможности за далеч повече народ, от колкото работи там. А работата не се изчерпва с това да се положи кабел или да се натисне копче. Преди това има много детайли, които трябва да се измислят. А мисленето не го може всеки. Лесно е да четеш това, което е измислил някой, да натискаш бутончетата и да се биеш в гърдите, че си голямата работа. Ама ако трябва да измислиш рецептата, ако трябва ти да пробваш докато дефинираш пътя, тогава е трудно. А Златев може да мисли, не го страх да пробва и поема товара и отгворността за решенията си. И да, това е в пряка връзка с характера му.

Златев е селянин с костюмче и интелект на чифтокопитно.
Надменно отношение към всички служители.
Познанията му са доста повърхностни, но егото му е до небесата.
За да ви хареса тази работна среда трябва да сте кон с капаци.
Прогреса в тази фирма е само с вдигнати крака.

Като щастлив служител в Телепоинт, за мен е изненада да чета негативните коментари тук, те не отговарят на моя личен опит. Все едно са написани за друга фирма, която не познавам.
Истината достига до нас само чрез директно преживяване и се радвам, че не съм била подведена да вярвам на тъжния опит на някой друг, или да приема сериозно неговата култура на изразяване.

За мен Телепоинт е фирма, която вдъхновява всеки ден, подпомага дългосрочното мислене и е стабилна основа за кариерно развитие. До сега не съм била на по-добри условия на работа.
Разбира се мога да кажа много позитиви за фирмата, но ще се въздържа от повече, защото смятам, че всеки трябва да отиде с отворен ум и лично да прецени.
Радвам се да бъда част от Телепоинт и благодаря за всичко на господин Златев и на целия екип.

Типичния пример за БеГе мениджърстване - неадекватен мениджмънт на персонала, комични ситуации и шуробаджанащина. За технически персонал се предпочитат ученици/студенти, защото се лъжат лесно. Управителят Андон Златев си позволява да крещи и обижда служители много често, уволнения защото му е кофти ден също са практика. Част от по - близките му хора в компанията също си позволяват да обиждат/командват, дори когато не са на ръководна позиция.
Локацията на фирмата е отлично, макар че самата сграда е натъкмявана и самият офис не може да се сравнява с нормална съвременна бизнес-сграда.
Стартовата заплата за повечето позиции е около 800-900 лева, зависи от личната уговорка с Управителя и колко добре се пазариш.
Голяма част от екипа са приятни хора, но все пак трябва да се внимава пред кого какво се говори.

Дайте инфо как се плаща, има ли реални осигуровки, има ли придобивки, какво ви усигурява фирмата. Да знам заслужавали си да ходя на интервю?

Мисля,че в тази компания има една служителка,която спи с шефа за да и е добре,и да ползва привилегиите.Коя е тя оставам, вие да се досетите