Кафе - сладкарница Неделя /img/frontend/nomap.png"

Кафе - сладкарница Неделя

Факта, че вече почти никой не купува от тези торти и че доста филиали затвориха говори сам по себе си. Сладкарницата не е добро място за работа първо защото заплащането е много ниско, второ, защото по цял ден си на крак, държат се с теб като с куче и нямаш право да седнеш, нямаш ОБЕДНА ПОЧИВКА, стоиш гладен, докато свърши работното ти време. На краяв на смяната те болят коленцата и така всеки ден. Бакшиши няма - няма какво да очаквате от една сладкарница. Чистите под, тоалетни, въргаляте се в лайната и бачкате с колеги, които хал хабер си нямат от интелигентна работа, защото цял живот са се подмятали по баровете и кръчмите като подлоги на клиентите си.
За осигуровки, договори да не говорим. Който иска да отиде да поработи една седмица, защото точно толкова му е достатъчно да разбере, че не иска да работи на подобно място. Само не ми хвалете мизерните условия...

АКО ИМАТЕ СЕБЕУВАЖЕНИЕ НЕ ХОДЕТЕ ДА РАБОТИТЕ ТАМ, защото никой няма да ви оцени по достойнство, способност и никой няма да ви предложи нормална заплата и нормално работно време. Не искате да бачкате нон стоп за жълти стотинки, без почивка, без отпуски, без официални празници!!!!

Да, проблема го търсим във вас самите, после в другите - клиентите и бившите служлители. Верига, която по неизвестни причини не ти дава да се храниш дори в почивката ти е... как да я опиша? Не можеш дори да се подпреш - 8 часа работа на крак?! Пък за парите... е, като ти кажат, че си отрязал за деня 1-2-3-4-5 парчета по-къси с половин сантиметър (демек нищо) и като платиш всяко по над 3 лв., та колко да са добри? Да не говорим, че т'ва е една тортаджийница, ако искате да видите сладкарница, отидете макар и в иначе не от същия клас, "Пчела" - там има захарни изделия, не само торти.Много ясно, че нормален човек, с амбиции дори и малки, не е за тая верига, ама пък и винаги се намира по един Въльо (да, ваш служител, лутащ се между сладкарницата в "Бели брези" и бившето кино "Изток"), който да си подари над 10 години от младините... пък след години ще се чуди какво ще работи...

Здравейте всички! Моето мнение е че ако някой не се е справил във веригата просто не е бил за там. 5 години и половина, 5 различни обекти, а не съм попадал на некоректно отношение. Никога не ми е бавена заплатата, отпуска си имаш, не се занимаваш с пияни клиенти....к'во искаш повече. А към недоволните от веригата искам да кажа, че проблема трябва да потърсим първо в нас самите а после в другите .

Условия - нечовешки
заплащане - ниско за цял ден лъскане и тичане
управители - заслужават да бъдат пребити

Да работиш в сладкарница "Неделя" е голямо разочарование. Дори не знам как има толкова малко коментари за тях при положение, че има голямо текучество. През годините има само един - двама постоянни служители - нагаврени от живота хора, които нямат друг избор и си стоят все там.
Цял ден на крак - нямаш и обедна почивка. А "старите кучета" се крият в съблекалнята и ядат там и си говорят, докато ти обираш работата. Като режеш торти ако сбъркаш плащаш - а пък те си режат парчета и ядат когато им е кеф за без пари...
НЕ ВИ ТРЯБВА ДА РАБОТИТЕ ТАМ!

Мизерна верига. Написаните по-долу коментари отразяват напълно какво представлява. Аз попаднах и на една управителка Нели, която отговаряше тогава поне, за сега не знам, за сладкарниците на бул. Гоце Делчев и до хотел Плиска - зла, неграмотна, проста. Ще изредя кое не е наред:
1. Избират се интриганти за управители, хора, които ще те клеветят за всичко. Не по качества. Такива, които дори биха те накарали да измиеш витрините, където ще сложиш тортите, с белина. А говорим за големи претенции.
2. Сервитьорките гледат да ти правят повече забележки и да връщат съответно колкото могат повече продукти, за да си ги платиш. И то на цена за клиенти. Така си вдигат оборота и съответно и процента печалба.
3. Барманите трябва много стриктно да режат тия смотани торти, все едно е някакво заведение от висок клас, а не проста тортаджийница, защото това няма нищо общо с една сладкарница - тук няма никакви захарни изделия, това е кафене с торти и банички за продан.4. Ако не отрежеш по начин, който се харесва на салонния управител или сервитьорката парче, то си го вземаш и си го плащаш на цена за клиент, като редовно се случва на ден да си тръгнеш с по 4-5 при средна цена от 3 лв... А упорито и целенасочено се отказва на предложението тортите да бъдат разграфявани в цеха още, за да се избегнат такива фалове.
5. Тук освен, че няма бракуване на стока, се продават и застояли торти, като се надявам, че никой не вярва на глупавите талончета, които седят до всяка торта.
6. Не ти дават да седнеш, дори да се подпреш.
7. Нямаш право на почивка!
8. Нямаш право да ядеш!! WTF?!
9. Ако си сервитьор, виждал съм следните ситуации: идва клиент, харесва си торта, сервитьорка я маркира обаче клиентът размисля и харесва друга. Тъй като тъпата практика е нищо да не се изчиства от касовия апарат, което го има като практика в нормалните заведения, момичето е заставено в тъпата ситуация да убеждава клиента да купи тортата, която вече му е маркирана, а самият клиент в още по-тъпата да бъде убеждаван, че вече е купил нещо, при все, че нито го е взел, нито го е докосвал, нито ползвал. В такива случаи управителите не помагат с нищо, а от съжаление, колегите купуват по няколко парчета от тортата, която се оказва, че все пак сервитьорката трябва да плати, защото вече я е маркирала не по нейна вина, за да й спестят 40-50 лв. Отново никакво разбиране от страна на управителя, който може поне да се опита да я издейства с намаление тази торта.Отделно не виждам и кой би седнал за клиент при тези надути цени на обикновени стоки, дори на интерьор са пълна безвкусица тези сладкарници.

Много некоректни служители и работодател. Истина е всичко изписано по - долу. Работодателката дори не общува със сжоите служители, има си един - джама и те и докладват за всичко. Заплащането е ниско до нормално. Не бих казала, че е добро. Бакшиши - в сладкарница - няма... най - много по 3 - 4 лв. на ден, то няма и клиенти. Не ти дават да седнеш и цял ден в най - големите жеги си задължен да седиш праж пред входната врата, ако дойде някой. Искаха от мен да науча всички торти - научих им ги и пак ме махнаха без причина. Просто не срещнах разбиране от колегите, всички сякаш ме мразеха, а в Пловдив има една кльощава, която изглежда гладна, с дълга коса червеникава, работила от 16-годишна, вече изморена от живота, много злобна и завистлива служителка. Цял живот само маси ще бърши.
Не ви трябва, хора! БЯГАЙТЕ!!!!!! Колко още мизерии знам, ама ще ги напиша като имам време, сега отивам на хубавата си, добре платена работа с трудов договор, уважение и хубаво работно място :)

Започнах работа в сладкарница Неделя и още на първата седмица започнаха проблемите. Още докато се обучавах - освен управителя никой друг не ти обяснява за естеството на работа. Колежките са груби и само чакат да направиш грешка и със злоба ти обясняват как трябва да е. Определено не помагат на новите в работата - но ако направиш грешка се забелязва и се докладва на управителя Бях свидетел и на няколко кражби на бакшиш от масите, а единия път и аз бях потърпевша. За работното време - сутрин трябва да си в 6:30 и до 8:00 лъскаш и чистиш. Вечер си уж до 21:30, но съм оставала и до 22:30 - пак лъскаш и чистиш. Освен това трябва ние да си чистим помещенията включително и тоалетните.Управлението е под всякаква критика - неориентирани и само изискват, а самите те правят грешки. Работната заплата да кажем,че е добра, но само ако е имало много работа и си изкарал бакшиш - стига някоя колежка да не ти го открадне. И клиентите не ми допадаха. Може би това прекалено любезничене е превърнало клиентите в мрънкащи и недоволни, в повечето случаи без причина. Моя съвет е ако си търсите работа не си губете времето в сладкарници Неделя - не си заслужава за усилията които се полагат - заплатата е незадоволителна и отношението на управителите понякога грубо и подплатено с глоби.

Най-некоректните работодатели! В тази сладкарница няма напуснал човек, всички са уволнени! Чуете ли за Милена Гаврилова бягайте на далеч!!! Принципно Искрен Димитров е управител на сладкарницата, но всички решения се взимат от нея, а той само изпълнява и козирува като първия чехъл! Просто не кандидатствайте в тази сладкарница, Милена се държи с персонала като с първия хванат от улицата и се чуди постоянно за какво да се заяде. Когато няма работа естествено персонала е виновен, а те самите си гонят клиентите. Няколко пъти Искрен е повдигал тон на клиенти, като дори се е позволявал да ги обижда. Милена горката е толкова неграмотна зад бара, че само лъже хората какво има в тортите и те естествено остават недоволни после. Просто условията за работа са ужасни! Дори и да си паснете и да си мислите, че всичко е идеално, ще бъдете уволнени безпричинно, защото това е политика на фирмата!

Аз ще гласувам с отрицателен глас за тях, понеже там видях едно ужасно отношение. Колежките бяха адски злобни, взимаха мои маси, после ми хвърляха бележката с поръчката и ми викаха оправяй се, а аз така нямаше как да си маркирам в компютъра, един ден просто не издържах и си отидох!Барманите са готини, но сервитьорките бяха под всякаква критика, да не говорим, че има една с гълга черна коса, която е събрала всичката злоба на света в себе си и дори когато си връщах униформата ми се присмя и нито ме поздрави, нито нищо. Такова отношение не бях виждала! Особено ме отвратиха, когато ме караха да стоя по цял ден пред вратата, докато те пушат или въртят любов с барманите.... а кой беше хгиениста според вас? Аз пак.. еми не издържах...