Ментормейт България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67&markers=София,бул. „проф. Цветан Лазаров“ 67

Ментормейт България

Девкампа е трагедия, видеата се качват бавно, проверката става след дни, когато вече си минал няколко лекции напред. Казват ти да работиш върху новите задачи, старите да ги довършиш друг път, съответно имаш забележки в код ревюто по старите задачи трябва да смениш всичко и в следващите които вече си предал а време не остава. Нямат преподавателски опит. Някои от менторите са заети сериозно и могат да ти отговорят след часове.
Ако вече си дев фирмата е ок, но академията не струва.

Здравей, предходен.
Ами нали идеята е точно да се коментират работодателите,а не да се правим на психолози за коментиралите :)
Мнението на всеки с досег до дадена компания може да бъде полезно.

Специално за коментиралата по-долу: звучищ отчаяно. Сякашо опитваш себе си да убедиш колко ти е добре във фирмата, спориш със себе си, като част от теб никак не харесва ситуацията, а другата част от теб се опитва да я убеди, че толкова заслужаваш.
Звучиш като лелка от държавната администрация, обаче.
Която се кара на "некомпетентните си" колеги с много "претенции", а самата тя няма дори базовите професионални умения.
Хубаво е, че си се раздавала за клиента, не си мисли, че останалите колеги не го правят.
В поста ти, обаче, се усеща един крясък "Аз, аз, аз!" и мнението ти за колегите ти е много добре изразено - "мързеливи, некадърни и некомпетентни, но с претенции".
Предполагам, че си QA.
Ментормейт е известна с огромния си набор от QA с минимални технически и UX умения, но за сметка на това "готови да се раздават."
Успех ти пожелавам, ще се издигнеш, особено с тази нагласа.

Няма да коментирам компанията, написаното в коментарите до момента, е вярно и показателно, което не прави компанията нито добра, нито лоша, а просто такава, каквато е - и очевидно в този си вид компанията се харесва и е удобно работно място за доста хора. Поне за старт в професията.

Повечето хора с негативните си отзиви много мрънкат. По няколко точки ще изкажа мнение.

Атмосфера- чудесна. Най-добрите си приятели открих там, в това число и от мениджърския екип.
Дали съм подмазвачка? Не, дори са ми се карали на темпераментния характер :) искат да сме мили с колегите си, но понякога не ми се получава. Просто ме дразнят мързеливи и немислищи хора... Но, когато има работа съм там, когато аз имам нужда от подкрепа-я получавам.
Заплата- да,може да предложат повече. Мисля, че са достатъчно стабилни да си го позволят.
Коледен бонус- еххх, всички от няколко години се надяваме да ни зарадват, но уви.
Обучения и стажове- ами бъдете благодарни, че ги има. Никой не ви кара насила, стига сте мрънкали и имали много претенции. Съгласна съм, че обикновено е мн материал, а времето е малко... Случвало ми се е да ме обучава и негоректен колега, но тези неща се преживяват. Не е кой знае пък колко голяма драма. И аз съм минала по този път, но в крайна сметка никой не ви е длъжен, нали?!
Обем работа-има клиенти и клиенти. Много неща зависят от вас самите, много от мениджърите, но и много от клиентите. Ако сте от скътавките и ви мързи... Еми не всеки проект ще е за вас. Но всички мразим скътавките, нали?! Когато има работа, има и това е. Но мениджърите не подкрепят идеята да се работи извънредно за без пари т.е. да давате от себе си без да имате одобрен овъртайм.На мен са ми правили забележка, пе мн се раздавам за клиента и трябва да намаля темпото.
Ако пък сте от хората, които работите много бавно или хич не можете да си управлявате времето, време е да подобрите това си качество.

Читавите ни колеги напускат по 2 причини- раб време или пари.

Препоръчвам компанията. В болничен съм от над 6 месеца и насреща получавам само подкрепа.
Ако трябва да сменя работата? Ами не знам какво може да ме накара да се случи, понякога и парите не са достатъчна причина. Освен това дори и за тях не мога да се оплача и знам, че тръгнах от 0-лата и съм се борила за всяко повишение.
Титли-вярно е, че титлите не за всички са обосновани, но има и прекрасни знаещи и можещи колеги, които са невероятни лийдове и мениджъри.

Хора, не вярвайте на всеки един негативен коментар. За различните хора нещата са различни. До голяма степен зависи и от вас самите.
А и се съгласете, че негативните винаги пишат коментари, а положителните обикновено остават тихи :)

DevCamp-ът им не си струва усилията.
За 3 месеца - уж 6 технологии, набързо преминати и накрая си почти на изходно ниво.
Разбира се, за много участници позиции няма след завършването.

Здравейте. Ако ме одобрят за стаж и започна работа колко пари ще получавам във гр. Пловдив? Благодаря предварително.

Фирмата уж е много добре финансово тази година, голямо хвалене по темата и накрая какво... пак няма коледни бонуси. От една страна като никога не е имало, хората вече не се и надяват, но не може толкова да преескпонирате печалбите и накрая нищо да не дадете на служителите. Не съм от материалните хора, но все пак това е жест, макар и в малки размери да беше поне човек да може да се поглези с нещо, което на него му харесва, а не с поредната брандирана раница. Мениджмънта имат много идеи, но когато се наложи наистина да се предприемат някакви действия, всеки прехвърля отговорността и се опитва да те убеди, че ти трябва да му свършиш работата. Заплащането е доста ниско в сравнение с други ИТ фирми в бранша, има бенефити, които са приемливи. Масовата част от хората са готини и в повечето случаи се работи в приятелска обстановка. Проектите са различни и ако човек иска да научи нови неща има варианти. Повишения и титли се раздават на всеки, който се размрънка и масово не отговарят на реалните умения и знания на човека. Работното натоварване е спрямо проекта и клиента и ако не кажеш НЕ, ще ти дават много допълнителна работа от всякакъв характер.

Натоварването е доста високо.

Здравейте колеги ще съм много благодарен ако споделите малко инфо за стажа.Какви задачи дават на интервюто и сравнение със ScaleFocus академията по-трудно ли е да се влезе или не.Благодаря още веднъж

Колеги стажанти, кажете как върви дистанционния стаж, доволни ли сте от него, има ли полза, адекватни ли са менторите ви, как е като цяло?