НИКО 2002 /img/frontend/nomap.png"

Тези още съществуват ли?

С три думи! АД ПОД НЕБЕТО! Семейството се е помислило за някакъв гигант в бизнеса на парцали,а всъщност правилата,отношението и заплатите са на собственици ,които си нямат ни най-малка представа от търговия и бизнес нюх.Отношението към работника е меко казано унизително!Ако искате да стоите цял ден прав,да умеете да търпите викове и обиди,ако сте готови да не закусвате и обядвате ,ако сте съгласно да работи за минимални пари,може да пробвате.Няма какво да очаквате,изказа на “шефката” е на ниво фолк певица от 90-те години ,елементарна,злобна и супер простоват човек! И все пак живи и здрави да са,хубавото е че все по-малко работодатели са като тях...,

Към днешна дата нищо не се е променило. Старши кадри напускат поради некоректно заплащане, влошени отношения, интриги и злобни простотии, невъзможност за нормална почивка и всякакви подобни неща. Текучество има, търсят се почти постоянно хора понеже могат да те махнат по всяко време заради някой, който им е по-симпатичен или го смятат за “по-кадърен”. Никаква фирмена сигурност, никаква колегиалност. Свестните хора напускат много бързо. Трябва да си много “бесен селянин” по душа и сърце за да се задържиш. Стоката е под всякаква критика относно качество. Не знам от къде зареждат, но дрехите нямат размери, безформени, шарени, с дефекти понякога се пробутват на клиентите. Лично аз се обринах от мастилото на дънки, които продължават да пускат боя дори след повече от 7-8 пранета. Дала съм ниска оценка за заплащане, понеже нито ти пускат договор коректно, нито ти казват от кога “се брои” , че работиш за тях, има и някакви шашми с процента от оборота. Така наречената касиерка. (пояснявам, че това се счита за дълбоко извисяване в йерархията и се приема за много отговорна позиция) , си прави каквото реши с “ марките” т.е. с продажбите и не е ясно коя продажба на кого е отбелязана и дали изобщо е отбелязана.. Ако вие обслужвате клиент и колежка прецени да се намеси, защото вижда потенциална продажба, тя не се “маркира” на вас, ами е обща и сумата се разделя на две между вас и нея. Няма значение, че вие се занимавате с клиента, че той се е обърнал към вас, че го обслужвате от 20 Мин, тези неща не са важни за никой. Важното е към края да се присламчи и да поясни колко добре стои палтото и хоп обща продажба. После вие изхвърчате, защото колежката “Х“има хиляда лева личен оборот, а вие имате триста лв. Не сте полезен кадър, няма никакъв смисъл от вас, не работите колкото колежката Х, за нищо не ставате и чао. До тук с “коректното” заплащане. Ако ви извикат на “пробно”, дните не се заплащат. Т.е. Никой не ви казва колко време ще ви държат на пробно, колко време ще работите безплатно и кога точно “официално” сте на работа и от кога точно ви се броят работните дни. Лично аз зададох тези въпроси на момичето, което ме “обучаваше” и тя не отговори на нито един. Собствениците не се появяват, не знаеш кои са, за да ги попиташ лично и да не напрягаш колегите с такива въпроси. Въртят ви по магазините, нямате си твърдо работно място, понеже все някъде някой напуска или са малко хора и работят без почивки. Абе страшен хаос. Излишно е да споменавам, че всеки който влезе трябва да купи. Отговорността е ваша. За всичко. Не излизате извън обекта, нямате регламентирана работна почивка, ако има движение се молите за клиенти и ако ви се яде или ходи по нужда стискате и отлагате всичко докато не утихне положението, докато не продадете нещо, докато не спрат да идват клиенти и тем подобни. Извинявам се за дългият пост, но подобни изпълнения в 21 век са меко казано смешни и нагли.. и грозни .. Нека всеки, който си мисли, че ще взима ”яките пари” в тази фирма хубаво да преосмисли решението си.

Добър ден, пиша като бивш работник, за мое щастие, в тази прогнила във всякакви отношение фирма. Първо ще кажа на всички, които имат желание да работят, но все още не са започнали там да БЯГАТ В ДРУГАТА ПОСОКА С ПЪЛНИ СИЛИ И ДА НЕ СЕ ОБРЪЩАТ. Спасявайте се докато можете. Аз работих там в продължение на около 10 месеца, през това време бях непрекъснато овиквана и обиждана, че не ставам за нищо, че съм боклук, че съм по-зле от баба и какви ли не още небивалици. Бях наета като продавач-консултант, а всъщност извършвах задълженията на поне още 3 позиции и ако не успея да направя нещо на момента или просто в момента съм заета с друга задача, поставена от толкова "компетентните" работодатели или както те се наричаха "професионалисти", аз отново бях принизявана със земята и най-неприятното беше, че това се случваше пред всички колеги и КЛИЕНТИ, да точно така, пред всички клиенти ние бяхме наричани некадърници, крещеше ни се, че не заслужаваме заплатите си и прочие. Винаги имаше напрежение и натиск да тичаме след хората и непрекъснато да ги притесняваме, а ако някой клиент ни направи забележка, че не иска да бъде обслужван в момента, ни беше казано да отвръщаме с "това ни е работата и за това ни се плаща". Като оставим тези неща да страна,също така, бяхме принуждавани да не пускаме касови бележки и да крием пари, за да не плащат много данъци накрая. Така наречения "шеф" ни казваше без джобове на дрехите да не идваме на работа, защото няма къде да сложим скритите пари, 2зету от хората, а ако пускаме бележки ставаше проблем, ние ли ще плащаме накрая. Постоянно ни се казваше "когато вие почнете да ми изкарвате парите, тогава ще си казвате мнението", че кой ви изкарва парите "скъпи професионалисти". На безброй момичета не са изплатени задълженията и биват освобождавани без причина и от днес за днес. Всеки който чете това искам да знае, че стоки от Италия няма. Всичко е от Илинден, всичкоооо. Много лошо качество на стоката, винаги се взима най-евтиното и накрая се слага цена 3 пъти по-висока от нормалното. Също така, непрекъснато и ежедневно слушахме как и Ева - "шефката" и нейния мил съпруг да злорадстват зад гърба на собственото и единствено дете което имат, как му завиждат за успеха му и за "мерцедеса" му, нали така Еве. Живи и здрави да сте, дано са ви се осладили парите на всички момичета, които не са си ги получили или сте им отрязали по 300лв без причина. Надявам де скоро този ад да не съществува, за да няма повече излъгани момичета, които имат желание за работа.

Най-лошото място на което можете да попаднете,грозно отношение към персонала ,крясъци викове ,обиди .Работиш като роб без почивка и храна по 10 часа на ден и накрая не ти дават обещаното.

Тези хора наистина са много нагли!Има над 68 коментара, в които всички са написали що за стока са, а те продължават да лъжат и манипулират.Вместо да се засрамят,започват да пишат коментари от измислени"настоящи служители",че всичко в жалките им магазини, наблъскани с парцаливи дрехи от Илиянци и китайците в Италия,е съвсем нормално,обстановката е приятна- сигурно и кафе с бисквитки им сервират!ХА-ХА!Нищо подобно!Толерирали работещите хора и заплатата била 1200 лева.Да,но не и в тази фирма.Осигуряват ги на малко над 500 лева,А РЕАЛНО взимат 800-900 лева.Осигуровките им се удържат.Отпуската е 7 календарни дни ,платени не по 45,а по 22 лева,а не 20 работни дни както е редно.За пред данъчните инструктират всеки от персонала да лъже ,че работят на смени и имат почивки,а ги държат на крак по 10-12 часа.КРЕЩЯТ И ПСУВАТ служителите си,това сигурно е много приятна и отпускаща обстановка,но не и за нормални хора..Изобщо не ги интересува никой,важното е да напълнят изтънелите си джобове.На семейство Стоилови и пръстите да им се изтъркат , докато натискат НЕ СЪМ СЪГЛАСЕН по 100 пъти на ден, няма кого да заблудят,освен себе си ! Истината боли.

Съветвам всички които кандидатстват във вашата фирма да прочетат всички коментари от началото до края ,пък вие си пишете опровержения.Това не са безплатни клюки за вашата фирма а по скоро безплатни уроци какво да очакват хората от вас .Времето на нереализираните мутри отдавна отмина.Не мислете че хората са прости и недоучили като вас и постоянно ще ги лъжете.

Добър ден,

Пиша този коментар до всички настоящи и бъдещи служители на фирмата.Заплащането е коректно и точно колкото е написано в обявата за работа.

Поздрави,
Петър Недев

Прочетете всички 66 коментара и ще разберете дали плащат. Явно не плащат добре като всеки месец имат обява в jobs.bg. Има къде, къде по - заплатени фирми от тази жалка фирма Нико. Който е отишъл в тази фирма много бързо си отива. Ако не си тръгнеш сам, те гонят защото вече не си им нужен. Не е само лошо заплащането ами и много лошо отношението от страна на шефовете към своите служители. И пак още веднъж направете си труда да прочетете всички 66 коментара и тогава по ваша преценка може да си пуснете CV-то веднага ще ви извикат на работа при тях. Успех.

Каква е нетната заплата, кога се изплаща и взима ли се в действителност?
Изобщо не ми е важно отношението ако плащат добра заплата, все пак отивам да работя и да взимам заплата, а не, за да създавам приятелства, и да си почивам.
Отговорете ми безпристрастно.