Ментормейт България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67&markers=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67

Ментормейт България

Като настоящ все още служител абсолютно точно мнение на колегата под мен.

Щом питаш явно си с 1-2 години опит, по-опитните знаят и стоят далеч от ментормейт. Заплатата е малко, храната е лоша. Колегите са мазници, които не смеят да кажат и гък , защото трупат опит. Няма достатъчно работа, джагите и playstation-a са им добре дошли, добре замазаната стена с картинка - също, стриктен микромениджмънт, невъзможност да излезеш от офиса за повече от 30 минути, работа от 12:00 до 20:00 часа и многоо ама наистина много хора, които да се взели насериозно и те следят и те критикуват, после тези същите участват в годишната ти оценка и те преценят дали да си част от тази "страхотна" компания, дали заслужаваш увеличение на заплатата и длъжността и дали ставаш ставаш за работата.. обученията им са тотално замазване, че има такива. Извън работно време (от 10 до 14:00ч) и после до 20:00ч на работа и записване с камера + анализ на поведението :) И заплатите им са ниски на фона на другите компании, усмивките им са фалшиви :) Разгледай обявите на Скейл фокус.. Успех! :)

Здравейте, някой да има впечатления от офиса в Пловдив и средата там? Имат обява за DevOps и мисля дали да кандидаствам.

Вземат се тайно препоръки,зад гърба на хората, без предварително да ги попитат за контакти както е редно да се направи...

Здравейте, може ли мнение за позицията Software Business Analyst? Екип, проекти, заплащане?

Възмутен съм от отношението във фирмата. Според мен лично комуникацията работодател - служител изобщо я няма … А и заплащането не е нещо кой знае какво.

Много грозно впечатление ми направи тази фирма.
Кандидаствах за работа и отидох на интервю.

HR-ката беше приятна и адекватна. После дойде някаква странно изглеждаща девойка, която очевидно не знаеше нито какво да ме пита адекватно, нито как да се дръжи.

Първо се чувстваш като на разпит, второ на всеки отговор на въпрос ми отговаряше обидно с "Друго?! Друго?! Друго?! ". Едва ли не аз съм я накарал да води интервюта и съм й виновен, че работи в жалка фирма.

Кулминацията беше в края на интервюто (повече от час). На въпроса какво възнаграждение очаквам й казах в момента колко взимам и колко очаквам. Тя не каза нищо освен "Аз нямам повече въпроси". Станахме, изпрати ме до вратата и довиждане. Бива да нямаш култура и възпитание, но... Ако хич не ставах, нямаше да ме интервюира час и 20 мин.

Явно слуховете са верни, че са изключително ниско тарифна IT компания, търсеща софтуерни роби.

Най-смешното беше като ми прати email още на следващия ден да ми каже, че не съм подходящ :D
На други места поне се правят, че мислят. Тази като чу парите и й призля.

От личния си опит и допир с тази фирми, сътветът ми е, който тепърва завършва университет и иска да натрупа опит или пък е на червено с парите и търси НЯКАКВА работа, нека кандидаства и работи в MentorMate.

Опитен и амбициозен човек, стой далеко.

За да те псуват по маса форуми... трябва да ти е ясно що за фирма си.

Отидох на интервю за обява където покривах нужните знания и умения (затова ме извикаха), но накрая мениджъра започна да задава въпроси за езици и технологии които нямат нищо общо с обявата.

Разбрах че се дават различни проекти и че търсят мулти-функционален програмист които може да работи всичко (и най-вероятно започва като junior).

Да го бяха написали в обявата. От моето CV се виждаше какви езици знам и какъв опит имам.

Иначе човешки ресурси и програмиста които изпитваше с технически въпроси бяха мили и отзивчиви.

работното време 12-20 за всички ли важи или само за ИТ специалистите?

Здравейте, моля за малко помощ.Имах телефонно интервю за работа, но не успях да отговоря но въпроса относно заплащането понеже не съм работила в страната от 10г. и ми е трудно да преценя.Моля, ако някой може и желае да сподели какво бих могла да очаквам като заплащане за Senior Recruiter да пише.Благодаря предварително :).