ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив /img/frontend/nomap.png"

ЕСО-ЕАД МЕР Пловдив

Боклуци! Ръководството е корумпирано, лъжат своите служители и постоянно създават интриги. Заплащането е ниско за длъжността, която изпълнявате. Не постъпвайте на работа в тази фирма, ако уважавате себе си.

Внимавайте когато кандидатствате...............определено иска да имате рамо ! особено Пловдив област - Затегнете заземителните връзки! :)
И там има правило: човекът е Човек, когато е човек на голям Човек! Жалка България

Ръководството им е некомпетентно. Пълно е с гъзолизци и подлоги....особенно Марио Личев..

Здравейте, колега!
Единственият начин да разберете е да опитате.
Желая Ви успех!
Поздрави!

Здравейте Колеги! Пиша ви със молба за малко информация и съвет. Работя като инженер РЗА в една от голямите електроцентрали в България. Работил съм само в насока релейни защити и вторична комутация. Вече натрупах доста години стаж далече от дома и бих искал да си намеря работа по-близко до вкъщи. Решил съм да си потърся работа в подстанцията в Смолян или някоя от близките. В тази връзка имам няколко въпроса.
 Има ли текучество на персонал в подстанциите? Чувал съм, че е доста трудно да започнеш работа като оператор. Стигала е до мен информация, че има практика да се карат по две смени последователно. Има ли наистина такава възможност за такива комбинации в отдалечените подстанции, (спомням, че ПБЗР го позволява само в извънредни ситуации). Питам, защото не съм голям оптимист, че ще имам възможност да работя точно в подстанцията в Смолян, ами се надявам в някоя от околните. Благодаря ви за отговорите!
Поздрави!

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, БЪЛГАРСКИ ЕНЕРГЕТИЦИ!

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

Енергийният регулатор разреши отделянето с решение, взето на 18 декември миналата година. Според него ЕСО получава 35-годишна лицензия за пренос на електрическа енергия. Той ще бъде сертифициран и като независим преносен оператор.
Отделянето ще стане факт, след като бъде вписано в Търговския регистър. От НЕК към системния оператор ще преминат активи за около 2,1 млрд. лв. Цялото имущество, което се прехвърля, е свързано с дейността пренос на еленергия, посочват от ДКЕВР. Става въпрос за около 300 подстанции и 14 222 км далекопроводи високо напрежение. Освен това към ЕСО минават всички недвижими имоти, които са част от електропреносната мрежа или я обслужват, включително административни сгради, земя, открити разпределителни уредби и други.
Освен придобитите активи, ЕСО тава длъжник по всички заеми, отпуснати на НЕК за електропреносната система. За да изпълнява новата си роля, за периода от 2014 г. до 2018 г. ЕСО планира значителни инвестиции, става ясно от решението на ДКЕВР. В него обаче не са упоменати конкретни цифри. Преди да вземе решението си, регулаторът е направил анализ на финансовото състояние на ЕСО. От него става ясно, че през 2012 г. спрямо 2010 г. то се е влошило. На база обща балансова структура обаче ДКЕВР прави извода, че въпреки това то се запазва много добро.
Най-интересни са данните за студения резерв през 2012, отбелязва "Монитор". От тях става ясно, че през тази година ЕСО е платил с 81,7 млн. лв. повече за студен резерв от позволеното му. На това се дължи и отчетената загуба през 2012.От ДКЕВР посочват, че допълнителните количества са купени от централите с най-висока цена. Това са ТЕЦ "AES Гълъбово" ("Марица-изток 1") - 67,88 лв. на мвтч за ЕАД и ТЕЦ" Контур Глобал Мариц-изток 3" - 48,60 лв. за мвтч. Така на първата централа са платени с 31,3 млн. лв. повече от утвърдените разходи за студен резерв, а за втората – 49,7 млн. лв.  по отношение на студения резерв преди няколко месеца стана ясно, че като шеф на НЕК Иво Лефтеров е фактурирал на ЕСО 240 млн. лв. за студен резерв. След това, вече като шеф на ЕСО, той отказал да ги плати. Сега Лефтеров е следствен за извършени плащания по проекта "Белене" след официалното спиране на проекта.

Българската енергийна борса вече е факт, става ясно от данните публикувани в Търговския регистър, съобщи БГНЕС.

Едноличен собственик на капитала на дружеството "Българска независима енергийна борса" е Българският енергиен холдинг.

Дружеството е регистрирано днес с капитал от 50 000 лева и ще се ръководи от Съвет на директорите.

То ще се занимава с организиране на борсов пазар за търговия в областта на енергетиката и свързаните с енергопотреблението продукти като електричество, природен газ, въглища, емисии и зелени сертификати.

За изпълнителен директор е назначен 35-годишният Константин Константинов, за председател на Съвета на директорите е избрана 30-годишната Нина Чупарова, а член на борда е 29-годишната Вяра Мартинова, сочат данните в Търговския регистър, цитирани от БНР.

Очаква се дружеството да поиска лиценз за борсова търговия от Държавната комисия за енергийно и водно регулиране (ДКЕВР).

Предишното намерение на властта беше "Електроенергийният системен оператор" (ЕСО) да е оператор на бъдещата борса на търговия с ток, но през октомври ЕСО изтегли от ДКЕВР внесеното заявление за издаване на лиценз.

Безаварийна работа, колеги!

Уважаеми колеги,
уведомявам ви, че на 03.01.2014г. е подписан КТД в ЕСО ЕАД.

Желая ви безаварийна работа!