Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Индустриална 11&markers=София,ул. Индустриална 11

Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД

Фирмата е за тепърва прохождащи - научаваш се за 2-3 години и се омиташ от там. Няма значение в кой екип ще си нещата са еднакви. Атмосферата и офисите са приемливи, колегите са отзивчиви и веднага те приемат като част от екипа. Възможност за израстване няма, защото е плоска структура. Мениджърите лъжат и не си спазват обещанията. Щом се понаучиш работата те залива и спираш развитието си до там. Имат политика да не уволняват, напротив - правят времето ти във фирмата доста мизерно, така че сам да напуснеш (все пак ако те уволнят ще трябва да ти платят недай боже). На скоро имаше новина от тях, имат най-силната година и супер печалби, в същото време спряха увеличнията и придобивките. Създават усещане и се говори постоянно колко е стабилна формата, но, уви, щом се появи проблем го отнасят служителите. Много се радвам, че успях да се преместя в друга фимра, нещата излгеждат доста по-добре за сега.

какво да кажа

Изключително некоректна фирма спрямо кандкдат-служителите! Три месеца чакане за разглеждане на кандидатура без никакъв отговор. Телефонът явно им е само за украса тъй като не го вдигат дори и след 50-то позвъняване. Който си цени нервите, да не кандидатства там.

Като цяло една от най-лошите фирми в София. Няма значение в кой екип ще си нещата са горе-долу еднакви. Атмосферата и офисите са добри, колегите са отзивчиви и веднага те приемат кат част от екипа. Възможност за израстване 0, защото е плоска структура. Не очаквайте честност и коректност от страна на мениджърите. В повечето случаи не си спазват обещанията. Няма значение дали ще се спукате от работа или няма да си мръднете пръста нищо няма да се промени. Овъртайм няма. Отпуската е 20 дни. Започва се на мизерна заплата и на такава ще си останете поне 3-4 години. Гъвкаво работно време в някои екипи има, в някои няма. КОлегите са всякакви. Има глупави, сдухани, смотани, готини, млади, дърти. Общо взето кандидатствате ли ще ви вземат, защото всяка година напускат страшно много хора. Ако нещо друго ви интересува питайте.

Мой близък кандидатсва за стажантска позиция. Отговорните служители от фирмата не счетоха за нужно да го уведомят дали е одобрен или не е. Звъннах и на посочения в сайта им телефонен номер. Служителката обеща да се свърже с отдел "Човешки ресурси" и веднага да ми върне обаждане. Не звънна.
Некоректна фирма, некоректно отношение, некоректни служители!
Не я препоръчвам на никого!

Искам да попитам колко дни отпуска годишно се полагат на служителите

Мнението ми не е с цел заяждане, просто споделям как е протекло интервюто.

Преди седмица бях на интервю за стажантска позиция в Немечек. Очаквах да ми дадат да реша задача, за да се проверят реалните ми знания и умения по програмиране. Но въпросите които ми задаваха бяха само теоритични. Казах им, че знанията ми са предимно практически и е нормално да не знам някой термин, но това не означава, че не мога да обясня как работи, просто самото определение не ми изниква в главата.
На края на интервюто ми казаха, че няма как да ме вземат понеже, някои термини ми обягвали.
Нямаше задачи, с които да проверят абстрактното и логическото ми мислене.
Нямаше въпроси относно знанията ми по английски.

Зададох си няколко въпроса след интервюто:
-Как се определят знанията по програмиране само с теоритични въпроси, без писане на код?
-Означава ли, че някои за 1 месец може да седне и да научи на изуст теорично ООП принципите и да им отговори перфектно на въпросите и да премине успешно интервюто, без да е написал 1 ред код?

Здравейте, кандидатсвах за стаж на позиция QA, искам да попитам някой може ли да разкаже как протича интервюто за стаж, има ли технически изпити и на какво ниво са, тъй като специално за тестването нямам практически знания, а само теоритични, но имам базови практически по ООП езиците, високи ли са критерийте за стаж, трудно ли наемат, провежда ли се разговор на английски и на техническо или разговорно ниво е? Благодаря предварително за отговорите :)

Фирмата предлага много добра среда за работа и развитие. Обстановката е дружелюбна и ръководителите имат човешко отношение към хората си. Съответно в екипите атмосферата е добра, хората си помагат когато има нужда. Локацията е добра - на 15 минути пеша е от централната част на града и на 5-6 минути пешеходно разстояние от всякакъв градски транспорт.

Фирмата е доказана на българския и световния пазар. Работата носи удовлетворение за това, че разработваш софтуер за световни компании. Прекрасна работна среда във всеки екип.
Компанията се развива с бързи темпове и вече има офис и във Варна.
Силно препоръчвам ако търсите спокойствие, сигурност и положителни емоции.
Заплатите са средни за бранша, дори може би под средното ниво. Ако търсите стартова заплата от 4000 лева, определено не е вашето място.