Ментормейт България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67&markers=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67

Ментормейт България

Относно стажа колегата по-долу е напълно прав.
Фирмата имат изисквания за предаване на задачите, но не могат да оценят собствените си преподавателски умения. Нереални очаквания за 2 лекции от по 2 часа да научиш JS Advanced и подобно с останалите технологии - React, Angular, Python, .Net.
Преподавателите са добри програмисти, които нямат обаче преподавателски опит. Гротескно е на софтуерен архитект да не му тръгват примерите по време на лекциите.
Най-интересното е че някои от задачите дори работещи на постоянен договор приятели, които работят отдавна в ММ нямаха идея как да решат.
Като бизнес идеята им е ясна - имат клиент, намират програмист свободен дават му една технология, прочита я за няколко дни и после започва да им изкарва пари.
Hr-ите им нямат връзка с реалността - убеждават те колко велика фирма са, а всъщност нещата изобщо не са толкова розови.
По-добре да минеш през друга фирма отколкото през девкампа им който си е меко-казано провал.

Стажант съм от 2 месеца(хоум офис) от общо 3 по програма. Първият месец и половина имахме обучение по една бекенд и една фронтенд технология и домашни всеки ден. Натоварването си беше доста сериозно, поне аз прекарвах по 12 часа на ден,а понякога и повече в учене и писане. Честно казано от гонене на срокове за предаване навреме не научих толкова добре материала. Наваксах едва сега, когато уж трябваше да ни разпределят по тиймове, а повечето вече втора седмица стоим без работа. Уволниха няколко колеги, някои от които се справяха добре и не разбрахме защо отпаднаха от без друго краткия период на стажа. Според мен щеше да е по-добре, ако стажът беше 6 месеца(както в почти всички компании) и се фокусирахме първо върху бекенд технологията, а после върху фронтенда. Сегашният формат изглежда малко като отбиване на номера - за 3 седмици очакват да сме едва ли не завършени фулстек девове, а после няма работа за всички?!

Много поздрави на всички роби, които все още работят в тази фирма. Тук е пълно с подлизурковци, които не смеят да кажат дори гък, понеже трупат опит. Дане говорим, че
има хора, които са на ниво Lead, а технически са изключително зле. И тези хора решават след това на ревюто дали заслужаваш повишение или си достатъчно кадърен за тази работа хахаха. Ако сте на ниво стажат или junior, забравете някой да се вслуша в мнението ви.
Този под мен казвал, че никой не го следял. Мен на 2 пъти са ми правили забележка, че съм отворил разни сайтове за спортни новини на единия ми монитор.
Ако някой каже нещо по ваш адрес, вие ще го разберете в последстие и никой като мъж няма да ви каже - аз го казах това.

Вие 1000 лева ли струвате бе Идиоти такива?

Умствено изостанали!

Този със скейл фокуса не знам нарочно ли лъже или толкова много не си е вършил работата, че е било нужно да го следят, но това което е писал са пълни абсурди. Много малко колеги си дават зор да идват в 12:00, да не говорим, че почти всички с идването веднага отиват да обядват или се качват на 8 за кафе. Излизането от офиса ми се е налагало много пъти и НИТО ВЕДНЪЖ не съм имал проблем. Много колеги обядват и в заведения, които изобщо не са близко до офиса, сами сметнете колко време им отнема. Разбирам, че сте огорчени от нещо, щом вече не сте част от компанията, но е жалко да лъжете така грозно.

Виждам доста негативни мнения и това е нормално за bgrabotodatel. Преди да започна в ММ също четох тук, но осъзнах, че няма компания, за която да не е пълно с негативни отзиви. Аз ще дам малко по-различна перспектива за компанията. Работих във Front End екипа и изобщо не мога да се оплача от “експлоатация”, “робство”, “следене” и т.н.
Мениджмънт: Срещите с прекия ми lead бяха регулярни и се взимаха предвид моите желания. Имах ситуация, в която не харесвах проекта,в който работех и бях изместен в друг проект. Забелязах, че масово хората не са инициативни, не си споделят проблемите , таят ги, и впоследствие напускат и се оплакват колко гадно било. Аз не си мълчах, когато нещо не е окей и проблемите се разрешаваха.
Това, което не ми харесва е, че почти целия Project managent е в САЩ. PM-ите, с които съм работил бяха точни и не съм срещал пренебрежително отношение от тях.
Локация: Специално за София е далеч от идеална. Все пак, хубавото е, че има достатъчно паркоместа, както и спирки на автобус и метро в непосредствена близост. Голям недостатък е липсата на места за хранене в близост, а ресторанта в компанията е доста посредствен.
Доста голям плюс е наличието на офиси във Варна, Пловдив, Велико Търново и Русе.
Работно време: Вече е писано по-долу - от 12 до 8. Това са реално 7 работни часа. За година и половина, много пъти съм си надвишавал почивките и нито веднъж не съм имал проблем, просто защото си вършех работата. Учудвам се, че има хора, които пишат, че им следят почивките, аз лично не бях чувал за такова нещо за целия ми престой в ММ. Също така, немалко колеги закъсняват за работа, но не съм чул някой от тях да е имал проблеми. Важното е да си вършиш работата.
Технологии: Естествено, като във всяка аутсорсинг компания, много зависи от проекта. Както заявих по-горе, отначало бях в кофти проект с доста legacy, но след като повдигнах въпроса, бях изместен в нов проект. Архитектите и tech leads се стремят към използването на по-нови технологии, което определено е плюс. За жалост, има и проекти, в които клиента не търси качество, а бързина.
Колеги: Според мен, това е най-ценния ресурс на ММ. Заради размера на компанията, има много роли и специалисти в различни технологии и се цени колаборацията. Когато имах въпроси, винаги е имаше кой да помогне. Работната атмосфера е приятна и хората са разчупени.
Заплата и придобивки: Болната тема в компанията. Това е и основната причина да напусна. Смятам, че компанията изоства от конкурентите си в това отношение и, по мои наблюдения, това е една от основните причини хора да напускат. Има положителна тенденция все повече да се отварят Remote позиции и home office, но мисля, че това може да компенсира.
Развитие: Харесва ми, че ММ е доста отворена към стажанти и Junior хора. Заради разнообразните проекти, компанията е доста подходящо място за по-начинаещи да придобият опит с различни клиенти, технологии и процеси.

Гледах да съм максимално неутрален в оценката си, не е правилно да изтъкваме само негативите. Според мен, някои от отзивите долу са преувеличени. Престоя ми в компанията беше по-скоро положителен, но не бях доволен от заплащането си. Макар и вече да не работя там, бих препоръчал компанията, особено за хора, които искат да придобият опит.

Като настоящ все още служител абсолютно точно мнение на колегата под мен.

Щом питаш явно си с 1-2 години опит, по-опитните знаят и стоят далеч от ментормейт. Заплатата е малко, храната е лоша. Колегите са мазници, които не смеят да кажат и гък , защото трупат опит. Няма достатъчно работа, джагите и playstation-a са им добре дошли, добре замазаната стена с картинка - също, стриктен микромениджмънт, невъзможност да излезеш от офиса за повече от 30 минути, работа от 12:00 до 20:00 часа и многоо ама наистина много хора, които да се взели насериозно и те следят и те критикуват, после тези същите участват в годишната ти оценка и те преценят дали да си част от тази "страхотна" компания, дали заслужаваш увеличение на заплатата и длъжността и дали ставаш ставаш за работата.. обученията им са тотално замазване, че има такива. Извън работно време (от 10 до 14:00ч) и после до 20:00ч на работа и записване с камера + анализ на поведението :) И заплатите им са ниски на фона на другите компании, усмивките им са фалшиви :) Разгледай обявите на Скейл фокус.. Успех! :)

Здравейте, някой да има впечатления от офиса в Пловдив и средата там? Имат обява за DevOps и мисля дали да кандидаствам.

Вземат се тайно препоръки,зад гърба на хората, без предварително да ги попитат за контакти както е редно да се направи...