TeleTek / Телетек ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TeleTek / Телетек ЕООД

Gnusni lainari!

Във връзка с останалите негативни мнения,искам да изкажа и моето-крайно негативно.Да започнем с това,че всичко,което е било договорено за работата ви в Телетек или Текра,както е понастоящем няма да ви се даде,социален пакет нула,дори картата мултиспорт ви се продава на пазарната цена от 50 и няколко лева като за външен човек,бюджет за гориво или карта,храна - 0 лева.Работата е изключително натоварена и тежка,а заплащането изключително ниско 800-900 лв максимум платимо чак на 40тият ден без аванс,като изрично в началото ви предупреждават,че е забранено да се коментира и че сте съгласни да ви гледат цял ден на десетки камери разположени навсякъде.Работи се по сто човека в помещение,наблъскани като животни,а евентуалният бонус не достигате никога заради непосилният таргет,като цяло изключително гадно място на което ще ви експлоатират като роб за много малко пари.Бъдеще нямате никакво и няма и да имате,няма да израснете и след 15 години изтощително блъскане нито ще ви бъдат вдигнати парите,но за сметка на това със сигурност ще бъдете оплюти и изгонени ако поискате и лев отгоре.

Най-гадното място на което можете да попаднете, изискванията са като за пилот,образовани,с езици, а заплатата се движи около 800 лв, ще ви пребият от работа, а ще ви платят по жалко от на общ работник, пълни смешници, ако желаете да си загубите времето и да се разправяте със стиснати и прости провинциали с претенции, които да се подиграват с труда ви отидете там....

Служител съм в TTEC от месец и съм изключително доволна.
Споделям процеса по назначаването ми, защото той е този, който ме изненада положително и промени мнението ми за компанията. Имах два опита да се присъединя в ТТЕК, първия беше неуспешен, дори не получих и обратна връзка, че няма да се получат нещата. Бях се отказала да ги следя, но ми излезе известие за позиция, за която се изисква повече административен опит, какъвто имам. Кандидатствах и веднага се свързаха с мен. Организираха ми интервю на живо веднага за следващия ден. Тук нещата коренно се промениха. Дамата, която ми проведе интервюто беше много приветлива и успя да ме предразположи, за да проведем ползвотворен разговор. Разговярхме на български и на английски език. След това се запознах и с прекия ми ръководител, където ми обясни подробности за позицията. Направи ми изключитлно добро впечатление, че са положителни хора, които гледат как да бъде оптимизиран и подобрен работния процес. Положително настроени са към различното мнение и го вземат под внимание. Уважават личните ситуации. Интервюто ми продължи час и половина в петък, а в понеделник ми се обадиха да ми кажат, че съм одобрена и ми предложиха оферта.
За първи път срещам компания, в която преобладаващия процент са млади и интелигентни хора, които искат да се развиват и висшия менидмънт позволява това. Социалните придовки не са много, но пък е приятно със служебната карта да можеш да ползваш намаления в почти целия Бизнес парк.

Първо е важно да има разграничение между Телетек и настоящата TTEC, за да сме на една тема. Аз работих като Customer Support Specialist на Револют в Пловдив и няма от какво да се оплача. Даже заслужават похвали - колегите са позитивни и услужливи. Работата е интересна, защото упражняваш езиковите си умения и в случая, научих много за финтех индустрията и ползвам Револют редовно. Тук искам да спомена, че трейнингът е много информативен и в немалко моменти забавен. Това се дължи основно на Влади, млад професионалист, който ще ви помогне да се чувствате по-комфортно при встъпването ви в компанията. Относно позицията - тя е много добре платена като за Пловдив, с два езика можеш да взимаш почти 2000 лв бруто. Казвам много добре платена не само заради цифрата, а и спрямо задълженията - не те пържат. Естествено, че се гонят някакви таргети и се стремят да те мотивират да работиш повече, в този бизнес няма как иначе. Трябва да си поне малко проактивен и дисциплиниран, за да се представяш добре и това веднага се забелязва. Прочетох негативни и обидни коментари относно Марина и Георги Куманов, те не заслужават това. Отнасяха се уважително към мен през цялото време и са ми помагали, когато съм имал нужда. Дори да са взискателни, това е защото и над тях има някой, който желае още и още. Длъжни сме да се уважаме един друг и да се подкрепяме. Ако става въпрос за целият мениджмънт, напълно ще можете да разчитате на тях. Тийм лидерите са професионалисти и в същото време ги чувстваш близки. Аз бях с италиански и английски и Таня, момичето което води този екип, е невероятна. Асистент мениджърът Илко е отзивчив, примерен и с чудесно чувство за хумор. Тъй че ви призовавам да не се водите по мненията на мнозинството. Някои само знаят да солят и обвиняват другите за собствените си провали. Аз ви давам insight, на който може да се разчита - чат съпорт филиала в Пловдив е пълен с добри кадри, включително млади хора. Гарантирам ви, че ако и вие положите необходимите труд и постоянство, ще се наслаждавате на работното място още повече. The end.

Леле Мая, ако това което пишеш е вярно, това значи, че в HR отдела им тече пълен хаос. Не знаят кой кандидат е одобрен, кой отхвърлен, кой за кой проект е. Та след всичко това нищо чудно да получиш оферта, да си подадеш предизвестието при настоящия работодател и после да получиш мейл, че не си одобрен.
Чак такъв хаос не бях чувал...

Пратих CV-то си на въпросната фирма в jobs.bg. Кандидатствах за позиция с 'N' език(native speaker).Получих сравнително бърз отговор(до 2-3 дни). В последствие разбрах, че позицията е анкетьор. Жената, която ми звънна ми обясни накратко за позицията и изисканията ми отговаряха перфектно, но заплащането не беше споменато. Разговорът се проведе на български, но ми бяха и зададени въпроси на английски като на пример моето хоби и т.н. Уговорихме се за интервю.
Офисът им се намира в третата сграда в Бизнес парка. Интервюто премина добре, останах с добро впечатение. Беше ми обяснено отново за позицията, включваща и обучение,но заплащането все още не ми беше споменато. HR-ът ми каза,че до седмица ще получа самата оферта+ заплащането. Тръгнах си доволна. След половин час ми звъннаха. Условията бяха да правя между 16-18 анкети на месец. Заплащането на анкета е 7,17 лева(бруто). Тъй че ако ви се работи за малко пари и имате много свободно време сте добре дошли в TTEC.

Много съм недоволна от работата! Колегите бяха страхотни и постоянно помагаха с въпросите, които имах, за разлика от тийм лидерите. Когато попитах тийм лидерите за каквото и да е или се правеха на много заети или правеха физиономии. Супер надменни и двулични хора. Стари компютри, които отнемат години да заредят една програма, няма достатъчно слушалки и трябва да вървиш по редовете да си търсиш. Смениха ми 3 мишки за малкото време, което бях там. Базата данни е под всякаква критика, занимаваш се с три програми, на които половината им функции не работят, а парите са недостатъчно за работата, която ти назначават. Искат да знаеш неща, които не са в твоята сфера на обслужване, но не можеш да кажеш на клиента "не знам" тъй като няма да получиш бонус, който направо е смешен.

Отдавна се каня да напиша мнението си за TTEC, където кандидатствах през май месец 2018 г.
Кандидатствах за позиция Content Analyst с английски език. Около 2 седмици след като пуснах CV-то си ми се обади едно момиченце за интервю по телефона. Задаваше ми стандартните и тривиални въпроси за 3 положителни качества, 3 отрицателни, как се виждам след 5 години, каква заплата очаквам и т.н. Половината интервю се проведе на български, а другата половина на английски език. Едвам й се разбираше поради лошото й произношение на англейски какви въпроси ми задаваше.
Каза, че езиковата валидация е минала добре и ако решат да продължат с моята кандидатура ще ме поканят на интервю в офиса им в Бизнес парк. След десетина дни ми се обади отново и ме покани на въпросното интервю. Учудих се, че им отне толкова време.

Отидох на въпросното интервю и момиченцето ми каза, че ще присъства и евентуалният ми бъдещ тийм лидер, който беше около 30 годишен и доста неглиже. Започна интервюто и въпросите, които ми задаваха бяха абсолютно същите като на телефонното интервю. Момиченцето ги повтаряше наизустени като папагал. Реших да не се заяждам, че всичко се повтаря и е губене на време и отговарях на въпросите с лека досада. Да вметна, че имам стаж около 15 години. Момчето тийм лидер също се включи с тривиалните въпроси. Естествено получиха и тривиални отговори. Както по телефона така и там на място говорихме на български и английски език. Не ми казаха каква заплата предлагат, нито какво изобщо предлагат като социални придобивки. Съобщиха ми, че скоро ще стартира проектът след 1-2 седмици и ще разбера от офертата какво предлагат, ако ме одобрят. След това бях настанена в един кабинет при рецепцията, където ми беше връчен лист да напиша съчинение на английски на тема "Защо искате да работите като Back office в TTEC?".
Написах им съчинението и се разбрахме да ми се обадят след седмица, ако съм одобрена, а ако не, тогава съм щяла да получа стандартен имейл с отказ.
Не се обадиха почти 3 седмици. Не получих и имейл. Ни вест, ни кост. Реших, че са от тези, които не считат за нужно да осведомяват кандидатите, а и нещата много се бяха проточили, което ми направи много лошо впечатление. Междувременно и логично ходих и на други интервюта и след като не получих отговор и оферта от Телетек, приех една много добра оферта за проект, който щеше да стартира скоро. След това бях заминала на почивка в края на юни месец и тъкно се прибрах в София и ми се обади някакво друго момиченце от Телетек да ме пита разни неща за позицията, за която вече съм била одобрена, но не са ме уведомили за което. Изненадах се, че след толкова време ми се обажда. На интервюто се бяхме разбрали, че ще се работи от понеделник до петък от 09.00 до 17,30 ч. с половин час обедна почивка, а сега момиченцето искало да разбере дали съм имала против да работя на смени събота и неделя. Попитих я кога ще получа оферта, за да разбера какво предлагат и и казах в прав текст, че ме мотаят вече месец без нищо конкретно и тя каза, че на следващия ден ще ми я изпратят. Също така и дадох да разбере, че не само те правят подбор, а кандидатите също избират къде искат да работят. След като ми беше станало пределно ясно, че са несериозни и ме размотават вече месец без нищо конкретно реших да видя от любопотство офертата и казах, че нямам против да работя на смени и събота и неделя, за да я изпрати. Явно са искали да ме сложат в друг проект, а не този, за който съм кандидатствала. После разбрах от разни познати, че така процедират в тази компания. Кандидатстваш за една позиция, а те слагат да работиш съвсем друго.
Не получих оферта и пак нищо. В края на юли месец ми звънят пак от там и ме питат дали трябва да подам предизвестие към сегашния ми работодател, защото проектът започвал след седмица в началото на август и дори биха могли да ме откупят като платят неустойката за напускане. Казах, че в момента нямам ангажимент и не е е нужно предизвестие и отново подчертах, че и дори да имах без да съм получила оферта от тяхна страна не бих тръгнала да напускам работа, за да почна някъде на сляпо без да знам заплата и всички останали подробности. Трябваше още тогава да им дам да се разберат и да не ме притесняват повече. Момиченцето каза, че ще получа офертата на следващия ден. Не получих нищо. След 2 седмици започнах работа в компанията, от която вече имах оферта и получих изненада на имейла от Телетек. Не оферта, а стандартен имейл, с който ме уведомяват, че не съм одобрена за позицията, за която съм кандидатствала. Няма такъв смях. :)))) До преди 2 седмици бях одобрена и искаха да заплатят неустойката, ако работех някъде другаде, за да започна при тях, а сега се оказва, че 3 месеца след интервюто и няколко обаждания от тях и размотаване, не съм била одобрена.
Не отговорих на имейла, а директно се обадих на момиченцето и я поставих на място. Мълчеше през цялото време като наакана. Търпелив и възпитан човек съм, професионалист, но не понасям някой да се подиграва с мен.
Та така за моя опит с тези мизерници от TTEC. :)

Пазете се от глупаците Гергана, Марина и Георги Куманов. Изключително нагли и прости хора. Комплексирани. Работих там близо година и честно казано не съм работел на по-противно място с толкова ниско заплащане. Все още плащат по 400лв. Макс 450 ако онези нендеарталци от пейрол не са объркали нещо, а това им се случва на всяка заплата. Компютрите са от миналия век, столовете не стават за сядане. Криви, скърцат, бе - развалина. Редовно идват да ти пилят глупости на главата, които бямат нищо общо с реалността. Изискват някакви нереални неща от служителите си за някакъв мизерен бонус от 60лв (ако си на 8 часа), който така и не вземаш, защото qualitily-то не може да се покрие. Разговорите те лъжат, че се оценяват в София, а действително не е така и тоя смешен бонус го дават на техните си хора. Смях. Ваучери за храна и ДЗИ карти чак след шестия месец. Вече не остана кол център освен тях, които да ги предоставят тези неща след шестия месец. Другите фирми ти дават безплатна храна, пари за повишаване на квалификация, а тея с нендеарталските номера. Подиграват се с хората. Не препоръчвам на никой. Действително е имало хора, които са хероинови наркомани работили там. Бягайте с 300 в час.