И:ФАО-България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България 109&markers=София,бул. България 109

И:ФАО-България ЕООД

Моля за помощ! На интервю съм в тази фирма, то на англ. език ли се провежда... и немци ли ще присъсътват на него?
Моля, пишете ми!

Заплащането е с една предавка назад. На по-ниска позиция в не една друга фирма може да получаваш повече.
Само две положителни неща има - фирмена сигурност и колеги. Макар че колегите не са нещо различно от това в останалите фирми в бранша и не си струва да се изтъква като предимство, както е общата нагласа там.
Привилегии почти никакви. Практически само няколко недостатъчни паркоместа, които се разиграват на лотария. Хаосът е прекалено голям за малка фирма.
Има твърдо утвърдена работна среда. Фиксирана 40 часова работна седмица и всеки неизпълнил нормата дори със секунда, става обществено достояние в интранета с червен шрифт. А офисът е с уникална локация - хем близо до центъра, хем на уникално забито място. Практически невъзможно е да свършиш някоя дребна работа в обедната почивка, без да нарушиш нормата за деня и в резултат - пак на червено. Лампите трептят и в известна степен компенсират носталгията към кинескоп с честота 50Hz след прехода към TFT.
Има твърдо утвърдени процеси. Понякога те включват каруца пред кон. Случва се двама души да вършат една работа без да разберат преди да са я свършили, или два от трите екипа нещо да не са се разбрали и да разбират това чак след като се зачудят защо необходимото време се оказва почти двойно. Трудно се променя нещо на управленско ниво с цел подобрение, макар всеобщото внушение да е за обратното. Прекалено бурна е чашата вода, която искат да представят като динамична среда.

До последния "кандидат за работа" : аз лично не съм бил уволняван, а напуснах по собствено желание. Освен това оставям мнение за всяка фирма, независимо с каква емоция сме се разделили.

Пишат хората, които знаят за сайта и имат какво да кажат. Имай малко уважение към хората, които се опитват да ти помогнат като споделят опита си. Ако пък имаш толкова ниско мнение за хората, които пишат тук - недей да четеш.

Четейки всичко по-горе естествено ми идва въпроса, защо тук пишат само уволнените? Сигурно защото "доволните" нямат време да пишат по сайтове. Защо недоволните не споменават нито едно име или факт. Правите ли разлика между критика и критикарстване? Все пак ако трябва да взема решение дали да постъпя на работа бих се посъветвел и с тези които са се задържали повечко там, интересно какви са техните аргументи?!

Преди 8 години тази фирма беше прекрасно място за работа, може би едно от най-добрите и най-желаните. Имаше чудесен офис на страхотно място, предлагаше доста високи за времето си заплати и възможности за развитие. За съжаление с течение на времето нещата тръгнаха на зле. Най-вече заради лошо немско управление и слаб местен васал. След разчупването на ИТ бранша през 2003 много кадри изтекоха от фирмата заради изключително негъвкавата и политика за заплащане и нулевите възможности за развитие - нито като специалист, нито като ръководител. За съжаление немското ръководство третира бългрския офис като кравеферма, а служителите като едър рогат добитък, който може да получава заповеди и от чистачките във Франкфурт, но в момента в който се опита да се защити бива изхвърлен безцеремонно. Слаба материална база (поне преди години) водеща до парадоксални случаи в които компютъра ви се сглабя от подръчни материали, вкл. тел. Като награда за добре свършен труд ръководството обича да ви ъпгрейдне компютъра, които бихте могли да го тълкувате като снабдяване с по-голяма мотика.

CEO (Chief Executive Officer) означава Главен Шеф на Фирмата. Момчето, което надзирава софийския офис, не е CEO-то, той е малко по-дребна риба.Честна дума, не ми се коментира повече. Във всеки случай не зная за никакви женски истории. Чао.

a akvo to4no e CEO i kakv vizira6 pod djentylmenstvo?nekorektno e otno6enieto mu kym horata ili kakvo?ima li vryzka s jenite...

За CEO-то си казах вече мнението. Вторият човек във фирмата е една дама, която се мъчи да управлява фирмените финанси, но нещо не и върви. Тя е една от причините заплатите да седят на трупчета по няколко години. Останалите пеят песните, което им реди CEO-то. ...... е в това число. Момчето има пъргава мисъл, но му липсва сериозна IT култура. Като човек...? Аз поне съм го отписал от моя списък на джентълмените.

nqkoi moje li da razkaje po-podrobno za nemskite menadjeri na IFAO,za6toto se interesuvam 6to za ptici sa...4uva se za nqkakyv ..... ......,koito idval da kontrolira...mneniq?

Фирмата е добра за чираците, поносима за калфите и лоша за майсторите.

Основната причина е немското ръководство – ниската му квалификация и в същото време нетърпимост към друго мнение. Немското CEO е кулминация в това отношение. Той има манията, че е голям “инвентор”, но има съвсем приблизителна представа за IT технологиите и е много лош бизнесмен. Провалите му почти разориха фирмата по едно време.

Маниите и капризите на немските “менаджери” правят отвратителен живота на тийм и проект лидерите. Ако седнеш да обясняваш, че това е грешка, тъпотия или лудост – чака те уволнение. Когато стане издънка – виновни са пак българите.

Няма бонуси, няма стимулиране, няма професионално развитие. Иначе работната среда е приятна, само дето е зле с транспорта до там. Работната седмица е стриктно 40 часа.