ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив /img/frontend/nomap.png"

ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив

Добре бе Веселине, тебе па кой те натиска та пищиш? Къде съм те плюл па тебе  като и тебе не те познавам дори.В кви филми се вкарваш не ми става ясно, ма както и да е. Къде съм плюл предприятието, ме интересува, или се опитваш интриги да въртиш?

Уважаеми колега от Сопот, явно за момента нещо не разбирам по твоята самоличност, но...дано в бъдеще се запознаем и да си поговорим открито!
Относно въпросите в изпита - уверявам те, че такива "дребнавщини" като височина на оградата на подстанцията не са задавани. Може да те попитат за разстояния до ТЧ под напрежение, но съгласи се, че ако не ги знаеш, а трябва да припкаш до КЗ за да прочетеш какво пише в правилника, не е от полза нито за твоята безопасност нито е в интерес на работата.
БЕЗАВАРИЙНА РАБОТА, КОЛЕГИ!

Колега от Сопот,дали действително си от подстанция "СОПОТ",да ти кажа,за 20 години и смятаи колко изпита,никой не ме е питал колко трябва да е висока оградата,пък и не си спомням да съм го прочел някъде в правилника,който четем и двамата,Няма да ставам адвокат на Марио,но едва ли ще си победител на турнир по правилника,за кеч не съм чувал да тренира.Както ти каза колегата от "КАРЛОВО" правилника е написан за да се спазва.Нали четеш бюлетините,двама колеги си отидоха за един ден в една подстанция,никой не е застрахован от грешки,но едно е грешката,друго е да ти е практика да не спазваш правилника.Ти пишеш за колеги,като ги споменаваш с имената и длъжностите им,квалифицираш ги,а ти самия си анонимен.Защо не си напишеш името и мастоработата,едва ли накой ще те скъса на изпита,ако се представиш задоволително,пък и не съм чул до сега Марио Личев да е изял някой.Пък като толкова не ти харесва това предприятие,защо не вземеш да го напуснеш,вместо да ни плюеш иди да работиш някъде другаде.Чувал ли си за оронване престижа на фирмата?

Колега от Карлово, за мое явно голямо съжаление нямам представа кой си и  най голямо че не съм работил във ВМЗ, но това не пречи да се запознаем за в бъдеше, стига да има пари за банекети, че последния банкет всеки си го плащаше до колкото си спомням.
Стига бе, айде стегнете се малко.... хайде някой да ми каже каква връзка с безопастността има това да се знае колко трябва да е висока оградата на подстанцията, и като този подобни маловажни въпроси.....???????? Добре, трябва да е висока и да не може да влиза всеки,не виждам някой, освен самоубиец, да вижда толкова светкавици и надписи по оградата и да рипне над 2 метра, да се набие под напрежение някъде по съоръженията. Все едно не можеш да отвориш когато ти трябва правилника и да погледнеш, нали затва тоя правилник си има място винаги до дежурния.Пък и не на последно място оградата вече е сложена нито ще има пари да се смени нито ще се маха пък после да се слага обратно, такива неща.
Поздрави на всички колеги, успех на "КЕЧ МАНИЯ" (изпита) с Марио Личев и другите кечисти, (нокаут още в първите 10 секунди) :)С най добри пожелания към Марио :)

Уважаеми колеги,
Доста време четох Вашите словоизлияния и накрая реших да драсна и аз няколко реда. С някои от констатациите Ви съм съгласен, но доста са тези в които сериозно се съмнявам. Мисля, че не трябва да сме толкова черногледи, не казвам да се примиряваме безропотно, времената са трудни!
Конкретно по провеждащите се изпити по електробезопасност: Колеги, това което го изискват изпитващите /не фиксирам М.Личев/ просто е А-то и Б-то на нашата работа, от него основно зависи НАШАТА и на тези около нас безопасност /Не мислете, че се натягам заради предстоящ изпит - нашият мина безпроблемно на 03.02. т.г./. Не твърдя, че тези които са се представили на изпитите ОТЛИЧНО не могат в пряката си работа да създадат предпоставки за авария - не колеги! Факторите за опасна робота в нашите професии са много, но твърдя, че незнанието на основни изисквания за безопасност е от определящо значение за ОПАСНА, а понякога и фатално опасна работа. Нека учим правилата, да ги спазваме в работата си, за да се пазим взаимно!
Колега от град Сопот - не те знам кой си, но смятам, че добре ме познаваш, предполагам, че си бивш ВМЗ служител. Моля те, направи личен анализ за житието си преди и сега! Нека бъдем честни пред себе си и пред другите.
БЕЗАВАРИЙНА РАБОТА КОЛЕГИ ЕНЕРГЕТИЦИ!

Уважаеми колеги,от доста време ми прави впечатление,че на сайта на EVN,на раздел сметки на частни клиенти е поставена снимка на подстанция "ЧЕРНОЗЕМ".Не знам дали е коректно да се публикуват снимки на наши обекти в чужди сайтове.Вярно е,че искат да ни купят,но до тогава не ми се струва правилно да ни показват като тяхна собственост.Малко ми прилича на това да си сложиш снимка на друг човек в паспорта си.Много често по новините,говорейки за разпределителните дружества,показват снимки на подстанции,които в повечето случаи са собственост на ЕСО.Вярно,че никога не са показали табела с името на обекта,но по този начин предават на хората негативното отношение кям разпределителните дружество и към нас,пък ние нямаме никаква вина за политиките на разпределителните дружества.На снимката не пише,че е подстанция "ЧЕРНОЗЕМ",но който е работил там си я познава и не е много приятно да я вижда в чежди сайтове.

Уважаеми колега,
изпитите се провеждат върху въпросниците, които са ви раздадени и утвърдени от ръководителя на района.
Прав си, че държа много на организационните и техническите мерки за безопасност. Също така държа и на останалите въпроси от конспектите. Още повече, че хората с четвърта и пета квалификационна група са длъжни да имат цялостни знания по правилника.
Само да поясня, че скъсаните до сега колеги показаха незнание на въпроси, които пряко касаят безопасността на работещите.Тези въпроси не би трябвало да ги учите сега, а да ги знаете като отче наш.
Така че, добрата подготовка ви гарантира положителен резултат.
Пожелавам успех на всички колеги!
Безаварийна работа на всички енергетици!

Уважаеми г-н. Марио Личев, кажете на какво да наблегнем и на какво държите най много за изпита ?
За техническите и организационни мероприятия знаем че държите, друго евентуално да ни помогнете ?

Уважаеми колега от град Сопот,
прав си, че работните дрехи са централна доставка. Това означава, че се провежда процедура за избор на фирма изпълнител по ЗОП в гр. София. Не съм запознат със самата процедура и дали моделът на дрехите е предмет на тази процедура. Преди години като представител на синдикатите участвах в комисия по приемане на партида работно облекло, което беше ушито в гр. Ракитово от фирма, различна от тих труд. Задачата на тази комисия беше да сравни ушитите дрехи с предварително зададен модел, качеството на плата, шевовете, горимостта на плата, съответствие на номерата на дрехите със стандарта. Има случаи, когато дрехи с една и съща номерация се оказват различни по размери. Пробвах дрехите, бяха удобни, здрави и практични. Това беше по времето, когато бяхме предприятие МВН.
Уважаеми колега, моля да кажеш точно от кои дрехи се оплакваш, защото има летни, зимни, елеци и др..
Сравнението с дрехите на други фирми мисля за неуместно в случая. Може би , ако попитам работник от ЕВН дали е доволен от работните си дрехи той също няма да е доволен. За мен също е важно дрехите да са удобни, практични и здрави.
 Като синдикалист мога да поема ангажимент чрез нашата централа да се опитам да взема участие при избора на работно облекло при следващата процедура. Но съгласете се, че винаги ще има някой недоволен или от кройка, или от плат или от нещо друго. Трудно е да се угоди на всички.
И нещо извън тази тема, колеги. Моля да се отнесете съвсем сериозно към провеждащите се в момента изпити по ПБЗРЕУЕТЦЕМ. Подгответе се добре, защото вече има скъсани колеги, а сме почти в началото на кампанията.
Безаварийна работа на всички енергетици.

Абе като стана въпрос за работното облекло....... . Ма докога ще го шият от "тих труд". Няма ли по модерни модели, с тези в момента комунистически кройки ми е много дискомфортно и неудобно.Не са удобни, вземете пример от ЕВН, питайте ги къде си шият работните облекла.Знам че са централна доставка от София но тези облекла са от на баба ми времето.Забелязал съм че никой не си носи новите дрехи а си износват старите още с надпис "Електроснабдяване" защото са много по удобни и красиви като кройка.В никакъв случай не искам Марио Личев да взима поста ми като критика, защото това е работно облекло и предназначението му е не да се ходи по модни ревюта, а да се цапа, къса и т.н...Но от друга страна трябва да е удобно за да се чувстваш комфортно и да не се налага да си вдигаш постоянно гашите по време на работа.
Ама ние от бая време май не сме получавали работно облекло, сигурно тия месеци може и да получим.