TeleTek / Телетек ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TeleTek / Телетек ЕООД

Някакви актуални мнения за фирмата?
Ас се явих на първо интервю за Supply Chain Buyer/ Planner и ми казаха че ще получа отговор при всички случаи до 1 седмица но така и не ми звъннаха...

Телетек е пълна боза ! Тотално деградирала фирма с тотално деградирали началници и сужители! Огромно текучество и ниско мизерно заплащане ! Всички служители се гледат на кръв и си правят постоянно мръсни номера !

Работих в Телетек Електроникс 2.5 години в отдел R&D като софтуерен инженер. Моето мнение за фирмата и отдела в който работих е много добро (не мога да давам мнение за другите отдели). Според мен положителните черти са:
1. Заплата малко над нивото на предлаганите за моят бранш (получавал съм и други предложения докато бях служител в Телетек и имам представа какви са заплатите). Искам обаче да отбележа, че заплатата не се получава само за моткане по Интернет - макар че никой не Ви седи зад гърба или да проверява посещавани сайтове, всяка седмица се правят оперативки и ръководството следи доста добре какво е текущото състояние - т.е. тези пари трябва да си ги отработите;
2. Изключително коректно отношение на ръководството на фирмата (поне по отношение на мен - други хора може да имат друго впечатление);
3. Отношенията в R&D отдела бяха много добри, както и отношенията с началниците ни;
4. Началниците доста често се вслушват в мнението на служителите си (не винаги, но доста повече отколкото във други фирми);
5. Винаги когато се е налагало да се работи извънредно, по молба на ръководството (никога не съм бил принуждаван или поставян в ситуация да нямам избор) са ми предлагали компенсация;
Недостатъци от моя гледна точка:
1.Твърдо работно време - в следствие на това се налага да се пътува в час пик;
2. Почти цялата платената отпуска се взема на 2 задължителни периода за цялата фирма - минимум 2 седмици през Август и около 1 седмица по Нова година(разбирам, че това е политика на много фирми, но за мен това беше много неудобно). По принцип може да се договорите и за друго разпределение, но като цяло това е правилото;
3. Това не е точно недостатък, но в много фирми се гледа през пръсти на такива неща, затова го пиша - ако Ви се налага да отсъствате по личен въпрос, това време трябва да си го отработите или да си вземете отпуска.
Накрая може би някой ще попита след като съм толкова доволен защо съм напуснал - отговорът е, че започнах собствен бизнес.

Чудно ми е как всички хора тук се изказват толкова негативно, за която и да е фирма.
Как един човек не каза нещо положително за някоя фирма?

За съжаление попаднах на този сайт и в частност мненията за Телетек чак след като напуснах фирмата. Прочетох всички достъпни тук мнения, някои от тях даже времето преди да започна работа там и се удивих как нещата не са се променили и до ден днешен. Там действително човек не може да прогресира със знания и опит.

Здравейте, поканиха ме на интервю за работа от тази фирма и исках да попиатам човекът, който по-рано се е интересувал, дали е започнал...А иначе колкото повече чета, толкова повече се отказвам да се разкарвам напразно до ул."Оборище"80...Наистина ли не си струва?Вече от 5 месеца си търся работа и само "пръчка" оферти!Благодаря ви за вниманието!

Когато всички кадърни хора се обединят и напуснат, и останат само шефове и мениджъри да си бачкат сами, тогава нещата ще се оправят. Обаче хората не са единни, и всеки гледа сам за себе си да се спаси.

Здравейте! Тъй като кандидатствам за работа в Телетек Електроникс (правят аларми), ме интересува някакво актуално мнение за тях. Как е положението - отношение към работника, заплата?

Благодаря на всеки, дал искрено мнение!

За всички които тепърва ще задават въпроси относно заплащане, уважение, издигане в йерархията, придобиване на знания и умения казвам: не задавайте глупави въпроси, това е Телетек. Една от антибизнес фирмите с типично български навици и расъждения. Ежедневието съдържа дълги безпредметни срещи, празни приказки, болни амбиции на някое протеже, рай за бездарниците и празнодумците. И в телетек е така и при телетек електроникс. Заплатите са ниски, НR отдела владее еквилибристика, илюзии и разтегливост до съвършенство. Някой е писал че висшето ръководство било симпатично. Ако е висше и най-вече ръководство би трябвало да знае къде какво се случва във фирмата и да е заинтересовано да инвестира в знаещи, можещи хора, които да създават здравословна вътрешна конкуренция. Не най-важното е едни пари да влизат в джоба на някой за да е доволен той и да си мисли че е велик управленец. Конкретика много но е безмислено да се свежда до знанието на читателя защото няма смилъл пък и този който би трябвало да си вземе поука от писанията е мениджър и не е добре да го занимават с ежедневни битовизми.

едва ли за някой от бившите или настоящи служители ще остане тайна коя съм-но това всъщност е без значение.
Първо ще започна от уважението, самата аз смятам че бях постигнала такова, дори и от висшето ръководство, но това в никакъв случай не рефлектира върху заплащането. Относно привилегиите, за мен това бяха пътувания и обучения, което в никакъв случай не е за пренебрегване. Естествено имаше го и елемента на толериране на хора.
Ангажираност-не мога да се оплача че съм стояла без работа, даже напротив смятам че вършех по-голямата част от работата на "екипа", т.к. май само на мен ми пукаше какво става.
Потенциал за развитие-ами не виждам накъде може да се развива човек - висшите ръководни органи са спуснати хора, както вече стана ясно. На по-нисшите мениджърски нива, масово са сложени "прахосъбирачки", които наистина не знаят за какво са там и какво правят служителите им, те не могат да защитят хората си, а и не искат, но пък са удобни за ръководоството, т.к. не вдигат излишен шум и не дават гласност на проблемите.
Как да ви кажа, много мога да пиша за фирмата, лично аз нямам лошо отношение към нея, там срещнах страхотни хора, ставаше голям купон, за съжаление тези времена отшумяха, сега като влезна там имам чувството че влизам в гробница, липсва живецът у хората.
Наистина голямо значение оказа т.нар. HR отдел, спряха бонусите(макар че аз 3 години не получих такъв), фирмените партита, по последни сведения и 13-та заплата щели да махат. Правеха се атестации два пъти годишно, но нито ръководителят, нито HR специалиста си правеха труда да разберат какво всъщност е приносът на човека отсреща!
За много от хората се съдеше по външния вид и съответно така ги оценяваха.
Всъщност само едно не мога да разбера, защо изчакват човек да е на път да си тръгне за да се сетят да му подобрят условията?!? При мен беше така.
Другия въпрос, който ме терзае е защо е необходимо да се насажда негативно отношение между отделите и да има вътрешно фирмени търкания? На кого всъщност би помогнало това???
И все пак в заключение- Телетек винаги ще има място в сърцето ми, научих много-къде сама, къде с чужда помощ-това е без значение, срещнах чудесни хора и т.н.
Но не мисля, че за хората които сега искат да започнат там ще е подходящо, времената се промениха!