И:ФАО-България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 109&markers=София,бул. България 109

И:ФАО-България ЕООД

Кандидатствах за позиция тийм лидер в тази компания, в екип наречен Expanse. Бил съм на две места лийд, в две различни компании, но да съм откровен такова нещо не съм виждал. В тази фирма търсеха по-скоро фелдфебел отколкото лидер на екип. Общо взето се очакваше от мен да бъда пионка на някаква госпожа, която или нещо не беше в час, или в този фирма битова някакъв северно-корейски социализъм. Трябвало да си налагам мнението. Сиреч нейното. Да правя ежедневни отчети, кой кога работил, колко работил, да съм се грижил за личностното развитие на хората. Последното хубаво, но пък тая жена има съвсем различен подход, и възприятие за нещата, които не са свързани с модерните представи за лидер, камо ли да говорим за морал. Любезно отказах на компанията и от кратката представа, която получих не бих препоръчал работа в такава токсична среда.

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Кандидатствах за работа в тази компания и останах със смесени чувства. Първото интервю беше онлайн. Представляваше някакъв странен разговор с HR, някакъв господин, който едвам чувах и някаква си тийм лидерка, която по-скоро викаше от колкото да говори. И постоянно се себеизтъкваше. Доста криипи беше, защото си увеличавах звука на слушалките, за да чувам господина и в седващия момент кресваше госпожата. Абе, мина. Два дена по-късно направих техническо интервю, което беше сравнително лесно. Общо взето не можах да си изградят представа за фирмата. Отказах, защото първо фирмата е в туристическия бранш и второ така наречената тийм лидер имаше изключително неприятно излъчване и негативна енергия, която дори и онлайн я усещах. Пожелавам успех на фирмата да се справи с кризата!

Ако си на 60 години и ти остават още няколко години до пенсия това е мястото за теб. Стари технологи от 90-те, лош мениджмънт, лоша работна среда пълна с клюки и ненавист. Ако си млад или искаш да се развиваш и не ти се задълбава в технологии от 90-те то тогава нямаш място тук.

Четейки последните коментари съм наистина разколебана що за фирма е това (по-скоро що за хора и атмосфера е на работното място) и дали наистина си заслужава опита. По принцип,ако не опиташ няма как да знаеш,и да знам-всеки сам си преценя. Но в крайна сметка,не бих искала да работя в змийско гнездо с хора,което ще ми плюят зад гърба. Или другата крайност..ще търсят свежа свалка?? Като гледам и лайковете определено има проблем,така ли е?

I have been working now more than a year in Sofia office.
Pros:
*layback environment
*free pastries with bacon Thursdays
*free online learning
*home office ( if manager approves it in advance), no ad-hocs
*seminars
*good for smokers (6-7 times a day)
*good football team

Cons:
*bad management to the bones
*HR influences to the managers business, not realistic employees annual revisions, It is al about how close you are to the managers vision, not your vision , not KPIs in place.
*annual revisions vs quarters achievements
*average salaries
*corporate toxic environment (3-4 meetings a day) useless weekly's and monthly's updates. Not equal benefits as a satellite office. The mothership's got all good stuff.
*communist-like environment, and totalitarian approach about opinions.
* double sharp dagger for a junior specialists and people search a place to develop itself and grow as they go
* peoples talks behind backs and lack of creativity and ownerships in decisions.

Лоша работна среда мега остарели технологии и мениджърски похвати.Взели лошото от комунизма :))) та няма място за спиране, всички свестни хора са вън от компанията и още доста други изненади.
Качвайте се на кораба той не потъва много просто има вода за всички ;) казано с няколко думички няколко месеца стигат да се усети дупката в която ще сте ако прекарате година година и половина, на всички пожелавам успех които кандидатстват тук и много професионални развития.

Мога само да потвърдя негативните коментари...Учудващо неприятна работна среда за IT фирма. Ако очаквате да се почувствате че работите в екип ще се разочаровате, а оценката на работата ви ще е на базата дали сте симпатичен на по-старите колеги в екипите или не, а не на база какво всъшност сте свършили, като не е изключено да получите напълно неадекватни коментари и оценки. Интриги, клюки, мръсни номера и токсична среда описват най-добре в каква обстановка ще попаднете, мнението за високи заплати на писалия по-долу е доста неадекватно явно не е в час какви са заплатите в болшинството останали нормални IT фирми.

Не знам как е когато си вътре, но отвън като кандидат (и то уж сериозен и то уж не за ентри-левел позиция), отношението е менко казано несериозно!
За месец и половина процес до момента (уж не е приключил, въпреки, че реално не ги броя) видях лъжи надребно, безпричинно протакане и много несериозно отношение.

Дори проектът на думи да звучеше много интересно, логично всеки би се запитал "за какво още не са искрени" и "как ли ще се държат, веднъж ако са ме прилапали" ...

Искрено се надявам (за колегите работещи там), да бъркам и да е друго положението ... а, дано, ама...

Изкарах доста години във фирмата и мога да кажа че пред очите ми, от една от най-добрите в България иФао се превърна в жалка карикатура.
Интриги, клюки, скандали, подмазвачество, шуро-баджанащина...
Шеметни кариери базирани на "умения" по "френски и анадолски"..
Лоша локация, лоша работна среда, никакво уважение и респект!
Абсолютно потвърждавам предишните негативни коментари.