Си Ес Си България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Си Ес Си България ЕООД

Работя във фирмата от 5+ години. Като цяло - много доволен.
Заплащане:
не е от най-високите в бранша, но е винаги точно на време, коректно, всичко е "на светло". Отпуските също са ОК. Оценката може да клони и към 4...
Уважение:
Има нормално човешко отношение, което много ценя. Ако има проблеми - обсъждат се спокойно и се търси решение. Реално, проблеми рядко има. Хората се оценяват предимно според възможностите. Обратната връзка обаче можеше да бъде и по-добра.
Ръководството има изключително здрави нерви.
Привилегии:
Особени привилегии според заеманата позиция няма. Има отговорности, и те се приемат съвсем сериозно.
Привилегиите, които фирмата предоставя, са равни за всички (комунизъм) - допълнително здравно осигуряване, чекове за храна... . Това не е лошо, бил съм свидетел как привилегиите създават конфликти между хората.
Сигурност:
Трябва да си невероятна издънка, за да се стигне до уволнение. Ако си свестен и работиш, няма проблеми.
Ангажираност:
Зависи от екипа и планирането. Случаите да се остава след работно време са наистина изключение. Всъщност, през повечето време натоварването е слабо. Бих дал оценка 5, ако имаше повече работа :-)
Потенциал:
Не разработваме проекти на НАСА (за момента), но има какво да се научи, стига да имаш желание. Дойдох във фирмата, смятайки че зная много. Оказа се, че научих много повече, и продължавам да научавам.
Кариерното развитие обаче може да се подобри още.
Местоположение:
Двете кули (Varna Towers) - почти идеално. Лесно достъпно, огромен подземен паркинг.
Колеги:
Това е, което ме задържа във фирмата. Хората са СВЕСТНИ.
Работна среда:
Работната среда като цяло е добра. Щеше да е и още по-добре, ако имаше къде човек да се раздвижва (фитнес, тенис или нещо от сорта...)

... И при всички тези хвалебствия и положителни оценки дето си дала ти напусна? ... Аз пък чух, че нещата доста са се смарангясали ... от толкова много социални придобивки и готино отношение не са останали партита :).

Много добър работодател, много добро отношение - професионално и на ниво. Добри възможности, добро оборудване на офиса, приятна обстановка. Отношенията между колегите, както и на по-високопоставените са приятелски. Работи се в екип и всеки може да поиска помощ от всеки, но се насърчава и самостоятелното търсене на решение на проблем. Разбира се трябва и да се работи :) Заплатата е добра, има и допълнителни социални придобивки. Аз съм най-силно впечатлена от страхотното отношение. Могат да се конкурират с много работодатели по този критерий. Не съм имала много възможност за сравнение, но в Every Bulgaria (Варна), отношението на изпитващия при моето кандидатстване беше на много ниско ниво, така че смятам че CSC са много напред пред други работодатели.

Последно разбрах че нямат проекти, а евентуално ако земат проект искат да имат хора, затова пускат обяви, но до там. Не се наемат хорат с им се казва да чакат месец два и накрая пак нищо

Не зnam да има практика да те освободят след пробния срок поне не и с оправдания за кризата. Като цяло е много малко вероятно да не ти продължат договора освен ако няма наистина достатъчни причини да го направят.

Бих искал да кандидатствам за работа в graphtalk отдела във Варна. Ако някой може да ми помогне как мога да кандидатствам, мейлът ми е
[email protected]
Благодаря

кандидат съм за работа във фирмата и бих искал да попитам: Има ли практика във фирмата след като ти мине пробния срок да не ти продължат договора за работа и просто да си те освободят с оправданието, че е криза или нещо подобно? Благодаря!!

Отдавна някой не е писал за фирмата и реших да се включа.
Заплатите са на добро ниво, може би не най-добрите в бранша, но се дават навреме и може би два пъти годишно има и премии, които са пак % от заплатата.
Вече има доста добри социални придобивки : допълнителен здравен фонд с възстановяване на разходи за лекартсва и дентални услуги, 120 лв ваучери за храна, които получават дори служителките излезли по майчинство.
За възможностите за развитие, има такива, стига човек да си върши съвестно работата и да пита, търси и настоява за развитието си. Все пак изисква се малко повече амбиция и енергия за защитаване на мнението си и позициите си.

Моля да споделите актуално мнение за компанията, тъй като виждам, че напоследък редовно пускат обява за PM Coordinator-и и ми се струва странно, че толко време не се е намерил подходящият кандидат.
Също се интересувам мениджмънта в българският офис български ли е или се осъществява от чужденци, тъй като в обявата също се изисква отлично владеене на английски език и се чудя колко основателно е /въпреки, че то вече се изисква навсякъде за щяло и нещяло/.

Благодаря предварително!

Аз съм на работа във CSC от около 1.5 години и съм доволен както от работата, така и от заплащането
Преди CSC не съм работил като програмист и мога да кажа че научих невероятно много неща за обектно ориентираното програмиране за тези година и половина, а и има много добра стартова заплата за програмист, така че ако някое твърдо е решил да се занимава с програмиране това е мястото където може да започне професионалната си реализация :)

ако все още не сте сигурни или имате някакви въпроси, можете да ми пишете.

Трябва да знаете, че Ви очаква невероятно много работа докато преминете курса на обучение - трае около месец.

Поздрави, Анастас