Си Ес Си България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Си Ес Си България ЕООД

Да се изкажа и аз,
възможности за развитие няма,
всичко случващо се в it минава покрай csc франция , разбира се ако искаш може да си четеш и да се развиваш , но това може да го правиш и ако си шлосер.
GT може и да не е толкова лоша идея , но на практика писането на предикати не ти носи , някакъв полезен опит.
AIA e нещо грозно и накърпено , и този който лъже че може да си пишеш обектно ориентирано на GT да си признае колко пъти е виждал полиморфизъм или капсулация в AIA.
Добро място за пенсиониране, и лошо за начинаещи , няма как да се научиш да работиш качествено гледайки мазочи.

"подел съм кампания за намаляване броя на класовете" - изказване на архитект от CSC.

ae - obs sleeper - stiga ve bate - ti stava6 i za bog maj :) - 6to otgovarja6 na plebeite izvop6te :))) marzelivi i nekadyrni ebasi! :)))

Организацията е умопомрачаваща. Един човек отговаря за всичко - Той е Властелинът на пръстените :) Няма никакви допълнителни социални придобивки, няма допълнително здравно осигуряване. Няма ясна йерархия, а да определиш кой точно ти е шеф (Българин или Французин) е почтни невъзможно :) ОБАЧЕ колегите са готини, усихнати и никога не са напрегнати, както и шефовете между другото. Понякога имам чувството, че собствениците и управителят на фирмата все още живеят с илюзията че имат или управляват фирма от 20 човека, а не от близо 500 :) АМА Е ВЕСЕЛО !!

Abe ne6tastnik, kvi si gi pisal, q parvo idi da ponau4i6 malko BG ezik i togava izkazvai mnenie. Pz na Mitev :)

jenata mi prati linkata i poneje az sashto rabotia v obs reshish da se izkashliam po vaproza :)
zna4i na kolegite po gore: Na koito ne mu xaresva da si xodi. Koito iska da se razviva moje da go pravi dori i na tozi ezik. Vse pak e oop, sintaksisa ne e ot osobeno zna4enie. Trupa se opit za rabota v ekip i klienti, koeto e nai vajnoto. Zaplatite sa malki za xorata koito ne se spraviat dobre. Koito raboti i si iska saotvetno polu4ava po dobro zaplastane:) Verno e 4e ima dosta xora koito ne stavat za nishto no na shefa mu plastat za broika 4ovek i zatova gi tolerira. V momenta se raboti za Optimizasia na personala. Ideata e vsi4ki marzelivi i nekadarni da se izgonat. Sega kam tiax napravo si tragvaite :) No ako ne se spravite tuka i ne si davate zor da napredvate 6tot ezika bil ekzoti4en i eventualno 6te se maxate, tva zna4i 4e i na drugi mesta pak nisto niama da napraite nai veroiatno. Koito e marzeliv si ostava takav navsiakade.
Estesveno ne e losho 4ovek da smenia periodi4no firmata i sredata. Graftlka e dosta razprostranen ve4e :) koito neviarva da pogne obiavite za rabota izvan BG.
Firmata e dosta stabilna, sredata e priatna, kolegite kato sialo sa dosta gotini. Neofisialno e razresheno da se pie v rabotno vreme. Ako si varshish rabotata nikoi niama da ti napavi zabelejka ako pristigash 11 na rabota i si tragvash 5 primerno.
Zgradata e kofti, no se stroi nova 7 etajna nabliso. Tam vsi4ko 6te e kakto si triabva.
Malko stranno se opredelia koi stava za shef i koi ne, no vse pak firmata e frenska ...
Pozdravi :)
p.s. Ako ne vi se zanimava s po spesifi4en ezik za programirane, ne kandidatsvaite izobsto. Taka samo gubite vremeto na xorata koito vi obu4avat.

От близо година съм във фирмата и все още се чувствам нов във сложната и организация. Признавам че да направиш една толкова голяма фирма работеща и печелеща се изискват много усилия и знания. Евала им правя на мениджърите че успяват да ни закрепят. Заплащането е нормално , макар че на фона на европейските печалби които правят , трябва да се ориентират към плащането на европейски разходи по персонала. А не Ориенталски както са в момента. Средно ниво мениджърите с които съм имал вземане даване са много свестни хора. Всички се държат с теб като с равен. Има и такива които са по - горно ниво от мениджмънта и не мога да споделя същите симпатии към тях.
Заключение: Добра стартова точка за свръх начинаещи програмисти и отлична финална точка за хора на които им е омръзнало да се борят с живота и просто търсят стабилност при нормални условия.

Zdraveite. Rabotq otskoro vyv firmata i iskam da priznaq che tuk e interesno. Na 3-tiq etaj ima masa za tenis i ponqkoga hodim da igraem tenis tam :) Rabotnata sreda e dobre ... e kenefite sa malko, no kakvo pyk inache e zabavno :) Raboti se na edin mnogo hubav i "shiroko" izpolzvam ezik ot visoko nivo GRAPHTALK ili inache kazano GafTalk, koito na vsichkoto otgore e obektnoorientiran.
Sgradata ima nqkoi nedostatyci - kato naprimer: lipsva fitnes zala. Nqma bar kydeto moje da se pie v obednata pochivka. Kolegite sa strahotni - chesto cherpqt za rojdenni dni i drugi povodi i to s hubava hrana :) Rabotata e priqtna - po cql den choplish, razbirai debug-vash, razni kodove i metodi, koito sa gi pisali studenti :) i gi prepravqsh. A kogato ne debug-vash mojesh da chetesh e-reporter.net/tova ne e reklama/. Firmata ima mnogo dobre organizirani kursove, na koito se prepodava "GAFTALK" i ima polza ot tqh. Povecheto kanidati hodqt na interview po C++,bazi danni/mysql/ i algoritmi, sled tova e kursa. Povecheto zavyrshvat. Tezi, koito ne zavyrshvat, obiknoveno ne se zanimavat s gluposti poveche. Vyv firmata upravlenieto e Matriarhat - upravlqvat jenite. I do dnes ne moga da si go obqsnq, no e dobre. Ot vreme na vreme uvolnqvat nqkogo, no trqbva da si naistina mnogo nekadyren, ili prosto da ne obichash GraphTalk/tozi prekrasen ezik/, ili da si mnogo myrzeliv, ili prosto da osyznavash, che ako rabotish poveche ot 1-2 godini tam posle kato idesh drugate i te pitat "kakvo ste rabotili?" i ti kajesh "programirane na Graphtalk" i .. aide predstavete si go :). Tova e ot men. Obicham OBS! :)

Rabotnata sreda e priqtna, makar che ponqkoga nikoi ne moje da ti obqsni kakvo da pravish. V staite ima klimatici. Imam leka zabelejka kym toaletnite, no vse pak ne rabotim tam. Rabotnoto vreme e 8 chasa/ne e fiksirano/. Zaplatata osobeno za nachinaeshti i kato se ima predvid kursa na obuchenie, koito predlagat e mnogo dobra, a osven tova osigurqvaneto e na pylnata zaplata. Zaplatata vinagi pristiga na vreme. Hubavoto na interviuto e che ti davat edin test, koito moje da ti go reshi nqkoi poznat po telefona i da go izkarash, no posle na kursa se opravqsh sam. Vyzmojnosti za razvitie, pone v otdela kydeto rabotq, a i po-golqmata chast ot firmata, ima do team leader. Firmata e stabilna i mislq che e dobyr izbor za toku-shto zavyrshili programisti, kakto i za hora, koito iskat da se nacuhat da programirat na Graphtalk, kakto i takiva koito iskat da se nauchat i sled tova da se otuchat :). Vyv firmata syshto ima dosta sybiraniq po povod na rojdenni dni i drugi praznici. Ima osezaemo kolichestvo semeini dvoiki i nesemeini takiva vyv firmata. Visoko ocenqvam rabotata v ekip, koqto e na edno mnogo dobro nivo vyv firmata :)

Не съм работил във фирмата, ходих само на интервю там. Продължи над 4 часа и интервюто протече в стил "познай коя вълшебна думичка съм си намислил и ми я кажи". Никак не ми хареса нито отношението, нито начина, по който се държаха с мен... Държаха се с мен като с първокласник и дори не ми дадоха възможност да отида до тоалетна.
Тръгнах си преди да ми кажат крайния резултат.

Zaplashtaneto e dosta nisko v sranenie s srednite zaplati osobenno v otdela za GraphTalk no kato se ima v predvid che se naemat osnovno hora bez opit purvonachalnite zaplatati sa dobri Za Java otdela niama nabludenia.
Niama uslovia za razvitia na nivo nad team leader. Raboti se po proekti i ekipite ne sa tolkova golemi che da pozvoliavat po visoki pozicii za novi hora.
Ima mnogo semeini dvoiki v firmata.
Za purva rabota i ako ste bez nikakuv opit stava no se zadurjaite poveche ot dve godini. Sled tova vreme razvitieto e pochti nevuzmojno.
Povecheto mi poznati koito stavat za neshto i sa minali ot tam ne stoiaha mnogo vreme. Az ostanah okolo godina.
Ima i mnogo "pensioneri" koito sediat tam zashtoto na druga miasto niama da gi vzemiat ili sha e za po niski pari.