TeleTek / Телетек ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TeleTek / Телетек ЕООД

Щом започнахте да назначавате доказали се дилъри в работния процес, хора, които не са стъпвали в университет, а имат диплома, значи е ясно накъде отива фирмата.

Последни данни - заплатите все още не са повишавани, вече четири години. Заплата на позиция с английски език все още е около 800-900 лв. нето. Новото е че управата на фирмата вече има по-силно развит божествен комплекс, искат от служителите да подписват документи с клаузи, нарушаващи закона. При отказ започва първо месеци психически тормоз, а след шестия отказ, дисциплинарни наказания по КТ. Кой подписва договор в който пише "съгласявам се да подпиша всичко което компанията иска да подпиша"?

Хора, не се лъжете да работите за тези нещастници и комплексари. Никакво развитие. Ще получавате договорената заплата, но ще изработвате още две, за некадърните шуробаджанаци, които само се шляят из фирмата като подвижни камери.

Gnusni lainari!

Във връзка с останалите негативни мнения,искам да изкажа и моето-крайно негативно.Да започнем с това,че всичко,което е било договорено за работата ви в Телетек или Текра,както е понастоящем няма да ви се даде,социален пакет нула,дори картата мултиспорт ви се продава на пазарната цена от 50 и няколко лева като за външен човек,бюджет за гориво или карта,храна - 0 лева.Работата е изключително натоварена и тежка,а заплащането изключително ниско 800-900 лв максимум платимо чак на 40тият ден без аванс,като изрично в началото ви предупреждават,че е забранено да се коментира и че сте съгласни да ви гледат цял ден на десетки камери разположени навсякъде.Работи се по сто човека в помещение,наблъскани като животни,а евентуалният бонус не достигате никога заради непосилният таргет,като цяло изключително гадно място на което ще ви експлоатират като роб за много малко пари.Бъдеще нямате никакво и няма и да имате,няма да израснете и след 15 години изтощително блъскане нито ще ви бъдат вдигнати парите,но за сметка на това със сигурност ще бъдете оплюти и изгонени ако поискате и лев отгоре.

Най-гадното място на което можете да попаднете, изискванията са като за пилот,образовани,с езици, а заплатата се движи около 800 лв, ще ви пребият от работа, а ще ви платят по жалко от на общ работник, пълни смешници, ако желаете да си загубите времето и да се разправяте със стиснати и прости провинциали с претенции, които да се подиграват с труда ви отидете там....

Служител съм в TTEC от месец и съм изключително доволна.
Споделям процеса по назначаването ми, защото той е този, който ме изненада положително и промени мнението ми за компанията. Имах два опита да се присъединя в ТТЕК, първия беше неуспешен, дори не получих и обратна връзка, че няма да се получат нещата. Бях се отказала да ги следя, но ми излезе известие за позиция, за която се изисква повече административен опит, какъвто имам. Кандидатствах и веднага се свързаха с мен. Организираха ми интервю на живо веднага за следващия ден. Тук нещата коренно се промениха. Дамата, която ми проведе интервюто беше много приветлива и успя да ме предразположи, за да проведем ползвотворен разговор. Разговярхме на български и на английски език. След това се запознах и с прекия ми ръководител, където ми обясни подробности за позицията. Направи ми изключитлно добро впечатление, че са положителни хора, които гледат как да бъде оптимизиран и подобрен работния процес. Положително настроени са към различното мнение и го вземат под внимание. Уважават личните ситуации. Интервюто ми продължи час и половина в петък, а в понеделник ми се обадиха да ми кажат, че съм одобрена и ми предложиха оферта.
За първи път срещам компания, в която преобладаващия процент са млади и интелигентни хора, които искат да се развиват и висшия менидмънт позволява това. Социалните придовки не са много, но пък е приятно със служебната карта да можеш да ползваш намаления в почти целия Бизнес парк.

Първо е важно да има разграничение между Телетек и настоящата TTEC, за да сме на една тема. Аз работих като Customer Support Specialist на Револют в Пловдив и няма от какво да се оплача. Даже заслужават похвали - колегите са позитивни и услужливи. Работата е интересна, защото упражняваш езиковите си умения и в случая, научих много за финтех индустрията и ползвам Револют редовно. Тук искам да спомена, че трейнингът е много информативен и в немалко моменти забавен. Това се дължи основно на Влади, млад професионалист, който ще ви помогне да се чувствате по-комфортно при встъпването ви в компанията. Относно позицията - тя е много добре платена като за Пловдив, с два езика можеш да взимаш почти 2000 лв бруто. Казвам много добре платена не само заради цифрата, а и спрямо задълженията - не те пържат. Естествено, че се гонят някакви таргети и се стремят да те мотивират да работиш повече, в този бизнес няма как иначе. Трябва да си поне малко проактивен и дисциплиниран, за да се представяш добре и това веднага се забелязва. Прочетох негативни и обидни коментари относно Марина и Георги Куманов, те не заслужават това. Отнасяха се уважително към мен през цялото време и са ми помагали, когато съм имал нужда. Дори да са взискателни, това е защото и над тях има някой, който желае още и още. Длъжни сме да се уважаме един друг и да се подкрепяме. Ако става въпрос за целият мениджмънт, напълно ще можете да разчитате на тях. Тийм лидерите са професионалисти и в същото време ги чувстваш близки. Аз бях с италиански и английски и Таня, момичето което води този екип, е невероятна. Асистент мениджърът Илко е отзивчив, примерен и с чудесно чувство за хумор. Тъй че ви призовавам да не се водите по мненията на мнозинството. Някои само знаят да солят и обвиняват другите за собствените си провали. Аз ви давам insight, на който може да се разчита - чат съпорт филиала в Пловдив е пълен с добри кадри, включително млади хора. Гарантирам ви, че ако и вие положите необходимите труд и постоянство, ще се наслаждавате на работното място още повече. The end.

Леле Мая, ако това което пишеш е вярно, това значи, че в HR отдела им тече пълен хаос. Не знаят кой кандидат е одобрен, кой отхвърлен, кой за кой проект е. Та след всичко това нищо чудно да получиш оферта, да си подадеш предизвестието при настоящия работодател и после да получиш мейл, че не си одобрен.
Чак такъв хаос не бях чувал...

Пратих CV-то си на въпросната фирма в jobs.bg. Кандидатствах за позиция с 'N' език(native speaker).Получих сравнително бърз отговор(до 2-3 дни). В последствие разбрах, че позицията е анкетьор. Жената, която ми звънна ми обясни накратко за позицията и изисканията ми отговаряха перфектно, но заплащането не беше споменато. Разговорът се проведе на български, но ми бяха и зададени въпроси на английски като на пример моето хоби и т.н. Уговорихме се за интервю.
Офисът им се намира в третата сграда в Бизнес парка. Интервюто премина добре, останах с добро впечатение. Беше ми обяснено отново за позицията, включваща и обучение,но заплащането все още не ми беше споменато. HR-ът ми каза,че до седмица ще получа самата оферта+ заплащането. Тръгнах си доволна. След половин час ми звъннаха. Условията бяха да правя между 16-18 анкети на месец. Заплащането на анкета е 7,17 лева(бруто). Тъй че ако ви се работи за малко пари и имате много свободно време сте добре дошли в TTEC.