Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Индустриална 11&markers=София,ул. Индустриална 11

Nemetschek Bulgaria / Немечек България / Немечек ООД

Една от много добрите фирми, е има какво още да се желае, но на фона на останалите е добро попадение. Колегите и средата е много добра. Има какво да се желае в заплащането и в развитието на хората(последната година доста се направи в тази посока - курсове...)
Шефовете са наистина стабилни и се опитват постоянно да се подобрява обстановката

Айде да си кажем и другата страна на медала. Че е хубаво, хубаво е. Ама чудно защо толкова ора кат ....... толкова много се натискат да станат шефовете, да са голямата работа и едва ли не, работодателя да им е длъжен да ги кътка максимум добре максимум време. Я си спомнете, че има конкуренция, че има цели на фирмата. А ако някое от тези неща притисне шефовете, както и неподходящо поведение или изпълнение от служител, наистина е подобаващо да се отърват от някои хора бързо. Е, не е коректно ако тези хора са много заслужили, но какво да правиш - има и гадняри. Ще помолим г-н Президента (забравих му името) да освети случаите. Но и ще помолим администратора да не трие реалните имена.

Типична логика на български работник - шефовете, от които зависи дали ще работя тук и ще имам заплата, която ме "храни" са зле. А па колегите, които може и понякога да ми подливат вода, волно или неволно, винаги са добре. Е, по-лесно е да бъдеш приятел безплатно и с усмивка, отколкото да се грижиш за съдбата на себе си и на други, пък макар и да се налага да не си толкова усмихнат. Затова ще препоръчам на всички такива разбирачи да станат предприемачи. Да напуснат веднага работа, да започнат частен бизнес. Вярвайте ми, 90% няма да смеят, 5-9% няма да успеят, а 1-5% ще се справят донякъде. И на всичкото, в първите години половината от 2% ще недоволстват от подчинените си, които наемат. Това нещо да Ви говори, всезнайковци? Ами не Ви говори, щото не сте се заглеждали по-високо от настоящето си.

Мениджмънт = 2, всичко останало е добре.

За България заплатите са доста високи,за сектора-трябва да се погледне на съотношението-бачкане до нощите - заплата.Тук такова нещо няма-така, че мисля, че е постигнат баланс.Ако някой не е супер некадърник и не омаже нещо до степен колегите му да оправят месеци след него то би могъл да се пенсионира тук.Имаше нагоре някои мнения от точно такива-е как да се развиват тия хора, като вместо да си седнат на д-тата и да попрочетат и да се понаучат малко само реват колко им били скапани проектите!Всяко стадо си има мърша,за съжаление която вони доста силно и разнася зловонието си и над останалите.Иначе като цяло колегите са готини!За работна среда и местоположение не искам да говоря нищо-защото след ремонта вече офисите са върхът!

1)Скапани проекти
2)Колегите стават
3)Никакво развитие
4)Парите са нормални за ИТ сектора в БГ
5)Нищо ново под слънцето

До Делиормана: Какво имаш впредвид да се договаря точно заплати, бонуси, условия и вид работа? Второ, то това с цветя и рози и аз съм го изпитал, но ми е интересно как да се договори бонус за програмистка работа, например?
А как те "разкарват" лесно?

да добавя за всички които искат да почнат работа в тази фирма искам да ги посъветвам добре да си опичат нещата при началните преговори за работа. Имайте предвид че повечето от нещата които ви се обещават ще бъдат частично изпълненили или въобще неизпълнени. БГ мениджмънта има навика да обещава цветя и рози а после да не може да изпълни поетите ангажименти. тогава идват оправаданията че видите ли всичко зависи от немците - става вапрос когато се договаряте за заплати,бонуси и какво точно ще работите имайте едно наум и не приемайте на доверие всичко което ви се казва само на честна дума.Освен това ако станете неудобен по някаква причина могат да се отърват бързо от вас без особени обяснения за което има вече прецеденти във въпросната фирма :-)

Заплащането във фирмата не е от най високите за пазара има и по добри за това съм дал средна оценка.
За Уважение не бихме могли да говорим понеже съсобствениците са германци а те са доста надути, некомпетентни и без качества на истински менижъри понеже са избирани еднолично на субективна основа (на принципа на кой е най старото куче:-)).Мениджмънта от бг страна не е лощ но е принуден да се съобразява с германските собственици и често трябва да приема германските простотии и да дища дълбоко когато трябва да лавира между собствените си от една страна германските и на служителите си интереси.
Привилегии има само за определени хора клучови фигури в компанияята (говоря за бонуси и тн. раята получава по малко). потенциала за развитие е нулев понеже няма накъде (на шефските места са само дойчовци) колегите са супер готини (повечето са суъченици или състуденти). Иначе работата е с нормално натоварване без екстреми.

че кое точно погледна и разбра, че е първото.....че ми стана интересно.