Менпауър България /img/frontend/nomap.png"

Менпауър България

долни малки човечета , имайте доблеста да говорите на хората в очите и да използвате истинските си имена , можете само да живуркате и да лаете .

А, бе каква агенция за подбор е това , бе хора? Някакви стажанти и девойки, които са си повярвали, че са HR по цял ден остроумничат по форумите. И вие чакате да ви намерят работа. Шефовете на тази фирма да вземат първо за тях си да направят подбор на кадри и да стегнат малко редиците, че прелива от некомпетенстност.

Прочетох доста информация за Великата компания преди да подам документи.Оказаха се веерни слуховете ,че фирмата си урежда нейни хора за хубавите позиции ,които се откриват.Имам за себе си ред доказателства,уви!
На бъдещите клиенти на компанията препоръчвам:
НЕ КАНДИДАТСТВАЙТЕ ЧРЕЗ МЕНПУЪР ЗА СВОБОДНИ ПОЗИЦИИ!

смях, смях е тази фирмичка....уважаеми дами и господа!! ;)))
Не се самозалъгвайте от лъскавото и име, това е една най-обикновенна фирма с български мениджмънт, който за съжаление не знае какво прави и какво предлага на пазара на услуги...
;)

Не ми се струва най-доброто място за работа поради ред причини:
1.шефовете си уреждат техните пиятели на работа мога да изброя няколко имена на  служители работещи там заради приятелство с шефа
2.взимат хора които не са особено амбициозни или качествени а по-скоро посредствени и послушни.Всички шефове харесват послушни служители немислещи много много без особени заложби
3.интриги понякога между колеги
4.някои хора са с доста власт във фирмата точно заради близки отношения с властта а не защото имат качества
5.иначе си има работари  сещам се за поне 2-3

Не знам кой си ако не ти е станало ясно не съм си Мат (Всички по-отдавна във фирмата знаят кой съм). Поне си заствам зад името и не се крия.
Пак казвам БИХ препоръчал на всеки да работи в Менпауър защото фирмата е добра и мениджмънта се отнася добре в по-голямата част от времето, но да си има едно наум за тези няколко факта.

Относно това колко бизнес  съм донесъл в компанията, колко вечери съм стоял до 8-9 в офиса да пиша профили и маркетингови планчета за IBM и дали аз съм довел най-успешния консултант в момента в компанията да работи в нея попитай си колегите.
Дали сега се работи с Лидл въпреки че ми се казваше да не се занимавам с тях защото искат прекалено много профили, когато проекта беше само за един човек също питай някои по стари колеги.
Това също са просто факти.
Твоето си е стандартно плюене в интернет.

До Мат: Сигурно си се изчервила като ДоМат след лъжите, които си написла!
Добре, че вече не работиш в нашата компания! Единственото умно нещо което направи за 2,5 години работа в Менпауър беше да си тръгнеш сама, защото беше нежелана нито от шефовете, нито от подчинените си.
Не донесе никакъв бизнес на компанията, само ни спамеше с безсмислени "напоителни" мейли и се опита да разединиш екипа. Добре, че не ти позволиха!

Ами какво да кажа изкарах доста време и през по-голямата част общо взето си беше екстра. Хората са готини , шефката се държи нормално. услугата е лесно продаваеме все пак това е свтовна марка.
Писанията по-долу са дело на заяждане между няколко човека.
1вата година беше супер социални придобивки и т.н.
Екипът беше и продължава да е страхотен, определено и се научват доста неща за бизнеса. Помагат си взаимно и т.н.
Единственото нещо разбира се е отношението на Жоро К. към консултантите. Ма според мене той си е такъв просто. Не може да комуникира нормално с хората и това си е.
По принцип бих препоръчал на всеки да започне работа там !!!
Фактите обаче са следните:
1. На втората година гениалната идея беше следната "Вие ще си плащате на 50% социалните придобивки.
И се започнаха едни такси за фитнес , ваучери за екскурзии и т.н..
Дали на фирмата се издаваше фактура за пълната стойност на тези услуги и дали на нас не ни се даваше никакъв документ че сме платили ще оставя на вас да си решите.
2. Може да те "Повишат" и 6 месеца да ти говорят как в момента отговорностите ти са много големи и как много зависи от теб, но заплатато ти да не бъде повишена , а когато все пак си поискаш заслуженото след 2.5 години стаж в компанията повишение на заплата ще ти бъде казано че модела е такъв, че трябва да си изкарваш парите от бонусите нищо че благодарение на новите ти отговорности нямаш никакъв шанс да си постигнеш тагета.

3. Може би във тази фирма има случай в който заради объркана фактура ти удържат 100% от стойността и от заплтатата ти.
Странно е как като изкарваш пари за фирмата взимаш (Ако Финансовия отдел не реши да промени схемата точно когато трябва да вземеш 5 - 600 лева бонус) някакви 2-3 -4 % , но объркаш ли си плащаш на 100% няма лабаво братче - финансите са си финанси.

Та затова и вече не съм там. Да го кажем кофти "Финансова политика"

Фирмата е ОК! Не ме притискат за нищо, може би защото виждат, че си бачкам здраво и се старая! Досега не знам да е съкратен служител в "Менпауър България",което говори  доста добре за фирмата според мене! Има си вътрешни принципи, които се спазват. Надя според мене е готин шеф, макар че я познавам от разстояние-работя извън Сф. Мисля, че е доста интелигентен и оправен човек- ако не е такава, едва ли щеше да стигне толкова високо. Даже си мисля, че на моменти е доста благосклонна и добра с хора, които не заслужават чак толкова... А колегите, които пишат тук кофти неща, все пак ние работим в тази фирма и не е много добре да пишем лоши неща по форумите. На който не му харесва- знаете какво, уважаеми колеги. Още нещо за край: RESPECT ALL, FEAR NONE! :)

Това е ужасна фирма.
Щефката си урежда нейните си там приятелчета на разни позицийки във фирмата и за нищо не ги притиска- примерно Викторчо, личната й асистентка Ваня и разни други люде, ползващи се с холяди привилегии.
А останалите се гърчат на смешни заплатки и непосилни таргети!
Докога ще стоите там , колеги! Вече всичките можещи хора напуснаха!
Кога ли някой ще осведоми чуждото началство за какво става въпрос в БГ вариант на фирмата?!!