БИЛЛА България https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. България №55 &markers=София,бул. България №55

БИЛЛА България

Грубо и арогантно отношение на персонала към клиент. Набеден, че е откраднал шоколад, което не беше вярно.

Като бивш ръководен служител мога да кажа на бъдещи кандидати да не си губят времето и да вярват в обещания,това "фирмено обучение","бонуси" и т.н. си е пълна заблуда за наивници,първо обучението е няколко дни в убочителния център за най основното и до там като отидеш в магазин са съвсем различни нещата почват да ти дават десетки задачи и никой не те отразява, като не знаеш нещо да ти се обясни и така докато те изкарат най некадърния и неразбиращ и или стоиш и хамалуваш с най долнопробните задачи за вършене или напускаш.Има хора на които наистина им е трудно или даже нямат желание да се учат,но аз лично имам добро мнение за себе си с висше образование и 4год стаж като зам управител в друга верига.Все пак наистина благодаря на БИЛЛА за възможността за кариерно развитие след напускането си от там си намерих работа като гл. управител в друга верига.

Г-н Ангел, аз като бивш служител който познава Тальоков не мога да разбера какъв Ви е проблема с него?

Каквото и да ти обещаят в била, то си остава само празно обещание. За съжаление това е фирма с големи възможности но управлявана от професионално неграмотни хора, естествено има и много способни колеги в била, но не могат да виреят в среда на нагаждачи и лизачи. Спомням си в склада Тальоков правеше оперативка в понеделник сутрин, говореше по 1-2 часа и самият той не знаеше какво иска да ни каже, но когато се опиташ да вземеш думата, заканително ти отговаря "ти да мълчиш". Групата на подмазвачите ми казваха- "Ангеле дръж се за него той има връзки". Връзки да, но акъла му липсва. Сега станал шеф на търговския отдел. Горките служители, не знаят какво ги чака. Искрено ги съжалявам.

В момента работя в Била, и искам да попитам ако някой може да ми отговори на един въпрос, тъй като като разпитвам дежурните ни управители си правят оглушки и мн мн не им се отговаря. Какъв бонус и как се взима, ако доведеш нов колега и той изкара 6-те си месеца пробен период?

Не са коректни не плащат бонуси и празници
Не дават никакви бележки за да се види какво плащат
шарлатани

В тази фирма се дават ниски заплати, извънредния труд не се заплаща, постоянно те навикват че не работиш. Затова в била ще се увеличават мургавите ни братовчеди и естествено клиентите ще намаляват. Като цяло в магазините на била нивото на обслужване е като от соцвремената, гледат да те изгонят по-бърза. Това че има нов генерален директор от чужбина няма да доведе до промяна, напротив ще задълбочи кризата и ще доведе до ново желание от централата в Германия да се отърват от Била България.
Ако някой мисли, че веригата може да излезе над водата, при спазване на основния принцип в била "с лизане към върха" няма как да стане.

Извинявам се,но как разбрахте,че този човек е работил в моргата?

Голям плюс за нас клиентите от Мега парк и останалите административни сгради е отварянето на новата Билла в The Mall, в която вече можем да хапваме и пазаруваме.

Много добре е заредена, но сме много изненадани, че закуските и хлебните изделия са поверени на един доста мургав тип, който при това изглежда доста страшно с някакво кривогледство и неугледен вид. Най-шокиращото обаче е, че е работил в моргата с трупове. Как е възможно управлението на Билла да постави на такава длъжност един гробар! Това е скандално. Вече с колеги като видим, че той е там, а даже и пици прави, се отказваме да се храним там. Със сигурност е пълен със зарази! Няма да позволяваме вече на децата си да си вземат закуски от там.

Жалко ще бъде заради такъв тип магазинът да загуби част от клиентите си. А за нас си остава огромното разочарование и отвращение.

Колко е прав колегата за най-голямото недоразумение в била - т.н. Сашо Тальоков/една колежка го наричаше - сашенце и той беше много доволен/. Ако обаче става въпрос за създаване на нормални условия за работа - забрави. Поради наличие на такива ръководители в била, веригата никога няма да върви нагоре. Изпратеният чех ще го сполети съдбата на т.н. Сухи/може да бъркам малко името/ отпреди 6-7 години. За да ръководиш голяма търговска верига трябва да имаш и малко "сиво вещество" в главата си. Така че ако някой очаква нещата в била да се променят, след като в ръководството му участват хора като сашенцето, няма как да се получи. Хора като тальоков не стават и за управител и на градска тоалетна, пропуснал е първите 25 години от развитието си и се е задържал на същото нива до днес.