Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Индустриална 11&markers=София,ул. Индустриална 11

Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД

Изключително некоректна фирма спрямо кандкдат-служителите! Три месеца чакане за разглеждане на кандидатура без никакъв отговор. Телефонът явно им е само за украса тъй като не го вдигат дори и след 50-то позвъняване. Който си цени нервите, да не кандидатства там.

Като цяло една от най-лошите фирми в София. Няма значение в кой екип ще си нещата са горе-долу еднакви. Атмосферата и офисите са добри, колегите са отзивчиви и веднага те приемат кат част от екипа. Възможност за израстване 0, защото е плоска структура. Не очаквайте честност и коректност от страна на мениджърите. В повечето случаи не си спазват обещанията. Няма значение дали ще се спукате от работа или няма да си мръднете пръста нищо няма да се промени. Овъртайм няма. Отпуската е 20 дни. Започва се на мизерна заплата и на такава ще си останете поне 3-4 години. Гъвкаво работно време в някои екипи има, в някои няма. КОлегите са всякакви. Има глупави, сдухани, смотани, готини, млади, дърти. Общо взето кандидатствате ли ще ви вземат, защото всяка година напускат страшно много хора. Ако нещо друго ви интересува питайте.

Мой близък кандидатсва за стажантска позиция. Отговорните служители от фирмата не счетоха за нужно да го уведомят дали е одобрен или не е. Звъннах и на посочения в сайта им телефонен номер. Служителката обеща да се свърже с отдел "Човешки ресурси" и веднага да ми върне обаждане. Не звънна.
Некоректна фирма, некоректно отношение, некоректни служители!
Не я препоръчвам на никого!

Искам да попитам колко дни отпуска годишно се полагат на служителите

Мнението ми не е с цел заяждане, просто споделям как е протекло интервюто.

Преди седмица бях на интервю за стажантска позиция в Немечек. Очаквах да ми дадат да реша задача, за да се проверят реалните ми знания и умения по програмиране. Но въпросите които ми задаваха бяха само теоритични. Казах им, че знанията ми са предимно практически и е нормално да не знам някой термин, но това не означава, че не мога да обясня как работи, просто самото определение не ми изниква в главата.
На края на интервюто ми казаха, че няма как да ме вземат понеже, някои термини ми обягвали.
Нямаше задачи, с които да проверят абстрактното и логическото ми мислене.
Нямаше въпроси относно знанията ми по английски.

Зададох си няколко въпроса след интервюто:
-Как се определят знанията по програмиране само с теоритични въпроси, без писане на код?
-Означава ли, че някои за 1 месец може да седне и да научи на изуст теорично ООП принципите и да им отговори перфектно на въпросите и да премине успешно интервюто, без да е написал 1 ред код?

Здравейте, кандидатсвах за стаж на позиция QA, искам да попитам някой може ли да разкаже как протича интервюто за стаж, има ли технически изпити и на какво ниво са, тъй като специално за тестването нямам практически знания, а само теоритични, но имам базови практически по ООП езиците, високи ли са критерийте за стаж, трудно ли наемат, провежда ли се разговор на английски и на техническо или разговорно ниво е? Благодаря предварително за отговорите :)

Фирмата предлага много добра среда за работа и развитие. Обстановката е дружелюбна и ръководителите имат човешко отношение към хората си. Съответно в екипите атмосферата е добра, хората си помагат когато има нужда. Локацията е добра - на 15 минути пеша е от централната част на града и на 5-6 минути пешеходно разстояние от всякакъв градски транспорт.

Фирмата е доказана на българския и световния пазар. Работата носи удовлетворение за това, че разработваш софтуер за световни компании. Прекрасна работна среда във всеки екип.
Компанията се развива с бързи темпове и вече има офис и във Варна.
Силно препоръчвам ако търсите спокойствие, сигурност и положителни емоции.
Заплатите са средни за бранша, дори може би под средното ниво. Ако търсите стартова заплата от 4000 лева, определено не е вашето място.

Здравейте,аз искам да изкажа мнението си за Немечек!
По мое мнение,няма по-прекрасно и спокойно място за работа!
Страшно съм щастлива,че съм част от този екип-прекрасни хора,страхотни условия за работа,разнообразни дейности(тиймбилдинг всеки месец на различни и интересни места-рафтинг,планинарство,басейн и тн)
Когато си новопостъпил в компанията,те приемат като част от екипа веднага-мога само да казвам суперлативи за служителите.
Наскоро ни отвориха едно прекрасно място за почивка-с всякакви забавления и места за отпочиване.
Когато работиш усилено,резултатите не закъсняват!
Израстване във фирмата е много възможно,стига служителя да има мотивацията!Аз започнах със стаж и веднага след края на стажа ми предложиха още по-добра позиция,от тази която заемах!
Само мога да благодаря на Немечек,че са толкова прекрасни и ме карат да идвам всеки ден на работа с усмивка!  :)

Само да потвърдя като външен наблюдател, че фирмата е с местна собственост, лидерство и не е малка. Не мислете, че е така лесно да постигнеш това при огромната конкуренция от чужбина. Вярно, може да не е перфектна във всичко, но явно е достатъчно добра за да я има толкова години с този размер, в който е. Виждал съм куп фирми, които за тези години израстнаха доста, но и почти залязоха или за да се спасят, се продадоха като филиал на външна фирма. Това е един начин страната ни да стане по-добро място за живеене - да има силен местен малък и среден бизнес. Бъдете позитивни, а за грешките ... помогнете да ги преодолее.
Относно онзи който каза за агенциите и за жълтините ... не е точно така, но ако ти омажеш нещата яко на някое място това е добрият начин да ти покажат, че така не може да се държиш ден за ден. Я се поставете на мястото на работодателя и на агенциите ... те на кого ще вярват - на човека създал толкова работни места или на някой, който лети като птица и оплесква дето е бил. Защото е лесно ти сам да се махнеш някъде, но някой остава отговорен за много други хора, нали?