Си Ес Си България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Си Ес Си България ЕООД

Това, което ме изненада неприятно от тази фирма, са интервютата за работа- изискват се изключително много неща, дори на това за стажанти. Решават се 2 теста, един логически и един със задачи за програмиране, като сумарно отнемат 2-3 часа. Ще кажеш, че се кандидатства за космонавт в НАСА, а не за обикновен стажант, на който дори не е ясно дали после ще бъде предложен договор. Заплащането е средно или бих казал дори ниско за претенциите, които имат от CSC, за технологични лидери, голяма фирма и прочие. Местоположението за Варна е прилично, в мъртвият мол "Двете кули".

През последните години наистина не се правеше много нито за служителите, нито за развитието на компанията. Като че ли се носехме по течението - посоката определяше корпорацията, но тук за съжаление бяхме доста пасивни. Всичко това се случи в момент на промени - докато нещата в Си Се Си бяха замразени поради преструктуриранията, в останалите компании в бранша имаше борба за кандидати и се раздаваха заплати и обещания. Разбира се някои напуснаха. Други останахме, но не защото не сме добри в работата си - напротив. В момента сме свидетели на нова политика и желание нещата да се променят генерално и във всички посоки. Виждам, че се работи активно и това ме радва. Компанията има потенциал, защото е стабилна и успешна, социалния пакет е отличен, хората са страхотни - ако и обещанията, които ръководството пое за следващата финансова година, се оправдаят, ще стане едно от най-предпочитаните място за работа в бранша.

Аз работя с компанията и наистина в момента не са най-добрите времена за нея, но колегите на работа винаги са били много готини и освен това харесвам фирмата тъй като ми даде начален старт (от студент), възможност за развитие и е стабилна във времето. Заплатите не са от най-високите в сферата, но са постоянни и освен това имаш възможност за развитие. Работата с чужденци (французи, германци, австрийци...) ми дава постоянно упражняване на език (в случая английски) и контакти и много разнообразни задачи. За мен тук е добро място за работа и възможност за развитие.

Здравей, кандидат за работа
Изискванията са OOP,DB и SQL, защото обявата е за GTDEV (GraphTalk developer). GT-то е обектно ориентиран Prolog. Познанията по OOP,DB и SQL, които се изискват, са на ниво теория от университета. Теста е основно теоретични въпроси. Има и SQL задачка, да напишеш една-две заявки (добре е да владееш join).
Не се притеснявай, че нямаш опит. Хора с някакъв опит като чуят Prolog и се отказват, за което изобщо не ги обвинявам - Prolog-а се учи трудно, а GT се ползва само в CSC (и при GT, за разлика от други езици, не може да разчиташ търсене в нета да ти помогне да си напишеш кода или да си решиш проблема). Ако Prolog-а не ги разубеди (същите тези хора с някакъв опит), се отказват като разберат нивата на заплатите (няма да казвам колко, но се приготви доста време /години/ да получаваш заплата около най-малката четири цифрена).
С други думи - не се притеснявай, има голям шанс да те вземат.
Пожелавам ти успех.

P.S. Понеже не само кандидатстващи за GTDEV ще четат това, длъжен съм да кажа, че за Java developer позициите заплащането e по-добро и няма такова текучество, като при GTDEV.

Здравейте ,
поканен съм на интервю за програмист, нямам никакъв опит в областта и така казано ми е малко филм дали ще се получи, защото искам да се развивам в тази сфера. Ще съм много благодарен ако някой сподели какво включва техническия тест. В обявата в jobs отбелязаните критериите са само познания в OOP , DB и SQL .

фирмата няма такава практика. Продължаването на договора зависи от представянето на всеки служител, индивидуално!

Данаил вече не е HR, напусна,
Периода 08.2013 - 08.2014 от фирмата напуснаха над 100 човека без да се назначават нови,
повечето са програмисти,
Имаше голям разрив на високо ниво, махна се CEO то,
бившото CEO си основа нова фирма и повечето от напускащите хора отиват там.
От близо 2 години заплатите са замразени, това е и главната причина персонала да напуска.
Следват се глоболните политики на CSC за увеличаване на заплатата,
Политиката на CSC е че започваш на висока заплата и в редки случай и то само на някои хора с особенни заслуги може да бъде увеличена с 4-5%,
това за държава като България не приложимо тъй като се започва от ниска стартова заплата.
Последната година нямаше коледни премии,
аз съм от над 10 години в тази фирма и до сега винаги е имало.
Работи се с французи които се отнасят към персонала като с бели роби.
Доста от Французите които са шефове нищо не разбират от материята на работата, просто наглеждат как българите работят на "плантацията".
Има много голямо кадруване, не се гледат уменията на хората а кой с кого е приятел и на кой французин е приятел.
Шефа на персонала в българия е Петко Странджев, много точен и коректен човек, но му е трудно да справи с французите и дефакто те си правят каквото искат.
Като цяло се пише финансов софтуер, работата е интересна, но имайки предвид горното последно време във фирмата е доста тегаво.

Ще отговоря на въпросите в качеството си на HR.
CSC България е част от глобална компания с над 80,000 служителя и фокуса на дейността е в ИТ сферата. В България основно се работи по разработване на софтуер за застрахователния бизнес.
Заплащането и социалните придобивки са на добро ниво за ИТ компания в София. А възможностите за кариерно развитие са много добри за ИТ специалисти - програмисти с Java, C/C++, специалисти с Oracle, MSSQL.
Имаме стажантски програми, текущо за DB специалисти и съответно екипите са изградени от добър микс от млади и по-опитни специалисти.
Относно интервютата и конкретно за Java, провеждаме технически интервюта с тестове и задачи. Отговор на тези, които са преминали тестовете се дава обикновено до седмица. Имаме над 100 човека, които на различни нива и роли се занимават с технологии като Java, C/C++ и .NET.
Няма да повярвате на HR, които си хвали компанията, но все пак понеже въпроса е за Java - в тези екипи почти няма текучеството, сравнено с подобни екипи в други компании.

Може ли някой да сподели колко време след интервюто казват отговор, как протича самото интервю за junior developer и всъщност има ли проекти в който се използва Java или те си използват техния език?

Моля споделете актуална информация за фирмата, тъй като виждам че последните публикации са от 2011. Как е заплащането, атмосферата, възможността за израстване. Благодаря предварително