СПРИДЕР КУРИЕР ЕАД / SPRIDER COURIER /img/frontend/nomap.png"

СПРИДЕР КУРИЕР ЕАД / SPRIDER COURIER

Аз пък няма да си напиша името, може би защото не съм толкова доблестна като някои колеги, т.е. бивши такива, защото за мен доблест значи друго, а не да си напишеш името под коментар, който всички ще разберат че си писал ти,но няма значение...Яворчо,моето момче доблест не значи да си фурнаджийска лопата, доблест не значи да си със силните на деня, доблест не значи да защитаваш шефа, защото знаеш, че ще прочете това което си написал....смешна работа....
Ужас.....нямам думи...ами господин BOSS как може да кажете подобно нещо
Цитирам:
” 6. Po vupros sex sus shefa: Imaiki vpred vid po gornata tochka,(ziveene sus zena mi) i imaiki vpred vid che na firmata sredno zenite sa ot 65kg i na gore (vkliuchvam shegashnite i predishite) maj njama chans.
Това изказване на един професионалист и възпитан човек ли е? Нали твърдите, че сте такъв....но за жалост явно съм бъркала много за вас....но сега ми стана ясно...на Вас ви липсва възпитание. Не Ви ли е срам да се бъркате в личния живот на хората...та подяволите нали си имате свои собствен, толкова ли безинтересен е тои ???Във вашия никой никога не е искал да се бърка, въпреки че Вие сам въвличахте хората от фирмата в личния си живот, което за един професионалист, за един човек, който твърди че никога не смесва личното с професионалното е недупостимо(поне аз мисля така).
Това което имам да кажа на шефа и по една или друга причина съм се въздържала да го напрявя е следното:
(тай като явно този целия разговор тук стана на лична основа ще кажа и неща, които знам че не им е тук мястото, но така или иначе искам да ги кажа)
1.Да „групичка” имаше, но аз си спомям кой делеше хората в офиса на тези които си струват(това са твои думи) и тези които не си струват, разделението го създаде ти..., кои правеше интригите?...отново ти, а спомняш ли си колко пъти те хващах, че блъфираш за какво ли не, само с една единствена цел....ИНТРИГА...Наистина смешно но тази фирма се превърна в колумбииски сапунен сериал в който за съжаление взех участие и аз.
Ооооооооо.....Признавам една интрига се опитах да направя и аз, но след като напуснах, тъй като бях бясна от лъжи, който чух за себе си.
2.Нормална обстановка в тази фирма за работа нямаше, кажи ми само едно: Нормално ли е човек да напусне и да остави работа която е вършил с удоволствие, само защото твоята Приятелка( с главна буква, защото много я “уважавам”)настрои цялата фирма против мен, заради ....всъшност и аз не знам заради какво? Сигурно с последния един месец в Спридер от толкова нерви скъсих живота си поне с 2 години, а подяволите поне да си заслужаваше.....Търпях да ме убижда Приятелката ти пред целия офис и на теб да реве и обяснява колко „лоша”съм аз , как тя иска да е моя приятелка, но пак аз.....4удовището....не искам...но нито един път не се защитих нито пред някои в офиса,нито пред теб, защото съм с чиста съвест и няма да се оправдавам за каквто и да било Аз не съм лъгала никой, както твоята Приятелка те беше информирала. Нормално ли е 6 месеца след като съм напуснала да чувам слухове пускани от нея за себе си от трети лица....и то обиждащи не само мен.....това е абсурд.....
А Яворчо ще ми обяснява че нашата култура била от жълтите вестници.....
3.Другото което е пълен абсурд е да говориш така за Иво и Йоана, защото не беше ли тя тази която ти молеше да се върне на работа след като вече беше напуснала...спомняш ли си? ....та ти си я молил пред мен, чувала съм го със собствените си уши, докато тя ми обясняваше служебни неща, след работно време, когато вече от един месец не работеше в тази фирма. Не работеше в Спридер, но идваше за да ни помогне с каквото може.
И какво заслужи с това- да я обиждаш, да казваш, че никога не си я молил за нищо и за бога.... да се месиш в личния и живот...това е жалко, много жалко...
Нямаш право да пишеш за личния им живот тук, нямаш право да говориш за него, ами да взема и аз да кажа всичко което знам за теб и за Приятелката ти поотделно, че и заедно може....и тук отново нямаш право да кажеш, че го правиш, защото и те говорят за твоя.Да говорят....но не само те....говорят всички....говор целия офис....защото тук не знам дали само жена ти(защото за нея съм сигурна) или и ти правите живота си достояние на всички...Кажи ми: Нормално ли е да събере в работно време повече от половината колеги в офиса и да им показва ваши снимки, снимки на които ти четеш, лежиш и т.н.? И това да става пред очите на всички....Какво уважение очакваш след това от тези хора?..Нормално ли е да крещиш говорейки по телефона с майка си, която се притеснява, че ще ти оперират носа” Ми ще ми я плати да, защото знае, че ако не е той ще ми я плати друг?”
Кажи нормално ли е? И после целия офис говорил ....еми да, ще говори....Твоята Приятелка те прави за смях пред целия офис.....просто и обясни значението на думата уважение....и дано те разбере!!!!
И Иво и тои не е направил нищо за фирмата нали, добре че си ти?. ......един път си признаи и слез на земята...светът не се върти около теб.....А когато Иво, който беше офис мениджър разтоварваше палета с болния си гръб и след това даде хиляди лева за да си лекува гарба.......когато всички оставаха след работа до 20-21 часа и оставаха заради него, а кои бяха тези хора?...май бяха хората от „групичката”, нали...хората на които им пукаше за работата, дори и за теб...те наистина те уважаваха, колкото и да не ти се вярва, но твоята жена срина уважението им т.е. ни и по важното желанието им за работа....хората на които след това ти каза, че симулират и не вършат нищо....Та на всички им пукаше повече за тази фирма от колкото на теб самия за нея. Точно тези хора на които според теб сега е чиста загуба на време да отговаряш....”браво, поздравявам те”...(явно няма да ми стигне мястото :-) тъй че ще напиша продължението в още един коментар)

Може ли и аз да се включа? Аз съм Мария. Много ме забавлява този форум. Мнението на ШЕФА, а също и Явор. Мисля, че с Явор се познаваме достатъчно добре и не мисля да казвам нищо за него. Карали сме се, стигали сме почти до бой. Но мисля че си запазихме добрите отношения. Интересно ще ми е дали ще си спомниш Яворе всичко, което си ми споделил за фирмата, за ШЕФА и т.н. Защото ти изказваш само мнението си за Иво. А що се отнася за фирмата Спридер... Аз работих в нея повече от 3 години. Ако е било толкова ужасно, едва ли щях да остана толкова време. Но времената се менят. И ние се меним с тях. Да Яворе, мъчно ми е за Спридер. И винаги ще ми е мъчно. Аз си оставих сърцето в тази фирма. И накрая получих един голям... Едно е сигурно - ШЕФА, като чуе моето име, предполагам че се сеща за едно единствено нещо - БРС. Но предполагам че това се дължи на някакъв вид амнезия, която има. Иначе не мога да си обясня факта, че не си спомня близо 2-те години, които работихме заедно. И смея да кажа доста добре.

Извинявам се на всички за правописните грешки, но бях бясна(и все още съм)

Яворе, доректно към теб се обръщам...Абе, ти полудя ли бе мойто момче? Ти, мой нещо съвсем откачи...Ти спомняш ли си или си измисляш?
Я, само ми отговори - кога си напердиш Иво,а? И, я ми кажи, не ти ли плати СКЪПОЦЕННИЯ шеф колелото, тъкмо защото носеше пратки на НЕГОВАТА ФИРМА, за да изкараш пари за НЕГО!!! А, я си спомни защо стана вътрешен, а? Искаш ли аз да ти припомня.... защото какгите ти със сестра ми, принудиха Антония да измисли къде да те премести...
Защо, именно ТИ ми говориш за колегиалност....където мога да спомена поне 10 примера за лицемерието ти? И недей да ми говориш за това, че Иво те е канил да му вършиш само работа....Казваш, че минаваме жълтите вестници - ами да....Но, не ни изкарвай нас виновните...Никой не може да ме убеди, че да напуснат 10 човека за по - малко от 3 месеца си е тяхна вината...Да, може и ние да имаме, но повярвай ми - въпросният НЕВЕРОЯТНО *ДОБЪР* шеф има МОООООООООООООООООООООГО ГОЛЯМ пръст в това.Казваш, че облеклото не е важно...да де ама аз като дойдох 1, 1 път с един по - изрязан потник и ми се направи забележка. 1 седмица след мен идва Василка по сутиен, едва и й се радват.Таво ли е вашата непристрастмост? Не ми говори за това, че не вземаш страни....Защото, точно когато реши да се *Пляскаш*(или да пляскаш, незнам)ИВо с кого говори първо, я си спомни...Да, разбираш се с повечето колеги, з- то те виждат за 10 -на мин на ден, з-то ТИ, точно така ТИ, сам избра дас не си в офиса*не си могъл да издържаш*, доколкото аз си спомням.И аз, не си изкривявам душата и заявявам твъдо - ШЕФА НЕ Е НАПРАВИЛ НИЩО ЗА МЕН!!! НИЩО!!!Напротив, аз правех за него, з- то го уважавах.ЗАРАДИ НЕГО отидох на СПИДИ и РАЗТОВАРИХ 18 палета брошури, а ти къде беше, а той къде беше? Затова не ми обеснявай колко добър и мил си ти..з- то си ми ясен... и ти , и всички, които са останали там...И не ми обяснявай, че издребнявам, з- то докато аз и някои други се изгърбвахме от работа, Василена, която не знам защо толкова защитаваш идваше на работа в 10 -11 часа и си тръгваше в 3... Така че не ми казвай, че е лично - ДА, ТАКА Е - ЛИЧНО Е. И ЩЕ Е. Защото, разликата е, че на нас ни пукаше за тази фирма, дори и за шефа, а на ВАС не.Това е.

Здравейте банда, как е хавата? Още при писането на първия коментар не взех ничия страна, тъй като разделянето на фирмата на лагери доведе до разпри и интриги между колеги и работата остана на втори план. Когато постъпих в Спридер, знаех че това е фирма за куриерски услуги, но се оказа че основната дейност е сплетничене, обиди зад гърба на колеги, завист и лицемерие.Докато бяхте при нас 80% от работното време се използвше за клюки – кой с кого спи , кой с кого обядва или си пие кафето и това си проличава от коментарите във форума. Тук трябва да се пише за фирмата, за работата, за заплащането и перспективата, за да може хора които си търсят работа или са новопостъпили да разберат какво е куриерски услуги и защо именно в Спридер. Вместо това вие им предлагате междуличностна война на бивши и настоящи служители. Да..... доблестно е да си напишеш името – това го признавам и на Иво и на Йоана(която много уважавам,тъй като благодарение на нея работя в Спридер), но не мога да разбера, защо след като сте напуснали и сте си намерили хубава (според вас) работа, продължавате да се месите във фирмата или по-точно в личния живот на бившите си колеги и най-вече на Шефа. Толкова ли ви е скучен живота, че нямате какво друго да правите. Може би истината е че ви липсва Спридер?!Тук, с пълна сила важи поговорката : „ Не важно на мен да ми е добре – важното е на другия да му е зле”. Добре че станах вътрешен куриер иначе щяхте и мен да въвлечете в постоянни спорове и кавги . Ако можехте да се видите отстрани! Колкото до това, че съм се извъртал ту с тия, ту с другите може да го коментира само човек, който не ме познава или вероятно завижда, че се разбирам с повечето колеги. То човек и нищо да не е направил, ше се намери някой да го упрекне или да му се бърка. И нови хора са били обект на интриги – още от първия ден се проучва, на кой е човек и дали е с връзки, дали може да се говори пред него, дали ще стане от наште или от ваште.Не знам дали знаете, но в офис трябва да се работи в екип, но тъй като в Спридер нямаше екип – работата вървеше трудно, по-важни бяха интригите. Смея да го твърдя, защото съм говорил с всеки по отделно. Що се отнася до това че дължа всичко на Иво, са абсолютни глупости. Не съм тичал при него, не съм му се молил и оплаквал, а директно съм му казвал от какво имам нужда, какви са проблемите в работата ми, и начините за разрешаването им . Вместо решения, той само ме мотаеше и накрая се оправях сам. Това мъжка дума ли е? Това мениджър ли е? Така ли се взимат бързи и правилни решения? Само приказки, без дела.Напротив, по-скоро аз съм му помогнал и той знае за какво става въпрос. Не съм го виждал да стиска Шефа за топките, за да ми помогне за някои неотложни нужди в работата ми. След като се махна, Шефа сам ме попита от какво имам нужда, нещо което не се беше случвало до този момент.
Не ми се занимаваше с глупости, но ще отговоря на коментара: Да пил съм водка с Иво, защото ме е поканил и защото съм му направил някаква услуга или с компютъра или с нещо друго.
И с него исках да се разбирам, но не се получи. После започна да ми се мръщи и да ме гледа на криво, защото ходех директно при Шефа. Ами като той не можеше или по-точно не искаше да ми помогне – да спрем да работим , а? Съжалявам само, че го напердаших, но така или иначе щеше да се случи, дали от мен или от друг. С непрестанното му занимание да бърка в личния ми живот, след като го предопредих да престане,можеше да пострада и повече.
И какво сте се заяли с Шефа?! Кой би си изкривил душата, че той не е направил нещо и за него? Кой от вас може да каже, че не се е възползвал от услугите му? Трябва ли пред вскички да посочвам примери или доброто бързо се забравя? Тук е мястото да отбележа, придплогам за радост на част от вас, че наскоро ме бутна кола и ми прегази и напълно унищожи колелото. Без да искам помощ, Шефа ми съдейства за ново колело с половината сума. Това автоматичко опровергава казаното по-горе от вас, че не се грижи за персонала си. А аз определено не спя с него!
Отново някои гледат само на повърхността, без да разберат съдържанието. Отново зя някои са най-важни козметичните подробности, а не същността. На кой му пука, че Шефа не знае български перфектно – та нали е гръг. Само че той разбира, защото чете между редовете, а не като други, които основно следят за правопис. Смятате че Шефа не разбира български и за това не искате да се видите и да му кажете в очите, според мен това е оправдание, защото не ви стиска. Аз обаче разбирам български и ще се радвам, ако някой прояви доблест да дойде и да си зададе въпросите очи в очи. Не е важно дали някой е облечен по последна мода, а дали си върши работата. Тези неша са чужди за някои хора. Това издребняване и тези пикантерии са присъщи за жълтите весници, от които вероятно идва общата ви култура.Можете да си направите един, поне да изкарвате пари, защото явно няма да престанете да пишете лъжи.
А сега продължавайте вашия монолог, не ни пука какво мислите за нас!

Na Javor bravo che si napisa imeto,tova e edinstvenata mu slema postupka otkakto go poznavam.Kato imashe problemi vinagi hodeshe pri Ivo da moli q za uvelichavane na zaplatata q za tova che mu teji ranicata ili za chasti za koleloto.Estestveno ne vseki put poluchavashe kakvoto e iskal no v kraina smetka go dulji na Ivo,puk posle trugna da go bie ... goten si kakto se kazva.Iavoreeee kolko puti i ti si se izvurtal,tu s toq tu s onq.Silnite na denq sa na pochit v tazi firma,no sushtite tezi hora se izdigat samo v ochite na slepite.Da se suberem da si gi kajem neshtata?Horata neznaqt bulgarski,zakvo da se subirame?Misleh da napisha edno golqmo pismo na SHEFA,no sled kato razbrah che neznae bulgarski se otkazah.Nqma smisul.Shefa neshto sun ne go hvashta kato gledam :) Mnogo firmi mnogo rabota :) Zapazvam pravoto si da napisha edno golqmo pismo,na koeto da otgovorq na Shefa zashtoto qvno mnogo neshta ne sa mu qsni kakto i kurierskiq biznes,ako ne mu e qsno az moga da mu obqsnq.Vqrno che neznam vsichko,no znam poveche ot nego:) Javore ti ne pieshe li vodkata si pri Ivo?

Javno po nachina po koito produljava pisaneto na foruma, stava kato razgovor mezdu sluziteli, ex, deistvashti i mene.
Shte opitam da komentiram edni tochki vupreki che na xorata koito gi adresiram e chista zaguba na vreme.
A. Kum Yoanna: Pisha vi na bulgarski za da razberat vsichki. Estestveno shte ima pravopisni greshki zashtoto ne sum ucil vashia ezik v ucilishte. Javno ti kato si ucila ne triabva da pravish na tvoe text pravopisni greshki, nali?
1. Po vuprosa nachin za izlizane ot firmata: Ne smiatam che az (kato egoist) sum se molil na njakoi. Naprotiv oburnax vi vnimanie da ne pravite greshki na vashia izbor. Maj za poreden put ne si razbrala. Dobre che sapruga ti kato po spokoina lichnost obiasniavashe zashto e triabvalo da imate rabota (credit za jilishte, dokumenti za bankata, plateni osigurovki i t.n.). Ako iskam da durja niakoi nepremeno, ima nachin da go napravia.
2. Po vuprosa rukovostvo shte go vurja s poslednia komentar, skupa Yoanna. Kato doide sobstvenika, skoro, i sled kato govorish za mujhki postupki, neka da se vidime da ti obiasni toi zashto iskashe ti i Ivo da ste na vun ot firmata. Kakto i bitkite osven za vas i za zaplati. No ima xora koito oceniavat. Tia koito sreshtash na ulicata i ti kazvat "shefa, izmamixa ni, moze li da se vurname na rabotata?" ((I vi citiram tezi tochno "dobri" kurieri koito pishesh. I znaite che imam turpenie, vremeto shte pokaje.
3. Koledni imashe vinagi ot momenta koeto poex rukovotsvoto chrez notarious. Ysporvash li?
4. Za bonusite naj naj naj dobre pitai supruga ti...
5. Tyk maj kakto pishe Yoanna, e lichno. Naj chesto sreshnati operacii sa noc, cici i liposukcia. Na nas ni triabvashe purvata, za da se vurne sastoianieti na predishnia vid predi PTP. Prez tozi period rabotime vurxy oblekloto. Na mladite godini xorata imat vreme da rabotiat vurxy sebe si.
6. Yoana, dobur opit, no bez resultat.
7. Za chistachkata - Zaplatata : Kakto beshe predlozena ot ocastvali sluziteli.
8. Njamam komentar, as kazax vinagi che vsichki e triabvalo da sa zaedno. Daje i az idvax na sabitieta (football tournir). Pomnish li? Pari za tournir, pari za obleklo, pari za jadane, piene... Otivane na bowling, na kruchma... No te ne se pishat na foruma?
9. Kolata, i temata za neja, ne beshe adresirana kum teb a kum drug. Ti, kakvo obshto imashe s kolata??? Za poreden put se mesish tam kudeto ne ti e rabotata.
Produlzavaiki, i imaiki v pred vid kogato kazvash ti, ili koito i da e chovek "az nikoga ne sum .... i nikoga....." e jasno che lujesh. Dumata "nikoga" ne vurvi zaedno s xorata na tazi planeta. Ne zabraviai che si trugnala ot firmata zashtoto pochna konflikta sus supruga ti i beshe puti po dobre da njama edinia ot kolkoto da se razdelite zaredi rabotata. Oshte, ne zabraviai che kato trugna ti, otvari put da se razvie Ivailo. Ne zabraviai che ti vze edno prekrasno momche, s dobur xarakter, leko naiven, no chist kato chovek, s tochen bashta i uspia da go kontrolirash dori i distanciono!. Evala! Tova momche stavashe na 10 parcheta i svurshishe rabota kakto mozeshe, ostavashe samo malko vreme da se osvobodi na business sfera, a ti go upravliavashe po icq... Yoanna, Ivo e puti po dobur ot teb, prosto ne mu se poiavi vuzmoznost oshte da go dokaje. Ivo beshe ot naj liubimite v offica i uspia da go napravish... takav. Vseki chovek se oceniava i ot sobstvenite si izbori. V nachaloto izbrax Ivailo i toi izdigna do momenta v koito ti se namesi otnovo. Znam che imash edin razvod (losh izbor sigurno, no za koi?) Znam che Ivo ima mnogo chansove, kakto znam che ne mozesh da pretarpish vtori razvod i za tova triabva muja ti da e pod chexul, obache go sasipvash. I tova koeto prijiviavame vsichki idva ot teb. Bix se radval ako gresha, obache tova ne e samo moeto mnenie. Loshoto e che na tozi sviat xorata kato teb sasipvat jivota na dobrite, dulgo i produlzitelno , no kakto kazvat bivshite ti priatelki edin den shte ima krai.
Nie proshto chakame.
P.S. Za sega mislia tova da mi e posleden komentar na tozi forum.Iavno niama da stigneme nikade sas sporovete takache po dobre da prekratia moeto uchastie.Radvam se, che ima vsiakakvi mnenia kakto i na Ivo za nadejdata i na Yavor za komentara.Kakto vijdate pisha izvan rabotno vreme koeto za sajelenie mi e cenno.Vse pak firmata e tam(za sega) i koito nov slujitel iska da probva e dobre doshal,koito ne iska ima xiliadi drugi firmi.
Uspex na vsichki.

Skapi kolegi i eks kolegi.Dalgo vreme 4eta foroma misleh da ne vzimam otno6enie po vaprosa-zdravia razum koito mislia 4e o6te imam mi kazva da ne go pravia i 6te go poslu6am. No iskam da vi kaja edno.
Tova tuk e gnusno za6toto se prevra6ta v li4na voina. Imam ideia kato e tolko gadno i toia bil takav a onia onakav i tolko sme doblestni vsi4ki daite da se vidim i da si kajem koi kavo go ma4i.Da se komentira e edno no drugo e kogato ne6tata prerasnat v spor kato v detskata gradina. Na ostanalite 6te kaja edno vseki si ima glava s koiato bi triabvalo da misli, i jivem dostata4no demokrati4no za da preceni6 dali dadeno miasto te ostroiva ili ne za da si tragne6 ot tam. MIslia oba4e 4e edin samoovajava6 se 4ovek ne bi tarpial podobna rabotna obstanovka 2 ili 3 godini i posle da sedne da plue taka brutalno za6toto po tozi na4in opluva i samia sebe si. Za sebi si 6te kaja 4e ima i gadni momenti no ima i hubavi no ne zabraviaite 4e tova e rabotno miasto a ne sladkarnica.
p.s. Pone imam doblesta da si napi6a imeto
Pozdravi vatre6nia kurier

Аз съм Йоана Милушева и като начало имам една препоръка към SHEFA – хубаво би било някой да проверява правописа Ви преди да публикувате каквото и да било. Писмото Ви е пълно с правописни и граматически грешки.
А сега малко по-конкретно:
1. Нашата „групичка”, както я наричате, сама пожела да отпадне. И доколкото си спомням всеки от нас беше молен от Вас да остане във фирмата и на всеки беше обещавано какво ли не само, за да остане.
2. Никой от същата „групичка” не е споменавал, че работата не ни е харесвала. Дори напротив. Показателен е факта, че сега всеки един от нас работи във фирми с подобна дейност. Ние само казахме, че ръководството не ни харесва. Колкото до личните Ви пари – дали някой се интересува от къде идват заплатите? Защо се назначават хора след като фирмата няма пари, за да им плаща? Предполагам, че и в Гърция хората работят за заплати, нали?
3. Коледни имаше само през 2005г. Спомняте ли си?
4. Бонусите явно са само във Вашия архив. А него не е много разумно да споменавате. По-добре за Вас е никой да не знае какво има там.
5. Относно секса – пак не сте ни разбрал правилно. Никой не е против секса във фирмата, ние сме против това той да влияе на работата. Нима ще отречете, че въпросната колежка е на тази позиция само и единствено поради факта, че живеете заедно. И понеже аз съм тази, която се омъжи за колега – как точно повлия на работата ни това? Не помня някой от двамата да е бил облагодетелстван от този факт. Дори напротив! А това, което Вие наричате злоба си е чисто отвращение. Не защото въпросната госпожица спи с шефа. Имало е и други, нали? Няма нищо лошо в това човек да се влюби. Отношението ми към нея е лично. Просто не я харесвам, смятам, че тя е поредното доказателство, че простотията ходи по хората. Колкото до операцията – аз съм за пластичната хирургия. Особено в нейният случай. Сега остава да я изпратите на един курс по бизнес облекло. Така може би въпросната личност ще разбере, че дрехите на един офис мениджър се различават коренно от нейните. Предполагам, че Вие сте наясно с бизнес етикета, едва ли е умесно жена да се появява на срещи с пола, която едва покрива задните части и с деколте до пъпа. И не приемайте това като женска злоба. Поне на себе си признайте, че съм права.
6. Относно секса със шефа – наистина не разбирам защо и на кого точно се оправдавате.
7. Интересно дали в архива Ви има информация как точно е разпределена заплатата на чистачката?
8. Много добре помня времената, когато излизахме заедно с Вас. Не помня обаче ние да сме били тези, които не са искали други колеги.
9. Колата ни беше дадена, за да вършим работа за фирмата. Не е ли нормално? Трябва ли да Ви бъдем задължени, че сте си свършил работата? Никой от нас не е удрял колата! Моля, не намесвайте личните си отношения със служебните.
10. Това за дипломите изобщо няма да го коментирам, просто е смешно. (между другото, аз съм завършила точно физика). Предполагам, че според Вас, аз съм човека със знания и пак според Вас, аз съм се „прецакала”. Държа да Ви кажа, че през живота си никога не съм направила нито една интрига, никога не съм била лицемерна и съм едва ли съм човека, който може да се нарече егоист (за което дори съм съжалявала). Показателен е факта, че сама дойдох при Вас и Ви казах всичките неща, които мисля, и които не се различават по нищо с написаното от мен във форума. Нещата станаха прекалено лични, но ще напиша още няколко реда. Понеже българският Ви (както сам сте заявявали многократно) не е много добър, искам да ви информирам за смисъла на няколко български думи:
ЛИЦЕМЕРИЕ – това е поведение, при което злонамереност и неискреност се прикриват под маската на чистосърдие и добронамереност.
ИНТРИГА – това е клюка, разпространявана, за да злепостави някого и/или да противопостави няколко души.
ЕГОИЗЪМ е себелюбие, поставяне на личните интереси пред интересите на другите.
ТЪПОТИЯ е глупава и недомислена постъпка или изказване.
На базата на горенаписаното изводите ми е много прости:
- Вие и Вашата приятелка (или жена, или каквато Ви се води) сте най-големите лицемери, които познавам. Та само преди 4 месеца Вие ми обеснявахте колко съм била ценна за фирмата и колко съжалявате, че съм си тръгнала. Не е далеч и времето, в което Вашата приятелка ме прегръщаше и ми обеснаваше колко съм готина и колко съжалява, че напускам фирмата. Сега излиза, че положението е по-различно.
- видно е, че Вие сте интриганта, който ме е „прецакал”. Вие сте този, който в рамките на 1 седмица обясни на бивш Ваш служител колко съм била добра в работата си, а на друг – колко лошо съм била въздействала на съпруга ми. И всичко това зад гърба ми.... Мъжка постъпка, много смела ....
- явдно егоистите, от които избягах сте Вие и приятелката Ви, защото никога не сте поставяли фирмените и/или интересите на другите пред Вашите лични.
- а цялото Ви писание е една голяма тъпотия!!!
И последно – аз наистина много уважавам собственика на фирмата! И смятам, че ако той беше в България положението в никакъв случай нямаше да бъде такова. Надявам се някой да успее да промени нещата там, защото в крайна сметка и нашата „групичка” е помогнала за изграждането на компанията и е много oбидно подобно отношение. Явно е, че и думата „чест” я няма във Вашия речник.

Казвам се Ивайло Милушев. И не ме притеснява да си напиша името, работил съм в тази фирма почти 3 години .
И мога да заявя, че съм единствения човек, който е извървял целия път от най-долу до най-горе.
Знам за този сайт и за информацията в него до момента запазвах добрия тон и се стремях да не се ангажирам с мнение.
Но сега искам и аз да кажа нещо имайки позицията на човек вътре в нещата.
Причините да не сме там всички 8 офис служители са единствено от компетенцията на ръководството. За добрите куриери, които вече не са там не искам да говоря.
Израза групичка ме обижда поради няколко факта. Пъвро точно тази групичка оставаше след работно време и работеше събота и неделя, когато се налагаше. Тази групичка изпълняваше нехарактерни дейности като разтоварване на тирове с 20т. палета. Тази групичка решаваше ежедневните проблеми и подържаше нивото на фирмата в един смея да кажа добър вид.
Групичката не е отпаднала, а бе принудена да се оттегли. Много ми е интересно как може да се говори за уволение предвид многократните молби всички тези хора да не напускат и обещанията, че нещата ще се променият. А що се отнася до това всички имат нови места и факта, че са работили в тази фирма е натежал дотолкова, че те са много наясно с цялата спецификация на дейноста, която се извършва.
Ще изразя моето мнение - пари винаги е имало във фирмата, а и с работата си хората всеки ден доказваха,че и със свити финанси се върши работа и то качествена, а защо е нямало и един лев в сметката ... други трябва да отговорят къде са отишли парите аз мога само да гадая.
Коледни и премии е имало не го отричам но мисля, че сме си ги заслужили всичките до стотинка.
Да не говорим за празните обещания, които не се спазиха.
Аз се ожених във фирмата и съм много доволен от това, но през целия период, в който съм работил там заедно със съпругата ми не съм подставял личните си интереси пред фирмените, което в повечето случай ми се отразяваше негативно в брака.
Никога не сме игнорирали никого. А и назад във времето нямаше група, всички бяхме едно и това може всеки да го потвърди.
Не знам за коя кола става въпрос, но ако е за тази, за която се предполагам - тя се ползваше за служебни цели... А да, аз сам ползвал коли на колеги, но спрямо случаите когато е липсвал служебен автомобил и сме ползвали лични да се доставят пратки и се стигало до скандали за 10 лева гориво, направо е срамно да се говори.
А ситуацията с провинцията просто не я коментирам.
Що се отнася кой какви дипломи има и кой е професионалист в тази област мога да задам един въпрос - от намиращите се в момента колеги има само един човек, който е наясно с всичко, нали? Ако има други то бих се радвал. А това, че сме се прецакали - не съм много убеден, сега всички имаме прекрасни работи и се радваме на професионални успехи. А за музиката - да така е, но винаги е било в края на работния ден и за пиенето е вярно. Истина е и не го отричам, но нека да работи някой под това напрежение и после да каже. Аз лично съм най –потърпевш - изкарах 3 месеца в болница от нерви, а отделно колко пари отидоха по лекари, за да ми се оправи гърба (защото като член на ръковоството на фирмата не ме е срам да разтоварвам тировете с колегите)... Да, и шефа ми е помогал - не го отричам и съм му благодарен. За мен няма разлика какъв по националност е, но това, което той позволи да стане не е правилно. Това е моето мнение.
Спридер беше фирма, която притесни много други фирми с набирането на скорост, но вече не е такава. Дано в бъдеще се оправят нещата. Аз с каквото мога бих помогнал, ако някой ми поиска съдействие. Мисля че и другите няма да откажат. Защото ние създадохме Спридер с труда си и е грозно някой да ни нарича некадърници и идиоти.