TeleTek / Телетек ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TeleTek / Телетек ЕООД

Хора, бъркате тази фирма с Телетек Истърн Юръп, бившата Софика. Тази фирма има подобно име, но не е същата.

Работила съм малко над или около 7 месеца в офиса в гр.Пловдив и като цяло текучеството е много високо, всяка седмица напускат голям брой служители които биват подменяни от други с промити на интервютата мозъци с празни обещания които никога не се случват. Лично кандидатствах за една позиция, а ме приеха на друга тъй като желаната от мен позиция за която кандидатствах бе заета, но се съгласих и реших да опитам. Работи се на компютри които са морално остарели музейни експонати на по 20 години, липсват каквито и да са периферни устройства, като много често се стига до там да тичате преди началото на смяната Ви да събирате мишки, клавиатури и слушалки за да сглобите работното си място, пълна мизерия като извадка от някой хумористичен комикс. Редовно Ви надвикват да си вършите работата по бързо, нищо че това не зависи от Вас. Нищо че го няма в длъжностната Ви характеристика ще Ви глобяват и за неща извън нея които откажете да правите, а глобите които ви натякват никак не са малки и не очаквайте допълнително заплащане ако въпреки това се съгласите. Ще ви унижават и ще Ви карат да ходите по рано на работното си място с около час, като следва да е достатъчно време да си подготвите работното си място за работа, по рано освободени или допълнително заплатени за това изгубено време няма да бъдете. Потенциала за развитие в фирмата е единствена привилегия за "избраните" които допадат на определени хора, всички други независимо от работните им способности биват игнорирани. Успелите да се задържат в фирмата са пълни позьори и лицемери, пред Вас едно а зад гърба Ви друго. Закъснявала съм с някакви секунди и отговорник смяна който беше тогава арматура и тапети момче, що не знае какво е баня или нокторезачка с завиден над моя маникюр ме унижи пред аудиторията как съм си била позволила да натоварвам другите. Дават Ви две почивки за които трябва да се молите да Ви бъдат дадени тъй като не може да излизате когато Вие решите, а понякога не Ви дават изобщо да си ги вземете. По обявите за работа изискват да имате висше образование, а по договор средно. Гонят се таргети от които следва да вземете някой лев отгоре, но изпълнители таргета Ви го завишават до невъзможна степен която няма как да достигнете. Натоварването минава всякакви разумни граници и въпреки това се приемат нови и нови таргети които трябва да гоните с цел усвояването на едни пари които с нищо не биха допринесли за увеличаването на вашите приблизително 450лв които ще взимате чисто в 99\100 от случайте. Лично смятам че съм се подвела с апетитните обяви които пускат в интернет, които също ми прави и впечатление че ги пускат по такъв начин който да прикрива огромната им нужда от нови кадри които рано или късно осъзнали грешката си напускат. Не се подвеждайте нищо хубаво и проспериращо няма да откриете лично за Вас в тази компания която не случайно си промени името, именно заради предишната си слава.

Казаха ми, че трябвало да ходя по строежите да продавам ключове, контакти и видео камери. Офисите в страната им са замрели, бизнесът им никакви го няма.

За тези, които не знаят старото име на Телетек е Софика. В сайта има предостатъчно мнения за Софика. Прегледайте ги. Има посочени заплати.

Поканиха ме на интервю по обява, която се оказа, че е пусната по един начин, а на практика позицията е коренно различна. Нямаше обяснение защо беше обявена позиция, за която на практика търсиха човек с значително по-ниска квалификация и опит. След уточнението вече не проявявах интерес към позицията, но все пак дамата реши, че трябва да изслушам едночасовия ѝ монолог от алабализми и общи приказки колко са велики като фирма. А най-нелепото беше, че след като ѝ казах, че в така оформилата се ситуация не проявявам интерес, тя започна трескаво да зачита CV- то ми и да пита ама аз дали съм отговарял на изискванията им, с какво образование съм бил, хахахахахахаха. Значи каниш някого на интервю и не знаеш кой си поканил и с какво CV е той, смях. След това разбрах, че и заплатите са твърди ниски и като цяло няма перспективи там.

Може ли някой,който работи в момента за Teletech да сподели какви са заплатите ?

След 3 разговора по телефона на финала ми се обадиха, и смятах че ще става върпос за финална оферта. Дамата от ЧР започна да говори за някаква позиция и длъжности и по някое време се наложи да я прекъсна за да попитам това същата позиция за която кандидатствах, изобщо не се бяхме разбрали в началото на разговора че бих искала да работя нещо друго или да си губя 20мин от живота да слушам длъжностната х-ка на позиция към която нямам интерес! Не се прави така, момиче.
Оказа се че позицията която желаех е заета и тази била сходна с предната. Добре че имам повече от две мухи в главата си и 7 години стаж в подобни фирми за да знам че да си администратор с вътрешни клиенти и да си оператор с немски с партньори някак си така...не са сходни.
Потресаващ подбор.
А за кандидатстващите- отваряйте си ушите, шото някой има таргет явно да наеме еди-колко си човека, но после вие ще трябва да го работите това.

Колеги, внимавайте. Много лъжат на интервютата. Положението не е толкова розово, колкото го представят, никак даже.

Прашясала фирма, която е спряла да се развива. Не притежава никакъв съвременен потенциал, за да просперира в крак с изискванията на пазара. Някои от мениджърите и директорите, ако трябва да си намерят работа в истинска фирма е под въпрос дали дори за редови служители ще ги назначат, абсурд за ръководители, гола вОда са. Както и преди мене са написали- само за прясно завършили става работата, но да не се застояват повече 1-2 години, защото ще прихванат лоши практики и няма да получат никакво развитие.

Някакви актуални мнения за фирмата?
Ас се явих на първо интервю за Supply Chain Buyer/ Planner и ми казаха че ще получа отговор при всички случаи до 1 седмица но така и не ми звъннаха...