НИКО 2002 /img/frontend/nomap.png"

всичко написано е вярно ,отношението просто отвратително, заплащанета е добро като се има в придвид условията и отношението ,просто никога не почвайте работао там защото няма да се случи нищо хубаво от това . А ЗА МОМЧЕТАТА Е ВЯРНО ПРОСТО НЯКОЙ ИМА НУЖДА ОТ МЪЖКО ВНИМАНИЕУ ЗАЩОТО В КЪЩИ НЕ ГО ПОЛУЧАВА И МЪЖА Е КОЦКАР

Собственика никога не е доволен колкото и оборот да направиш,жена му е меко казано неуравновесена все едно току що излязла от психодиспансер. Фирма в която шефовете правят интригите.

Семейна фирма и сме горди с това.... Моменти от коледното парти!

Семейна фирма, в която не си заслужава да работиш и един ден. Накратко: Отвартително отношение към служителите, работи се извънредно без заплащане. Това е фирмата с най-грубото, невъзпитано отношение към служителите, в която съм работила.

Добър ден, за щастие доста от споменатите по-долу неща са се променили, но има и такива, които все още са си в действие като например привилегиите на момчетата. Но може би сме привилигировани защото си вършим съвестно работата и до край. Също така не съм съгласен с това, че продавачките не са пускани до тоалетна или за храна. На никой никога не са отказвани и двете. Относно работното време и стоенето прав, мисля че всеки преди да започне работа подписва договор и ясно му е обяснено какво точно се изисква от него. За уволненията ще кажа само че в тази фирма никога не са се толерирали мързела и липсата на умения за работа в екип. За пример може да прочетете коментарите написани след този.  Искам само да попитам защо след като не ви харесва във фирмата не си напускате сами, а винаги чакате да бъдете уволнени?
ПП: Току що изпозлвах всичките си привилегии за да напиша този коментар в отговор на всички написани по-долу лъжи.

Фирмата може да се опише и само с две думи: самият ужас. Хубавото е, че на по-лошо място няма шанс да попаднете. И за да не съм голословна: факта, че се работи по 11 часа на крак и че за тези 11 часа може да се случи да не ядеш и да не ходиш до тоалетната едва ли ще изненада някого в бранша. Обещания график 3:1 се спазва в 10% от случаите – останалите 90% се работи по 3, 4, 5 или 6 дни като и след тях почивката е 1 ден. Предварително никой никога не знае кой ден и дали ще почива, нито в колко ще си тръгне от работа (прибирала съм се и в 23:40 ч.). Постоянно и на всеки се натяква, че не е перфектен и най-добре да си седи вкъщи. Ако ти се налага да отсъстваш извън графика – добре е да кажеш, че имаш някакъв празник. Ако трябва да отидеш на лекар – ще те посъветват направо да си останеш вкъщи. Страхотно текучество години наред (споменато и в по-долните коментари) – отново 10% реално, останалите 90% - за успокоение на шефовете. Виждала съм как шефа (г-н Николай Стоилов) побеснява от телефонен разговор със свой съдружник (според дочутото съдружника закъснява със своя дял от влагането на пари), след което изпада в транс, очите му шарят из персонала и просто почва да гони. Този ден изгонените бяха 5 – за месеца по груба сметка около 20. Шефката (г-жа Ева Стоилова) съм я виждала по-рядко “в акция”, но признавам, че към мен се е държала добре. Мартин и Михаела (сина и снахата) са млади и със здрави нерви все още – с тях се работи чудесно, но рядко, а и не участват във взимането на глобалните решения. Като цяло не се търси спокойна обстановка, напротив – толерират се проблемите и скандалите. Тук е мястото да кажа, че фирмата е изключително неподходяща за софиянци и въобще за интелигентни и грамотни хора. Шефовете са тип провинциалисти и с кеф си го изкарват на всички. Всъщност никога не съм виждала шефове, които толкова да обичат скандалите и напрегнатата обстановка. Друг такъв модел ръководство специално по Витошка няма да срещнете (отдавна съм в района и смея да го твърдя, за Графа не знам). Магазините са хубави и устроени, но стоката е бързооборотна, съответно клиентите на 90% са полу-платежоспособни и постоянно трябва да им се обяснява, че “две блузи за левче” е прекалено за Центъра. Управителите носят отговорност за оборота, въпреки че когато са на каса – почти нямат допир до клиентите. Ако се чудите какво означава това – означава, че ако оборотът е нисък вечерта ще те направят на маймуна. Като Управител, лично мен ме “лашкаха” из всичките 4 магазина, като навсякъде ситуацията е коренно различна. Това си го пиша като плюс от гледна точка на придобития опит, нервите няма да ги коментирам. Да не говорим, че все се падах с нови хора (заради огромното текучество). Има и някаква много интересна дискриминация – момчетата във фирмата общо взето могат да си правят всичко: да излизат да се хранят или да пушат когато си поискат, да ползват компютрите за забавление и чат през работно време, да сядат когато преценят (нормално се стои по 11 часа на крак), а и никога не са навиквани или обиждани. За подобно нещо всяко едно момиче във фирмата може да бъде уволнено дисциплинарно. Всеки, който е пуснал CV за НИКО – ще бъде повикан и назначен. От една страна защото персонал никога не достига, от друга – за да има кого да гонят. Малко сме тези, които си тръгнахме без разправии и скандали. Една дама по-долу е коментирала, че един от магазините НИКО е бил “нейният живот” – няма начин който и да е от четирите магазина да стане “животът ти”, освен ако не си чистил тоалетни преди това, съжалявам за грубия израз, но фирмата наистина е ужасна. Дотолкова, че ДОБРОТО и РЕДОВНО заплащане не може да компенсира нищо останало. Договори ПРАВЯТ.

Не сте първата некоректна фирма, за жалост. Ако сте нормална фирма - няма да имате толкова негативни мнения за себе си, а ако претендирате, че хората, които пишат тук са в грешка, то се питам - дали не трябва да уволните човешките си ресурси, които наемат погрешните хора? - о, Вие нямате човешки ресурси.
От мнението Ви личи претенция, която е без покритие. Имате претенции за достоверността на информацията, която подаваме, за личностите на хората - ( това особено).
Тук пишат хора, които изказват мнението си свободно, които не са длъжни да дават доказателства за каквото и да било, защото на хората не са им необходими такива, както казах не сте първата и последна, некоректна фирма в София, за съжаление хората са свикнали и винаги имат едно на ум за такива като Вас.
И не се правете на обидени или поне не изразявайте възмущението си в писмена форма, която е видно - (за грамотните), че не Ви се отдава.

Случайно попаднах на този сайт и реших да видя какво е записано за фирмата ни.

Наистина научих много нови неща за себе си и за компанията.

Хем ми е смешно хем ми е тъжно за хората които са ги писали.

Мислех да подмина, но все пак реших че е редно да отговоря.

Уважаеми госпожици,

Нали си давате сметка че всеки разумен човек който прочете писанието ви ще си зададе въпроса защо ли тези са дошли тук - дали са ги изгонили от фирмата или работят за някой . Защото кой ли нормален човек ще си изгуби времето да седне да пише в подобен сайт, ако няма специална причина. Кой честен човек ще пише анонимно или с лъжливо име, като тази последната бивша служителка след като вече е напусналa фирмата, освен ако не пише неверни неща и го е страх от отговорност. Ако човек е достоен отива при началниците си и казва какво не му харесва и в случай, че не се разберат просто си тръгва.

Уважаеми четящи,

Едва ли е нужно да ви казвам отново че информацията написана от подобни хора всъщност си е дезинформация.

Естествено във фирмата не търпим некадърници и мързеливци, които живеят на гърба на колектива и петнят името на компанията.

Ако някой иска да научи повече за фирмата нека дойде да види или да ни пише на пощата.

Желая на всички здраве и успехи

Реших да отида на интервю, въпреки че прочетох негативните коментари, които са написани тук, отидох със знанието, че съм способен, изпълнителен и съвестен човек, който се захваща с работи, които може и иска. След интервюто, което беше доста непрофесионално, насред магазина, от човек, който не се представи - повикаха ме на "пробен ден" и аз отидох на следващия ден, бях там в 9:45 ч. и първият въпрос беше - носиш ли копие от личната си карта? - не, не нося, след което ме пратиха при счетоводителката си, която отново поиска копие от личната ми карта. Обясних на жената, че:
1. Няма правното право да изисква копие от личната ми карта, освен ако фирмата им не е регистрирана като "администратор на личните данни", а тя не е - http://www.jobtiger.bg/statia/trudovite-prava-na-sluzhitelite-289-2
Разбира се, въпросната жена се опита да ми опонира, със следното - не е законно да стоите и една минута в магазина без договор.
Да, така е, но ако искате да сте толкова изрядни - направете ми граждански договор за един ден, за да реша в този един ден - искам ли да работя при Вас, защото не съм запозната с работата, с условията на труд, практически - с нищо.
Спорът продължи. Как да Ви изготвя трудов договор без да имам данните Ви? Казах й, че за един ден, договорът ми няма да стане готов, особено, след като не нося пълния комплект с документи, защото такива не са ми били изискани. Казах й, че няма как да подаде договора в НАП, без трудовата ми книжка и без медицинско свидетелство, така че разговорът е излишен и няма причина да изисква копие от личната ми карта. Разбира се - тя много добре го знаеше, но шефовете й - така са наредили. Видях се със собственика на въпросната фирма, който ми заяви, че нямат нужда от такива хора, имат достатъчно. Добре, а защо търсите? Или по-точно - какви търсите - идиоти, които не знаят правата си? Консултирах се с адвокат, мой познат и съмненията ми фирмената некоректност в сцетоводството се потвърди. За тях е проблем да държат човек без договор за един ден - по техни думи е незаконно - да, така е, но има и други начини освен трудов договор, за да покажеш, че служителят е на пробен ден, но не е незаконно за фирмата им да вписват 8 часов работен ден в договорите, а да карат служителите си, да работят по 10 часа, ами ако случайно мине проверка в 7 часа вечерта?
Чудих се - Защо са им данните на хората?
Съмненията ми са, че правят фиктивни трудови договори, на които водят хора, които всъщност не работят във фирмата като заплатите им се изплащат на хора от фирмата - роднини и причие. И разбира се, будалите са прецакани, защото не могат да започнат работа на друго място, тъй като вече "работят" в НИКО.
Ще оценя само "фирмента сигурност", защото за мое щастие не знам какъв е потенциалът на другите звена, но предполагам...

Всички негативни мнения до тук са абсолютната истина... Не се залъгвайте и не эапочвайте там,както направих аэ ...иэлишна эагуба на време,раэходи и най-вече на нерви...раэочарована съм от таэи "фирма"..!!