АСАП ЕООД /img/frontend/nomap.png"

АСАП ЕООД

Привет,
Моята лична препоръка към всеки, който уважава себе си е да не започва работа в тази фирма. Да, знам че се изразявам изключително крайно, но не си губете времето. Управителят няма никаква представа, как да се държи със служителите, как да ги управлява и менажира. За да ме разберете, какво имам предвид ще дам пример- в една работна среща се разсърди на колежката за някаква тъпотия, че го разсейвала с шум, стана и излезе - минал му бил ентусиазма...и това не е всичко, но няма да изпадам в подробности.
Още няколко изключително важни неща: На интервюто всичко е ако напудрено. Ще се разширяват дейности, казват ти, че ще работиш това, което ти харесва. Да ама след като започнеш - няма въвеждащ период, няма качествено обучение (всички са заети и не могат да ти обръщат внимание), няма поставени цели, сменят ти дейността всяка седмица - наемат те за едно, после дават друго, накрая си тръгваш защото не се справяш с третото. А всъщност те махат, защото ти се е наложило да отсъстваш (с уведомление) няколко пъти по час - два от работа заради родител в болница или нещо около него.
Потресена съм и от комуникация в офиса. Има нещо сбъркано - седят стая до стая (офиса е в апартамент), и не може да станеш, да направиш 5 крачки и да кажеш нещо. Трябва да пишеш по скайп да попиташ дали е удобно или да си задаш въпросите на имейл (за човек който се учи, как мислите, дали е удачно да пише имейл - та той пита доста).
Не ме разбирайте погрешно, не пиша всичкото това по-горе, защото не съкратиха. Даже ми направиха услуга, за да мога да се запиша на БТ, да изкарам коледните празници спокойно и да имам време на потърся и открия страхотната фирма в който работя в монета. Наистина ми се иска да предпазя нормалните хора, да не си губяд времето там, защото повярвайте ми на интервюто изглеждат много стабилни и гъвкави.
Пропуснах да отбележа нещо - финансовата част - всички договорки бяха спазени.

Въпрос към всички бивши и настоящи служители относно следната длъжност:

Специалист организация на обучения

В каква се изразява работата?
Често ли се пътува и плащат ли се извънредните часове.
Предполагаема стартова заплата?

Поздрави.

Работих в компанията две години – достатъчно време, че да успееш да видиш и добрите и не толкова положителните страни.

От добрата страна:
Работата се оценява на база performance и се окуражават развитието и обучението на служителите.
Като цяло атмосферата в офиса е спокойна, приятна и позитивна – хората не са намръщени, спазват някаква работна етика.
Има допълнителна отпуска. Възможност за работа от вкъщи от време на време. Частична промяна на работното време при нужда. Излизания от офиса при нужда.

Има какво да се желае:
Има много процеси и процедури за ИТ отдела, в които не винаги се вижда смисъл.
Няма метро все още до офиса.

Тази фирма явно не знаят първо,че трябва да върнат отговор на кандидатите си. Второ ,че все пак тези хора са отделили от личното си време да ги посетят. Поне може от тяхна страна да има отговор. Не си им удобен и отговор дори няма да получиш. Поредните повярвали си (it) пишман разбирачи. Мислят ,че с някакво си смешно тестче, може да разберат какво в реалност може човек с дългогодишен опит.Вместо това, избират хора с знания на теория , които нямат никаква практика и решаване на проблеми в реално време. Успяли да преминат, тестче им... Термините няма да Ви решат реалните проблеми драги а Опита.

Бях на интервю за работа, щели да върнат фиидбек удобрен ли съм или не .. познайте върнаха ли! Поредната фирма с Български практики тва най го мразя, като кажат, че ще звъннат.... щото драги дружки аз като, кажа че ще с
върша нещо го върша .... аре успех

Добра фирма!

Готина компания и готини хора. Има до 25 дни годишен отпуск, ваучери за храна, допълнително здравно осигуряване. Заплатите са добри и не закъсняват. Доста е натоварено обаче, клиентите са доста различни и има доста тежки дни...

Фирмата е много готина - всички IT услуги се предоставят за външни клиенти в България и чужбина. Реално успяваш да видиш много различни неща - не е като да работиш за 1 фирма/клиент. Има доста стрес - не е за мързеливи, това като минус, защото доста хора не издържат. Хубавото е, че и да почнеш на малка заплата, после ги вдигат за разлика от повечето БГ фирми. Аз лично съм много доволен. Работих там 4 години - за този период са ми вдигали заплатата няколко пъти, дадоха ми и служебен автомобил след първата година. Ако ня бях заминал за чужбина, най-вероятно все още бих работил при тях - точни са.

Бивш служител на компанията съм.
Мнението ми за фирмата е положително по няколко причини.
За времето, в което работих заплатата ми не беше забавена нито веднъж. Беше ми осигурено всичко необходимо, за да мога да изпълнявам задълженията си безпроблемно.
Същевременно ми бе дадена възможност да проявя индивидуализъм и идеите ми бяха изслушвани, когато се взимаха решеня.
Разбира се както във всяка работа има и по- трудни моменти, но като цяло те са нормални навсякъде.
Отношенията с колегите ми са били приятелски.
Многократно са организирани тематични тиймбилдинги, което е полезно за колектива.
Считам, че за всеки млад човек, който иска да се развива в тази сфера е добро работно място.

Уважавам правото на мнение, дори и негативно - такива мнения ни помагат да коригираме грешките си и да станем по-добра компания. Искрено съжалявам, че за краткия период, в който г-н Стефанов е работил при нас, се е почувствал обиден и се е настроил негативно към компанията, което предполагам го е накарало да напише неособено вярно и изопачаващо фактите мнение. А ето и фактите:
- Г-н Стефанов е работил при нас от 1 юни до 15 август. Общо 2 месеца и половина. Затова искрено се учудвам как е успял да добие впечатление за това колко е натоварено във фирмата, тъй като дори по негови думи това е „слаб“ сезон. Средният резултат за г-н Стефанов за този период е около 2 тикета дневно, затова думата „сгърчат“ не мисля, че е особено релевантна в неговия случай. Фирмата работи по ITIL и всички тикетити(инциденти) са лесно проследими и лесно може да се направи оценка на служителите.
- Г-н Стефанов е получил, чисто нов HP Probook. Компанията е партньор на HP и затова цялата техника, използвана от администраторите и техниците, е марка HP. Може би в по-малка компания може да си позволят хетерогенна среда(микс на марки), но при нас това няма как да стане. Няма как да закупим специално за г-н Стефанов ASUS или да сглобим някакво геймърско PC по негов вкус. Който е работил в по-голяма компания, ще разбере.
- Г-н Стефанов е получил чисто нов Microsoft Lumia телефон, 6-та серия за бизнес потребители. ASAP е Microsoft партньор и затова всички служители са с Microsoft телефони. Съжалявам, ако отново не е посрещнал очакванията на г-н Стефанов
- Командировките с приспиване се заплащат, както е по кодекса на труда и винаги са се заплащали. Г-н Стефанов не е ходил на нито една такава. До колкото разбирам г-н Стефанов е работил в един от софийските офиси и очакванията са били в момента, в който мине околовръстното шосе – примерно до град/квартал Нови Искър, да получава командировъчни. Става въпрос да отиде в командировка за няколко часа извън пределите на София. Това наистина не се заплаща допълнително, защото става със служебен автомобил.
- Г-н Стефанов не попълнил нито една бланка за компенсация за допълнително време. Но не мога да разбера как, ако някой го е домързяло да си попълни името и да сложи 3 тикчета, затова е виновна фирмата. Не сме в състояние да следим всеки един служител за overtime , инициативата трябва да дойде от него. Така е във всички компании. Ако правиш средно 2 тикета на ден(настройка на мейл клиент или смяна на HDD примерно), честно да си призная не знам за какъв overtime говорим.
- Относно „мизерните“ заплати. Заплатата на г-н Стефанов е била около средна за сервизен техник в България. Това не е толкова лошо, като се има предвид, че той е с < 1 година опит. До колкото разбирам той сравнява заплатата си с тази на програмист или Cisco специалист, но според мен не е сериозно да сравняваш ябълки и портокали.
Въпреки всичко пожелавам успех на г-н Стефанов в кариерата. Дадохме шанс на 20 годишно момче да работи при нас (не знам колко работодатели са склонни на това), не се получиха нещата с него, но това няма да ни спре да бъдем equal opportunity employer, да дадем шанс за всеки, дори и цената на това да бъде наличието на такива постове.
Един съвет към всички потенциални кандидати: Елате, вижте и преценете сами.