ING /img/frontend/nomap.png"

Райна там се взима куцо кьораво и сакато . За какво говориш ? Събуди се .

Имам 9 години стаж в сферата на застраховането,работила съм в Ей Ай Джи,Алианц,Ай Ен Джи.Определено най-дълго съм се задържала в Ай Ен Джи около 3 години,защото това наистина е компания с много добро ниво на селекция,обучение и мотивационни обучения на кадрите си!Възнаграждението също така е високо за хората които работят активно!Търговската конференция на компанията е незабравимо преживяване.Инвестира се в хората които работят всеотдайно!Наистина има тромава система за приемани на документи за зактраховка и тегав ъндъррайтинг,но няма идеална компания!Аз искренно съжалявам,че напуснах компанията заради уж по-доброто предложение на Дженерали като директор фронт офис,но това с което се сблъсках ме фрапира много!Учудвам се как се дават лицензи на някои застрахователни компании на които общите условия по договорите са неграмотно и некоректно направени!Липса на всякакво обучение и професионализъм,мизерни възнаграждения,които не се получават навреме,защото всеки месец има "срив във системата" както твърди регионалния им мениджър.направо съм потресена от това с което се сблъсках и до края на живота си ще съжалявам,че напуснах ай Ен Джи поблазнена от това предложение!Ако искате да се развивате в тази сфера,няма по подходяща компания за целта!Ако ви одобрят за работа,дерзайте с всички сили,защото това е наистина един рядък шанс!

Имам само 3 въпроса към всички вас БИВШИ консултанти. Отговорете на себе си и бъдете честни:
На какви позиции сте в момента и какви пари получавате?
На кого се кланяте и чии заповеди изпълнявате?
И как пък така се получи, че са ви освободили от длъжност още през първите 2месеца?

Ох, аз вече си патя от ING. Работих за тях преди повече от две години и в един момент реших да напусна. Обаче междувременно двама от клиентите ми се отказаха от полиците си преди да изтекат 3 години. И съвсем наскоро получих едно "мило" писъмце от ING, че им дължа над 700 лв. В момента съм без работа и направо съм се видяла в чудо как ще ги намеря тези пари.
За това, хора, преди да подпишете договор ЧЕТЕТЕ внимателно. И дребният шрифт също. Знам, че договорът е над 30 страници и никой не ти оставя време да го четеш целия, но после става по-лошо.

Внимавайте всички какво и как подписвате ,тоест какво ви пробутват мацките от офиса , защото после ще връщаге пари до дупка ,че и отгоре и даже адвокат по трудово право няма да ви спаси
А знаете ли защо ING са най- големите в света- защото са най- лакомите- вие ат мамуна  орехче да сте вземали

ING е компания която е коректна добра и т.н. докато взима пари от теб или благодарение от теб
аз съм бивш Застр. агент, на които му се наложи по външни обстоятелства да напусна скоро след назначението си.
През малкото време в ING успях да разбера, че компанията използва твоите връзки ,манипулирайки те да мислиш ,че правиш добро на своите познати като ги убедиш да сключат застрахователни договори
Обучението и системата са така нагласени че под маската на на привидна принципност и честност да те принудят доброволно да изтискаш финансово твоите близки познати и контакти като цяло
Ако се подложи на анализ предлаганите застраховки ще се види че на практика клиента само губи -

1 колко от клиентите знаят какви данъци и такси се плащат при приключване на застраховката след изтичане на срока и?

2 знаят ли колко документи трябва да извадят при застрахователно събитие за да вземат парите от застраховката - например удостоверение за наследници и т.н.

3 лично бях свидетел как пряката ми мениджърка учеше новите че компанията давала 3% лихва на парите им.... докато по документи е написано че по преценка на ING може компанията да отпусне до 3% лихва ако прецени - разликата е голяма !

4 всички нови продукти пуснати на скоро са откровенно пладнешки обир - едва ли някои ще си види парите ако е закупил такива....просто нека си прочете договора абстрахирайки се от ,,големите,, перспективи с които му промиват мозъка стимулираики алчността му,което и го заслепява накрая

след напускането ми няколко месеца след това застрахованите отказаха да плащат вноските си и по договор трябва да върна взетите комисионни - аз го имах в предвид и като честен човек имах и готовността да го направя
но се оказа че ми искат повече пари от колкото сам взел!!!

1 като получаваш комисионна ти ударжат 25% разходи....а уж нямаш никакви разходи и всичко ти осигуряват безплатно в офиса
2 удържат ти и 10 % данък
3 ако договора падне се оказва ,че си искат всичките тези пари още ведньж!!! -защото авансовата комисионна ,която си искат обратно е сумата преди направените удръжки
- тук договора в тази си част е твърде неконкретен и даже няма как да предположиш че може да ти спретнат такова неморално и ограбващо тълкование

сега да ви кажа и още нещо което не знаете за ING но постоянно ви го завират в носа а е чиста проба лъжа и измама
ING е на 150 г. -дрън дрън та пляс майчината фирма е създадена 1970-1980 г след което купуват малка банка която обаче съществува от 150 г. и хоп вече се накичват с титлата 150 г. опит....
и да ви кажа колко са ограничени и заслепени агентите - защото това образователно филмче го прожектираха на тези агенти които бяха направили големи и много застраховки сред които бях и аз но нито един не обърна внимание на горното и когато им го напомних изрично след това - реакцията беше -Я вярно бе...!!!
Тъй като още на обучението бях преценил че предлаганите продукти не са изгодни за нормалния човек аз нямам направен и 1 договор на частен клиент
Единствения тип клиент с които не влизаше моята съвест в противоречие бе корпоративния...т.е фирма да прави застраховки на своите служители такива са и всички сключени застраховки от мен
Искам да предупредя всички - системата в ING е изключително финно заробваща - повтарям заробваща - та ,че да ти е по изгодно да им играеш хорото и тогава когато вече си наясно за какво става дума ,и да си наясно ,че пускането от тази дяволска въртележка ще ти струва скъпо
много агенти са до толкова лесно манипулируеми и неразсъждаващи ,че още на обучението са с промит мозък и даже те първи си правят застраховки и чистосърдечно после УБЕЖДАВАТ колко невероятени застраховки предлагат и то на най- близките си
А комисионните са наистина заслепяващи....
ТАка е направена системата ,че ING уж на думи и документи се стремят кам максимална откритост и честност...но с странични принудителни механизми - задължения те принуждават практически тук да послъжеш там да замажеш трето да премълчиш само за да лапнеш големиа комисион а пуснеш ли се по това нанадолнище спиране няма- повярваЙте - няма едиствениа шанс след това е тези които съзнателно или не сте илъгали да си плащат 3 години вноскити....в противен случеи ще си плати застрахователниа агент...като поп
а при всички положения плащат вашите познати и близки

Много "смело" изявление .... За съжаление, звучи твърде агитационно и до голяма степен наивно ... В края на краищата всеки сам си преценява, нали :)

Здравейте! Аз работя в компанията ве4е две години и мога да кажа смело 4е това е най-добрата компания в България!Да прави са тези които казват 4е няма твърда заплата но за сметка на това няма таван на доходите. Колкото работиш толкова полу4аваш!Що се отнася до осигуровките всеки да си ги плаща!Да полу4аваш по 2500лв, а да не си внесеш 100 лева за здравна и пенсия, няма логика!
Препоръ4вам на всеки да опита да работи за тази компания и ще се убеди на практика 4е не лъжа!!!

Работна заплата няма, на процент си - ако имаш застраховка, ще вземеш пари, ако нямаш - ще те търпят максимум 2 месеца и аут!
Осигуровките са си за твоя сметка; не си длъжен да купуваш рекламни материали; и освен това си плащаш и визитките.

здравейте искам да попитам, кандидатствам за финансово-застрахователен консултант във ING нещо за работна заплата, работно време, осигуровки, фирмена политика ..благодаря предварително!!!!