TeleTek / Телетек ЕООД /img/frontend/nomap.png"

TeleTek / Телетек ЕООД

След 3 разговора по телефона на финала ми се обадиха, и смятах че ще става върпос за финална оферта. Дамата от ЧР започна да говори за някаква позиция и длъжности и по някое време се наложи да я прекъсна за да попитам това същата позиция за която кандидатствах, изобщо не се бяхме разбрали в началото на разговора че бих искала да работя нещо друго или да си губя 20мин от живота да слушам длъжностната х-ка на позиция към която нямам интерес! Не се прави така, момиче.
Оказа се че позицията която желаех е заета и тази била сходна с предната. Добре че имам повече от две мухи в главата си и 7 години стаж в подобни фирми за да знам че да си администратор с вътрешни клиенти и да си оператор с немски с партньори някак си така...не са сходни.
Потресаващ подбор.
А за кандидатстващите- отваряйте си ушите, шото някой има таргет явно да наеме еди-колко си човека, но после вие ще трябва да го работите това.

Колеги, внимавайте. Много лъжат на интервютата. Положението не е толкова розово, колкото го представят, никак даже.

Прашясала фирма, която е спряла да се развива. Не притежава никакъв съвременен потенциал, за да просперира в крак с изискванията на пазара. Някои от мениджърите и директорите, ако трябва да си намерят работа в истинска фирма е под въпрос дали дори за редови служители ще ги назначат, абсурд за ръководители, гола вОда са. Както и преди мене са написали- само за прясно завършили става работата, но да не се застояват повече 1-2 години, защото ще прихванат лоши практики и няма да получат никакво развитие.

Някакви актуални мнения за фирмата?
Ас се явих на първо интервю за Supply Chain Buyer/ Planner и ми казаха че ще получа отговор при всички случаи до 1 седмица но така и не ми звъннаха...

Телетек е пълна боза ! Тотално деградирала фирма с тотално деградирали началници и сужители! Огромно текучество и ниско мизерно заплащане ! Всички служители се гледат на кръв и си правят постоянно мръсни номера !

Работих в Телетек Електроникс 2.5 години в отдел R&D като софтуерен инженер. Моето мнение за фирмата и отдела в който работих е много добро (не мога да давам мнение за другите отдели). Според мен положителните черти са:
1. Заплата малко над нивото на предлаганите за моят бранш (получавал съм и други предложения докато бях служител в Телетек и имам представа какви са заплатите). Искам обаче да отбележа, че заплатата не се получава само за моткане по Интернет - макар че никой не Ви седи зад гърба или да проверява посещавани сайтове, всяка седмица се правят оперативки и ръководството следи доста добре какво е текущото състояние - т.е. тези пари трябва да си ги отработите;
2. Изключително коректно отношение на ръководството на фирмата (поне по отношение на мен - други хора може да имат друго впечатление);
3. Отношенията в R&D отдела бяха много добри, както и отношенията с началниците ни;
4. Началниците доста често се вслушват в мнението на служителите си (не винаги, но доста повече отколкото във други фирми);
5. Винаги когато се е налагало да се работи извънредно, по молба на ръководството (никога не съм бил принуждаван или поставян в ситуация да нямам избор) са ми предлагали компенсация;
Недостатъци от моя гледна точка:
1.Твърдо работно време - в следствие на това се налага да се пътува в час пик;
2. Почти цялата платената отпуска се взема на 2 задължителни периода за цялата фирма - минимум 2 седмици през Август и около 1 седмица по Нова година(разбирам, че това е политика на много фирми, но за мен това беше много неудобно). По принцип може да се договорите и за друго разпределение, но като цяло това е правилото;
3. Това не е точно недостатък, но в много фирми се гледа през пръсти на такива неща, затова го пиша - ако Ви се налага да отсъствате по личен въпрос, това време трябва да си го отработите или да си вземете отпуска.
Накрая може би някой ще попита след като съм толкова доволен защо съм напуснал - отговорът е, че започнах собствен бизнес.

Чудно ми е как всички хора тук се изказват толкова негативно, за която и да е фирма.
Как един човек не каза нещо положително за някоя фирма?

За съжаление попаднах на този сайт и в частност мненията за Телетек чак след като напуснах фирмата. Прочетох всички достъпни тук мнения, някои от тях даже времето преди да започна работа там и се удивих как нещата не са се променили и до ден днешен. Там действително човек не може да прогресира със знания и опит.

Здравейте, поканиха ме на интервю за работа от тази фирма и исках да попиатам човекът, който по-рано се е интересувал, дали е започнал...А иначе колкото повече чета, толкова повече се отказвам да се разкарвам напразно до ул."Оборище"80...Наистина ли не си струва?Вече от 5 месеца си търся работа и само "пръчка" оферти!Благодаря ви за вниманието!

Когато всички кадърни хора се обединят и напуснат, и останат само шефове и мениджъри да си бачкат сами, тогава нещата ще се оправят. Обаче хората не са единни, и всеки гледа сам за себе си да се спаси.