ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив /img/frontend/nomap.png"

ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, УВАЖАЕМИ КОЛЕГИ!
Пожелавам безаварийна работа на всички колеги!

Да, уважаеми колега, това е тъжна новина. Тъжно е , когато си отиват хора, още повече млади хора. Николай си отиде, но се надявам искрено да успеем да помогнем на колегата Арсов.
Искам да споделя, че наистина съм много приятно изненадан от отзивчивостта на толкова много мои колеги, които пожелаха да дарят средства за колегата Арсов. Като че ли в период на криза хората ставаме по-добри, ставаме повече чоеци. Надявам се да не ни се налага често да правим точно такива добрини! Надявам се болестите да стоят далече от нас! Но сега не мога да не споделя с голямо удовлетворение, че колегите от МЕР Пловдив до момента са събрали дарение в размер на 8290 лева за колегата ни от Кърджали. Тези пари ще бъдат преведени на 12 май в банковата сметка на колегата Арсов.
Искам искрено да благодаря на всички колеги от МЕР Пловдив, МЕПР Пазарджик и МЕПР Смолян, които участваха в тази благотворителна акция!
А на тези, които не пожелаха да се лишат от пари за няколко  кутии цигари ще кажа - дано никога не ви се налага да търсите помощ за себе си!
Безаварийна работа на всички енергетици!

Това е страшно тъжна новина, бог да го прости.
Дано да помогнем на другия колега който се нуждаеше от присаждане на бъбрек, и всички да дарим малка част от възнаграженията си.

Уважаеми колеги,
днес се простихме с Николай Чонков, наш колега от аварийната група по силови и измерителни трансформатори.
Отиде си без време, едва на 40 години.....
Бог да го прости!

Извадки от нет пространството........
Гюнтерите от Е.ОН, ЕВН и ЧЕЗ наистина ни смятат за малоумни
Ако някой се е съмнявал, че т.нар. стратегически инвеститори в България в лицето на приватизиралите електроразпределителните дружества ЧЕЗ, ЕВН и Е.ОН ни смятат за малоумници, след сряда вече ни би трябвало. В сряда шефовете на трите дружества отидоха в Народното събрание за дискусия с депутатите от парламентарната комисия по икономическа политика, енергетика и туризъм.
Инвеститорите споделиха ценни мисли.
Най-ценните сред тях са това, че българската държава няма никаква сметка да вземе дивидент от дейността на дружествата, понеже над 2/3 от печалбата ще замине съответно за Чехия, Австрия и Германия. Другата ценна мисъл, споделена от мениджърите, е, че за 6 години в България енергодружествата не са взели нито цент, по-право нито стотинка, понеже всичката печалба е инвестирана обратно в мрежата.
Шефът на ЧЕЗ за България Ян Вавера например каза, че компанията му е инвестирала за 5 години 370 милиона лева, което е с 80 милиона лева повече от печалбата. Подобни, че и по-големи суми, съобщават и ЕВН, и Е.ОН. Е.ОН била инвестирала около 300 милиона, а ЕВН – 620 милиона лева.
Ако слуша човек господата Ян Вавера (ЧЕЗ), Гюнтер Шуберт (Е.ОН) и Йорг Золфелнер (ЕВН), ще излезе, че откакто са в България, те само губят. Ама понеже са много добри хора, са прежалили – трите компании заедно – малко над 1 милиард лева, та да могат българите да живеят на топло и светло. Добро ни правят, санким, а пък ние сме лоши, искаме дивидент.
Без майтап, наистина ли изглеждаме толкова малоумни?
В сравнение с господата Вавера, Шуберт и Золфнер Тодор Живков беше върл капиталист, понеже поне в края на управлението си забраняваше на предприятията да работят без печалба.
Няма нищо странно и нищо нередно в това, че три големи европейски компании са дошли в България, платили са общо над 600 милиона евро за собственост в три електроразпределителни дружества и след това печелят от инвестициите си. Така е навсякъде по света.
Никъде по света обаче инвеститорите не се държат толкова арогантно, не мамят толкова и не се отнасят с толкова демонстративно пренебрежение към хората, от които зависят парите им.
Никой българин, освен тези, които работят в ЧЕЗ, Е.ОН и ЕВН и чиновниците в Държавната комисия по енергийно и водно регулиране, не би се заклел, че качеството на енергоснабдяването и на обслужването се е подобрило, откакто трите компании са в България.
Достатъчно е само да се погледнат хилядите жалби при омбудсмана, в Комисията за защита на потребителите, за да е ясно за какво става дума.
Но даже и това не е необходимо, достатъчно е човек да иде в един клиентски център, например на ЧЕЗ на улица “Козлодуй” в София и да послуша поне половин час как се обслужват клиенти. То са крясъци, врява, скандали – в сравнение с това Женският пазар е сборище на миролюбиви пенсионери.
Без значение дали става дума за австрийци, немци или чехи, трите компании в сектора се управляват много лошо, непрофесионално и безотговорно. Качеството на услугата видимо е влошено и това не подлежи на никакво съмнение – например токът в България спира средно 11 пъти годишно, в Чехия – само 3 пъти. Има и други измерими показатели.
А компаниите се управляват лошо, не защото чехи, австрийци и немци са лоши мениджъри. Те се управляват лошо, понеже нищо не налага да се управляват по-добре – печалбите са огромни и гарантирани и поне досега никой не контролираше какво става.
А когато печалбите са по-големи, отколкото здравият западен разум може да предположи, акционерите в Чехия, Австрия, Германия не се интересуват как точно се управляват компаниите.
Това са акционерни дружества и тяхната цел е печалбата, каквото и да разправят господата. Щом има печалба, значи всичко е наред, методите нямат никакво значение, понеже става дума за България, не за Австрия. Например.
Енергодружествата са един от най-хубавите примери как т.нар. стратегически инвеститори за нула време се побългаряват и за по-малко от половин година стават по-рафинирани и от българите. Нима “Софийска вода” не прави същото? Или пък австрийците от “Щрабаг”, чиято конструкция на летището рухна, още преди да бъде пусната в експлоатация?
И колко още.
С ръка на сърцето обаче – те са невинни. Виновни сме ние, виновна е нашата държава, понеже го позволяваме. Понеже за едната комисионна, както сега му се вика на рушвета, държавните чиновници са готови да си затворят очите, да си запушат ушите, да онемеят.
А западняците гледат и заключават, че сме нация от малоумници.
С пълно право.
...........................................

Уважаеми колеги,
пожелавам на всички Вас и на Вашите семейства весели Великденски празници!
Да сте здрави, усмихнати и щастливи напук на кризата около нас!
На всички колеги, които са на работа по празниците им желая безаварийни дни и нощи!

Уважаеми  Иване,
учудвам се, че се "вълнуваш" от писаното от мен в сайта, при положение че не си служител на ЕСО, по твоите думи.
Дълго мога да споря с теб дали съм ръководен кадър, но ще си спестя усилията.
Прав си, че от 2001 година не съм обличал работни дрехи. Това е така, защото длъжността ми не го налага, а и такива дрехи не ми се полагат. Това в никакъв случай не означава, че не мога да отлича качествени дрехи от други такива. Тази твоя забележка е съвсем неуместна.
Още веднъж благодаря за вниманието и въпреки че не съм длъжен да давам отчет пред теб кога пиша в сайта ще споделя, че в момента съм в болнични.

Здравеите колеги.
Да ви се представя. Не съм служител на ЕСО. Работя в подстанции 110/20kV.
Не мога да разбера как ръководен кадър като Марио Личев си позволява да пише за листа втора употреба, икономии,изпити по ТБ на които няма да прави компромиси и в същото време да пише тук през работно време.
Не позволявайте: "Като синдикалист мога да поема ангажимент чрез нашата централа да се опитам да взема участие при избора на работно облекло при следващата процедура", защото най вероятно в близките години Марио Личев не е използвал такова.

15.02.2010 г.
Диана Янева и Иван Йотов са новите членове на Съвета на директорите на Електроенергийния системен оператор ЕАД (EСО ЕАД), дъщерно дружество на НЕК.Те заемат местата на Иван Айолов и Валентина Христова. Досегашният член на СД Митю Христозов запазва поста си.
Промяната е наложена поради изтичане на мандата на предишното ръководство.
Новият Съвет на директорите е избран за срок от три години. За председател на СД е избрана Дияна Янева - директор на Дирекция "Природни ресурси и концесии" в Министерството на икономиката, енергетиката и туризма. Иван Йотов, който е изпълнителен директор на дружеството, има близо 16 годишен стаж в структурите на НЕК. От 2007 г. е ръководител на Мрежови експлоатационен район – Плевен в ЕСО ЕАД. Митю Христозов е дългогодишен директор на ЦДУ.

Уважаеми колеги,
радвам се, че вече не съм единственият човек излязъл от анонимност.
Благодаря на Любо и на Весо!  Бих казал, че хората, които не се притесняват да говорят с  другите открито, очи в очи, не се притесняват и тук да си напишат името. А тези, които не могат да надскочат ръста си си остават анонимни цял живот.....
Относно височината на оградата бих казал на колегата от Сопот, че още тук показва доза незнание. Колега, това с височината на оградата е написано в едни наредби, които нямат нищо общо с правилника по безопасност. За оградата ще се питаме наесен.
Никой досега не е скъсан по експлоатация за това, че не знае височината на оградата колко трябва да бъде. Всъщност питаме основни неща, които за кой ли път ще повторя, че не трябва да ги учите сега преди изпита, а просто да ги знаете.
Уверявам ви, че неиздържалите до сега изпита не знаят точно такива неща, свързани с нашата работа. Съжалявам, но с това комисията не прави компромиси.
Стара българска черта е да търсим кусури само и само да изкараме другите виновни. Ако трябва ще бъда и кечист, колега, стига с това да успея да ви накарам да се постараете повече при подготовката си за изпитите. Имам  намерение със  всеки следващ изпит да вдигаме летвата все повече.
Тези, които се подготвят добре за изпита няма от какво да се притесняват.
Още веднъж желая успех на всички колеги!