Си Ес Си България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Си Ес Си България ЕООД

Вчера разбрах, че е напуснал единствения човек, който имаше уважението на всички служители - Петко Странждев.
Този човек замине ли си и фирмата си заминава. Не съм срещал толкова добър мениджър. Петко зад теб съм ако решиш да направиш собствена фирма!
Не ми се говори колко колеги напуснаха в рамките на 2-3 години. Страшно много са и то квалифицирани кадри.
Защо ли?
Защото дами и господа компанията пуска обяви все за начинаещи програмисти, които да работят на един почти мъртъв език. GT AIA скоро ще спре да се разработва в България и именно затова Жан Шарл си направи негова собствена компания и изсмука бившите си кадри (това е старият CEO на CSC България).
Замразено е всичко. Няма никакви бонуси. Дори и бонусите се съкращават, например ваучерите за храна от 120 лева паднаха на 60 с цел хармонизация ... За Коледа или Велик ден ... няма такова нещо.
Колегите не са лоши. Средата е нормална за работа, но мениджмънта за нищо не става и няма как да задържи кадрите си.
Това да искаш да ти увеличат заплатата, иначе ще напуснеш за тях си е оперативен риск.
Наскоро четох, че ще местят отдела по сигурност от САЩ в Индия! Къде им е акъла на тези хора? С цел да намалят разходите предизвикват инциденти със сигурността!
Не ми се коментира повече, понеже 6000 символа няма да стигнат...

Виждам, че от много време не е писано за бившото CSC – сега DXC Technology. Тъй като дори и след сливането с HP си останахме отделна единица, и като менъджмънт и като местоположение, смятам, че е редно да имате информация и за тази част от фирмата.
- Заплатите са все още замразени (като през последните 5 години).
- Индексации няма.
- Бонуси няма. Нито коледни, нито за постижения, нито за успешни доставки и проекти.
- Партита няма
- Тим билдинги няма
- Обучения няма
- Последната седмица орязаха и социалните придобивки (прикривайки процедурата под името "хармонизация"). Т.е. пакетът е като за средно ниво фирма извън ИТ сферата.
- Кариерното развитие е доста неясна практика и не се дължи на ясни кариерни пътеки и политики.
- Натоварването е средно към ниско, тъй като всички са демотивирани.
- Текучеството, което преди години беше почти несъществуващо, сега е завидно. Всеки месец, само от нашия клон, има по 2-5 напускащи, без бройката им да се запълва от новопостъпили служители.

Като цяло, ако търсите прогресивна, развиваща се фирма, в която да научите нещо и да се развивате като професионалист, DXC не е за вас.
За тези, които сме все още тук е въпрос на време да си тръгнем!!!

След обединението на CSC И HP ES положението в компанията става все по-зле.
На глабално ниво има обединение но тук в България фирмите не са обединени, и юредически името си е все още Си Ес Си България ЕООД, опитват се да правят някакви общи срещи с българското бившо HP ES, но засега реално в България обединение няма. Доколкото съм запознат и в бившото HP ES полажението не е розово.

За Си Ес Си България ЕООД мога да кажа че състоянието към момента е следното:

-Заплатите все още са замразени, на повечето хора заплатите не са вдигани от 5 години, на много малко хора преди 2-3 години заплатата беше вдигната със около 5%.

-За 5 години напуснаха около 300 човека, т.е. личния състав на фирмата е намалял с 50%. Така както върви след още 5 години фирмата ще изчезне, защото всеки месец напускат по средно 5 човека а почти не се наемат хора.

- Американското ръководство буквално иска да изтиска фирмата като лимон, взима големи печалби но не инвестира в работната сила. И явно не му пука че хората напускат.

- От 5 години няма коледни премии. Преди това имаше премия от 50% от заплатата.

- Тази година няма да има коледно парти, не че е кой знае какво, но все пак е показателно на къде вървят нещата.

- Техниката, компютрите и мониторите са на над 10 години, морално остаряли, съответно са доста бавни.

-Българското ръководство не прави нищо за да реши проблемите описани по-горе, симулира някакво противопоставяне на американското мастито ръководство и се опитва да лъже работниците че поставя проблемите и че ще има промяна, но това вече продължава 5 години и никой не им вярва вече. Последната лъжа беше че след обединението нещата може да се променят към по-добро но дефакто нещата станаха по-зле защото се разбра че затягането на коланите ще е още по-голямо.

ПС:Мога да кажа че написаното по-горе е доста меко казано и съм се опитал да запазя добрия тон.

Може би най-големият упсурд викат те на интервю губиш 2 часа от животът си с 1 час път до там и час връщане и нямаш абсолютно никакъв feedback.Не препоръчвам това е абсолютно не коректно не правилно и виждам, че и преди това се е случвало явно е честа практика.Това ми се случва за пръв път да не получа обратната връзка от HR.

Работната заплата не мърда или ако мръдне е еднократно 150 след данъците става 120-130. Може и да няма мърдане. Зависи от тийм лидера. Има хора с по 5-6 години стаж, които са много под 2000 като заплата :) Така че си правете добре сметката дали искате да си изгубите времето там.

Здравейте. Някой може ли да ми каже какво представляват двата теста,които се дават за кандидатстване за стаж и как по-точно протичат те?

Здравейте,някой може ли да каже как е развитието на заплатата за един GT developer във времето,дали се седи дълго врме на една и съща заплата или заплатата се увеличава всяка година ?

Здравейте! Някой знае ли нещо повече за предстоящото сливане с HPE?

Здравейте,пиша ви относно кандидатстването за Junior Java Developer или Java Developer Trainer.Трябва да чакам актуална обява или мога да изпратя запитване към някой мениджър на фирмата?
Ако някой има информация моля да ми пише на E-mail [email protected]
Благодаря!

Като бивш служител мога да кажа следното:

- Заплащането е малко, бих казал под средното за бранша.
- Уважение може да има, но не и от ръководството. Молбата ми за напускане ми беше подхвърлена с такова пренебрежение от т.нар. шеф на development-а, че на човек му се отщява да каже и една мила дума за компанията.
- Към привилегиите ще броя 120 лева ваучери за храна и доп. здравно осигуряване. Плюс няколко намаления в магазини и подобни.
- За фирмената сигурност ще кажа само, че няма значение дали си скатавка или не, заплатката ще си тече. Има и доста шуробаджанащина. Половината фирма са роднини - от съпруг и съпруга до братовчеди, баджанаци и любовници.
- Натоварването е поносимо, както си го направиш. Както казах и да се скъсваш от работа накрая увеличението ти е жалко - 150 лева за една година.
- За потенциала - не виждам такъв.
- Местоположението е добро в зависимост от това къде живееш. За Младост е ОК.
- Колегите са единия от малкото плюсове на фирмата. Всички бяха много яки хора. Но може и просто да съм попаднал в правилния екип.
- Работната среда е нормална. Когато има да се върши работа е тихо. Когато има свободно време хората знаят как да се забавляват. Офиса е сравнително нов, компютрите бяха малко зле, но не и болка за умиране.