И:ФАО-България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 109&markers=София,бул. България 109

И:ФАО-България ЕООД

Тя цганката че е умряла е ясно... ама с нея си отидоха и всички свестни девелопери. Останаха само гъзолизците, дето никъде няма да ги вземат, защото тези позиции вече са заети:) Плюс, че никой няма да им даде пре-надутите заплати, които сега взимат.

Дори хората, които са написали положителни мнения, вече не работят в и:фао. Правете си изводите.

Ако смятате, че open-space офисе прекрасен офис, мястото ви е точно там, в 'цеха', без въздух, без светлина, но пък с чудно течение цял ден, да не споменавам клюките и интригите и безумната локация.

Ако все още разбирате за какво иде реч, моля ви, не напускайте! Никъде другаде няма да ви вземат, нямате и грам мозък!

Явно циганката дето пишеше хвалебствия се е подхлъзнала на прясно измитите стълби на прекрасната бизнес сграда и си е счупила врата. И тук настана гробно мълчание...

Цветята си ги купуваш сам с паричките, които влизат в дебитната карта, много цветя и рози са това!

Всички разбрахме че фирмата е цветя и рози, мениджърите ти благодарят, че си вършиш работата, заплата расте напрестанно и прочие. Хора, кажете не на наркотиците в работно време!

Няма как да споделя каква ми е заплатата заплатата, това е конфиденциална информация.

Добре бе пич, кажи им на ия хейтъри колко ти е заплатата и да се приключва.

Чета коментарите и направо се чудя дали става дума за същата фирма... Във фирмата съм малко повече от година и с ръка на сърцето мога да кажа, че няма от какво да се оплача. В България има много чужди фирми, но манталитета в повечето е точно български. В Ифао до сега не съм видял българският манталитет. Нямам опит с други компании в IT сферата, но това което чувам от мой приятели с които заедно сме учили по академии и професионалният ни старт е започнал по едно и също време, съм сигурен че съм попаднал на най-доброто място. Отношението от мениджмънта е повече от добро, когато си вършиш работата определено се забелязва и отбелязва! До момента (без значение работата която съм работил) никога до сега не ми се беше случвало някой от началниците да ме спре в коридора и да ми благодари за работата която върша! Отразява се и в заплащането! Това определено стимулира! До момента не ми се беше случвало фирма да надхвърли очакванията ми, Ифао до момента го направи 3 пъти. Офиса е страхотен, в много модерна сграда, средата на работа е спокойна, колегите са печени, няма натегачи и гъзолизци (поне в екипите с който работа и познавам добре). Аз сутрин отивам с желание на работа, нещо което до сега не си спомням да ми се е случвало, а винаги съм си вършел работата много съвестно. Мрънкащи хора винаги ще има, това е ясно, доволните рядко влизат да пишат коментари. Радвам се само че не съм попаднал на тази страница преди да подпиша договора си, защото можеше да се подведа и да направя грешката да не подпиша. За финал само ще кажа, че имам колеги със стаж във фирмата над 5-10-15-18 години, вие си правете изводите ако тези хора не са доволни, дали щяха толкова време да стоят.

Момче слез на земята! Къде взимат 2500 бе?Знаеш ли къде? В малки стартъпи направени от други бивши програмисти, които за момента не могат да си позволят повече. Да там и гърча е по - голям. Но има доста големи международни фирми и там заплатите не са 2500 повярвай ми. Може би за неопитните зайци да, но опитен програмист (5+ години стаж) няма как да привлечеш и задържиш с 2500 в София, пълен абсурд. И не ми казвайте, че пет шибани години опит са твърде много, защото нищо не са - един човек на 27 може да има повече!И да изкарва повече. Всичко зависи от човека. В другите професии и с 10 г. опит пак се взимат 1000 - 1500, а гърча е още по - голям, защото "стоката" не е дефицитна.

Що се отнася до щатите, да там работят повече, но получават МНОГО повече. Както и в Лондон.
И ако в щатите някой мениджър се държи с работниците (програмистите) така както се държат мениджърите в България - ще отиде там, където чернокожите ще го опрашват всеки ден, а фирмата ще фалира заради огромните обезщетения, които ще трябва да плаща.
Само дето в САЩ има съдебна система, а в България има корупция.
Затова впрочем западните компании идват в България - защото могат да правят каквото си искат с работниците и няма кой даже забележка да им направи.

Бе какви 5000 лева бе! 5000 лева взимат сигурно 5% от програмистите. Средното в София е около 2500.
При това те си ги заработват. Всъщност заработват многократно повече, но друг прибира разликата (виж по-долу).
Това че в други индустрии добавената стойност е по-малка не е по вина на програмистите.
А големите заплати са до време. Като станеш на 40 години вече никъде не те искат на работа, защото на момченцата меринджеи им е неудобно да псуват некого, който може да им е баща и може да им зашие един шамар.

5000 лева и нагоре взимат мениджърите. За тях НАИСТИНА може да се каже, че са разглезени, некадърни, лъжливи и че законите за тях не важат. И най-вече, че не са заработили и ЕДНА СТОТИНКА от огромните си заплати.
Виж скъпите коли по улиците - не ги карат програмисти. Карат ги меринджеи, които не са работили истинска работа и един ден в живота си!
Защото да даваш лъжливи обещания на работници и клиенти, да дуднеш, да обиждаш, да заплашваш и да натискаш хората, без да разбираш нищо и без да произвеждаш нищо не е работа.

Имали 25 дена отпуск програмистите... 25 дена имаш при ненормирано работно време, тоест 12 часа на ден, ВКЛЮЧИТЕЛНО събота и неделя!
При това 25 дена имаш само на хартия. Като дойде време да го взимаш тоя отпуск се оказва че тъкмо наближава релииз и не можело. Ако успееш да вземеш 20 дни годищно си късметлия.

Затова когато някой твърди, че програмистите били разглезени и трябвало да търпят мениджърските своеволия, натиск и недомислици, да работят по 60 часа седмично и да не се оплакват може само някоя псувня да си изкара.
Ако програмистите живееха в България по-добре отколкото на запад нямаше и те да емигрират наравно с всички други.

Аман от мениджърска наглост и безсрамие - да обвиняват работниците в България че били разглезени!