АСАП ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АСАП ЕООД

Ако търсите деградация това е правилното място! Лично в моя случай, всичко ми тръгна нагоре след напускането ми от тази "фирма".

В този сайт преобладават масово негативните мнения за всяка една компания, независимо, колко добра или лоша е. За съжаление, основно хората, разочаровани по една или друга причина оставят тези коментари. Относно „Иванчо“, който не желае да застане с истинското си име зад думите му, не мога да си обясня, как в рамките на 20-минутно дистанционно интервю е успял да получи толкова задълбочена представа за компанията и да използва толкова цветущи епитети. Ние ценим, както нашето време, така и това на нашите кандидати. Именно затова първите срещи с кандидатите са дистанционни и имат за цел да се представят двете страни – ние да разкажем за компанията, а кандидатът да разкаже за себе си, опита си и също се задават и базови технически въпроси, за да придобием обща представа. След тази среща "Иванчо" е получил обратна връзка, че не продължава към следващия етап, който е задълбочено техническо интервю с екипа. Независимо, колко негативни коментари получим от „Иванчо“, то ние не можем да му предложим позиция в регионалния ни офис в град Стара Загора и пожелаваме успех с бъдещето му кариерно развитие.

Надявам се, че подобни експертни мнения няма да откажат смислените хора, които се чудят дали да кандидатстват при подходяща отворена позиция в АСАП.

Не съм виждал по-жалък управител от този представляващ тази фирма. Хората да говорят истината за състоянието на фирмата, отношението и условията и един жалък човек да коментира всяко тяхно мнение. Но тъй, като човекът няма какво друго да прави, защото фирмата е пълна тиня, стои по цял ден в сайта и гледа, кой какво е написал за нея. Не се лъжете хора този, човек само лъже и маже, истинските мнения описващи жалкото положение във фирмата са на Даниела и г-н Стефанов. На интервюто се задават общи въпроси, според които няма как да се прецени колко образован и подходящ е кандидата. Така, че да не се спекулира, че даден кандидат не бил подходящ.

Малко ми убягва от какво се оплаква „Иванчо“. Кандидатствал е за позиция в регионалния ни офис в гр. Стара Загора. Имал е онлайн(!) 20 минутно първо интервю през MS Teams. Ако не е чувал добре във всеки един момент е можел да каже по време на интервюто. Не е одобрен, получил е отговор. Не виждам драма. По другите „оплаквания“

1. Относно много обяви – групата компании ASAP е базирана в София, но има и много регионални офиси. Има три отделни линии на бизнес – Система интеграция, Разработка на софтуер и Обучения. Нормално е според мен да имаме доста отворени позиции при толкова дейности, локации и растеж. Отделно сме малко придирчиви и не вземаме „всичко що лети“ :-) Безумно е да се твърди, че някой пуска обяви току така – цената на 1 обява в jobs.bg достига до 300 лв.
2. Относно личните нападки за „дикция“ и „невзрачност“, ще ги отмина, само ще вметна , че времената на „бизнесмените“ с ланци ,„2 мобифона“ и „крещяща“ дикция отмина :-)
3. Относно офисите – как "Иванчо" е успял да си изгради мнение за офисите ни в Стара Загора, София или другите градове остава мистерия при положение, че интервюто е било онлайн и „Иванчо“ не ги е виждал. :-)

Разбирам, че получаването на „не“ след интервю може да неприятно, но работа и проекти за знаещите хора в IT сферата има. След „не“ вложете енергия да прочете малко, да подобрите квалификацията, а не в злобни коментари.

Кандидатствах в тази фирма и разговарях с един невзрачен господин представящ се за управител. Освен, че фъфлеше и нищо не му се разбираше успях да разбера, че уж обучавали служители за работа със SAP. При което възникна въпросът, как е възможно, такъв човек без правилна дикция, да обучава други служители. Като отворите сайта на фирмата ще се подлъжете, че е голяма и предлагаща много възможности, но ако направите една справка в Jobs, ще видите, че всяка седмица имат обяви. Това е красноречиво, че или хората напускат твърде често или си пускат обяви ей така. Обясниха ми на срещата, че ако съм одобрен, ще има втора среща с тийм лидера. Аз не съм одобрен, за което се радвам, защото тези 20 минути от живота ми бяха, най-лошо пропиляни в интервю с човек, който се опитваш да разбереш какво ти обяснява. Съветвам хората, които си търсят работа да избягват тази фирма. Подкрепям мнението на Daniela, тъй като офиса е точно, такъв какъвто го е описала. Повечето мнения тук са писани от един и същи човек, даващ положителни оценки за да прикрие лошият облик на фирмата. Не си губете времето .

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Извинявам се на кандидата, който се е загубил поради некоректния пост в BGRABOTODATEL. Късно го видяхме поста. Централният офис на фирмата в град София се намира в собствен вход и етаж на адрес бул. Цар Борис III 93. Вратата на тротоара е стъклена и пише “BUSINESS CENTER ASAP”. Фирмата не е сменяла своя адрес от създаването си и разполага с около 1000м2 площ. Не е Open Space, а са малки офиси/стаи с около 2-3 ма човека. Това е по-скъпият вариант, но гарантира максимално спокойствие и продуктивност на служителите. Ако сте свикнали обаче да сте в стая с 40-50 човека и да се провикнете от единия до другия край, колко сила имате „Иванееее……“, тук няма да работи. “Провикването” става през Skype for Business(Lync) или email и се разбирате дали да се видите в някой от офисите, заседателните зали или просто да си пишете по Lync.
За конкретния случай „Даниела“ ми е трудно да коментирам, поради простата причина, че работила твърде малко при нас и има малко впечатления от нея и почти никой не си я спомня. Фактите от документите обаче са следните са следните:
1) Работила е при нас 1 месец и няколко дни
2) За този период е взела 2 пъти отпуска, 1 път болничен и много пъти(незнаен брой) „мини отпуски“ от по няколко часа
3) В CV-то e посочила ниво на английски езиk B1(което се изисквало за нейната позиция), докато реалното ниво е било А1 и затова се е наложило промяна на задълженията (в друга фирма биха я уволнили просто според мен)
4) Служителката не е „съкратена“ , а договорът и е прекратен в срок на изпитване.
5) Според трудовата книжка е работила в друга фирма преди нашата – отново за сходен период.Това ме кара да мисля, че проблемът не е бил при нас.

Та… Молбата ми е към другите „нормални“ хора от тип на Даниела – моля, не кандидатствайте при нас, да не си губим взаимно времето. Останалите елате да се видим, наистина правим много интересни неща и в трите линии на бизнес: Система интеграция, Разработка на софтуер и Обучения…

Извинявам се на кандидата, който се е загубил поради некоректния пост в BGRABOTODATEL. Късно го видяхме. Централният офис на фирмата в град София се намира в собствен вход и етаж на адрес бул. Цар Борис III 93. Вратата на тротоара е стъклена и пише “BUSINESS CENTER ASAP”. Фирмата не е сменяла своя адрес от създаването си и разполага с около 1000м2 площ. Не е Open Space, а са малки офиси/стаи с около 2-3 ма човека. Това е по-скъпият вариант, но гарантира максимално спокойствие и продуктивност на служителите. Ако сте свикнали обаче да сте в стая с 40-50 човека и да се провикнете от единия до другия край, колко сила имате „Иванееее……“, тук няма да работи. “Провикването” става през Skype for Business(Lync)

Кандидаствах за работа там.
Мнението на Daniela е изключително подвежащо относно локацията . Не мога да знам и коментирам другите неща(кандидствам там), но фирмата не е в "апартамент", а бизнес център "ASAP", големи стъхлени врати - имат цял собствен етаж там, според мен е поне 1000 м2. Та ако някой ходи да не търси "апаратмент" като мен :) Намират се точно до новата метростанция от трети метродиаметър в Красно село.
Заради глупостите на тази Даниела се заблудих и закъснях за интервюто. Аман от псевдоразбирачи. Дано да станат нещата, че рядко излизат добри позиции в добри компании.

Привет,
Моята лична препоръка към всеки, който уважава себе си е да не започва работа в тази фирма. Да, знам че се изразявам изключително крайно, но не си губете времето. Управителят няма никаква представа, как да се държи със служителите, как да ги управлява и менажира. За да ме разберете, какво имам предвид ще дам пример- в една работна среща се разсърди на колежката за някаква тъпотия, че го разсейвала с шум, стана и излезе - минал му бил ентусиазма...и това не е всичко, но няма да изпадам в подробности.
Още няколко изключително важни неща: На интервюто всичко е ако напудрено. Ще се разширяват дейности, казват ти, че ще работиш това, което ти харесва. Да ама след като започнеш - няма въвеждащ период, няма качествено обучение (всички са заети и не могат да ти обръщат внимание), няма поставени цели, сменят ти дейността всяка седмица - наемат те за едно, после дават друго, накрая си тръгваш защото не се справяш с третото. А всъщност те махат, защото ти се е наложило да отсъстваш (с уведомление) няколко пъти по час - два от работа заради родител в болница или нещо около него.
Потресена съм и от комуникация в офиса. Има нещо сбъркано - седят стая до стая (офиса е в апартамент), и не може да станеш, да направиш 5 крачки и да кажеш нещо. Трябва да пишеш по скайп да попиташ дали е удобно или да си задаш въпросите на имейл (за човек който се учи, как мислите, дали е удачно да пише имейл - та той пита доста).
Не ме разбирайте погрешно, не пиша всичкото това по-горе, защото не съкратиха. Даже ми направиха услуга, за да мога да се запиша на БТ, да изкарам коледните празници спокойно и да имам време на потърся и открия страхотната фирма в който работя в монета. Наистина ми се иска да предпазя нормалните хора, да не си губяд времето там, защото повярвайте ми на интервюто изглеждат много стабилни и гъвкави.
Пропуснах да отбележа нещо - финансовата част - всички договорки бяха спазени.